Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Mida – neka. Kažem, vrlo bi rado da nije unutra. Ne volim te nemjerljive rizike.
A fundamentalno sam jako zadovoljan sa njihovim radom sa time da novi veliki dio prihoda tek dolazi.
Da bar ostane na ovim cijenama(ADPL).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




@Bigfoot
– ZVZD. Super prilika(moje mišljenje)

prometi i interes dioničara je mali, ali dionica je ok.

pa kada nabrajamo, ali od likvidnih gdje KODT držim kao nelikvidnu odnosno likvidna kada se rasprodaje ;

mislim da ADRS-P-A, ADPL-R-A, KOEI-R-A, VIRO, PODR i luke su najbolje za sada.

s HT i ZABA nebi se igrao.
[/quote]

Hm. Mogu reći da se slažem sa odabirom.
ADRIS(znam da ima cashana računu i da mogu kupiti tj akvizirati lokalne prilike) ali nekako su uzasno inertni + duhanski biznis u svijetu je pod stalnim padom, tj neto dobit čak prati inflaciju ali na dugi rok mislim da tu nema puno zarade.
VIRO – isto je tu sjena ulaska u EU i prekida veza sa CEFTOM. Kako i dali su mogući bilateralni ugovori…
PODR – odličan brend i od svih su ovdje najprepoznatljiviji kao marka. Ipak vodstvo vrlo loše i dok se ne primjeni neka inteligentna agresivna politika, neznam.
HT – špekulativno super uzeti na 190 kn kada dođe i čekati vrijeme dividende ili pak samu dividendu.
Opet, ako akviziraju neki manji lokalni telekom onda postaju zanimljiviji.
ZABA – dok god je situacija na tržištu ovakva i u okolici te cijena kapitala raste a prekonoćna zaduživanja su ovako skupa i likvidnosti nema dok stope odvajanja za gubitke na kreditima rastu a najveći je kupac država… jednostavno nebih. Privatni sektor ne troši niti se zadužuje što je ok sada i jednom kada se ciklus okrene(2013-2014) ok buy

Ok sve je simplificirano ali onako odokativno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



uglavnom ira shon conference pocinje za 15 min i traje 6 sati,kada einhorn govori ne znam. uglavnom tko voli riskirati sada mu je dobra prilika, ako misli da napad na hlf nece biti tako ostar ili detalljan moze ocekivati veliki povrat na sadasnju cijenu od 44.xx, naravno postoji i opcija da je detaljno napravio zadacu i da ce hlf posvetiti vremena kao i mlm-u, u tom slucaju dobra je sansa za ekspresnim gubitkom od 10-20 %. obzirom na sve usao sam danas na razini od 43,xx sa 5 % casha. zivi bili pa vidjeli.

moguce da njegov ego fakat uziva.
nije spomenuo hlf.
close cca +17 posto.

burze su – savjet ne trazim, niti bih ga dao – fakat frizerski saloni za ovce

[/quote]
uzmi profit dok ga imas

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak





@Bigfoot
– ZVZD. Super prilika(moje mišljenje)

prometi i interes dioničara je mali, ali dionica je ok.

pa kada nabrajamo, ali od likvidnih gdje KODT držim kao nelikvidnu odnosno likvidna kada se rasprodaje ;

mislim da ADRS-P-A, ADPL-R-A, KOEI-R-A, VIRO, PODR i luke su najbolje za sada.

s HT i ZABA nebi se igrao.
[/quote]

Hm. Mogu reći da se slažem sa odabirom.
ADRIS(znam da ima cashana računu i da mogu kupiti tj akvizirati lokalne prilike) ali nekako su uzasno inertni + duhanski biznis u svijetu je pod stalnim padom, tj neto dobit čak prati inflaciju ali na dugi rok mislim da tu nema puno zarade.
VIRO – isto je tu sjena ulaska u EU i prekida veza sa CEFTOM. Kako i dali su mogući bilateralni ugovori…
PODR – odličan brend i od svih su ovdje najprepoznatljiviji kao marka. Ipak vodstvo vrlo loše i dok se ne primjeni neka inteligentna agresivna politika, neznam.
HT – špekulativno super uzeti na 190 kn kada dođe i čekati vrijeme dividende ili pak samu dividendu.
Opet, ako akviziraju neki manji lokalni telekom onda postaju zanimljiviji.
ZABA – dok god je situacija na tržištu ovakva i u okolici te cijena kapitala raste a prekonoćna zaduživanja su ovako skupa i likvidnosti nema dok stope odvajanja za gubitke na kreditima rastu a najveći je kupac država… jednostavno nebih. Privatni sektor ne troši niti se zadužuje što je ok sada i jednom kada se ciklus okrene(2013-2014) ok buy

Ok sve je simplificirano ali onako odokativno.

[/quote]

Najsigurniji VIRO i PODR. Potraznja za hranom nikada ne pada znacajno, a troskovi sirovina uvijek padaju znacajno u vremenima ekonomske nestabilnosti.

ZABA je najveci rizik, ali i najveci potencijal rasta od navedenih ako se situacija oporavi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

http://www.business.hr/ekonomija/hrvatskoj-42-mjesto-u-izvjestaju-svjetske-banke
odličan pomak s 74. na 42. mjesto u logistici.

Ne dozvolite da vašim emocijama prevladava strah.Strah blokira razum.Potencijalni kupci vašeg
blaga će vam nastojati dodatno utjerati strah u kosti.
Za nekoliko dana dolazi HT dividenda,kao i sve ostale u slijedećih mjesec dva što bi trebalo
zadržati Crobex od strmopšižđenja u bezdanM
Ipak smatrtam da bi se mogle pojaviti izvanredno povoljne prilike za kupnju jeftinih dionica,kvalitetnih firmi.Svaka korekcija je samo dobra prilika za buduću dobit.Meni izgleda da se
približavamo stadiju panike.Ne dozvolite da vas masa povuče.Hladan mozak u teškim situacijama
stvara ekstraprofit.
Mir u glavi! Pa će biti i meda i mlijeka!


Ne dozvolite da vašim emocijama prevladava strah.Strah blokira razum.Potencijalni kupci vašeg
blaga će vam nastojati dodatno utjerati strah u kosti.
Za nekoliko dana dolazi HT dividenda,kao i sve ostale u slijedećih mjesec dva što bi trebalo
zadržati Crobex od strmopšižđenja u bezdanM
Ipak smatrtam da bi se mogle pojaviti izvanredno povoljne prilike za kupnju jeftinih dionica,kvalitetnih firmi.Svaka korekcija je samo dobra prilika za buduću dobit.Meni izgleda da se
približavamo stadiju panike.Ne dozvolite da vas masa povuče.Hladan mozak u teškim situacijama
stvara ekstraprofit.
Mir u glavi! Pa će biti i meda i mlijeka!

Lopina u potpunosti se slažem sa tobom! Samo polako ljudi;)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ne dozvolite da vašim emocijama prevladava strah.Strah blokira razum.Potencijalni kupci vašeg
blaga će vam nastojati dodatno utjerati strah u kosti.
Za nekoliko dana dolazi HT dividenda,kao i sve ostale u slijedećih mjesec dva što bi trebalo
zadržati Crobex od strmopšižđenja u bezdanM
Ipak smatrtam da bi se mogle pojaviti izvanredno povoljne prilike za kupnju jeftinih dionica,kvalitetnih firmi.Svaka korekcija je samo dobra prilika za buduću dobit.Meni izgleda da se
približavamo stadiju panike.Ne dozvolite da vas masa povuče.Hladan mozak u teškim situacijama
stvara ekstraprofit.
Mir u glavi! Pa će biti i meda i mlijeka!

Neznam, da te je suditi po "niku", rekao bi čovjek čisti prevarant, ali ono što govoriš je odlika mubrog i razboritog momka, odnosno ulagača, čak što više u potpunosli se slažem s tvojim mišljenjem, i duboko sam uvjeren da si u potpunome pravu, jer ljudi poslje pada uvijek ide rast, tako je uvijek bilo, tako će uvijek i biti, zato samo mirno i čekajte svoju priliku.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.



Ne dozvolite da vašim emocijama prevladava strah.Strah blokira razum.Potencijalni kupci vašeg
blaga će vam nastojati dodatno utjerati strah u kosti.
Za nekoliko dana dolazi HT dividenda,kao i sve ostale u slijedećih mjesec dva što bi trebalo
zadržati Crobex od strmopšižđenja u bezdanM
Ipak smatrtam da bi se mogle pojaviti izvanredno povoljne prilike za kupnju jeftinih dionica,kvalitetnih firmi.Svaka korekcija je samo dobra prilika za buduću dobit.Meni izgleda da se
približavamo stadiju panike.Ne dozvolite da vas masa povuče.Hladan mozak u teškim situacijama
stvara ekstraprofit.
Mir u glavi! Pa će biti i meda i mlijeka!

Neznam, da te je suditi po "niku", rekao bi čovjek čisti prevarant, ali ono što govoriš je odlika mubrog i razboritog momka, odnosno ulagača, čak što više u potpunosli se slažem s tvojim mišljenjem, i duboko sam uvjeren da si u potpunome pravu, jer ljudi poslje pada uvijek ide rast, tako je uvijek bilo, tako će uvijek i biti, zato samo mirno i čekajte svoju priliku.
[/quote]
A prilika je svakim danom, dionice sve manje i manje vrijede. Oporavka za sada nema na vidiku.




Ne dozvolite da vašim emocijama prevladava strah.Strah blokira razum.Potencijalni kupci vašeg
blaga će vam nastojati dodatno utjerati strah u kosti.
Za nekoliko dana dolazi HT dividenda,kao i sve ostale u slijedećih mjesec dva što bi trebalo
zadržati Crobex od strmopšižđenja u bezdanM
Ipak smatrtam da bi se mogle pojaviti izvanredno povoljne prilike za kupnju jeftinih dionica,kvalitetnih firmi.Svaka korekcija je samo dobra prilika za buduću dobit.Meni izgleda da se
približavamo stadiju panike.Ne dozvolite da vas masa povuče.Hladan mozak u teškim situacijama
stvara ekstraprofit.
Mir u glavi! Pa će biti i meda i mlijeka!

Neznam, da te je suditi po "niku", rekao bi čovjek čisti prevarant, ali ono što govoriš je odlika mubrog i razboritog momka, odnosno ulagača, čak što više u potpunosli se slažem s tvojim mišljenjem, i duboko sam uvjeren da si u potpunome pravu, jer ljudi poslje pada uvijek ide rast, tako je uvijek bilo, tako će uvijek i biti, zato samo mirno i čekajte svoju priliku.
[/quote]
A prilika je svakim danom, dionice sve manje i manje vrijede. Oporavka za sada nema na vidiku.
[/quote]

Ovo su varljivo niske cijene kao i varljive prilike. Ok recimo da imaš oko 1 mil kn u portfelju i izašao si. Ući na ovoj nelikvidnosti nije lako a da ne digneš cijenu visoko. Pad na ovim niskim volumenima i nije toliko bitan osim estetski.
Čini se kao prilika ali nije lako uci unutra sa nekom koliko toliko ozbiljnijom svotom.. a da ne digneš cijenu visoko –

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ipak sm se odlučili da svijet ne propada.

Danas.

Pametna burza, come get your cookie.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Facebook IPO je danas, ne može danas propast.

New Report

Close