Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što još da Vam obećam ???? [thumbsup]

Obećaj da nećeš spamat… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Ne razm kratkoročno osim kada kupujem – ugl ako tražite "sitne pore" za ulaz u tržište nadam se da ste to napravili kada je bilo sve puno "straha i emocija" a danas da prodajete kada je sve puno "veselja i pozitivnosti".

Hence, ne danas kupovati:) be smart – Grčki izbori su blizu – moguči šokovi su blizu – još se ciklus nije "izrotirao".

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Što nije cilj povećati standard i kvalitetu življenja a ne smanjiti rad?

Tj gdje je granica previše rada i premalo rada tj rasta i pada kvalitete življenja?

Nije pitanjem, razmišljam naglas.


Cilj je optimalna kombinacija rada i kapitala, što nije za svaku industriju i za svaku zemlju isto.
Nama bi u svakom slučaju falilo još puno kapitala i tehnologije, što bi povuklo i potražnju za radom.
Po meni je to komplementarno.
Još smo daleko od situacije da nam kapital smanjuje potrebe za radom.
[/quote]

Ako već imamo minuse u izvozu/uvozu onda bar da se uvoz "fokusira" na investicije i razvoj.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://www.businessinsider.com/david-rosenberg-things-are-better-than-they-look-and-i-might-get-bullish-very-soon-2012-6

aaaauuuu, stvari su gore nego sam mislio.
kad čovjek koji je svaki (ali svaki) dan tijekom prošle tri godine u kojima je SPX narastao s 666 na 1.310 bio najveći medvjed i zloguki prorok, potencirao sve moguće i nemoguće rizike i crne scenarije iz dan u dan okrene priču i kaže da očekuje optimističnu budućnost – znaš da treba sve prodat i pobjeć u planine.


http://www.businessinsider.com/david-rosenberg-things-are-better-than-they-look-and-i-might-get-bullish-very-soon-2012-6

aaaauuuu, stvari su gore nego sam mislio.
kad čovjek koji je svaki (ali svaki) dan tijekom prošle tri godine u kojima je SPX narastao s 666 na 1.310 bio najveći medvjed i zloguki prorok, potencirao sve moguće i nemoguće rizike i crne scenarije iz dan u dan okrene priču i kaže da očekuje optimističnu budućnost – znaš da treba sve prodat i pobjeć u planine.


http://www.zerohedge.com/news/bob-bear-briefly-bullish-things-go-boom
a sad i bob kaže da bi to moglo up.
bog nam pomogao. [bye]

Žejms – što ti kažeš na ovaj kvazi rally?

Su svi stvarno toliko željni rizika?

Puno je energije – samo koji smjer?

Ja jesam optimističan uglavnom, ali mislim da bi se moglo dosta problema dogoditi preko vikenda.

Ja jos malo čekam.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


http://www.businessinsider.com/david-rosenberg-things-are-better-than-they-look-and-i-might-get-bullish-very-soon-2012-6

aaaauuuu, stvari su gore nego sam mislio.
kad čovjek koji je svaki (ali svaki) dan tijekom prošle tri godine u kojima je SPX narastao s 666 na 1.310 bio najveći medvjed i zloguki prorok, potencirao sve moguće i nemoguće rizike i crne scenarije iz dan u dan okrene priču i kaže da očekuje optimističnu budućnost – znaš da treba sve prodat i pobjeć u planine.

baš sam to i ja pomislio…..čovjek je već godinama u kontraritmu……teško da je uspio promijeniti krivu stranu…….
sell mortimer sell…..osim dolara naravno….

[wink]

A možda čovjek stvarno radi ono što piše. Mora da mu je dobit astronomska [lol]

Jedne tirane smo izbacili s prvenstva, uskoro i druge.
Danas izbori, a onda Deutschland u četvrtfinalu.
Hellas!

The incredible Collaps of the Athens stock market……? (iz tih Vaših naslova)

Pa, po čemu se . majketi, razlikuje od našeg kolapsa…a mi ulazimo u EU..fakat.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Svi govore da Grci danas biraju između EU i NE EU i Eura ?

Ja mislim da Grci danas biraju između Amera i Njemaca i ništa drugo.

Ameri su namjerno napumpali Grčku s dugovima, ali ih nagovorili da taj dug prikriju Uniji kod pristupnih pregovora. Kada su ušli u EU onda su objavili dodatnih 200 milijardi Eura duga i to Amerima, a čime su ameri Grčki dug prebacili automatizmom na problem i dug EU-a.

Danas Ameri financiraju kampanju ovog mladog ljevičara koji zagovara izlazak iz EU-a jer time ruše Euro i stabilnost EU-a, a njima odlična prilika za ekstremne zarade na obveznicama i kreditima.

Održavanje Grčke na životu Amerima nije problem jer puno veći profit će ostavriti nestabilnim EU-om.

Znači ovaj "3 svj. rat" se ponavlja i opet se vodi između Amera ( Engleza ) i Njemačke !

mida ima smisla jako

pepe7

New Report

Close