Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Domacheva ideja sa zdravom hranom je itekako dobra i naravno da nitko ne očekuje da se napravi brand "zdrava HR hrana" u rangu "njemačka autoindustrija" no s nečim se treba početi. Uvjeren sam da bi uz pametna ulaganja HR mogla izvoziti mnogo zdrave hrane u zemlje EU i da bi se na tim poslovima moglo zaposliti mnogo ljudi.

Zašto bi Hrvatska izvozila hranu u Njemačku, ako je ne može izvesti do Istre ili Dalmacije? Dokle god u hrvatskim hotelima nema hrvatske hrane, bedasto je govoriti o izvozu.


Zašto bi Hrvatska izvozila hranu u Njemačku, ako je ne može izvesti do Istre ili Dalmacije? Dokle god u hrvatskim hotelima nema hrvatske hrane, bedasto je govoriti o izvozu.

Tu se apsolutno slažem s tobom..Stvar je da proizvodnje koja bi slala u Istru i Dalmaciju niti ne postoji u dovoljnom broju, a mislim da nam je svima jasno kako smo u mogučnosti imati takvu proizvodnju.Upravo u tom smjeru gledamo Domach i ja . Jedna od mjera bilo bi i rigoroznija kontrola uvoza, te carine. Također vrlo je važno ono što Twixer promovira , drastično smanjenje državnih nameta poduzetnicima, kontrola lokalnih šerifa i stvaranje bolje investicijke klime. Kada se to riješi mislim da će projekti početi kretati praktički "sami od sebe". Ta i ja imam par ideja no da krenem u implementaciju istih dobro bih razmislio bi li to bilo u Aziji ili u HR

Nedavno mi je prijatelj na telefon rekao kako je u Bio&Bio dučanu našao zdravu hranu uvezenu iz Kine. Živim tu i jako jako sumnjam u to koliko je ta hrana "zdrava" jer znam kako ovdje uzgajaju hranu. Kako u Bio&Bio pod zdravu hranu uspiju progurati hranu iz Kine, i kako je ta hrana konkurentnija od one koja bi se proizvela u HR ostaje mi enigma.

...

@ Lebowski – koliko se hrane koja se propagira kao "zdrava iz Kine" prodaje u samoj Kini a koliko Kina "tamošnje zdrave hrane" uvozi?

Često se ipak sve svodi samo na cijenu – koja je fiksna i koju razumije kupac dok "zdravu" razumije ali će je vrlo teško provjeriti – money wins – znanje gubi – u ovom slučaju.

Definitnvo je poduzetnička klima u Hrvatskoj vrlo loša, također imam 10-tak ideja ali je vrlo vrlo teško ponekad realizirati a pogotovo u Hrvatskoj gdje postoji "unaprijed" definirana negativnost prema idejama – odmah se pomisli da se pokušava nekoga "prevariti" – dok zapravo želiš prodati vrlo dobar proizvod po istoj cijeni ili isti proizvod po nižoj.

@ Hao – slažem se sa tobom. Isto tako mislim da danas stvari (pa i najmanje) kada radiš moraju biti globalne – tj imati globalnost u sebi – za početak makneš prezime iz imena d.o.o.-a jer si se odmah ograničio na regiju ili grad.

Sve ovo što smo svi rekli je da HRvatska treba poduzetničko prijateljsku klimu, manje države u ekonomiji i VIZIJE i sustava za kontrolu vizije i nagrađivanje izvršenja (direktno ili indirektno).

Isto mislim da nije sve crno, i ima mjesta napretku.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ja vam, kolege, moram priznati da sam razočaran s dvije stvari.
jedna je da ste se počeli izražavat u lynxovskim epovima, što znači da je puno tog teksta prepisano i ponavlajno.
drugo je da su vam stajališta s kojih krećete u rasprave postaju sve više idealizirana i ideologizirana. pomalo me podsjećaju na suhoparne rasprave između republikanaca i demokrata.


gdje je nestala Ivana, nedostaje mi!!!!!

– duugooo toplo ljeto.
– more, sunce i zabava.
– burzu pratim, ali minimalno.

– I love this game.
Pozdrav !



gdje je nestala Ivana, nedostaje mi!!!!!

– duugooo toplo ljeto.
– more, sunce i zabava.
– burzu pratim, ali minimalno.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
pratiš minimalno a pušiš maximalno [bye]

Informanka.

– što mislite je li se što zaradilo u ovoj godini ???

– moj virtualni portfelj na mojedionice, u plusu 18.41%.
– portfelj gospona xy u plusu 24-29%, ovisno o datumu i sastavnicama.
– taj portfelj se je pokazao uspješnim ma što god vi mislili o gosponu xy.

– eto i u krizi se moglo zaraditi.

– samo i na tom virtualnom portfelju vas 42.91% je napravilo minuse, iako se trudite promjenama portfelja nešto učiniti, ja sam napisala kako svoj portfelj neću mijenjati.

– a fondovska industrija ???
– katastrofa, većina ih je u minusu a rijetki s plusom max 5%.

– I love this game.
Pozdrav !


Informanka.

– što mislite je li se što zaradilo u ovoj godini ???

– moj virtualni portfelj na mojedionice, u plusu 18.41%.
– portfelj gospona xy u plusu 24-29%, ovisno o datumu i sastavnicama.
– taj portfelj se je pokazao uspješnim ma što god vi mislili o gosponu xy.

– eto i u krizi se moglo zaraditi.

– samo i na tom virtualnom portfelju vas 42.91% je napravilo minuse, iako se trudite promjenama portfelja nešto učiniti, ja sam napisala kako svoj portfelj neću mijenjati.

– a fondovska industrija ???
– katastrofa, većina ih je u minusu a rijetki s plusom max 5%.

– I love this game.
Pozdrav !


Zajebi ti virtualku. I ja svake noći bubam Megan Fox, al stvarnost je malo drugacija. Kako ti izgleda pravi portfelj?

@Reisman.

– na nekim dionicama gdje ste pisali sam uočila kako spadate u neuke investitore.
– ne želim se svađati, ali ovaj sport jednostavno nije za vas.

– I love this game.
Pozdrav !

@Reisman., Kako ti izgleda pravi portfelj ???

– izgleda mi onako na prvu milijunski.
– većinu tog novca sam dobila od neukih investitora vašeg tipa.

– I love this game.
Pozdrav !



@Reisman
.

– na nekim dionicama gdje ste pisali sam uočila kako spadate u neuke investitore.
– ne želim se svađati, ali ovaj sport jednostavno nije za vas.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana pa ti si jako zločesta, al ja neću biti, već je dovoljno burza prema tebi zla. Nek krene qe3 ili ecb nek pritisne ctrl p pa da vidiš inflacije, pa da vidiš cijenu bakra pa da vidiš cijenu inputa u kodt. Ima da i lynx proda svojih 3,7 komada. Na dionicama koje ja imam i ako ste ih kupovali kada i ja nikako niste mogli biti u gubitku
Cros kupnja cca 4000 prodaja cca 7000
Ledo kupnja cca 5000 ( nadam se zaradi od najmanje 100 %)
Tuho kupnja cca 980 (prodaja nikada ako ovako nastave raditi i djeliti dividendu)
Jmnc prosječna kupnja cca 35k ( tko zna da li ću ih ikada prodati)

Cash cca 40 % (80% od toga usd)

Drukanje na forumu.

– stvarno nema smisla, zbog toga niti ne drukam.
– većina vas je na burzi, a i u ovoj zemlji totalno financijski uništena.

– prometi su nam pali na 5M, a to je u stvarnosti promet mirovinaca.
– kad imamo pojačani promet 7M, tada se uključe fondovi s 1M i mali s 1M i idu u dizanje.
– potom se ohlade s padom dionice i mirovinci nastavljaju s prometom od 3-4M.

– na burzi je opstalo cca 30 većih investitora i možda 200-300 malih.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close