Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Turion

To ti je matematika za ove sa sela na burzu.. Sad se puši iz kalkulatora, kako doć do pravog rezultata.. [lol]

S njive, ispričavam se..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Ima formula na internetu pa računajte. Ja preferiram grafove [lol]

Kako su fondovi krenuli rasprodavat, bit će da je najsigurnije u nelikvidušama. Njih više nema tko prodat



Za seljaka Seljubelju, još malo mojih gluposti na temu KOEI i gospona Floričića.

I vidiš da nije prodao znači nije još ništa zaradio. Jer da sad krene prodavati ne bi vratio niti uloženo.
[/quote]

KOEI.

– kad sam odgovorila na upit seljaka Seljebelje onda ću dati odgovor i seljaku Turionu.
– samo koliko vas se tu skupilo, pa nije ovo tema Znanje imanje emisija za selo.
– najjača vam je ineligencija kad me punite s jedinicama.

– a sada i odgovor.
– gospon Floričić bi bez problema izišao iz KOEI kada bi želio izići.
– ipak je godišnji promet KOEI duplo veći nego što gospon Floričić ima dionica KOEI.
– za izlaz bi mu trebalo cca 2g. ako ne bi želio bitno rušiti cijenu dionice.
– i gospon xy je imao dosta dionica KOEI te je bez problema izišao na dobroj cijeni.
– KOEI neće tako lako pasti, ipak su u njemu svi, odnosno 4 mirovinca.

– iz KODT već dvije godine izlazi HPB s svojim fondovima,
– u KODT nemamo mirovinskih fondova, a cijena bitno ne pada.

– I love this game.
Pozdrav !


…………..
– KOEI neće tako lako pasti, ipak su u njemu svi, odnosno 4 mirovinca.

– I love this game.
Pozdrav !

zašto ne raste onda ?

zato što tržište ima tri različita trenda – rastući padajući i bočni.
koei je jako puno narastao sa dna 2009. godine, a već se duže vrijeme nalazi u bočnom trendu i čeka impuls šireg tržišta ili fundamentalni događaj koji će mu zadat novi trend koji će onda bit rastući ili padajući.

Kaj, kod vas "down under" je to bočni trend ? [lol] pa nije to bura.
Pravi investitori, recimo Ivana, to nazivaju "range bound market"… [lol]

zašto ne raste onda ?


Zato jer su investitori tog tipa, čini se i Ivana, zaglavili, a više nemaju para, a Njemci ne žele dizat… [thumbsup]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus

Hehe, malo sam čitao ovu raspravu i stvarno je zabavna.
Ali da konstatiram da se slažem sa kolegom seljombeljom jer dobro govori.
Ima puno onih kojima je dionica narasla i “zaradili” su 500% samo što su zaboravili prodati ali “sve će doći na svoje”.
A i ne volim kad se nekom spušta zbog debljine njegovog računa iako čak ni ne znaju koliki je.
A kolega Twinspark mi je malo kiselo nasmiješen, osjećam vonj minusa na njegovom brokerskom računu.

zato sam se malo zabavio i potražio neke postove Twinsparka da našoj maloj zajednici predočim njegove uspjehe kao investitora i poznavaoca i stanem u odbranu seljebelje.
Pa krenimo redom kronološki:

Varteks -08.03.07. "Ja ću pripaljivanjem cigare proslaviti dolazak na 300 kuna…"
– ovdje je Twinspark u lovi do krova i broji virtuelne milijune

Varteks-16.10.07. "Uopće mi nisu jasni ljudi koji se postavljaju na prodaju ispod 300 kuna."
-ovdje je Twinspark već malo iznenađen i uvređen ishodom događaja

Varteks-24.01.08. "Samo strpljivo, gledajmo tvrtku a ne dionicu kako bi rekao W. Buffet. A dionica će kad tad doći na svoje."
-ovdje je Twinspark u fazi tješenja i izgradnji karaktera kao ulagača i propalog milijunera

14.08.07."Kod ulaganja u dionice ti je najvažnije strpljenje. Ne znam da li su se neka istraživanja radila ali sam uvjeren da bi pokazala da je 90% ljudi koji su popušili na burzi popušilo zbog brzopletosti i nestrpljivosti."

16.11.07. Koliko god mi ovaj pad financijski ne odgovarao, opet mi je u neku ruku drago jer će pokazati mnogima da samo mogu sanjati brzo bogaćenje na burzi"

-ovdje Twinspark pokazuje da nije izgubio dok nije prodao te da je bolje polako siromašenje od brzog bogaćenja i da mu je posebno drago zbog drugih koji će naučiti svoju lekciju [lol]

Korisniče Twinspark, meni se čini da bi za vas i ivanu7 dobro došla nova mjera Vlade "Sa burze na njivu", kojim bi Vlada pokušala pomoći svim dugoročnim investitorima i virtuelnim milijunašima da prihvate realnost, shvate da neće nikad doći na nulu i nadišu se svježeg zraka.

[thumbsup]

James, sad ti ja dajem peticu!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Kaj, kod vas "down under" je to bočni trend ? [lol] pa nije to bura.
Pravi investitori, recimo Ivana, to nazivaju "range bound market"… [lol]

zašto ne raste onda ?


Zato jer su investitori tog tipa, čini se i Ivana, zaglavili, a više nemaju para, a Njemci ne žele dizat… [thumbsup]
[/quote]
A ovi papci s mjenjačnicama bankrotirali

Počelo je....

Best buy – SWK – na period od 3 godine.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

– gospon Floričić bi bez problema izišao iz KOEI kada bi želio izići.
– ipak je godišnji promet KOEI duplo veći nego što gospon Floričić ima dionica KOEI.
– za izlaz bi mu trebalo cca 2g. ako ne bi želio bitno rušiti cijenu dionice.
– I love this game.
Pozdrav !

Priča ide ovako,

privatizacija TDR-a ( danas Adris ), Vlahović, Floričić i ekipa zalažu samo tvornicu TDR za osobne kredite kako bi kupili istu. Vlahović je prije toga imao čak Zastavu 101, ali Delux verziju.
Kupuju dionice po 10 Kuna od kredita dobivenog zalogom samog TDR-a, a vrlo brzo prodaju po preko 200.
Uvode zabranu da nitko više osim njih u cijeloj zemlji nesmije po tim uvijetima kupovati.

Za razliku od ostalih, Floričić je unovčio svoj paket teško stečene imovine i otišao u Makedoniju na 3-4 godine.
Vratio se nekoliko puta bogatiji. Kako, što. gdje, kuda, zašto itd….., nitko nema pojma.

Ostalo znate.


Kaj, kod vas down under je to bočni trend ? [lol] pa nije to bura.
Pravi investitori, recimo Ivana, to nazivaju range bound market… [lol]

preselio sam se zapadno, istok svima brzo dosadi koliko god zapadan bio. [thumbsup]

New Report

Close