Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Best buy.

– opet pitam isto.
– koje su dionice opravdale očekivanja ???
– koje će dionice i u ovoj krizi rasti, (rast dobiti, rast dividende…) ???
– imali li uopće na ZSE takvih dionica ???
– sve ovo vas pitam jer tržište dosta dugo ne pratim detaljno zbog višemjesečnog dopusta.
– a prvih desetak tema na ovom forumu koje nisu fikse su stvarno bezvezna ulaganja, i tako mjesecima, najviše pišete o najgorim i najrizičnijim investicijama na ZSE.
– na ovom forumu se najviše piše o onim najgorim dionicama, firmama koje su na najboljem putu za stečaj.
– o dobrim i jeftinim investicijama se ništa ne piše.
– većina vas investira kao da ste u kladionici, zbog toga i gubite novce.

– I love this game.
Pozdrav !


"Ne pratiš detaljno tržište zbog višemjesečnog dopusta".
Možeš slobodno nastaviti to nepraćenje ništa se nije promjenilo.Pozdrav. [thumbsup]

Meni su za dugoročno best buy ACI, JDOS i ADPL. Trenutno nemam keša da bi dokupljivao. Koliko vidim za prve dvije gotovo nema interesa, što mi je čudno. Za JDOS još nema izvješća. ACI u skladu s očekivanjem, a o ADPL se dosta toga piše, izvješće također ok. Mislim da ništa neće ozbiljnije rasti idućih godinu-dvije, a možda i duže

Ovo je moja prvi post na forumu ( i to na temi koja mi je omiljena), pa ću se ukratko predstaviti.
Diplomirani sam inženjer koji ima sreću da radi u proizvodnji. Ostao sam u Hrvatskoj jer se nadam da ću pomoći, prvenstveno svojim znanjem i radom, da većina Hrvata budu visokoobrazovni ljudi, koji će imati gdje raditi, a ne biti konobari i sobarice EU "gospodi".
Da odmah odgovorim Ivani: većina firmi se trenutno bori da opstane, nažalost od države nema pomoći, štoviše ispregovarali su tako s Europskom unijom da će proizvodne firme imati dodatne troškove.
Srećom ima nekoliko uprava koji su shvatili da je upravo sada trenutak za ulaganje u nove tehnologije, znanja i širenja poslova na nova tržišta za koja se očekuje da će biti brzo rastuća.
Zbog krize ti troškovi ulaganja su puno manja te će i povrat biti puno brži jer ste u prednosti pred konkurencijom, kad krizi bude kraj. Kao primjer mogu navesti ADPL i ERNT gdje je to vidljivo u izvještajima brže nego što sam se nadao.
Inaće, trenutno najbrže rastuća proizvodnja u Europskoj uniji je nešto što se zove zelena proizvodnja i zelena tehnologija.
Tu proizvodnju gura EU i na njoj temelji svoj rast. Primjer Vam je TE Plomin gdje će najverojatnije hvatati ugljik-dioksid s tehnologijom koja je toliko skupa da će na kraju biti neisplativa, tj. to što je ugljen jeftiniji nego plin poništit će cijena zbrinjavanja ugljik-dioksida. Ekipa iz EU će nam skupo prodati tehnologiju, a domaće tvrtke od toga neće imati ništa (možda neko zmontira gotovu elektranu)
S druge strane INA im pred nosom u sjevernom Jadranu vadi domaći jeftini plin, koji postane skup jer dok dođe do nas prođe kroz Italiju i Sloveniju. Da napokon naprave plinovod do kopna(npr. do Krka), osim što bi domaća proizvodnja koristila domaći (jeftiniji) plin imali bi još jedan pravac dobave kvalitetnog i jeftinog plina iz Afrike (ne znam što će nam LNG terminal kod ovako niskih cijena plina).
Nešto više o mogućnostima zelenih tehnologija u sljedećem postu.

pozdrav

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Zelena tehnologija. To su Vam obnovljivi izvori energije i smanjenje svih emisija na nulu. Mislim da se kod nas s time samo nešto bavi Končar i Dalekovod.
Ivana drugo što trebaš napraviti je da pročitaš što je Hrvatska potpisala i obavezala se EU da će napraviti. Mislim da će u narednom periodu jedini novac koji će biti za investicije dolaziti iz EU fodova.
Npr. IPCC direktiva (ili zajednička okolišna dozvola). Obavezali smo se da ćemo u smanjenje štetnih emisija (u zrak, zemlju,vodu, buku) uložiti nekoliko milijardi EURA, da bi postojeća postrojenja uopće mogli nastaviti raditi (dobili smo i prijelazni rok). Većinu sredstava (kao i tehnologiju) oćekujem da će dati EU-unija. Zbog toga mislim da će neki građevinari koji imaju reference iz toga profitirati.

Što se tiče mojih ulaganja donedavno sav novac je bio uložen u samo jednu dionicu INA-R-A (čak sam dio kupio na kredit prije 3-4 godine) i stvarno se je isplatilo. Sada sam je svu prodao jer mi se ne sviđa kako je INA tretirana od jednog suvlasnika (i ne mislim na Mađare).

Moj portfelj ERNT, ADPL, ATPL, ULPL, HDEL i nažalost Dioki.
U Dioki sam ušao jer smatram da se Hrvatska jedino može izvući proizvodnjom. Turizam je out, turista ima manje nego lani, a potrošnje uopće nema (napravio većinu prometa).
Ušao sam na oko 30 kn, a pošto je ova vlada na strani investitora gosp. Čaćić je svojim investicijskim izjavama uspio srozati dionicu na 8 kuna.
Gosp. Čaćiću nije jasno da bi nadoknadio mjesta koja će izgubiti u DIOKI-ju morati će izgraditi 300- tinjak Plomina i 200 -tinjak hidrocentrala.
DIOKI me je i natjerao da se uključim u raspravu na ovom portalu jer toliku "nesposobnost" uprave i direktora već dugo nisam vidio (dobro možda INGRA).

Što se tiče moga naćina investiranja gledam gdje će pojedina dionica završiti za pet godina.
Zbog iznimno velikih promjena i osjetljivosti tržišta to sam sada smanjio na četiri godine.
Nažalost, zbog velikih skokova (većinom padova) potrebno je s vremena na vrijeme smanjivati ulaz.

Što se tiče ulaganja mislim da jedino što se sada isplati s viškom novca su dionice i neko zemljište na dobroj lokaciji.
Štednja u banci ne pokriva niti inflaciju (a ni banke baš nisu sigurno mjesto trenutno za lovu).
EURO, vjerojatno će se izvući ali vrijednost je drugi par rukava.
Dolar, već im ponestaje boje koliko ga tiskaju (trenutno ipak bolja opcija nego Euro).
Zlato, kupio bi nešto sitno ali su sve izvezli (pokušaj ga uvesti).
Dionice da ali pitanje kada.
Ivana čuvaj novce za jesen, 11-12 mjesec po meni dno, ali ne ovisi više o Hrvatskoj.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]



Iako sam guy – ako se dogodi ono što mislim da bi se moglo do 2015 – prebaciti u metale – jer bi se stvarno mogla dogoditi hiperinflacija dolara –

– kad već skupljate stare špahere, bojlere, kade, kante… jeste li razmišljali o kupovini crude oil u fizičkom obliku.
– i molila bih vas smanjite ton na onom razgasu kada prolazite pored moje kuće.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ifka.

Ne biti zločesta. Ako su ti investicije u katastrofalnom stanju nemoraš biti i ti kao osoba.

A vidim promatrala si staro željezo?

I, ima li tu potencijala?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Vi ste se svi napili ….? Odkud pišete ..sa Zrća?

Best BUY: VDKT, TISK,THNK.


Samo je Tehnika , izbacila izvješće, koje mora prekontrolirati HANFA, jer nema SMISLA , niti
logike – nikakve , jer muljaju…..
Ostalo- za 5 !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ne biti zločesta. Ako su ti investicije u katastrofalnom stanju nemoraš biti i ti kao osoba.

– znate kakva sam, ništa zlonamjerno, na ovoj temi treba biti i malo humora.
– a moje investicije su sasvim o.k., u plusu sam, novce ne gubim ni u krizi.
– ja i vi imamo dodirne točke u ADPL, znate kada sam kupovala i kakve su tada bile cijene, jesu li se na toj investiciji novci pogubili ili su se novci zaradili ???

– neke dividende sam dobila, a neke ću dobiti.
– te dividende mi omogućuju lagodan život usprkos tome što mi je onaj gospon SLinić ukrao 12% čiste keš love, a pokrali su me i na prirezu.
– eto u ovoj državi kriminalci mogu sasvim legalno krasti vašu lovu.

– najgora investicija mi je keš fond, nikakav prinos, a sada imam i viška love od tih dividendi te ću nešto reinvestirati.
– ali još nemam pojma što kupiti, a drukerskih savjeta jednostavno nema.

– I love this game.
Pozdrav !


Moj portfelj ERNT, ADPL, ATPL, ULPL, HDEL i nažalost Dioki.

– tu je o.k. samo ERNT + ADPL.

– I love this game.
Pozdrav !



Vi ste se svi napili ….? Odkud pišete ..sa Zrća?
Best BUY: VDKT, TISK,THNK.

Samo je Tehnika , izbacila izvješće, koje mora prekontrolirati HANFA, jer nema SMISLA , niti
logike – nikakve , jer muljaju…..
Ostalo- za 5 !
[/quote]

– pišem sa lokacije 20km južije od Zrća, i nisam na antipsihoticima kao neki što su pogubili lovu.
– slažem se kako gospođu Miami treba prijaviti HANFI jer svarno nema smisla ni logike njeno muljanje i drukanje na ovoj temi.

– I love this game.
Pozdrav !

Ti se ne kužiš u investiranje tak jako , jer iza tebe stoji ekipa, i imaš u portfelju dosadne fondovske dionice, i čučiš nad tuđim portfeljima , a za sve se moraš konzultirati s ekipom, zbilja nije samostalno
investiranje, nego TIMSKI RAD , u malom fondu -kako si rekla………
Slažem se da moraš platiti cijenu , a ja kad platim , onda i nešto naučim….
BILL GATES, je osnovao tvrtku- možda ga posjetim…..pa bi zajedno mogli ojačati – portfelj
jednog malog fondića- kaj veliš GATES???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


a ja kad platim , onda i nešto naučim….

– gospođo Miami, jako je skupa ta vaša školarina koju vi plaćate.
– niste puno napredovali, još ste u grupi neukih investitora.
– a na ovoj temi je sve besplatno.
– smo je nezgodno to što su upravo ti besplati u stvari najskuplji.
– ali kod vas se vidi očiti napredak jer vam moji postovi više ne dižu tlak kao nekad.

– I love this game.
Pozdrav !

TOP10.

– malo gledam i te promjene.
– ima zanimljivih sitnica a nitko ne piše o sinergiji, malom plišanom medi, Snežani i 7 patuljaka.
– ja bi o tome rado pisala, ali je nezgodno zbog nekih imena koja su zaštićena, a o nekim drugim koja nisu zaštićena mi je nezgodno pisati.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close