Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Best buy.

– opet pitam isto.
– koje su dionice opravdale očekivanja ???
– koje će dionice i u ovoj krizi rasti, (rast dobiti, rast dividende…) ???
– I love this game.
Pozdrav !

Moje prekrasne BEST BUY dionice koje mi osiguravaju dividendu , med i mlijeko dok se ja " patim " 50 km južnije od Zrća :

ADRS
ATGR
BLJE
ERNT
HT
$ I N A
IMZV
KABA
KBZ
KODT
KNZM
KOEI
LKPC
LKRI
TISK

Pozdrav !

.

Jasno
BRIN,SLPF,FMPS,JAKT i QUNE su najbolje kupnje.

JAKT u likvidaciji priprema keš za isplatu.
QUNE je korigirao Škegrine matematiku za cca 15 kn po dionici i korekcija je cca 35 mil kn -gubitak, ali nakon
dividende od 3,35 kn/tj 13,4% za likvidaciju ostaje još uvijek 96 kn

Da li će i BRIN u likvidaciju,mislim da je zreo

A FMPS bi isto mogao putem QUNE

BV ili NAV je jako bitan faktor.

Kupujte ZIFove dok je ovako veliki diskont.Ako vam je malo 100% u godinu dvije vi kupujte KODT,
ADPL;HT,ERNT tu bi mogli zaraditi lijepih desetak posto godišnje.Meni je draže 50% godišnje,bez
rizika.

Tko skupi košnice ZIfova nasititi će se meda!


BRIN,SLPF,FMPS,JAKT i QUNE su najbolje kupnje.

Kupujte ZIFove dok je ovako veliki diskont.Ako vam je malo 100% u godinu dvije vi kupujte KODT,
ADPL;HT,ERNT tu bi mogli zaraditi lijepih desetak posto godišnje.Meni je draže 50% godišnje,bez
rizika.

– gospon Lopina zahvaljujem vam na savjetu iako o većini predloženog nemam pojma ni što se krije ispod tih zvučnih naziva.
– ali sam ipak mišljenja kako je puno bolje vrabac u ruci (10%), nego golub na grani (100%).

– hvalite se kako zarađujete 50% godišnje te me zanima koliko ste na BRIN-u zaradili u zadnjih godinu dvije (jedino tu pratim od svih tih vaših bisera).

– I love this game.
Pozdrav !

Best buy.

– evo već par dana pokušavam pronaći best buy i ne ide nikako.
– ovih par dionica koje imam i dalje su izgleda best buy barem prema izvješćima.
– nešto novo stvarno nisam pronašla.

– na forumu par mjeseci nisam ozbiljno pisala jer sam burzu pratila dosta površno.
– ali u par dana pisanja sam uspjela stvoriti 4-5 novih neprijatelja.
– a samo sam citirala neke starije postove tih neukih investitora, ništa nadodala, a istina ih boli.
– tada su uslijedili njihovi primitivni komentari najniže vrste, te su upravo u tim postovima napisali koliko su jadni i koliko nemaju pojma o investiranju, zbog toga su i dan danas sirotinja.
– stvarno mi je i više nego smiješno pametovanje tih neukih investitora koji nemaju ni 20.000kn u dionicama i kešu, ali zato imaju velike dugove u kreditu švicaraca.
– ja stvarno nikoga nisam uvrijedila niti ću uvrijediti niti ću se spustiti na njihovu razinu jer bi me tada svojim iskustvom dotukli.
– žao mi je jedino moderatora jer sam im dala dodatnog posla u ovim ljetnim vremenima (pobrisali su dosta postova tih neukih investitora).

– ako vam moje pisanje ide na živce i diže tlak stavite me na ignore.

– I love this game.
Pozdrav !

Čuvaj svoje vrapce i sretno !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Jasno
BRIN,SLPF,FMPS,JAKT i QUNE su najbolje kupnje.

JAKT u likvidaciji priprema keš za isplatu.
QUNE je korigirao Škegrine matematiku za cca 15 kn po dionici i korekcija je cca 35 mil kn -gubitak, ali nakon
dividende od 3,35 kn/tj 13,4% za likvidaciju ostaje još uvijek 96 kn

Da li će i BRIN u likvidaciju,mislim da je zreo

A FMPS bi isto mogao putem QUNE

BV ili NAV je jako bitan faktor.

Kupujte ZIFove dok je ovako veliki diskont.Ako vam je malo 100% u godinu dvije vi kupujte KODT,
ADPL;HT,ERNT tu bi mogli zaraditi lijepih desetak posto godišnje.Meni je draže 50% godišnje,bez
rizika.

Tko skupi košnice ZIfova nasititi će se meda!

Lopina, zna od previše meda i trbuh boljeti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Gđa. Miami svaka čast. Odmah ste me skužili otkuda pišem. Tu žensku intuiciju (ali samo 10 %) koristite i kod ulaganja.
Lokacija 1 do 2 kilometra sjeverno od Zrća. Bio sam na noćnom ribolovu, prekrasna ljetna noć ali s 3/4 mjeseca pa je ribe bilo kao i malih investitora na ZSE (nije ništa grizlo).
Pročitao sam ponovno svoje postove i stojim iza njih (ipak nakon nekoliko noći na Zrću dozvoljavam da sam napisao i neku glupost).
Sve što pišem pišem dobronamjerno i molim Vas da tako to shvatite.
Isto tako svatko tko uloži novce u dionice samo na osnovu pisanja na ovom forumu (bilo pozitivnog, bilo negativnog), a da prije ne provjeri sve napisane podatke, za mene je potpuni idiot.
Smisao ulaganja u dionice je da se zaradi, a firmi u koju ulažete da dođe do novaca za investicije jeftinije nego od ovih lihvara iz banaka.
Kada snimite firmu koja Vam se sviđa (to mora biti izvozno orjentirana tvrtka jer je hrvatsko tržište premalo osim ako niste monopolista ili dobivate od države potpore na lijepe oči) uzmite u obzir njezin proizvod i vidite kako će stanje gospodarstva u Hrvatskoj (mikrorazina) utjecati na poslovanje vaše firme. Nakon toga napravite korelaciju poslovanja svoje firme na makrorazinu i utjecaja svjetskog gospodarastva na poslovanje vaše firme i tada ćete moći donijeti odluku o svojoj investiciji.
Da ponovim sada je najbolje investirati u svoje pogone, skladišta jer su cijene izvođenja radova niske i možete dobiti velike popuste (koliko vidim tehnika radi samo za plaće).
Moja podrška građevinarima, i nadam se da će se te obećane investicije od vlade napokon pokrenuti.
Imao sam i ja Vijadukt, ali s ERNT na 900 kn nema šanse. Ako opet padne na 900 kn ( moram priznati da su mi neke stvari na ovoj burzi hasenfefer ) prodajte građevinare i kupite ERNT jer se danas znanje i ideje najviše plaćaju.

Pozdrav !

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Best buy.

Gđa. Ivana prvo bi se zahvalio na komentaru mog portfelja. Vrlo cijenim Vaš konzervativni način ulaganja i smatram da 10 % prinosa naročito u ova loša vremena za investitore je lijep rezultat.
Koliko sam shvatio ne radite samo sa svojim novcem pa je takav naćin rada i jedino moguć.
S druge strane ja ulažem svoj novac i dosta sam tvrdoglav (to je kod ovnova tako) i volim ići kontra trenda. INA se je neko vrijeme mogla kupiti i ispod 1.000 kn ali tada mirovinskim fondovima nije vrijedila. Da se sa svime slažete, morao bi mijenjati dio portfelja.
Slažem se da je za brodare možda malo prerano, ali kretanje njihove cijene je vrlo predvidljivo.
Uostalom vidjećemo za 4 godine.
Ako cijena ostane ista ili manja od sadašnjih to neće biti dobro ni za Vaše transformatore.
Zbog posla nažalost pratim forum rijetko pa ne znam u potpunosti Vaš portfelj.
Bilo mi je simpatično Vaše uvjeravanje za KODT pa sam firmu malo pobliže upoznao.
Mogu samo reći da ste me uvjerili, ali mislim da je još prerano ući u dionicu.

Već je kasno, mi u realnom sektoru moramo zaraditi za svu tu administraciju koja onda ne zna napraviti projekte za EU pa će vlada opet morati zaposliti nove ljude.

Sva sreća što nas ima samo 4 miliona. Ivana bar znaš gdje će tvoja lova od poreza. U nova radna mjesta.

Pozdrav !

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

trenutno se tesko odupirem ideji da je kes najbolja varijanta, neke neizvjesnosti pogodne za spekulacije su nestale…
evo cim ingra dnevno ne skace 30% svi padaju u depresiju…

ipak za mirnu sezonu jesen-zima 2012. i siguran ulazak u 2013. vidim kodt, adpl, jmnc, zvzd.

s ostatkom se u ljeto-jesen 2013. prebacujem u (neke) gradjevinare i (neke) brodare, odnosno one koji prezive

sve pod uvjetom da se ne dogodi neka kataklizma, raspad eurozone ili nesto slicno. pri tome ne mislim na rat jer bi nas on vjerojatno izvukao iz ovog cemera u roku od par mjeseci, a globalno bi se ekspresno uspjelo pocistiti dugove i krenuti iznova. ne prizivam ga, iako mi se cini da je moguc.

Vlasnici odlučili stati na kraj samovolji investicionih društava

Najprije je AUCTOR preuzeo SLPF i spušta cijenu 15 da bi dokupio dodatno što jeftinije.Prihvačam
ih kao pametne,ali se ovdje treba krcati.Nema puno komada ali strpljivo se može skupiti nekoliko
tisuća komada do 20.

JAKT je u likvidaciji.Investicijsko društvo aut,nema isisavanja love bez pametnog upravljanja.

QUNE_škegro izgorija 2,5% na portfelj ,to je cca 6 mil kn godišnje ,ali FIMA je preuzela vođenje uz
2% ,ali i to je 4,5 mil kn.Mirovincima puka film , daju zahtjev za likvidaciju na Glavnoj skupštini.
Mislim da će zahtjev proći i da će u likvidaciju ići cca 100 kn po dionici.Sve ispod 70 kn po dionici
otpremnine bi bilo malo.

Evo i u FMPS se čisti sadašnji nadzorni odbor,i ovdje treba ići u likvidaciju,

BRIN_oni svakako trebaju "objesiti kopačke na klin"

jer nisu smjeli dozvoliti
da 50.000 Validusovih dionica ide na burzu,to su morali skinuti kao SLPF kupnjom vlastitih dionica
i dioničarima povečati NAV

Za sada jedino u BRINU imamo totalno pasivni pristup večinskih dioničara,a BRIN sa Fimainvestom
ima krasnu perspektivu i reputaciju.I oni će uskoro u likvidaciju jer to zaslužuju.Mogli bi dobiti
tridesetak kuna otrpemnine vrlo brzo,a za ostatak od desetak petnaestak kuna pričekati koju godinu

Ekipo vrijeme vam istječe.Niste slušali i nećete dobro zaraditi.

lopina@ ma bitno da si ti nama zadovoljan prinosima u tim nelikvidusama ,meni se cini ponekad da si ti zaglibio u 2007-8 godini kad su purani letjeli od djerdapa pa do triglava u jednom tiru .. [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


lopina@ ma bitno da si ti nama zadovoljan prinosima u tim nelikvidusama ,meni se cini ponekad da si ti zaglibio u 2007-8 godini kad su purani letjeli od djerdapa pa do triglava u jednom tiru .. [lol] [lol] [lol]

prosjek
BRIN 18,40
JAKT 23
SLPF 19
FMPS 18,50
QUNE 28

JDKM 12,50

Ovo sigurno nisu cijene 2007.Tada je to bilo od pet do deset puta skuplje.
Postao sam dugoročni!

New Report

Close