Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Buffet je počeo sa 100 000 dolara ako se ne varam.

Prema legendi, on je počeo s 12 dolara užine (ko Luka Rajić), pa je prodao s dobitkom, ali je prerano prodao. Nešto. Nemam pojma šta, vjerojatno tvornicu parnih lokomotiva.

A što ne uzmete Floričića za primjer? S koliko je on počeo, 100-200 iljada maraka, pa je, op mi se čini, dogurao na 60 milijuna kuna. Končar, Atlantska, Ero, Adris…

Ili, uzmite Peru Radakovića. Da je krenuo s 10 iljada maraka, imao bi milijun eura od Bjelovarske banke, ne računajući dividendu.



Ne bih rekao da kod nas nema prosvijećenih investitora sposobnih za burzovnu zaradu.

– koliko ?????????????????????
– 20, 30, 50.[/quote]

Koliko biste vi voljeli da postoji prosvijećenih investitora sposobnih za burzovnu zaradu na hrvatskim dionicama?

Jel bolje da ih je 20 ili 10 tisuća?



Buffet je počeo sa 100 000 dolara ako se ne varam.

Prema legendi, on je počeo s 12 dolara užine (ko Luka Rajić), pa je prodao s dobitkom, ali je prerano prodao. Nešto. Nemam pojma šta, vjerojatno tvornicu parnih lokomotiva.

A što ne uzmete Floričića za primjer? S koliko je on počeo, 100-200 iljada maraka, pa je, op mi se čini, dogurao na 60 milijuna kuna. Končar, Atlantska, Ero, Adris…

Ili, uzmite Peru Radakovića. Da je krenuo s 10 iljada maraka, imao bi milijun eura od Bjelovarske banke, ne računajući dividendu.
[/quote]

Koliko znam Kristijan Floričić je sin poznatog oca tako da je imao vrlo dobar start i ne uzimam ga kao primjer jer nema dugoročni prinos – neznam da li je na nuli nakon svega par godina – nije mi primjer(da je sposoban nesumnjivo je)

Gosp Rajić – o njemu sam čuo priće od svog oca i kaže da je stvarno bio zeznut igrač još na Dolcu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Coffee Long @ 150,0 USD
Soybean Meal Short @ 430,0 USD

Mislim da su ovo najbolje commodity prilike.


Coffe – 166,0
Soybean meal – 425,0

Uz to, kupio 14 Call opcija za Crude Oil na 78,0.


Ivana nije baš tako. Na virtualki kupuješ puntu, vlds itd. A u stvarnosti tamo ne bi uložio ni mrtav.

– to sam vidjela na virtualki poslovnog,
– tip s milijun kuna kupi PUNT, sutradan s 10kn na burzi podigne PUNT 50% i proda svoje virtualne dionice PUNT-a, virtualna zarada 500.000kn.

– gospon xy vam također ima desetak nelikvidnih dionica, ali računam njegovu Barcelonu ili 4-5 likvidnih dionica u kojima ima većinu portfelja.
– a ta Barcelona je napravila super prinos ma što god mi mislili o gosponu xy.

– i ja sam na virtualki s likvidnim dionicama napravila o.k. prinos.
– u stvarnosti taj prinos mi je pokvarila novčana štednja (jako mali prinos), investiranje u fondove cca 4-5% portfelja (minus 10%), neke dionice s kojima disperziram glavne investicije, ali ukupni plus me sasvim zadovoljava, neke dividende sam dobila, neke ću dobiti….

– I love this game.
Pozdrav !


Koliko znam Kristijan Floričić je sin poznatog oca tako da je imao vrlo dobar start i ne uzimam ga kao primjer jer nema dugoročni prinos – neznam da li je na nuli nakon svega par godina….

– gospon Floričić nije špekulant, on je investitor.
– portfelj mu je u više nego o.k. dionicama.
– teško je na ovom nelikvidnom tržištu kod pada izići iz dionice.

– evo gledala sam gdje je u top10,
– KOEI, 85.714 dionice ili 3.33% ili 42.180.000,oo kn.
– KODT ima 4 puta manje nego KOEI, ali samo ta KODT mu nosi 515.632,oo kn dividende,
– ili to je cca 50.000,oo kn mjesećno, sasvim dovoljno za jedan normalan život.
– a ostale investicije i ostale dividende….
– a jednog dana će zaraditi veliku lovu i na porastu cijene dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

zar ti ocekujes oporavak, za 5 godina, u ovoj banana drzavi…



Koliko znam Kristijan Floričić je sin poznatog oca tako da je imao vrlo dobar start i ne uzimam ga kao primjer jer nema dugoročni prinos – neznam da li je na nuli nakon svega par godina….

– gospon Floričić nije špekulant, on je investitor.
– portfelj mu je u više nego o.k. dionicama.
– teško je na ovom nelikvidnom tržištu kod pada izići iz dionice.

– evo gledala sam gdje je u top10,
– KOEI, 85.714 dionice ili 3.33% ili 42.180.000,oo kn.
– KODT ima 4 puta manje nego KOEI, ali samo ta KODT mu nosi 515.632,oo kn dividende,
– ili to je cca 50.000,oo kn mjesećno, sasvim dovoljno za jedan normalan život.
– a ostale investicije i ostale dividende….
– a jednog dana će zaraditi veliku lovu i na porastu cijene dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Koji smiešan primjer "velikog investiranja". Da je Floričić stavio te novce na oročenje u banku dobio bi i više od tih 5% dividende, da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu. A to da će jednog dana zaraditi veliku lovu tako se svi tješe. Tu dakle ne pljujem Floričića jer je on ipak doajen dioničkog investiranja nego ivanu7 koja valja gluposti


… da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu….

prje nego što napišete gluposti dajte malo zastanite i provjerite neke činjenice…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort



… da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu….

prje nego što napišete gluposti dajte malo zastanite i provjerite neke činjenice…

[/quote]

Daj ne pričaj gluposti, jedanput u životu KOEI isplati neki jad od dividende i sad se ti tješiš kak si se namlatio love od Končarove dividende




… da ne pričam da KOEI uopće niti ne plaća dividendu….

prje nego što napišete gluposti dajte malo zastanite i provjerite neke činjenice…

[/quote]

Daj ne pričaj gluposti, jedanput u životu KOEI isplati neki jad od dividende i sad se ti tješiš kak si se namlatio love od Končarove dividende
[/quote]

za vašu informaciju,kolega (vidim da niste baš informirani a kao ulagač ste) KOEI već dvije godine zaredom isplaćuje dividendu. istina, nije nešto bogzna što velika ali kristijanu floričiću to svake godine donese milijun kuna. možda to vama nije puno, ali većini bogme je [wink]
Uostalom, ja sam samo regirao na tvrdnju da KOEI ne isplaćuje dividendu što ste vi u vašem neznanju napisali a nisam raspravljao da li je dividenda velika ili mala…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Floki ima KOEI negdje od 2003-4 kolko znam i koliko je puta dobio dividendu?
KOEI je isplatio VEĆ 2 puta jadnu dividendu u svom postojanju a ti se meni hvataš za to što sam napisao da ne isplaćuje dividendu? [bye]

New Report

Close