Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Lockheed Martin?

Predsjednički izbori u USA bi mogli biti njima na korist?

i Leggett and Platt – niske kamatne stope, niže cijene sirovina i padajuća(nominalna bar 🙂 ) nezaposlenost u USA, vjerujem da će housing u USA rasti a sa njime i potrošnja na uređenje i otvaranje novih trgovčakih centara od kojih ova firma živi(uređuje metalne konstrukcije interijera).

i LH – Laboratory Corporation of America – sve više se medicina okreće preemptivnoj medicini, sve se više lijekova testira(generički prvobitno) te sve više fizičkih osoba traži testiranja za razne vrste bolesti. Jedino je problem sa fizičkim osobama da je stopa neplaćenih računa testiranja visoka(provision for loss je visok)..
Populacija stari vjerujem da bi ovo mogao biti dobar buy.

Lockheed ima problema sa tim softwareom za F-35. Kako ce im izbori pogodovati ?

Kako raste internet prodaja i digitalizacija generalno to se smanjuje potrazanja za CRE (Comercial Real-Estate). Mozda bolje nekoga koje orijentiran na gradnju industrijskih objekata.

LH na prvi pogled izgleda dobro. Pogotovo u svijetlu cinjenice da je slicna kompanija Gen Probe nedavno preuzeta. Problem moze biti visoka izlozenost Europskim zemljama gdje se rezu svi pa i medicinski troskovi. Izgleda zanimljivo.
[/quote]

Lockheed generalno raste ako na predsjedničko mjesto dođe republikanac – zbog očekivanog višeg trošenja na vojni segment.

Legget i Platt ne rade konstrukcije za gradnju već opremanje poslovnih i rezidencijalnih prostora. Dakle, police za dućane od malih do Wall Marta. Čini mi se da je u USA broj dučana pao sa 80 000 na 50 000 iz 2007 do 2011. Ako raste broj prodajnih mjesta i ekonomja se oporavi zbog oporavka rezidencijalnog segmenta gradnje nekretnina onda to povlači potrošnju i raste broj dućana… Ne kažem da to bude sutra ali 2 3 godine….

E da FORD; HPQ i RIMM ali to već govorim duže vrijeme… HPQ se samo mora vratiti core bizzu a zanemariti padove i ostalo(moje skromno mišljenje)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ford mi je na popisu i JPM kad se dovoljno stropošti.

Vidim danas se najbolje drže ove dividendne dionice ; INGR, DIOK, KSST, IGH, VART i KODT

a ove šrot dioince su debelo pale; LKRI, PODR, LEDO, ZABA….

najveće iznenađenje su svakako xy dionice odnosno njihov brutalni pad, te se pitam dali je to najava brutalnog rasta istih ?


Best buy je oročenje u banci, jer ova burza je davno preminula.

i to kaže ForexFX [undecid]

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Ford mi je na popisu i JPM kad se dovoljno stropošti.

Gle iskreno(sada će me svi tući)meni su banke i sada super zanimljive.

Da će još padati hoće.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Vidim danas se najbolje drže ove dividendne dionice ; INGR, DIOK, KSST, IGH, VART i KODT

a ove šrot dioince su debelo pale; LKRI, PODR, LEDO, ZABA….

najveće iznenađenje su svakako xy dionice odnosno njihov brutalni pad, te se pitam dali je to najava brutalnog rasta istih ?

Jedino ADPL imam od njegovih( i uvijek govorim da je on rizk jer ih pumpa u expanzijama i narastu previše i dobe na volatilnosti).
ADPL mi je jedini baš po ukusu i čini najdeblji debeli dio mojih pozicija. Radije bih da nema "nekih ulagača" u njoj jer bi bila manje volatilna.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Vidim danas se najbolje drže ove dividendne dionice ; INGR, DIOK, KSST, IGH, VART i KODT

a ove šrot dioince su debelo pale; LKRI, PODR, LEDO, ZABA….

najveće iznenađenje su svakako xy dionice odnosno njihov brutalni pad, te se pitam dali je to najava brutalnog rasta istih ?

Jedino ADPL imam od njegovih( i uvijek govorim da je on rizk jer ih pumpa u expanzijama i narastu previše i dobe na volatilnosti).
ADPL mi je jedini baš po ukusu i čini najdeblji debeli dio mojih pozicija. Radije bih da nema "nekih ulagača" u njoj jer bi bila manje volatilna.

[/quote]
Slažem se,i ja od "njegovih" trenutno imam jedino ADPL,nije ni KORF loš ali kao alternativu imam ADRS.
Ostalo samo špekulativno za sad.

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot – makar špekulativno ako još padne, bilo bi mudro uzimati DDJH pa ako q2 bude ok.. i da nadoknadi loš q1 onda bi se dalo solidno zaraditi..

Mudro i rizično… ali mislim da je ok bet(ako se već Betikamo).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Eh Đuro,puno priče ali još ništa nisu pokazali,show me the money,pa da vidimo…
KODT je jedina državna fiema kojoj vjerujem.

"Only dead fish swim with the stream"

@Bigfoot – ZVZD. Super prilika(moje mišljenje)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@bigfoot
– makar špekulativno ako još padne, bilo bi mudro uzimati DDJH pa ako q2 bude ok.. i da nadoknadi loš q1 onda bi se dalo solidno zaraditi..

Mudro i rizično… ali mislim da je ok bet(ako se već Betikamo).

u DDJH-u on još uvijek ima 50% zarade na današnjim cijenama, ali u ADPL je kratak, a i MM-a. ga koči.



@Bigfoot
– ZVZD. Super prilika(moje mišljenje)

prometi i interes dioničara je mali, ali dionica je ok.

pa kada nabrajamo, ali od likvidnih gdje KODT držim kao nelikvidnu odnosno likvidna kada se rasprodaje ;

mislim da ADRS-P-A, ADPL-R-A, KOEI-R-A, VIRO, PODR i luke su najbolje za sada.

s HT i ZABA nebi se igrao.

New Report

Close