Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

One up on bi se prevelo biti u prednosti nad ili prednost nad

onda sam krivo uhvatio, mislio sam korak ispred (drugih) na wall streetu, a ovo ispada korak ispred wall streeta




Kako sve lijepo pada na ZSE.

Opet ima toliko odličnih prilika.

Moj savjet, samo skupljajte cash i kada se ova "kvazi realna" situacija sa Grčkom ili bilo kojim drugim "nerealnim" x-om istroši – shopping!

Ima stvarno dobrih prilika.

Da, best buy za danas Noina arka, ali su neki biseri već u zoni kupnje.. E sad, čekati ili ne..
[/quote]

Po svemu što znam i vidim, slijedeća godina bi trebala biti čisto fajn(fine) za burze i ekonomije opčenito.

E sada, stanem i razmislim: koliko uopće jedna Grčka može držati svijet za vrat? Koliko dugo i intenzivno? Više mislim da je to psiha čovjeka i grupe da traži neki problem i da se osjeti da "se nešto događa".

Msilim, ovo je preslika prošlih godina. Smiješno. Prije sam i gledao na mogući izlazak Grčke iz Eurozone, sada mi je sve jedno. To je više spin za medije, vole senzaciju.

Izlazak bi bio šok-ić ali realno čak i dobra stvar za euro, sigurno dobar za USA, i za Grčku. Neka uvedu drahmu, printaju i neka započnu upward krivulju ekonomije. To bi čak moglo potpuno revitalizirati ovu regiju.

Nego, Kina i usporavanje izvoza je tek smiješno. USA i EU bi trebali slaviti, jer što više Kineza ima novaca i plaće im rastu to ova dva postaju kompetitivniji i imaju kome izvoziti svoje produkte.

Ma ti mediji su smijeh.. sve je uvijek doom. Rijetko je.
[/quote]

Nisi u pravu kada smiplificaras na ovaj nacin. Nije problem do Grčke samo, ona je pokus, kako je rekao jedan analitar "lab rat". Sta je sa drugim zemljama mediterana? koliko njemacke banke gube izlaskom grcke iz eu-a? koliko bi gubitak bio kada bi se na taj korak odlucila spanjolska? sta onda?

Baš lijepo svi trejderi bježe van iz dionica da im pozicije ne bi bile u minusu.
Pa se nakon toga stvori krdo i dionice padnu za solidni postotak.

Uhvatite tupe noževe.

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Ma Grci su cigani kakvih nema…Treba EU progutati g* i odhebat ih, bit ce katastrofa kratkorocna no treba pokazati da je dosta takvom nacinu zivota, da bi nam bilo bolje dugorocno…Ak ovako nastave Grci ce nas praviti budalama jos godinama

...





Kako sve lijepo pada na ZSE.

Opet ima toliko odličnih prilika.

Moj savjet, samo skupljajte cash i kada se ova "kvazi realna" situacija sa Grčkom ili bilo kojim drugim "nerealnim" x-om istroši – shopping!

Ima stvarno dobrih prilika.

Da, best buy za danas Noina arka, ali su neki biseri već u zoni kupnje.. E sad, čekati ili ne..
[/quote]

Po svemu što znam i vidim, slijedeća godina bi trebala biti čisto fajn(fine) za burze i ekonomije opčenito.

E sada, stanem i razmislim: koliko uopće jedna Grčka može držati svijet za vrat? Koliko dugo i intenzivno? Više mislim da je to psiha čovjeka i grupe da traži neki problem i da se osjeti da "se nešto događa".

Msilim, ovo je preslika prošlih godina. Smiješno. Prije sam i gledao na mogući izlazak Grčke iz Eurozone, sada mi je sve jedno. To je više spin za medije, vole senzaciju.

Izlazak bi bio šok-ić ali realno čak i dobra stvar za euro, sigurno dobar za USA, i za Grčku. Neka uvedu drahmu, printaju i neka započnu upward krivulju ekonomije. To bi čak moglo potpuno revitalizirati ovu regiju.

Nego, Kina i usporavanje izvoza je tek smiješno. USA i EU bi trebali slaviti, jer što više Kineza ima novaca i plaće im rastu to ova dva postaju kompetitivniji i imaju kome izvoziti svoje produkte.

Ma ti mediji su smijeh.. sve je uvijek doom. Rijetko je.
[/quote]

Nisi u pravu kada smiplificaras na ovaj nacin. Nije problem do Grčke samo, ona je pokus, kako je rekao jedan analitar "lab rat". Sta je sa drugim zemljama mediterana? koliko njemacke banke gube izlaskom grcke iz eu-a? koliko bi gubitak bio kada bi se na taj korak odlucila spanjolska? sta onda?
[/quote]

Hihi. Pojednostavljujem u pisanju ne u mišljenju:)

Naravno da će se izlazak moderirati svim onim sredistvima stabilnosti tipa EFSF i ini kako bi ublažili širenje iz centra(excentričnog centra).

Pogledaj utjecaj Grčke i njenog GDP-a na svjetski GDP i vidjeti ćeš koliki je leverage i koliko je održiv.

Izlazak Grčke, Španjolske i Italije bi dao istima da korektiraju svoje nove valute i postignu novu komeptitivnost(naravno nakon inicijalnog šoka).
Euro bi nakon izlaska Grčke prvo pao a onda streolovit rast, all being equal.

Kao i dvojno knjigovodstvo, pa čak i večina reakcija, i ovi mogući rezultati imaju svoje kontra-reakcije koje poništavaju inicijalnu reakciju. Stalna gradacija i vrlo vrlo teško se može reći – biti će doom ili biti će prosperitet. Večina se stvari u prvom nizu poništi.

Ono što pišem za rast je samo uz usporavanje Kine(rasta onzumerizma u Kini). Inače ne.

Možda sam sada malo jasniji.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ma Grci su cigani kakvih nema…Treba EU progutati g* i odhebat ih, bit ce katastrofa kratkorocna no treba pokazati da je dosta takvom nacinu zivota, da bi nam bilo bolje dugorocno…Ak ovako nastave Grci ce nas praviti budalama jos godinama

Ma niti to do kraja. Jesu sitni i nebitni ali daju "vividnost" problema projekta EU. Dapače, jedan takav izlazak vjerojatno bi konsolidirao EU jer bi pokazao pravu narav problema. Kao što je 2008 još pojačala Wall Street na dugi rok.

Držaoci duga Grčke jesu vanjski pension fondovi tj strani državljani i njihova štednja, ali također i sami Grci. Dobar dio duga Grčke drže Grci.

Sva ona krivotvorenja izvještaja makro-rezultata od strane Grčke vlasti ali i Goldman Sachsa su bili lloši potezi Grka, opet, i kontrola iz EU je trebala biti pojačana i prepoznati problem koji se razvio nakon 20072008. Pa valjda su izvještaji pokazali da je 30% ekonomije raslo temeljem gradnje nekretnina – najvolatilnijeg i cikličnijeg sektora. ZA to krivim EU. ZA over-potrošnju – Grke.

Ali mora se sve malo poništiti, kao valovi nakon kamenčića u jezeru – međusobno.

Bitno je ne ulagati na samim vrhovima vrhova poput 207, 2012 sigurno nije vrh ničega, pa su i greške manje skuplje.

🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ma Grci su cigani kakvih nema…Treba EU progutati g* i odhebat ih, bit ce katastrofa kratkorocna no treba pokazati da je dosta takvom nacinu zivota, da bi nam bilo bolje dugorocno…Ak ovako nastave Grci ce nas praviti budalama jos godinama

Ako kažeš cigani u pozitivnom smislu onda jesmo. [thumbsup]
Ako misliš pogrdno stići će te sto ovakvih kletvi.
http://www.index.hr/black/clanak/uhvaceni-na-djelu-ljubavnici-se-nisu-mogli-razdvojiti-satima-zbog-crne-magije/614906.aspx


Ma Grci su cigani kakvih nema…Treba EU progutati g* i odhebat ih, bit ce katastrofa kratkorocna no treba pokazati da je dosta takvom nacinu zivota, da bi nam bilo bolje dugorocno…Ak ovako nastave Grci ce nas praviti budalama jos godinama

Grci su samo bankama odgovorili na isti način [thumbsup]

Ali mora se sve malo poništiti, kao valovi nakon kamenčića u jezeru – međusobno.


Zanimljiva prispodoba. Baš vam teorija signala i ne ide najbolje.
Bankrot Grčke će najviše koštati "one" banke, za što ja svesrdno navijam.
A vjerojatno i njemačku vojnu industriju, za što mi je svejedno.
Pitanje je kako će te oscilacije eura uticati na nas jer smo mi vezani na euro a puno smo manji i osjetljiviji na takve potrese.
Ima li HNB na raspolaganju efikasne instrumente i da li će oni biti dovolji?
Bojim se da ne, pa stoga treba opravdano strahovati od izmjena u monetarnoj uniji EU-a.

"Some people are like clouds. Once they fuck off, it's a beautiful day!"


Ma Grci su cigani kakvih nema…Treba EU progutati g* i odhebat ih, bit ce katastrofa kratkorocna no treba pokazati da je dosta takvom nacinu zivota, da bi nam bilo bolje dugorocno…Ak ovako nastave Grci ce nas praviti budalama jos godinama

Iako su Grci u istim financijskim problemima već 200 godina njihovi Kolonizatori im i dalje daju obilato kredite sa bezobraznom velikom kamatom znajući da to Grci neće moći vratiti .

Grci s tim kreditima kupuju robu od svojih kolonizatora koji razvijaju svoje gospodarstvo i zapošljavaju svoje radnike .

Slično se događa i u Hrvatskoj ali u malo podnošljivijem obliku .

" cigani " (ne Romi) su Kolonizatori koji nas sve iskorištavaju i cjede tiskanim šarenim papiričima i neopravdano velikom kamatom !

Pa jel znate kako je teško u Realnom sektoru zaraditi 7 % netto godišnje ?
Pogledajte malo bilance , koliko tvrtki to uspije !

.


Ali mora se sve malo poništiti, kao valovi nakon kamenčića u jezeru – međusobno.


Zanimljiva prispodoba. Baš vam teorija signala i ne ide najbolje.
Bankrot Grčke će najviše koštati "one" banke, za što ja svesrdno navijam.
A vjerojatno i njemačku vojnu industriju, za što mi je svejedno.
Pitanje je kako će te oscilacije eura uticati na nas jer smo mi vezani na euro a puno smo manji i osjetljiviji na takve potrese.
Ima li HNB na raspolaganju efikasne instrumente i da li će oni biti dovolji?
Bojim se da ne, pa stoga treba opravdano strahovati od izmjena u monetarnoj uniji EU-a.
[/quote]

HNB ima itekako puno instrumenata. Pogledajte ZIBOR i PRIBOR.
Osim toga, biti na ZSE u firmama kojima je glavno tržište Hrvatska – to je u startu pomor(naravno nisam u takvima), nebi bio niti da je ekonomija u ekspanziji.

Ako je moja analogija sa kamenčićem loša(imam i sa pingo pong lopticom izmedju dva zida) pozivam Vas da date bolju!

Kritike su poželjne ali ne bez riješenja ili unaprijeđenja. (kukaju samo babe bez da su išta rekle:) )

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Teško, da budejo Grčko izbacili iz EU….no, ona se želi sama izbaciti, pa jim članice EU to ne dozvole, tako da tu bude još puno pričanja….

New Report

Close