Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vratio krave s paše i otvorio short:
Soybean Meal 485
Corn 770
Wheat 875.

Shortati bull market [shocked]

Nadam se samo da ne koristiš polugu [cry]

Inače, stranicu prije tvog posta sam preporučio kupnju upravo toga što si ti odlučio shortati.
Onaj tko me poslušao je sad 15% u plusu na soft komoditisima [thumbsup]
[/quote]
to su žitarice, ne soft commodity.
soft commodity se nije pomaknuo, flat su i kava i šećer, kakao, pamuk, naranče.
shortati bull market je isto što i kupovati atpl, kontra trenda.
u minusu sam 3,5% i 8,5%, moglo bi bit dugo vruće ljeto u tim pozicijama, a moglo bi i sutra bit u plusu.



Vratio krave s paše i otvorio short:
Soybean Meal 485
Corn 770
Wheat 875.

Shortati bull market [shocked]

Nadam se samo da ne koristiš polugu [cry]

Inače, stranicu prije tvog posta sam preporučio kupnju upravo toga što si ti odlučio shortati.
Onaj tko me poslušao je sad 15% u plusu na soft komoditisima [thumbsup]
[/quote]
to su žitarice, ne soft commodity.
soft commodity se nije pomaknuo, flat su i kava i šećer, kakao, pamuk, naranče.
shortati bull market je isto što i kupovati atpl, kontra trenda.
u minusu sam 3,5% i 8,5%, moglo bi bit dugo vruće ljeto u tim pozicijama, a moglo bi i sutra bit u plusu.

[/quote]

Kolega, samo za vas objašnjenje soft commoditiesa [thumbsup]

http://en.wikipedia.org/wiki/Soft_commodity

Ja sam u ATPL u plusu 8%, by the way [thumbsup]




Vratio krave s paše i otvorio short:
Soybean Meal 485
Corn 770
Wheat 875.

Shortati bull market [shocked]

Nadam se samo da ne koristiš polugu [cry]

Inače, stranicu prije tvog posta sam preporučio kupnju upravo toga što si ti odlučio shortati.
Onaj tko me poslušao je sad 15% u plusu na soft komoditisima [thumbsup]
[/quote]
to su žitarice, ne soft commodity.
soft commodity se nije pomaknuo, flat su i kava i šećer, kakao, pamuk, naranče.
shortati bull market je isto što i kupovati atpl, kontra trenda.
u minusu sam 3,5% i 8,5%, moglo bi bit dugo vruće ljeto u tim pozicijama, a moglo bi i sutra bit u plusu.
[/quote]
Kolega, samo za vas objašnjenje soft commoditiesa [thumbsup]

http://en.wikipedia.org/wiki/Soft_commodity

Ja sam u ATPL u plusu 8%, by the way [thumbsup]
[/quote]
ne bi išla ta wikipedia definicija nikako, kolega.
loše je prepisana odavde.
http://www.investopedia.com/terms/s/softcommodity.asp#axzz216kVfXja

a možemo pitat i regulatora.
http://www.cftc.gov/OCE/WEB/sugar.htm

Opa James se razbahatio.

Gdje ti je Miami za smirenje?

🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Kao što možemo vidjeti, dok su ovi na vlasti, treba bježati iz dionica gdje je država većinski vlasnik (jer ih daje budzašto), a ostati u onima gdje interesa imaju razni ježići, mesići, čačići, openhemi…(nastaviti niz…). Baš me zanima kakav će deal smisliti za PTKM.

Zašto stranci ne investiraju u Hrvatsko gospodarstvo ?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ferdelji-odgovorio-linicu-ako-su-hrvatski-menadzeri-i-poduzetnici-nesposobni-zasto-nas-stranci-zaobilaze-u-sirokom-luku/627081.aspx

.


Kao što možemo vidjeti, dok su ovi na vlasti, treba bježati iz dionica gdje je država većinski vlasnik (jer ih daje budzašto), a ostati u onima gdje interesa imaju razni ježići, mesići, čačići, openhemi…(nastaviti niz…). Baš me zanima kakav će deal smisliti za PTKM.

Istina.

Sve što ima ikakve veze sa vlasti – izbjegavam.

Neki kažu da rizik ima cijenu – ima ali i gubitak vremena na cijenu + oportunitet (teško bi bilo sročiti to u jedinstvenu cijenu)

PTKM – recimo stvaranje mastodonta PTKM – HŽ ili takva nekakava nebuloza.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Kinezi pokoravaju Afriku

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/svijet/-kinezi-pokoravaju-afriku/

Dobro je. James je počeo pisati o svojim minusima.Ima nade.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ddjh, Ingr i plišani medo.

– I love this game.
Pozdrav !

Napokon si nasla nesto gdje tvoji talenti mogu doci do izrazaja. Plisani medo je dobra ideja.

Inace, jest li svi dobro nisam pratio zadnja dva mjeseca ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

U Hrvatskoj je izuzetno visok stupanj drzavnog mjesanja u ekonomiju. Dok god je to tako hrvatska ekonomija nece bit diverzificirana, zaostajati ce u razvoju i biti ce vrlo ranjiva na vanjske shokove.

Ne investiraj tamo gdje vlade stimuliraju i poticu ekonomiju. Investiraj tamo gdje vlada razvija ekonomiju. To su dvije jako razlicite stvari. Poticaji i stimulacije su samo eufemizam za kupovanje glasova i punjenje dzepova rodbine i prijatelja. Naravno tvojim novcima.

Postoje vrlo uspjesni i profitablini poslovni modeli koji se zasnivaju na proizvodnji zdrave hrane. Npr. PepsiCo je razvio vrlo uspjesan brand Tropicana. Medutim cak ni zemlje koje imaju izuzetno efikasne i pouzdane inspekcijske sluzbe, izuzetno nizak stupanj korupcije i izuzetno restriktivnu politiku prema aditivima nisu nikoga uspjeli ubjediti da je njihova hrana zdravija od drugih.

Ako tebe dopadne zadatak da u Finskoj, Njemackoj, Francuskoj, Nizozemskoj prodajes brand "Hrvatska zemlja zdrave hrane" najbolje da to radis na nekom simpoziju psihijatara jer ce tamo biti najvise interesa za tvoju prezentaciju.

Moguce je da ti razvijes vrlo uspjesne brandove Domach Sok, Domach Salata ili Domach Prsut i prodajes ih uspjesno cijelom svijetu kao zdrav ekoloski proizvod. Nemoguce je da drzavni birokrati uspjesno prodaju Hrvatski Sok, Hrvatsku Salatu i Hrvatski Prsut kao zdrav i ekoloski proizvod. Jednom kada ti uspijes osvojiti trziste, onda ce te i drugi slijediti i ekoloska proizvodnja ce rasti. S druge strane, ako ti pokleknes pod teretom poreza i nameta, drugi ce se uplasiti i odustati.

Posao vlade je da tebi stvori sto bolje uvjete u kojima ces ti razviti, proizvoditi i prodavati svoje proizvode. Posao vlade nije da te iscjedi porezima i nametima pa onda zaposli rodbinu i stranacke poslusnike koja ce umjesto tebe brandirati i prodavati tvoj proizvod. Barem ja to vidim tako.

Dobro došao nazad !
Pozdrav



Ddjh, Ingr i plišani medo.

– I love this game.
Pozdrav !

Napokon si nasla nesto gdje tvoji talenti mogu doci do izrazaja. Plisani medo je dobra ideja.

Inace, jest li svi dobro nisam pratio zadnja dva mjeseca ?
[/quote]

Čudnovatim nebeskim pomacima, INGRA je postala crveni super div na nebu, a i prijašnji znalci neba sa "Bakernikusom"(Bakich-Kopernikusom) na čelu tako misle. Times they are a changing!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close