Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I da najvece iznenadenje ZSEa koje sam ocito krivo procijenio i cak podcjenio, a to je ERNT koji je razvalio…nazalost tu dionicu za razliku od gore navedenih nemam 🙁

ERNT.

– p/e 20.64 , a to je previše.
– uz to mi nije jasno odakle povećanje duga na 99%.

– veliko povećanje dobiti imamo jer im je prošla dobit bila mala, par godina 24-30M.
– a upravo ta mala dobit je spuštala cijenu dionice ka 900kn i niže.
– ne tako davno ta dobit je bila i preko 200M, i upravo iz tih velikih dobiti su išle one velike dividende.

– o.k. je ERNT, samo ne znam je li trenutno i dovoljno jeftin.

– I love this game.
Pozdrav !

Po meni je idalje preskup, no trebalo bi ga malo bolje pogledat i proučiti..nisam ga pratiou zadnje vrijeme pa nemogu ništa konrketno napisati

...


best-sell DDJH…… vijesti o preuzimanju INGR.

DDJH – INGR.

– ja isto kao i gospon xy svojim novcima ne želim poticati industriju koja proizvodi oružje za masovno uništenje, te nemam dionice DDJH.
– te me veseli što će s ovom političkom kupnjom upropastiti i svoje poslovanje.

– ako ih zanima kupnja INGR-e trebali su samo čekati do kraja godine stečaj iste.
– ovom kupnjom DDJH kupuje i dugove koji su veličine preko milijare kuna.

– a to su vam dionice, zbog toga spadaju u rizična ulaganja jer nikada ne znate kada će vas neki političar uništiti s svojom nepametnom odlukom.

-I love this game.
Pozdrav !


Jesmo izbacili smo najslabiju kariku 2/3 PTKM i to se dobro namucili da sve izbacimo po preko 240,

PTKM.

– jeste li probali razmišljati o izbacivanju i te 1/3 PTKM kao najslabije karike ???

– I love this game.
Pozdrav !


Best buy.
– izvješća su tu.
– vi koji ste u dionicama jeste li iz portfelja izbacili najslabiju kariku ???
– je li kešolovci planiraju što kupovati ???
– koje su dionice best buy ???
– koje su dionice opravdale očekivanja ???
– koje dionice su vas razočarale s izvješćima ???
– što je ovo, pa više nema ni dobrog druka na ovoj temi ???
– I love this game.
Pozdrav !

moj best buy u proteklih tjedan dana bilo je izletovanje julijske alpe & dolina soče, temperature max 25, priroda prekrasna, prosao planinske vrhove, alpske rijeke i rovove Iww, jedino im se hrana svela na grill i pizze kao u dalmaciji, to ovi turisti adrenalinci (canyoning itd.) ne znaju ni sto jedu ni sto piju jedino se znaju pokusavati ubiti pa upropastili gastronomiju.

sto se tice izvjesca i portfelja (vidi zadnje razotkrivajmo portfelje, od onda dokupio nesto (jdgt, kodt):
-za oko 20% porfelja jos nema izvjesca, od njih najjace sam u plagu, za kosn jos cekam godisnji za 2011.;
-oko 50% portfelja pokazuje nastavak dobrog poslovanja i trenda rasta dobiti ttm prema 2011. + iznenadjenje ernt;
-oko 20% nesto losije od lani, kao kodt ali ne brinem se za njih;
-oko 10% masne dividenduse s nastavkom sporog pada dobiti (ht i nekoliko sitnisa). dugorocno treba vidjeti sto s time, kratkorocno, nema panike iz fi.

ERNT – po moje dionice da, je oko 20 PE za ERNT – ali moj savjet da gledaš do kraja godine – tj vjerojatno po svemu je da će firma imati oko 120 do više mil kn neto dobiti – što će dosta smanjiti i taj odnos….

ADPl – moja najveća pozicija i za sada stvarno rade svo što očekujem… cijena normalno da varira ali tržište je mrtvo a dionica nije a posao firme još manje – što joj potpuno opravdava cijenu – sa time da slijedeći "val" rasta očekujem u 2014 ( i to dosta jak)

ZVZD – nemam ali vrlo zanimljiva – odlični prijenos inflaicje inputa na output – po valuaciji mi ispada vrlo jeftina za do 40% ispod moje procjene

Iako sam equity guy – ako se dogodi ono što mislim da bi se moglo do 2015 – prebaciti cu dio u zlato ili metale – jer bi se stvarno mogla dogoditi hiperinflacija dolara – zbog umjetnih kamatnih stopa u USA + rast zaposlenosti koji očekujem sredinom/krajem 2013…

Ugl pratim yield curve izmedju Treasuriesa 6 month i 10 godina…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Popis trgovačkih drustva u kojima/kod kojih AUDIO posjeduje dionice (vlasništvo/suvlasništvo)

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idNac=2&idDCar=16381


Popis trgovačkih drustva u kojima/kod kojih AUDIO posjeduje dionice (vlasništvo/suvlasništvo)

AUDIO.

– tu instituciju vladajući očito koriste kako bi kroz svoj Plan21 uništili burzu.
– kad vidim što i kako radi taj AUDIO najbolje vam je ne biti u firmama u kojima AUDIO ima dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


ZVZD – nemam ali vrlo zanimljiva – odlični prijenos inflaicje inputa na output – po valuaciji mi ispada vrlo jeftina za do 40% ispod moje procjene

ZVZD.

– izvješće ništa naročito, (moje osobno mišljenje).
– na samoj temi ZVZD izvješće nije ni komentirano, intersa baš i nema, a to se vidi po prometu.
– mala dobit. mali prinos ROE.
– a ipak je gospon Todorić za njih isposlovao PDV od 10%.

– I love this game.
Pozdrav !


Iako sam guy – ako se dogodi ono što mislim da bi se moglo do 2015 – prebaciti u metale – jer bi se stvarno mogla dogoditi hiperinflacija dolara –

– kad već skupljate stare špahere, bojlere, kade, kante… jeste li razmišljali o kupovini crude oil u fizičkom obliku.
– i molila bih vas smanjite ton na onom razgasu kada prolazite pored moje kuće.

– I love this game.
Pozdrav !

Best buy.

– opet pitam isto.
– koje su dionice opravdale očekivanja ???
– koje će dionice i u ovoj krizi rasti, (rast dobiti, rast dividende…) ???
– imali li uopće na ZSE takvih dionica ???
– sve ovo vas pitam jer tržište dosta dugo ne pratim detaljno zbog višemjesečnog dopusta.
– a prvih desetak tema na ovom forumu koje nisu fikse su stvarno bezvezna ulaganja, i tako mjesecima, najviše pišete o najgorim i najrizičnijim investicijama na ZSE.
– na ovom forumu se najviše piše o onim najgorim dionicama, firmama koje su na najboljem putu za stečaj.
– o dobrim i jeftinim investicijama se ništa ne piše.
– većina vas investira kao da ste u kladionici, zbog toga i gubite novce.

– I love this game.
Pozdrav !

Država traži ulagače za 30 turističkih projekata

Ministarstvo turizma je s ciljem poticanja investicija u hrvatski turizam, a time i povećanja njegove konkurentnosti, je objavilo katalog investicijskih projekata u kojem na 110 stranica potencijalne ulagače u hrvatski turizam informira o mogućnostima ulaganja u više od 30 tvrtki, objekata i lokacija koji su prioritetni javni turistički projekti za koje država traži ulagače.

http://www.mint.hr/UserDocsImages/120427-katalog-invest-web.pdf

New Report

Close