Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





kuruz, šenca, soja i ječam danas opet divljaju, to su sad već ATH razine uslijed suše u USA.
zasad samo gledam sa strane i čekam bilo kakav znak za short u spotu ili short call opcija, al bit će gadno ovdje napipat vrh jer se radi stavrnim robama za razliku od papira i brojki u kompjuteru.
http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=GRAINS&p=w1

Aha!

Dakle imaš x tona pšenice, x tona soje i ostalih underlying asseta – za razliku od brojki i papira koje mi ostali kupujemo?

Dakle James "The Farmer" Knox?
[/quote]
Vratio krave s paše i otvorio short:
Soybean Meal 485
Corn 770
Wheat 875.

[/quote]
Best Buy za ljeto (osim ako nije):
Short žitarice (Corn, Soybean Meal, Wheat) tijekom suše na ATH cijenama.
Long IBEX / Short DAX na 6.500, u prošlom rastu je spread išao od -200 do +600 bodova.
Long EURAUD na 1,1950. Korelacija je inače između 0,5 i 1,0. Trenutno je -0,3 što je neodrživo.
[/quote]

Da li bi kad shortas žitarice išao inverzivno long Tyson Foods ili takva nekakva "mehanika"?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Dečki , ovo preseravanje nikome ne koristi……. isplačite se jedan drugome- korisnije je…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@james
u vezi toga intersantna diskusija

http://seekingalpha.com/article/718341-pumping-wheat-on-weather-makes-little-sense



@james

u vezi toga intersantna diskusija

http://seekingalpha.com/article/718341-pumping-wheat-on-weather-makes-little-sense


je pšenica već u silosima, ali je pšenica propustila prošlogodišnji rast svih žitarica, tako da sad samo nadoknađuje zaostatke.

Da li bi kad shortas žitarice išao inverzivno long Tyson Foods ili takva nekakva mehanika?

Ne, ne vjerujem u takve trejdove. To bi se trebalo konstantno rebalansirat, a za ozbiljniju zaradu bi trebalo imat polugu i to je već prekomplicirano za mene. ovo je directional trade, ne market neutral.
Tyson foods može sutra propast zbog ljudske pogreške bez obzira kakve je cijena žita.
To je korak dalje Buffettove logika – kupi kompaniju koji može vodit idiot, jer prije ili kasnije i hoće.
Otvaram short futurese direktno i prodajem call opcije, tako da mi je dovoljno da cijena samo ne raste, ne treba padati.

To je korak dalje Buffettove logika – kupi kompaniju koji može vodit idiot, jer prije ili kasnije i hoće.

Nije baš Buffetova nego od Petera Lyncha
[wink]

Hrvatska je najveći izvoznik zlata :

Štetočine na Gornjem gradu :

http://webcafe.net.hr/forwarduse/komnetar/

.

Tko se nije skrio, magarac je bio

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/204672/Otplata-dugova-najgore-nas-ceka-u-2014-i-2015.html


U Hrvatskoj se ne isplati raditi .

25 % PDV na razliku u cjeni
20 % porez na dobit
12 % porez
18 % prirez u Zgb

da dopunim sliku ;

1. akontacija poreza na dobit za narednu godinu
2. davanja na plaću 100%
3. komunalni troškovi ( slivne vode, zaštite svega mogućeg, spomenička renta, prićuva, komunalne naknade…. )
4. troškovi registracije vozila i troškovi održavanja i korištenja, a koji su na neto cijenu opterečeni spiralno gornjim redosljedom 80%
5. komunikacije na neto trošak 100% naknada i poreza
6. obvezan mito za normalne i zakonske usluge ili razmatranje tvoje ponude uopće

Kada sve zbrojiš dobije 100% od dobiti. Ako nema dobiti onda je gubitak.

država je zadržala svu gomilu SFRJ administracije. Zadržala je i SFRJ porezne zakone i razne dopune i akte državnih nameta.

U zemlji slobodnog tržišta, demokratskog uređenja sa SFRJ poreznim zakonima je prava drama aspurda i nespojivih mogućnosti.

Porezni zakon i kao takvo cijelo društveno uređenje SFRJ-a koji mi danas koristimo samo umjesto Dinara nam piše Kuna i umjesto SFRJ piše RH u poreznom zakonu, imalo je smisla u SFRJ.

Naime taj zakon je SFRJ jamčio destimuliranje privatnog sektora i ostavio mogućnost klasičnog uništenja bilo koga koje iskako iz "Svi za jednoga, jedan za sve ".

Danas koristimo isti zakon bez ideje i cilja, a više neznam dali je Vlast blesava i to ne vidi ili namjerno opstruiraju tu činjenicu radi lakog manipuliranja privatnog sektora.

Pitam se tko ima koristi od toga ?
Država ? Nema
Privatni sektor ? Nema
Državni i javni djelatnici ? IMAJU
[/u]

Istina može biti samo jedna !

Ddjh, Ingr i plišani medo.

– I love this game.
Pozdrav !

obljetnica! svoju prvu dionicu sam kupio prije oko 4 godine, crobex je bio na dobro preko 3000 i spremao se za drugi slobodan pad.

gdje sam sad? jos uvijek u minusu nekih 10%, u plusu bih trebao biti, gledajuci korelaciju s crobexom, negdje na njegovom povratku prema 2000. imao sam oko 75 kupnji i oko 25 prodaja, previse rekao bi Buffett, a minus je ostatak prolaska kroz lose dionice, gdje bih izgubio oko 25-50% od ulozenog u dionicu, uglavnom u zvijezde bivseg ciklusa, brodari i gradjevinari. vrijednost dionica sada u posjedu/cijena kupnje oko nule, plus na reinvestiranim dividendama nedovoljan da pokrije školovanje prva četiri osnovne u dionicama, da mi je prva knjiga o dionicama bila inteligentni investitor a ne tehnicka analiza rezultat bi bio bolji [smiley].

zadovoljan sam sa svojim portfeljom (vidi razotkrivajmo portfelje):
-dividend yield nesto preko 7%, tj gledajuci taj suzeni, "nepovratni prinos", kapital u dionicama mi je na 10% od fym (fuck you money), s "nepovratnim prinosima" ostalog kapitala stavljenog po strani sam na 15% fym,
-kad bi mi svaka dionica dosla na p/e 15 porastom cijene uz sadasnje poslovanje iznos vrijednosti dionica bi se udvostrucio, samo su mi ernt i pik sada preko 15. normalno, u mom konceptu nakon tog rasta ja bih i dalje bio na 10% fym,
-oko 75% portfelja ima roe veci od 9, oko 90% veci od 5,
-oko 75% portfelja mi ima stalni visegodisnji rast dobiti, nasuprot tome, oko 10% je u masnim dividendusama s trendom pada dobiti.
-u excel plahtama imam jos i statistiku kako sam prosao s dionicama u porfelju gledano po sektorima, po likvidnosti dionica i po kombinaciji trend dobiti*izdasnost dividende.

ugodno ljeto!


obljetnica! svoju prvu dionicu sam kupio prije oko 4 godine, crobex je bio na dobro preko 3000 i spremao se za drugi slobodan pad.

gdje sam sad? jos uvijek u minusu nekih 10%, u plusu bih trebao biti, gledajuci korelaciju s crobexom, negdje na njegovom povratku prema 2000. imao sam oko 75 kupnji i oko 25 prodaja, previse rekao bi Buffett, a minus je ostatak prolaska kroz lose dionice, gdje bih izgubio oko 25-50% od ulozenog u dionicu, uglavnom u zvijezde bivseg ciklusa, brodari i gradjevinari. vrijednost dionica sada u posjedu/cijena kupnje oko nule, plus na reinvestiranim dividendama nedovoljan da pokrije školovanje prva četiri osnovne u dionicama, da mi je prva knjiga o dionicama bila inteligentni investitor a ne tehnicka analiza rezultat bi bio bolji [smiley].

zadovoljan sam sa svojim portfeljom (vidi razotkrivajmo portfelje):
-dividend yield nesto preko 7%, tj gledajuci taj suzeni, "nepovratni prinos", kapital u dionicama mi je na 10% od fym (fuck you money), s "nepovratnim prinosima" ostalog kapitala stavljenog po strani sam na 15% fym,
-kad bi mi svaka dionica dosla na p/e 15 porastom cijene uz sadasnje poslovanje iznos vrijednosti dionica bi se udvostrucio, samo su mi ernt i pik sada preko 15. normalno, u mom konceptu nakon tog rasta ja bih i dalje bio na 10% fym,
-oko 75% portfelja ima roe veci od 9, oko 90% veci od 5,
-oko 75% portfelja mi ima stalni visegodisnji rast dobiti, nasuprot tome, oko 10% je u masnim dividendusama s trendom pada dobiti.
-u excel plahtama imam jos i statistiku kako sam prosao s dionicama u porfelju gledano po sektorima, po likvidnosti dionica i po kombinaciji trend dobiti*izdasnost dividende.

ugodno ljeto!


Care..čista petica za post!

[thumbsup]

Vratio krave s paše i otvorio short:
Soybean Meal 485
Corn 770
Wheat 875.

Shortati bull market [shocked]

Nadam se samo da ne koristiš polugu [cry]

Inače, stranicu prije tvog posta sam preporučio kupnju upravo toga što si ti odlučio shortati.
Onaj tko me poslušao je sad 15% u plusu na soft komoditisima [thumbsup]

New Report

Close