Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sljedeći trejd:
EURJPY 94,70 vrijedi pokušati i EUR i JPY su nategnuti do ibera svaki na svoju stranu.


Pa ako mi je nešto skupo na 770, zamisli koliko mi je bilo skupo na 800 i 820 u spotu, koji je jučer zatvoren nakon blokade na 775, koji počinjem otvarat prvom prilikom ponovo. Opcije su vezane za starije ugovore i tu će tek bit prava žetva, cijeli GRAINS market je u krvavom backwardationu tak da ne možeš dobro proć na kraju godine ni da cijene odu još 10% gore danas.

Farmer James!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Pa ako mi je nešto skupo na 770, zamisli koliko mi je bilo skupo na 800 i 820 u spotu, koji je jučer zatvoren nakon blokade na 775, koji počinjem otvarat prvom prilikom ponovo. Opcije su vezane za starije ugovore i tu će tek bit prava žetva, cijeli GRAINS market je u krvavom backwardationu tak da ne možeš dobro proć na kraju godine ni da cijene odu još 10% gore danas.

Farmer James!
[/quote]

Da mogu, regulirao bi da sve vrste derivacijskih ugovora koje imaju underlying asset – tj da se deriviraju iz neke robe – mogu imati samo settlement u robi a nikako u gotovini.

Vjerujem da će do toga i doći kao i extra porez na HFT-ove.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Pa ako mi je nešto skupo na 770, zamisli koliko mi je bilo skupo na 800 i 820 u spotu, koji je jučer zatvoren nakon blokade na 775, koji počinjem otvarat prvom prilikom ponovo. Opcije su vezane za starije ugovore i tu će tek bit prava žetva, cijeli GRAINS market je u krvavom backwardationu tak da ne možeš dobro proć na kraju godine ni da cijene odu još 10% gore danas.

Farmer James!
[/quote]

Da mogu, regulirao bi da sve vrste derivacijskih ugovora koje imaju underlying asset – tj da se deriviraju iz neke robe – mogu imati samo settlement u robi a nikako u gotovini.

Vjerujem da će do toga i doći kao i extra porez na HFT-ove.
[/quote]
http://www.businessinsider.com/robert-shiller-bubbles-without-financial-markets-2012-7
evo ti onda malo za razmišljanje.
imaš nekoliko kultura kojima je izrekom zabranjeno trgovanje na organiziranim tržištima, npr. luk.
šta misliš jel cijena luka četri puta volatilnija ili četri put mirnija od roba s organiziranih tržišta?

Draghi Mario zapalio tržišta izjavom da će ECB učinit apsolutno sve (prepisao od SNB-a) da izvuče eurozonu iz krize, điha.





Pa ako mi je nešto skupo na 770, zamisli koliko mi je bilo skupo na 800 i 820 u spotu, koji je jučer zatvoren nakon blokade na 775, koji počinjem otvarat prvom prilikom ponovo. Opcije su vezane za starije ugovore i tu će tek bit prava žetva, cijeli GRAINS market je u krvavom backwardationu tak da ne možeš dobro proć na kraju godine ni da cijene odu još 10% gore danas.

Farmer James!
[/quote]

Da mogu, regulirao bi da sve vrste derivacijskih ugovora koje imaju underlying asset – tj da se deriviraju iz neke robe – mogu imati samo settlement u robi a nikako u gotovini.

Vjerujem da će do toga i doći kao i extra porez na HFT-ove.
[/quote]
evo ti onda malo za razmišljanje.
imaš nekoliko kultura kojima je izrekom zabranjeno trgovanje na organiziranim tržištima, npr. luk.
šta misliš jel cijena luka četri puta volatilnija ili četri put mirnija od roba s organiziranih tržišta?
[/quote]

Ma James jasno.

Ali je poanta da ne vjerujem da za luk ima cash settlement?

Razumiješ, ok, napravio da pravo trgovanjem ikakve derivacije za zaštitu bilo prodaje i kupnje imaju samo oni koji imaju registriranu firmu/obrt vezanu za luk – da im posao o tome ovisi.

Zašto bi se, James, netko trgovao pravima na nešto, nekakvim fiktivnim cijenama vezanima za robe u kojima nema nikakvog interesa?!

Da li znaš koliki je u commodity-sima postotak trgovanja onih koji imaju asset o kojem se radi, a ne samo špekuliranje zbog novca nevezano za robu?

I evo ti 100 od mene, bar si za razgovor.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

kako koji commodity, tržište nafte je jedno 15 puta veće na papiru nego physical, neka su i manja.

koja je razlika između futuresa deriviranog iz nečijeg žita u silosu i dionice derivirane iz nečijeg proizvoda u tvornici? ja sam za regulaciju derivata, da svi moraju bit na uređenom tržištu, ali radit razlike između klasa samo zato što ti je nešto bliže ili dalje nema smisla. isto tako bi nijedna klasična banka, mirovinski fond i slične sustavno velike, riskantne i trome institucije ne bi smijele upisat riječ derivat u google, a kamoli trpat pola bilance u njih.

razdvojiš investicijske banke od klasičnih, odsječeš im kreditne linije centralnih banaka i da vidiš kako cijene padaju, a ja vadim stare postove o milenijskoj deflaciji iz arhive. ali tko bi to htio i odobrio?


kako koji commodity, tržište nafte je jedno 15 puta veće na papiru nego physical, neka su i manja.

koja je razlika između futuresa deriviranog iz nečijeg žita u silosu i dionice derivirane iz nečijeg proizvoda u tvornici? ja sam za regulaciju derivata, da svi moraju bit na uređenom tržištu, ali radit razlike između klasa samo zato što ti je nešto bliže ili dalje nema smisla. isto tako bi nijedna klasična banka, mirovinski fond i slične sustavno velike, riskantne i trome institucije ne bi smijele upisat riječ derivat u google, a kamoli trpat pola bilance u njih.

razdvojiš investicijske banke od klasičnih, odsječeš im kreditne linije centralnih banaka i da vidiš kako cijene padaju, a ja vadim stare postove o milenijskoj deflaciji iz arhive. ali tko bi to htio i odobrio?

Gledaj,

znaš možd ai bolje nego ja, da je tržište futuresa napravljeno za zaštitu interesa vražjih farmera. Do 1980?! ili tu negdje niti nije bilo dozvoljeno u Illionisu trgovina – jer je spadala pod gambling.

Ugl… cilje je zaštita psola farmera a cilj je burze financiranje poslova(idejno).

Mislim da su derivacije i equty otišli u PM – samo tamo gdje bi trebali biti nisu.

A usporedba – dionice – futuresi je dobra ali jbg ja ipak imam nekakvo pravo na nekakvu robu koja je likvidirana u ovom ili ono slučaju ili na zaradu firme u koju ulažem na sekundarnom tržištu.

Kakav je tvoj direktni interes za žito recimo?

Ali ok… to ti je ok usporedba.

Ali recimo, kada JP Morgan ili Goldman ima samo jedan segment poslovanja namjenjen algoritamskom poslovanju na tržištima derivacija gdje nema nikakav interes osim cash zarade a utjeće na cijene samih commoditiesa – e onda mi je to nedopustivo.

Tehnologija koju koriste da ne govorim.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@James

vidi na CNBC-u – gore desno – inerview sa Mobiusom.

Ne slažem sa se njime u svemu, ali vezano za Kinu da + odgovor na volatilnost tržišta.

http://www.cnbc.com/

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

cure, odmorite od mene 14 dana, odo na more. [kiss]


cure, odmorite od mene 14 dana, odo na more. [kiss]

Si kupio Speedo?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Best buy.

– izvješća su tu.
– vi koji ste u dionicama jeste li iz portfelja izbacili najslabiju kariku ???
– je li kešolovci planiraju što kupovati ???

– koje su dionice best buy ???
– koje su dionice opravdale očekivanja ???
– koje dionice su vas razočarale s izvješćima ???

– što je ovo, pa više nema ni dobrog druka na ovoj temi ???

– I love this game.
Pozdrav !

Jesmo izbacili smo najslabiju kariku 2/3 PTKM i to se dobro namucili da sve izbacimo po preko 240, i jos vise se namucili da lovu prebacimo u ADPL po 109 i ispod , a jedan dio nazalost i po 111.

ADPL je totalno opravdao, cak je i BLJE iznenadilo malo dok je PTKM totalno razočarala i tamo se više ne priča ni o plinu ni o game-changeru nego samo vrti ista priča o privatizaciji pa smo odlučili s djelom ostati unutra i vidjeti što bude bude.

I da najvece iznenadenje ZSEa koje sam ocito krivo procijenio i cak podcjenio, a to je ERNT koji je razvalio…nazalost tu dionicu za razliku od gore navedenih nemam 🙁

Trenutno bi kao best-buy sigurno postavio ADPL, a best-sell DDJH koji sam i sam imao neko vrijeme no izasao van s plusom od ogromnih 170kn (par kuna +-) 2 dana nakon vijesti o preuzimanju INGR. Za one voljne rizika možda bi i INGR mogao biti dobar buy , ali s nekom malom lovom cisto kockarski

Naravno da je ovo samo moje misljenje i nikakav nagovor na K/P…Od navedenih dionica posjedujem BLJE,PTKM.ADPL

...

New Report

Close