Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



U Hrvatskoj se ne isplati raditi .

25 % PDV na razliku u cjeni
20 % porez na dobit
12 % porez
18 % prirez u Zgb

da dopunim sliku ;

1. akontacija poreza na dobit za narednu godinu
2. davanja na plaću 100%
3. komunalni troškovi ( slivne vode, zaštite svega mogućeg, spomenička renta, prićuva, komunalne naknade…. )
4. troškovi registracije vozila i troškovi održavanja i korištenja, a koji su na neto cijenu opterečeni spiralno gornjim redosljedom 80%
5. komunikacije na neto trošak 100% naknada i poreza
6. obvezan mito za normalne i zakonske usluge ili razmatranje tvoje ponude uopće

Kada sve zbrojiš dobije 100% od dobiti. Ako nema dobiti onda je gubitak.

država je zadržala svu gomilu SFRJ administracije. Zadržala je i SFRJ porezne zakone i razne dopune i akte državnih nameta.

U zemlji slobodnog tržišta, demokratskog uređenja sa SFRJ poreznim zakonima je prava drama aspurda i nespojivih mogućnosti.

Porezni zakon i kao takvo cijelo društveno uređenje SFRJ-a koji mi danas koristimo samo umjesto Dinara nam piše Kuna i umjesto SFRJ piše RH u poreznom zakonu, imalo je smisla u SFRJ.

Naime taj zakon je SFRJ jamčio destimuliranje privatnog sektora i ostavio mogućnost klasičnog uništenja bilo koga koje iskako iz "Svi za jednoga, jedan za sve ".

Danas koristimo isti zakon bez ideje i cilja, a više neznam dali je Vlast blesava i to ne vidi ili namjerno opstruiraju tu činjenicu radi lakog manipuliranja privatnog sektora.

Pitam se tko ima koristi od toga ?
Država ? Nema
Privatni sektor ? Nema
Državni i javni djelatnici ? IMAJU
[/u]

Istina može biti samo jedna !
[/quote]
Izlaz za primorce.

Napraviš 150 udica parangala.-troškovi 200 kn
Ješka:uloviš sam_pisteje,volke,lupare i ogrce/nanare/ troškovi nula
U ranu zoru,čak i malo ranije kada Ivana još lumpuje baciš parangal,malo loviš na kančanicu ili
loviš hobotnicu na matu-troškovi 10 kn goriva i 10 kn amortizacija parangala

Ulov_u prosjeku 1 kg kvalitetne ribe,2 kg hobotnice i male ribe za doma koliko hočeš
čak možeš biti i dobrotvor i nešto podijeliti sirotinji ako ti se ne jede riba
zarada 270 kn po danu,lako se prodaje po restoranima ,samo barem 25 dkg po komadu7
čisti prihod 250 kn-isplata odma _iz ruke u ruku
dvadeset dana = prihodi 5.000 kn keša
ribice do 25 dkg papiš sam_to vrijedi barem 1000 kn mjesečno
doiprinosi_0 kn
porez_o kn
porez na dobit _0 kn
kako nema poreza nema ni prireza
ako vam je to jedini prihod imate pravo i na socijalnu pomoć 600kn.

ima jedan uvjet_valja biti zdrav,ne i mlad,ovo je idealno za starije osobe

Pero nije istina da se ne isplati raditi.Isplati se,ali na crnjaka.I biti ćemo sve crniji,dok pravna država
ne počme djelovati,a izgleda mi da će puhati još puno maštrala,bure i juga dok se to dogodi.

Tko radi na crnjaka najest će se meda i mlijeka!

Anonimno, 22.07.2012. u 23:40
lopina
Pero nije istina da se ne isplati raditi.
Isplati se,ali na crnjaka.
I biti ćemo sve crniji,dok pravna država
ne počme djelovati,
a izgleda mi da će puhati još puno maštrala,bure i juga dok se to dogodi.
Tko radi na crnjaka najest će se meda i mlijeka!

Dragi lopina ,

slabo ćeš ti uloviti riba po ovoj orkanskoj buri .

A što se tiće crnjaka , nesmije se raditi na crnjaka .

Svi porezi se moraju platiti državi koju volimo .

Jedino ispravno rješenje je ne investirati dok država ne smanji poreze 50 % .

Najbolje je u ovo vrijeme primjenjivati poteze kao da te je napao Medvjed .

Praviti se mrtvim !

.

Dragi Pero po orkanskoj buri se ne isplovljava već se lovi skraja,u reparu od vitra.
Ali se lovi.

ulog 10 kn tj kilo friškog kruha.

ako glumiš medvjeda,možda to i postaneš

jedino aktivni pristup,može i na crnjaka

raditi se mora


da mi je prva knjiga o dionicama bila inteligentni investitor, a ne tehnicka analiza rezultat bi bio bolji [smiley].

e sad, ja bih rekao da prve godine nisi uzalud potrošio na EWT nego na osnovnu TA, rezultati bi bili bolji.
ali to su detalji, rezultati su ti teško mogli bit bolji u takvom tržištu, moglo ti se posrećit s nekim preuzimanjem ili slično. Ubio si boga u Crobexu, u normalnim si okvirima s gubitkom i to je jedino bitno.

Dobro je. James je počeo pisati o svojim minusima.Ima nade.

Teško ćeš ti zaradit ako Sachs i Knox ne mogu.
Ali dobro je. miami je počela pisat humoristično. Ima nade. [kiss]



da mi je prva knjiga o dionicama bila inteligentni investitor, a ne tehnicka analiza rezultat bi bio bolji [smiley].

e sad, ja bih rekao da prve godine nisi uzalud potrošio na EWT nego na osnovnu TA, rezultati bi bili bolji.
ali to su detalji, rezultati su ti teško mogli bit bolji u takvom tržištu, moglo ti se posrećit s nekim preuzimanjem ili slično. Ubio si boga u Crobexu, u normalnim si okvirima s gubitkom i to je jedino bitno.

Dobro je. James je počeo pisati o svojim minusima.Ima nade.

Teško ćeš ti zaradit ako Sachs i Knox ne mogu.
Ali dobro je. miami je počela pisat humoristično. Ima nade. [kiss]
[/quote]

Evo da se pohvalim…

2008. + 22%
2009. + 56%
2010. + 60%
2011. + 65%
2012. dosad +37%

Da mi je veći portfelj već bi čuli za mene u medijima.

Nisam se uhvatio ni tehničke ni fundamenata isključivo… Samo kombinacija tih dvoje navedenih… Nemojte me pitati za obrazac…Nemogu ga riječima opisati… Kao sa ženama, ovisi o trenutku i situaciji… I svaka prilika je drugačija – sebi svojstvena… Isto kako reče gore ovaj čiko u avataru, "kupi pa onda analiziraj":)

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Ako vam nebu jasno otkud preko 30 % prinosa u ovoj čudnoj godini reći ću vam da sam u kešu od 10. travnja…

I sad čekam opet priliku… Možda za moj osobni uspjeh ipak se može reći dvije ključne riječi
:

– poznavanje branše

– čelična disciplina

Mislim da ću ostati u kešu do kraja kolovoza.

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!




da mi je prva knjiga o dionicama bila inteligentni investitor, a ne tehnicka analiza rezultat bi bio bolji [smiley].

e sad, ja bih rekao da prve godine nisi uzalud potrošio na EWT nego na osnovnu TA, rezultati bi bili bolji.
ali to su detalji, rezultati su ti teško mogli bit bolji u takvom tržištu, moglo ti se posrećit s nekim preuzimanjem ili slično. Ubio si boga u Crobexu, u normalnim si okvirima s gubitkom i to je jedino bitno.

Dobro je. James je počeo pisati o svojim minusima.Ima nade.

Teško ćeš ti zaradit ako Sachs i Knox ne mogu.
Ali dobro je. miami je počela pisat humoristično. Ima nade. [kiss]
[/quote]

Evo da se pohvalim…

2008. + 22%
2009. + 56%
2010. + 60%
2011. + 65%
2012. dosad +37%

Da mi je veći portfelj već bi čuli za mene u medijima.

Nisam se uhvatio ni tehničke ni fundamenata isključivo… Samo kombinacija tih dvoje navedenih… Nemojte me pitati za obrazac…Nemogu ga riječima opisati… Kao sa ženama, ovisi o trenutku i situaciji… I svaka prilika je drugačija – sebi svojstvena… Isto kako reče gore ovaj čiko u avataru, "kupi pa onda analiziraj":)

[/quote]
ajd samo hint na čemu si 2008. i 2011. napravio takve prinose na ZSE?
2009., 2010., 2012. mi je jasno.

2011 DDJH i KORF

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Moji prinosi:

2008-1000%
2009-500%
2010-3000%
2011-2782%
2012-očekujem dobru godinu i da konačno prestignem onog Carlosa…..
p.s Optimum,kako VDKT?

"Only dead fish swim with the stream"

Opa dick measuring u tijeku.

Dečki pa nema vas svijet.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Vi ste se svi napili ….? Odkud pišete ..sa Zrća?

Best BUY: VDKT, TISK,THNK.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Moji prinosi:

2008-1000%
2009-500%
2010-3000%
2011-2782%
2012-očekujem dobru godinu i da konačno prestignem onog Carlosa…..
p.s Optimum,kako VDKT?

Evo moja ponuda:

dajem svoje novce na upravljanje onome tko ima preko 30% godišnje neka samosvijesno radi i dalje prions preko 30%. Za uzvrat – dobiti će svaki profit preko 20% koji napravi.

Javite mi se na PM i pripremite dokazni materijal. Business is starting.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close