Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa bigfoot se barem očito šalil…..za razliku od nekih [lol]





da mi je prva knjiga o dionicama bila inteligentni investitor, a ne tehnicka analiza rezultat bi bio bolji [smiley].

e sad, ja bih rekao da prve godine nisi uzalud potrošio na EWT nego na osnovnu TA, rezultati bi bili bolji.
ali to su detalji, rezultati su ti teško mogli bit bolji u takvom tržištu, moglo ti se posrećit s nekim preuzimanjem ili slično. Ubio si boga u Crobexu, u normalnim si okvirima s gubitkom i to je jedino bitno.

Dobro je. James je počeo pisati o svojim minusima.Ima nade.

Teško ćeš ti zaradit ako Sachs i Knox ne mogu.
Ali dobro je. miami je počela pisat humoristično. Ima nade. [kiss]
[/quote]

Evo da se pohvalim…

2008. + 22%
2009. + 56%
2010. + 60%
2011. + 65%
2012. dosad +37%

Da mi je veći portfelj već bi čuli za mene u medijima.

Nisam se uhvatio ni tehničke ni fundamenata isključivo… Samo kombinacija tih dvoje navedenih… Nemojte me pitati za obrazac…Nemogu ga riječima opisati… Kao sa ženama, ovisi o trenutku i situaciji… I svaka prilika je drugačija – sebi svojstvena… Isto kako reče gore ovaj čiko u avataru, "kupi pa onda analiziraj":)

[/quote]
ajd samo hint na čemu si 2008. i 2011. napravio takve prinose na ZSE?
2009., 2010., 2012. mi je jasno.
[/quote]

2008. g. mi je portfelj bio početnički… Jako mali 250.000… Tako da sam trejdao doma i vani… Jbg. većinu godine, skoro 180 dana bio u kešu… Pa onda ulovio dva vala odbijanca i shvatio da je dosta za tu godinu… remiziranje mi ide…:) mislim da je bila LKPC (PRIČA OKO DOKAPA) i ATPL na odbijancu od 2200 … Sve skoro na počecima 2008!!!

2011.g. INA – trejd (2842 do 3745) pola portfelja

VIRO- pola portfelja od 352 – 414
PTKM – pola portfelja od 144-194
ERNT – cjeli portfelj od 1462-1642 (zbog dividende od 190 kn)

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


Moji prinosi:

2008-1000%
2009-500%
2010-3000%
2011-2782%
2012-očekujem dobru godinu i da konačno prestignem onog Carlosa…..
p.s Optimum,kako VDKT?

VDKT kupljen na 144 … prodan na 265 prosjek… onaj dan kad su ga svi htjeli 🙂

iako mi je još u fokusu.

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


Opa dick measuring u tijeku.

Dečki pa nema vas svijet.

Ne, nego samo nudim svoju verziju investiranja… Iako nije za široke mase realna.. j. Knox dobro rezonira samo mi se čini da voli adrenalin što ga košta…. Ili nije… Nije spominjao rezultate… Znači moja poanta je u tome da kad imaš vrhunsko poznavanje branše onda je dobro biti jako strpljiv.

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!



Moji prinosi:

2008-1000%
2009-500%
2010-3000%
2011-2782%
2012-očekujem dobru godinu i da konačno prestignem onog Carlosa…..
p.s Optimum,kako VDKT?

Evo moja ponuda:

dajem svoje novce na upravljanje onome tko ima preko 30% godišnje neka samosvijesno radi i dalje prions preko 30%. Za uzvrat – dobiti će svaki profit preko 20% koji napravi.

Javite mi se na PM i pripremite dokazni materijal. Business is starting.
[/quote]

Za sada ne radim nikome pa ni obitelji… Moram uštimati US market… Tamo ima likvidnosti za 500 mil $ mog načina trgovanja….

Al evo ti par opcija koje pratim vani…. KRO US, ANR US, URI US, STX US, DAN US.

Pozdrav i pazi se ANR US, ako kreneš vani s ovim mojim pickovima. – risk/reward – bankrot/ rast 400%

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!




Moji prinosi:

2008-1000%
2009-500%
2010-3000%
2011-2782%
2012-očekujem dobru godinu i da konačno prestignem onog Carlosa…..
p.s Optimum,kako VDKT?

Evo moja ponuda:

dajem svoje novce na upravljanje onome tko ima preko 30% godišnje neka samosvijesno radi i dalje prions preko 30%. Za uzvrat – dobiti će svaki profit preko 20% koji napravi.

Javite mi se na PM i pripremite dokazni materijal. Business is starting.
[/quote]

Za sada ne radim nikome pa ni obitelji… Moram uštimati US market… Tamo ima likvidnosti za 500 mil $ mog načina trgovanja….

Al evo ti par opcija koje pratim vani…. KRO US, ANR US, URI US, STX US, DAN US.

Pozdrav i pazi se ANR US, ako kreneš vani s ovim mojim pickovima. – risk/reward – bankrot/ rast 400%
[/quote]

IMaš način sličan Jamesu.

to je poptuno drugačiji pristup od mog.
Isto kao i vremenski scope od mog.

Ne vjerujem u diverzifikaciju, ali vjerujem u koncentraciju u 2,3 firme sa stvarno dobrim znanjem i tempiranjem.

Neznam ništa o problemima industrije titana tako da mogu reći vrlo malo o tome. Opet, čisto tehnički ne mislim nikada ulagati.

Volatilnost je prijatelj ulagača ali moj scope je barem na 5 godina kada se dosta volatilnosti "ispegla".

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.





Moji prinosi:

2008-1000%
2009-500%
2010-3000%
2011-2782%
2012-očekujem dobru godinu i da konačno prestignem onog Carlosa…..
p.s Optimum,kako VDKT?

Evo moja ponuda:

dajem svoje novce na upravljanje onome tko ima preko 30% godišnje neka samosvijesno radi i dalje prions preko 30%. Za uzvrat – dobiti će svaki profit preko 20% koji napravi.

Javite mi se na PM i pripremite dokazni materijal. Business is starting.
[/quote]

Za sada ne radim nikome pa ni obitelji… Moram uštimati US market… Tamo ima likvidnosti za 500 mil $ mog načina trgovanja….

Al evo ti par opcija koje pratim vani…. KRO US, ANR US, URI US, STX US, DAN US.

Pozdrav i pazi se ANR US, ako kreneš vani s ovim mojim pickovima. – risk/reward – bankrot/ rast 400%
[/quote]

IMaš način sličan Jamesu.

to je poptuno drugačiji pristup od mog.
Isto kao i vremenski scope od mog.

Ne vjerujem u diverzifikaciju, ali vjerujem u koncentraciju u 2,3 firme sa stvarno dobrim znanjem i tempiranjem.

Neznam ništa o problemima industrije titana tako da mogu reći vrlo malo o tome. Opet, čisto tehnički ne mislim nikada ulagati.

Volatilnost je prijatelj ulagača ali moj scope je barem na 5 godina kada se dosta volatilnosti "ispegla".

[/quote]

Prije bi rekao nešto između James-a i tebe…

Uvjek pratim 5-6 pickova…. Vani, doma svejedno… Većinom kratko u pozicijama jer mi je još sve dugoročno nepredvidivo… etf-ove rijetko biram… Tako da sam između njega i tebe 🙂

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!





Vratio krave s paše i otvorio short:
Soybean Meal 485
Corn 770
Wheat 875.


Shortati bull market [shocked]

Nadam se samo da ne koristiš polugu [cry]

Inače, stranicu prije tvog posta sam preporučio kupnju upravo toga što si ti odlučio shortati.
Onaj tko me poslušao je sad 15% u plusu na soft komoditisima [thumbsup]
[/quote]
to su žitarice, ne soft commodity.
soft commodity se nije pomaknuo, flat su i kava i šećer, kakao, pamuk, naranče.
shortati bull market je isto što i kupovati atpl, kontra trenda.
u minusu sam 3,5% i 8,5%, moglo bi bit dugo vruće ljeto u tim pozicijama, a moglo bi i sutra bit u plusu.
[/quote]
Kolega, samo za vas objašnjenje soft commoditiesa [thumbsup]

http://en.wikipedia.org/wiki/Soft_commodity

Ja sam u ATPL u plusu 8%, by the way [thumbsup]
[/quote]
ne bi išla ta wikipedia definicija nikako, kolega.
loše je prepisana odavde.
http://www.investopedia.com/terms/s/softcommodity.asp#axzz216kVfXja

a možemo pitat i regulatora.
http://www.cftc.gov/OCE/WEB/sugar.htm
[/quote]
sad nakon što su corn, wheat i soybeans pali 8% u dan i pol i ja sam opet u plusu…
jesu li to onda bili soft commodities ili nisu? [wink]

Prije bi rekao nešto između James-a i tebe…

Uvjek pratim 5-6 pickova…. Vani, doma svejedno… Većinom kratko u pozicijama jer mi je još sve dugoročno nepredvidivo… etf-ove rijetko biram… Tako da sam između njega i tebe 🙂


James je špekulant opće prakse i još se traži u čemu će specijalizirat.
Commodity i opcije su zasad prvi pick, a equity zadnji (zapravo equity radim samo na ZSE, a vani indexe). Forex je nužno zlo. Opcije su definitivno nešto što mi najviše paše.

http://www.businessinsider.com/corn-futures-have-fallen-040-a-bushel-the-most-allowed-by-the-chicago-board-of-tradenbsp-2012-7
Corn Trading Briefly Halted After Huge Price Drop, Wheat quoting was also temporarily halted.

Are you ready for a good pounding baby? (get down)
Are you ready to get it on? (get down)
Don’t pretend you’re not fucking freaky baby (get down)
I will spank that ass just for fun (get down on the ground)

Ime benda je samo višnja na šlagu na torti. [kiss]


http://www.businessinsider.com/corn-futures-have-fallen-040-a-bushel-the-most-allowed-by-the-chicago-board-of-tradenbsp-2012-7
Corn Trading Briefly Halted After Huge Price Drop, Wheat quoting was also temporarily halted.

Are you ready for a good pounding baby? (get down)
Are you ready to get it on? (get down)
Don’t pretend you’re not fucking freaky baby (get down)
I will spank that ass just for fun (get down on the ground)

Ime benda je samo višnja na šlagu na torti. [kiss]

Yeah right [rolleyes]

Onaj tko je otvorio long contract kad sam ja rekao je još uvijek u plusu dok je onaj koji je otvorio short kad si ti rekao još uvijek u minusu.
Da te podsjetim na tvoj short?

Vratio krave s paše i otvorio short:
Soybean Meal 485
Corn 770
Wheat 875
.

A sad pazi ovo deset dana kasnije:

sad nakon što su corn, wheat i soybeans pali 8% u dan i pol i ja sam opet u plusu…
jesu li to onda bili soft commodities ili nisu? [wink]

Dakle, da rezimiramo:

otvorio si slijedeće shortove
Soybean Meal 485
Corn 770
Wheat 875.

Jel tako?

Trenutno stanje na burzi je

Soybean meal 509
Corn 778
Wheat 878

Daj nam sad svima objasni kako si ti u plusu kad još nisi niti breakeven jer je cijena još uvijek viša od tvojih otvorenih šortova.
Hvala unaprijed na znojenju dok se vadiš iz ******* [kiss]

P.S.Ah da, sad mi je sinulo.
Pa ti sebi računaš plus po mark-to-market režimu.
Pošto nisi napisao da si zatvorio pozicije i otvorio nove…
[thumbsup] [bye]

I by the way, daleko je kraj godine….
Vidjet ćemo tko će proći bolje ja long ili ti šort

Pa ako mi je nešto skupo na 770, zamisli koliko mi je bilo skupo na 800 i 820 u spotu, koji je jučer zatvoren nakon blokade na 775, koji počinjem otvarat prvom prilikom ponovo. Opcije su vezane za starije ugovore i tu će tek bit prava žetva, cijeli GRAINS market je u krvavom backwardationu tak da ne možeš dobro proć na kraju godine ni da cijene odu još 10% gore danas.

New Report

Close