Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Trenutni best buy je keš!

Ovisi od očekivanja budućnosti:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ovo su trenutno TOP vijesti Seebiza, a kako se nitko od nadležnih još nije sjetio zatvoriti tu kuću onda bar znamo da ekipa Seebiza danas aktivno kupuje [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-crobex-potonuo-na-novu-najnizu-razinu-u-tri-godine/ar-36458/
http://www.seebiz.eu/jane-foley-ako-grcka-ode-sljedeca-je-spanjolska-a-onda-kaosu-vjerojatno-nece-biti-kraja/ar-36443/
http://www.seebiz.eu/aktivnosti-u-proizvodnom-sektoru-eurozone-na-najnizoj-razini-u-tri-godine/ar-36473/
http://www.seebiz.eu/azijska-trzista-pad-indeksa-zbog-losih-vijesti-iz-europe-i-kine/ar-36418/

ja bi još malo vidio što će bit sa grcima i španjolcima , pa onda dobro uletit….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ja bi još malo vidio što će bit sa grcima i španjolcima , pa onda dobro uletit….

Ako su opstali zadnjih 10.000 godina, valjda će i ove [cool]

A Barcelona će i dalje razvaljivati….

@Mida, Falco – moje je iskustvo da pričekam kada vlada ova "panika".

Vrlo često nakon ove "buke" slijedeće razdoblje bude vrlo dobro.

Možda griješim i "svijet propada"!

CNBC BLOOMBERG I REUTERS vole "bubati" priče svakih 5 minuta da postignu gledanost.

Ipak, USA jobs report je bio loš ali ne očekujem katastrofu, bio je i vrlo dobar početkom godine pa nije sve sada bajno..

Samo malo strpljenja:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@domach 1984

problem je što postoji novinari kao ovi na Seebiz-u koji otvoreno, godinama, stimuliraju paniku u oba smjera u vremensskim intervalima. Jednu te istu temu uokvire u 10 raznih članaka s bombastićnim naslovima i sve tmurnijom pozadinom, a još samo trebaju da napišu kako Zagrebačka burza je pogubila sve vlasnika vrijednosih papira i tko danas proda ima nešto ostali ništa.

Kakve veze imaju problemi ekonomije Grčka i Španjoslke s ičim ? Sve što se može desiti je da banke popuše kredite koju su im dali i idemo dalje….

@ Mida – ja mislim da "stvarno2 problemi Grčke i Španjolske imaju veze na same yield curvove, vidiš da su svi kratkoročni yieldovi visoki – što je uvijek znak problema.

Ali naravno da se ekonomija širi i steže – pa to je bit – ti ciklusi ekonomije.
Rasta je u Grčkoj bilo puno, gotovo 7 godina visokih GDP stopa rasta, laž i prijevara sa Goldmanom i prodajom currency swapova koji su se kasnije evidentirali na deficitu budgeta.

Naravno tu krivim i Goldman Sachs – znali su da "zaobilaze" Eurostat ali to je "ok" i "u redu" – tako bar ispada.

Grčka je napravila dosta varanja za ulazak u Euro i uživala je malu razliku zaduživanja iznad Njemačke. Sve to dođe na naplatu ako država nema pokriće u pouzdanosti, izvoz i razvoju.

Kao i firma koja je na burzi "skupa" bez rezultata i pokrića – krah je neminovan.

Ali, kada cijene dionica rastu novine to podižu na 3 potenciju kada padaju opet rade isto.

Više mi se gadi manipulacija medija.. imaju jako kontrolu tržišta.

Pa pogledajte izvještavanje CNBC-a o izborima u Grčkoj.

Prvo pobjeđuju Lijevi pa Desni sada obje strane?!?!?

Neka je i kriva GRčka ali ovi mediji bi trebali biti puno reguliraniji nego što jesu.

Inače, ekonoija je ciklična i bitno je da se stvari resetiraju… tko ne očekuje pokoji default tu i tamo bolje neka ne investira.

Ako dobijem kritiku da nije ovo stvar samo Grčke i SPA nego i Eurozone – vjerujte mi Euro ostaje.
Naravno, dobro je pritisnuti euro putem USA medija i pojačati dolar. Ne bi bilo dobro da Euro preuzme neke "vjekovječne"uloge. Ipak, slab euro je i prilika za kompetitivnost.. ugl puno se toga offseta jer ekonomija ima uvijek dvije strane – samo ovako prenaglašavati neke stvari kao propast svijeta – je glupost.

Skoro sam danas kupovao.. još ću pričekati malo.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Kolega što vi znate o mojoj logici i tko ste vi da procijenjujete moju zrelost, puna mi kapa vas tu zrelih.. Kažem da mi keš odgovara, jer mislim da će biti još veće rasprodaje, zbog Španjolske, a bome i Grčke, a nisam ni prije mjesec dana nešto kupovao, kako zaključujete, zapravo češće prodajem, provjerite moje topice i onda možemo dalje, nemojte zaklljučivat s premalo informacija, a do tada molim da se suzdržite, no hard feelings! [sealed]

pišem samo na dionicama koje držim..

ivane,

znači, kupuješ kad raste, a prodaješ kad pada ?


@domach 1984

problem je što postoji novinari kao ovi na Seebiz-u koji otvoreno, godinama, stimuliraju paniku u oba smjera u vremensskim intervalima. Jednu te istu temu uokvire u 10 raznih članaka s bombastićnim naslovima i sve tmurnijom pozadinom, a još samo trebaju da napišu kako Zagrebačka burza je pogubila sve vlasnika vrijednosih papira i tko danas proda ima nešto ostali ništa.

Kakve veze imaju problemi ekonomije Grčka i Španjoslke s ičim ? Sve što se može desiti je da banke popuše kredite koju su im dali i idemo dalje….

Tim novinarima se uvukao strah u kosti još 2008 god. Nisu ni mogli zamislit što će se desiti i za 10 života neće biti u plusu. Tako da im je sada ovo hrana za dušu i tijelo.



@domach 1984

problem je što postoji novinari kao ovi na Seebiz-u koji otvoreno, godinama, stimuliraju paniku u oba smjera u vremensskim intervalima. Jednu te istu temu uokvire u 10 raznih članaka s bombastićnim naslovima i sve tmurnijom pozadinom, a još samo trebaju da napišu kako Zagrebačka burza je pogubila sve vlasnika vrijednosih papira i tko danas proda ima nešto ostali ništa.

Tim novinarima se uvukao strah u kosti još 2008 god. Nisu ni mogli zamislit što će se desiti i za 10 života neće biti u plusu. Tako da im je sada ovo hrana za dušu i tijelo.
[/quote]

Novinarima su najdraži naslovi tipa:
Američki ulagači u strahu od podataka o zapošljavanju…
Američki ulagači u strahu od izbora u Grčkoj…
Američki ulagači u strahu od stavova političara sastanka G8…
Američki ulagači u strahu od potencijalnog rata u Iraku…
Američki ulagači u strahu od Kineskog potcjenjivanja yuana…

onda krene serija članaka sličnog tipa i evo ti krivulja na indeksima sa "doom day of the year" ili Mayanska proročanstva i sl.

Rezultat ovakvog stvaranja klime (lobiranja) ionako znate….

Iako ne poričem globalni sistemski rizik, ali on postoji od Hirošime ’45!

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

Poštovani!
Treba odati sve ljude koji manipuliraju tržište dionica u Hrvatskoj!
I to sve možete uz vrlo malo uloženog kapiutala!

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

New Report

Close