Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Koliko znam Kristijan Floričić je sin poznatog oca tako da je imao vrlo dobar start i ne uzimam ga kao primjer jer nema dugoročni prinos – neznam da li je na nuli nakon svega par godina….

– gospon Floričić nije špekulant, on je investitor.
– portfelj mu je u više nego o.k. dionicama.
– teško je na ovom nelikvidnom tržištu kod pada izići iz dionice.

– evo gledala sam gdje je u top10,
– KOEI, 85.714 dionice ili 3.33% ili 42.180.000,oo kn.
– KODT ima 4 puta manje nego KOEI, ali samo ta KODT mu nosi 515.632,oo kn dividende,
– ili to je cca 50.000,oo kn mjesećno, sasvim dovoljno za jedan normalan život.
– a ostale investicije i ostale dividende….
– a jednog dana će zaraditi veliku lovu i na porastu cijene dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Koji smiešan primjer "velikog investiranja". Da je Floričić stavio te novce na oročenje u banku dobio bi i više od tih 5% dividende, da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu. A to da će jednog dana zaraditi veliku lovu tako se svi tješe. Tu dakle ne pljujem Floričića jer je on ipak doajen dioničkog investiranja nego ivanu7 koja valja gluposti
[/quote]

Da, inače na dionicama možeš zaraditi samo od dividende. A ako cijena dionice skoči, onda si u biti izgubio, jer je postotak dividende manji. 😀


Floki ima KOEI negdje od 2003-4 kolko znam i koliko je puta dobio dividendu?
KOEI je isplatio VEĆ 2 puta jadnu dividendu u svom postojanju a ti se meni hvataš za to što sam napisao da ne isplaćuje dividendu? [bye]

ajooooj, pa dajte, nemojte se zakopavati još više!!! pa pogledajte kolika je cijena koei bila tih godina koje spominjete (2003,2004) pa onda oduzmite od današnje cijene tu tadašnju cijenu. i znate što, ta razlika vam je njegova zarada po svakoj pojedinačnoj dionici. i onda pomnožite s brojem dionica. zanimljivo,ha? ili vam je i to premala zarada? toliku brojku vi nećete vidjeti da svu svoju lovu prikažete u lipama…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort





Koliko znam Kristijan Floričić je sin poznatog oca tako da je imao vrlo dobar start i ne uzimam ga kao primjer jer nema dugoročni prinos – neznam da li je na nuli nakon svega par godina….

– gospon Floričić nije špekulant, on je investitor.
– portfelj mu je u više nego o.k. dionicama.
– teško je na ovom nelikvidnom tržištu kod pada izići iz dionice.

– evo gledala sam gdje je u top10,
– KOEI, 85.714 dionice ili 3.33% ili 42.180.000,oo kn.
– KODT ima 4 puta manje nego KOEI, ali samo ta KODT mu nosi 515.632,oo kn dividende,
– ili to je cca 50.000,oo kn mjesećno, sasvim dovoljno za jedan normalan život.
– a ostale investicije i ostale dividende….
– a jednog dana će zaraditi veliku lovu i na porastu cijene dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Koji smiešan primjer "velikog investiranja". Da je Floričić stavio te novce na oročenje u banku dobio bi i više od tih 5% dividende, da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu. A to da će jednog dana zaraditi veliku lovu tako se svi tješe. Tu dakle ne pljujem Floričića jer je on ipak doajen dioničkog investiranja nego ivanu7 koja valja gluposti
[/quote]

Da, inače na dionicama možeš zaraditi samo od dividende. A ako cijena dionice skoči, onda si u biti izgubio, jer je postotak dividende manji. 😀
[/quote]

Ti objasni Flokiju koliko je zaradio na Adrisu ili ULPL gdje je danas u minusu ili na nuli a drži ih 10 godina.
Odličan rezultat mora se priznati. U banci bi već bio milijarder sa ukamaćivanjem [bye]



Floki ima KOEI negdje od 2003-4 kolko znam i koliko je puta dobio dividendu?
KOEI je isplatio VEĆ 2 puta jadnu dividendu u svom postojanju a ti se meni hvataš za to što sam napisao da ne isplaćuje dividendu? [bye]

ajooooj, pa dajte, nemojte se zakopavati još više!!! pa pogledajte kolika je cijena koei bila tih godina koje spominjete (2003,2004) pa onda oduzmite od današnje cijene tu tadašnju cijenu. i znate što, ta razlika vam je njegova zarada po svakoj pojedinačnoj dionici. i onda pomnožite s brojem dionica. zanimljivo,ha? ili vam je i to premala zarada? toliku brojku vi nećete vidjeti da svu svoju lovu prikažete u lipama…
[/quote]

Ja se zakopavam?! Pričamo o dividendi i onda kad ne znaš šta bi rekao onda počeš o zaradi od rasta dionice? Jasno je svima da si izgubio argument o dividendi, ajmo sad pokazati kako ćeš izgubiti argument o zaradi na rastu dionice. Vidim da si ti jedan od onih koji su u zaradi ali virtualnoj. Zapamti, nisi u zaradi dok nisi prodao

Ja se zakopavam?! Pričamo o dividendi i onda kad ne znaš šta bi rekao onda počeš o zaradi od rasta dionice? Jasno je svima da si izgubio argument o dividendi, ajmo sad pokazati kako ćeš izgubiti argument o zaradi na rastu dionice. Vidim da si ti jedan od onih koji su u zaradi ali virtualnoj. Zapamti, nisi u zaradi dok nisi prodao

haha, jesam, priznajem, zgromljen sam snagom vaših argumenata, kolega Cicerone! haha!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

haha, jesam, priznajem, zgromljen sam snagom vaših argumenata, kolega Cicerone! haha!


Nije ti on Ciceron [wink] fulao si.

Al se s njim slažem – nema zarade do kapitalizacije.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


Al se s njim slažem – nema zarade do kapitalizacije.

– intelektualna elita je kapitalizirala svojih cca 20.000kn (po intelektualcu).
– neću sada o tome kako se je većinom kapitaliziralo stop loss s minus cca 20-50%.

– vi se ne kladite na kladionici, vi idete na sigurnu dobit s minusima na tekućem, minusima na kartici, a tek krediti, najbolji su vam oni u švicarcima.

– I love this game.
Pozdrav !


Koji smiešan primjer "velikog investiranja". Da je Floričić stavio te novce na oročenje u banku dobio bi i više od tih 5% dividende, da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu. A to da će jednog dana zaraditi veliku lovu tako se svi tješe. Tu dakle ne pljujem Floričića jer je on ipak doajen dioničkog investiranja nego ivanu7 koja valja gluposti


Floki ima KOEI negdje od 2003-4 kolko znam i koliko je puta dobio dividendu?

Za seljaka Seljubelju, još malo mojih gluposti na temu KOEI i gospona Floričića.

– nemam pojma kada je kupovao KOEI, ali vi navodite 2003-4.
– tada je cijena bila 100kn,
– išla je cijena gore i do 1.200 – 1.300kn, sada je na cca 500kn.

– kamatni račun mi govori kako je taj gospon na razlici cijeni onda i sada zaradio 400% (za 10g.)
– a to vam godišnje dođe 40%, plus dividenda, (ovo matematički nije točno, ali je uočljivije).
– a vi savjetujete banku i zaradu od 5%.

– na žalost preko 90% vas ne kuži ni osnovni kamatni račun, a hoćete zaraditi laku lovu na burzi.
– za sve investitore tipa Seljebelje preporučam motiku, krumpire, kukuruzu…
– neće ići to s njive na burzu.

– I love this game.
Pozdrav !



Koji smiešan primjer "velikog investiranja". Da je Floričić stavio te novce na oročenje u banku dobio bi i više od tih 5% dividende, da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu. A to da će jednog dana zaraditi veliku lovu tako se svi tješe. Tu dakle ne pljujem Floričića jer je on ipak doajen dioničkog investiranja nego ivanu7 koja valja gluposti


Floki ima KOEI negdje od 2003-4 kolko znam i koliko je puta dobio dividendu?

Za seljaka Seljubelju, još malo mojih gluposti na temu KOEI i gospona Floričića.

– nemam pojma kada je kupovao KOEI, ali vi navodite 2003-4.
– tada je cijena bila 100kn,
– išla je cijena gore i do 1.200 – 1.300kn, sada je na cca 500kn.

– kamatni račun mi govori kako je taj gospon na razlici cijeni onda i sada zaradio 400% (za 10g.)
– a to vam godišnje dođe 40%, plus dividenda, (ovo matematički nije točno, ali je uočljivije).
– a vi savjetujete banku i zaradu od 5%.

– na žalost preko 90% vas ne kuži ni osnovni kamatni račun, a hoćete zaraditi laku lovu na burzi.
– za sve investitore tipa Seljebelje preporučam motiku, krumpire, kukuruzu…
– neće ići to s njive na burzu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
totalno se slažem s Vama, meni je iskreno žao ovih nadobudnih klinaca koji će i gače ostaviti na burzi, ali opet to je njihov izbor



Koji smiešan primjer "velikog investiranja". Da je Floričić stavio te novce na oročenje u banku dobio bi i više od tih 5% dividende, da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu. A to da će jednog dana zaraditi veliku lovu tako se svi tješe. Tu dakle ne pljujem Floričića jer je on ipak doajen dioničkog investiranja nego ivanu7 koja valja gluposti


Floki ima KOEI negdje od 2003-4 kolko znam i koliko je puta dobio dividendu?

Za seljaka Seljubelju, još malo mojih gluposti na temu KOEI i gospona Floričića.

– nemam pojma kada je kupovao KOEI, ali vi navodite 2003-4.
– tada je cijena bila 100kn,
– išla je cijena gore i do 1.200 – 1.300kn, sada je na cca 500kn.

– kamatni račun mi govori kako je taj gospon na razlici cijeni onda i sada zaradio 400% (za 10g.)
– a to vam godišnje dođe 40%, plus dividenda, (ovo matematički nije točno, ali je uočljivije).
– a vi savjetujete banku i zaradu od 5%.

– na žalost preko 90% vas ne kuži ni osnovni kamatni račun, a hoćete zaraditi laku lovu na burzi.
– za sve investitore tipa Seljebelje preporučam motiku, krumpire, kukuruzu…
– neće ići to s njive na burzu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ne, nije on ništa ZARADIO zlato. On je samo gledao kako mu je vrijednost portfelja narasla.
I nije PRODAO da bi ZARADIO nego čuči i dalje drži Končar i držat će ga sve do tih istih 100 kuna po koliko je kupio baš kao što i dalje drži ULPL ili ADRS na kojima je već u minusu. Toliko o vašem kuženju kamatnog računa, velikim investitorima i vašoj virtuelnoj zaradi [bye]

a kako bi se on kužio u kamatni račun kad ne zna ni provjeriti na internetu da li neka firma isplaćuje dividendu ili ne…
haha, "s njive na burzu"!! ta je dobra!!!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Za seljaka Seljubelju, još malo mojih gluposti na temu KOEI i gospona Floričića.

– nemam pojma kada je kupovao KOEI, ali vi navodite 2003-4.
– tada je cijena bila 100kn,
– išla je cijena gore i do 1.200 – 1.300kn, sada je na cca 500kn.

– kamatni račun mi govori kako je taj gospon na razlici cijeni onda i sada zaradio 400% (za 10g.)
– a to vam godišnje dođe 40%, plus dividenda, (ovo matematički nije točno, ali je uočljivije).

Kako si došla do ovih brojki? To je matematika za pomorce ili što?

I vidiš da nije prodao znači nije još ništa zaradio. Jer da sad krene prodavati ne bi vratio niti uloženo.

New Report

Close