Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mida @ moji postovi nisu ni nagovor ni savjeti…samo komentar..svako za sebe donosi odluke..

kako nisu, na svaku vatru već godinama samo benzin dolijevaš ?
gdje si kada je pozitivno ? Prodaješ pa se ne stigneš javiti ili ?



Mida @ moji postovi nisu ni nagovor ni savjeti…samo komentar..svako za sebe donosi odluke..

kako nisu, na svaku vatru već godinama samo benzin dolijevaš ?
gdje si kada je pozitivno ? Prodaješ pa se ne stigneš javiti ili ?
[/quote]
zar je bilo pozitivnog trenda par godina???? [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ja mislim da treba cijeniti i fundamentalnu analizu i tehničku. Obje govore istu stvar samo imaju drugačiju prezentaciju ali iste izvore. Niti tehnička pokazuje nešto "drugo" od same firme niti to radi fundamentalna analiza.

Tehnička(tako sam si ja to objasnio) pokazuje statistički "kretanje" realnosti dok je fundamentalna više "photo" trenutka godine…

Bez dobrog znanja o firmi ( poslu, perspektivi, ključnim ljudima, nekakav bar osnovni SWOT ) teško je reći što je "jeftino" a što "skupo" bez obzira bili to FA ili TA.

Možda griješim naravno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


zar je bilo pozitivnog trenda par godina???? [lol] [lol] [lol]

– možda i nije bilo toga pozitivnog trenda,
– ali je bilo pozitivnih dionica, INA, LURA, JNAF, ADPL 50kn, PTKM…..
– ali izgleda za vas pozitivnog trenda nema od kad sam vam uvalila onu ATPL na 3.500kn.
– na burzi vam je sve to relativno.
– netko dobije papire, netko novce……

– I love this game.
Pozdrav !



zar je bilo pozitivnog trenda par godina???? [lol] [lol] [lol]

– možda i nije bilo toga pozitivnog trenda,
– ali je bilo pozitivnih dionica, INA, LURA, JNAF, ADPL 50kn, PTKM…..
– ali izgleda za vas pozitivnog trenda nema od kad sam vam uvalila onu ATPL na 3.500kn.
– na burzi vam je sve to relativno.
– netko dobije papire, netko novce……

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
[thumbsup] nije mi se dalo nabrajat tih par primjera…izostavila si INGR 4-12 kn..ali tamo te uvjek osisaju pa ne zalazis vise ,to je za nas brutalce [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ja mislim da treba cijeniti i fundamentalnu analizu i tehničku. Obje govore istu stvar samo imaju drugačiju prezentaciju ali iste izvore. Niti tehnička pokazuje nešto "drugo" od same firme niti to radi fundamentalna analiza.

Tehnička(tako sam si ja to objasnio) pokazuje statistički "kretanje" realnosti dok je fundamentalna više "photo" trenutka godine…

Bez dobrog znanja o firmi ( poslu, perspektivi, ključnim ljudima, nekakav bar osnovni SWOT ) teško je reći što je "jeftino" a što "skupo" bez obzira bili to FA ili TA.

Možda griješim naravno.

Nisam siguran koja je tvoja definicija FA, ali iz tvog opisa rekao bih da misliš na valuaciju putem multiplikatora, odnosno peer analizu. Općeprihvaćena definicija fundamentalne analize je šira i obuhvaća faktore koje si naveo: analiza managementa, biznisa, sektora, dio makroekonomije.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fundamental_analysis

Naime, centralni dio fundamentalne analize odnosi se na tzv. valuaciju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Business_valuation

Glavna valuacijska metoda je projekcija i diskontirane novčanih tokova (DCF), a da bi se to ispravno napravilo, potrebno je poznavati biznis i okruženje. Jedna od valuacijskih metoda je i valuacija putem multiplikatora, za koju mislim da je zoveš FA, iako je to samo segment FA, odnosno jedan od pristupa valuaciji.

TA ne poznajem i ne zanima me.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.



Ja mislim da treba cijeniti i fundamentalnu analizu i tehničku. Obje govore istu stvar samo imaju drugačiju prezentaciju ali iste izvore. Niti tehnička pokazuje nešto "drugo" od same firme niti to radi fundamentalna analiza.

Tehnička(tako sam si ja to objasnio) pokazuje statistički "kretanje" realnosti dok je fundamentalna više "photo" trenutka godine…

Bez dobrog znanja o firmi ( poslu, perspektivi, ključnim ljudima, nekakav bar osnovni SWOT ) teško je reći što je "jeftino" a što "skupo" bez obzira bili to FA ili TA.

Možda griješim naravno.

Nisam siguran koja je tvoja definicija FA, ali iz tvog opisa rekao bih da misliš na valuaciju putem multiplikatora, odnosno peer analizu. Općeprihvaćena definicija fundamentalne analize je šira i obuhvaća faktore koje si naveo: analiza managementa, biznisa, sektora, dio makroekonomije.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fundamental_analysis

Naime, centralni dio fundamentalne analize odnosi se na tzv. valuaciju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Business_valuation

Glavna valuacijska metoda je projekcija i diskontirane novčanih tokova (DCF), a da bi se to ispravno napravilo, potrebno je poznavati biznis i okruženje. Jedna od valuacijskih metoda je i valuacija putem multiplikatora, za koju mislim da je zoveš FA, iako je to samo segment FA, odnosno jedan od pristupa valuaciji.

TA ne poznajem i ne zanima me.
[/quote]

Dobro si mislio – i htio sam da ispadne tako. Pogled na PB koji je nizak ne znaci nista – osim naznaka problema prije nego bargaina(što se često zanemaruje)

Osim usporedbe multiplikatora ne već prema kamatnoj stopi na obveznice zemlje.
Ali u pravilu, kako su sve firme u zemlji pod utjecajem istih kamatnih stopa onda da možeš i tako reći.

Za DCF metodu uvijek vrlo konzervativno i sa velikom mjerom sigurnosti određivanje diskonta.

Makar, danas se makroekonomija gleda još uvijek "nacionalno" a ne globalno – tu mislim da je ključ za pravilnu valuaciju samog poslovanja firme a i vanjske varijable – cijene na burzi.

Ps. niti ja neznam TA ali mi se čini kao grafički prikaz “događane” stvarnosti – frekvencije događaja, vjerojatnosti, učestalosti…

Kažem možda to sve krivo gledam.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Tko kaže da u RH nije predvino ????

Od 4.5 milijuna stanovnika, žrtvuje se samo 1.120.000 zaposlenih ( + vojska i policija ).

Od tih 1.200.000 zaposlenih više od pola su na državnim jaslama odnosno direktno i indirektno žive od državnog proračuna.

1/3 ih radi kod monopolista ( banke, INA, HEP, HT, VIP…. i ostale strane kompanije ).

I nekih 15% ih radi u realnom sektoru i hrane sve njih skupa i one koji nerade. A kako to nije moguće onda naš Mnistar financija odvažno i hrabro zaduži zemlju za novih nekoliko milijardi svaka 3 mjeseca.

Što je to za našu Vladu, evo jučer su INI oprostili 1 milijaardu Kuna dividende da bi INA investirala pola milijerade Kuna . To se zove pravi posao za INU.

Kako te dosadne kredite valja i vračati da bi dobija nove kredite, veće, onda najbolje da podignemo poreze, energiju, prehranu i postržimo naplatu, a s ciljem da ljudi manje jedu, a više poreza plaćaju .

Da smo bar ko Grčka ili Irska, koje su svojim robovlasnicima jasno rekli : želite da vratimo kredite koje ste nam bijesno i skupo uvaljali, [lol] [lol] [lol] [lol] ?

Opasna je igra ta burza [bye]. Ivana 7 još je jednom pokazala da je najbolji investitor u regiji ako ne i šire. Skidam kapu. Kako je znala za maj, pa to je čudo. Poz ekipi nakon dugo vremena.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

DCM metoda kaže jesno ko dan: KSST, PUNT, FNVC i DIOK-i. Pamtite ovaj post pa ga nakon mjesec dana možete citirati ko i obično. [wink]

WWW.KUCILOORO.COM

Trenutni best buy je keš!

pišem samo na dionicama koje držim..


Trenutni best buy je keš!

a da, a prije mjesec dana je bilo po vašoj logici žestoki buy, hm šta mislite po kojoj od ove dvije opcije bi više vrijedio vaš portfelj, kolega još ste zeleni, ali Vam želim kao i svima puno sreće…..

New Report

Close