Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivana7 , i dalje šuti, o tome- gdje i kako dobiva povlaštene informacije. Sada će se pozvati na
općenite dosadne konstatacije…pročitala sam negdje, izašlo je u medijima, nedavno sam čula….itd.itd.
i nikako neće priznati , tko ju snabdijeva sa podacima – NA VRIJEME………..?
Pripremila je teren- za jednu novu dionicu. Iza nje stoji- krupni kapital, a ona je samo izvršitelj –
kao pastirica koja čuva stado , da se ne otme kontroli …………
i radi za mali obiteljski fond….
A iza nje- analitičari, brokeri i ini stručnjaci…..tak bi i ja bila pametna, da imam svitu koja to
zna pripremiti s lovom i medijskim reklamama…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


– stvarno ne kužim zašto ova vlada tim porezom kažnjava nas koji se bavimo dionicama.
– u isto vrijeme gubitak na dionicama vam neće računati kao porezni odbitak ???
– to bi bilo o.k. kada bi se oporezivao novac na štednji i obveznice.
– ali investitorima najteže tek dolazi, porez na nekretnine, to me neće pogoditi, ali će mnoge uništiti.

1) Zato sto se vise ne mogu zaduziti da pokriju tekuce potrebe. Ako im zafali jos para podici ce oni to sa 12% na 20 ili 30%-

2) Ne mogu ti priznati capital loss, jer ne oporezuju capital gain. Kada uvedu porez na capital gain, onda ce vjerojatno i odbitak za capital loss

3) Slazem se. Ovako investiranje u dionice postaje manje atraktivno. Ja ne vidim kakva je razlika ako neko zaradi 10000 kuna na dividendi i netko na 10000 kuna na orocenoj stednji. Medutim dionicara je manje nego stedisa pa je politicka steta uvodjenjem poreza na dividende puno manja nego uvodjenjem poreza na stednju.

4) Vjerojatno ce uvesti i taj porez mada ce pokusati sve drugo da bi izbjegli uvodjenje poreza na nekretinine. Ipak to pogadja ogroman dio glasackog tijela. Medutim, s obzirom kojom brzinom tone hrvatska ekonomija moguce da i taj porez bude skoro uveden.

U osnovi za vjerovati je da ce porezi rasti jer je u Hrvatskoj gotovo nemoguce dobiti podrsku za reforme koje bi omogucile oporavak ekonomije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ivana7 , i dalje šuti, o tome- gdje i kako dobiva povlaštene informacije. Sada će se pozvati na
općenite dosadne konstatacije…pročitala sam negdje, izašlo je u medijima, nedavno sam čula….itd.itd.
i nikako neće priznati , tko ju snabdijeva sa podacima – NA VRIJEME………..?
Pripremila je teren- za jednu novu dionicu. Iza nje stoji- krupni kapital, a ona je samo izvršitelj –
kao pastirica koja čuva stado , da se ne otme kontroli …………
i radi za mali obiteljski fond….
A iza nje- analitičari, brokeri i ini stručnjaci…..tak bi i ja bila pametna, da imam svitu koja to
zna pripremiti s lovom i medijskim reklamama…..

Iza Ivane stoji Goldman Sachs

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Twixer razlika je u tom što bi banke riknule da nema štednje građana. A zatim bi i građani, kojima bi krediti još više poskupili. Dakle totalni kolaps.

Ove godine se pojavilo par best buyeva, od toga 2 posebna. Koja će odraditi vrlo dobar prinos. No kako Ivka veli, nije poželjno o tome pisati.

p.p. Savjet u što investirati.

– ne često, ali kadkad dobivam p.p. ovoga tipa.
– meni je žao ali pri investiranju ja vam ne mogu pomoći kako doći do milijuna.
– ja tu na ovom forumu drukam kao i 99.99% vas.
– evo godinama drukam bez greške, ali ni sama u to nisam sigurna 90%.
– moram naglasiti kako dionice spadaju u najrizičnija ulaganja, može se puno zaraditi ali i izgubiti.
– zbog toga na p.p. ne drukam niti dajem bilo kakve preporuke za kupnju dionica.

– ukratko p.p.

– Molim savjet.

– trgujem dionicama, usponi i padovi, i sve više i više padovi.
– sve veći krediti i zaduženost.
– začarani krug iz kojeg nema izlaza.
– stvari izmiču kontroli,
– narušeno zdravlje,
– obitelj pred raspadom,
– cijeli svijet mi se raspada pred očima.

– i sada me moli za pomoć i savjet u što trenutno investirati.

– I love this game.
Pozdrav !

– ali investitorima najteže tek dolazi, porez na nekretnine, to me neće pogoditi, ali će mnoge uništiti.

bas me zanima cija ce ponuda koju je nemoguce odbiti biti ‘jaca’.

ili ce porez utjecati na cijene nekretnina,
ili zbog ponude koju je nemoguce odbiti poreza nece biti…

www.knjigara.com


p.p. Savjet u što investirati.

– ne često, ali kadkad dobivam p.p. ovoga tipa.
– meni je žao ali pri investiranju ja vam ne mogu pomoći kako doći do milijuna.
– ja tu na ovom forumu drukam kao i 99.99% vas.
– evo godinama drukam bez greške, ali ni sama u to nisam sigurna 90%.
– moram naglasiti kako dionice spadaju u najrizičnija ulaganja, može se puno zaraditi ali i izgubiti.
– zbog toga na p.p. ne drukam niti dajem bilo kakve preporuke za kupnju dionica.

– ukratko p.p.

– Molim savjet.

– trgujem dionicama, usponi i padovi, i sve više i više padovi.
– sve veći krediti i zaduženost.
– začarani krug iz kojeg nema izlaza.
– stvari izmiču kontroli,
– narušeno zdravlje,
– obitelj pred raspadom,
cijeli svijet mi se raspada pred očima.

– i sada me moli za pomoć i savjet u što trenutno investirati.

– I love this game.
Pozdrav !

Nadam se da će kolega Twixer brzo reagirati i odgovorit na tvoju molbu,jer kad ti napišeš post on najdulje u roku od pola sata odgovori…


Twixer razlika je u tom što bi banke riknule da nema štednje građana. A zatim bi i građani, kojima bi krediti još više poskupili. Dakle totalni kolaps.

Ove godine se pojavilo par best buyeva, od toga 2 posebna. Koja će odraditi vrlo dobar prinos. No kako Ivka veli, nije poželjno o tome pisati.

Ja se apsolutno slazem da banke ne bi postojale da nema stedisa. Medutim, banke postoje i u US i Njemackoj iako su tamo kamate oporezive i kamatne stope duplo manje nego u Hrvatskoj. Uvodjenjem poreza na kamate ne bi doslo do masivnog povlacenja stednje jer ljudi ne bi imali gdje staviti taj novac.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Za ovog gore savjet bi bio da krene od dna svoje tablice problema. Dakle obitelj, zdravlja…

– i sada me moli za pomoć i savjet u što trenutno investirati.

– I love this game.
Pozdrav !

Najbolje je investirati u sebe i u svoju obitelj. Osobito u obrazovanje djece.

Nakon toga u neki svoj poslovni projekt gdje imas visok stupanj kontrole nad investicijom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Kako investirati (nastavak).

– godinama tu pišem kako investirati.
– u dionice investirajte višak love, ono što vam neće trebati za 5-10 godina.
– nikako ne savjetujem dizanje kredita ili margina ili bilo kakvo posuđivanje love.
– svaki mjesec probajte nešto uštedjeti i reinvestirati na burzu.
– investirajte u dividendne dionice, a dividendu koju dobijete ponovno reinvestirate na burzu.

– tražite dionice u kojima uprava nije mafija, poštene uprave, dosta su rijetke na našem tržištu ali ih ima sigurno 5-10, ne više od toga, u ostalim je očit kriminal.
– tražite dionicu koja svake godine povećava prodaju i dobit, a uz to im dividenda raste.
– gledajte iskoristiti cikluse, np. brodari i građevinci su o.k. ali kada su u rastućem ciklusu, sada nisu, tu problematiku najbolje poznaje gospođa Miami.
– nikako ne bi trebali investirati u sve dionice koje reklamira gospon Lopina i drukeri njegova tipa.

– ako nemate pojma u što investirati a želite investirati u dionice,
– tada pratite mirovince, one dionice u kojima su barem 3 mirovinca.
– možete investirati tako da ravnomjerno kupite dionice koje su sastavnice indexa Crobex ili Crobex 10.
– dobro je pratiti i investicije gospona xy, najbolji je na našem tržištu, ali trebate kupiti kad on započme reklamnu kampanju kad je cijena dionice na dnu nikako na vrhu.
– a možete s sitnom lovom pratiti i neke moje investicije, stvarno se trudim da ako nešto preporučim da se tu lova ne izgubi, do sada bez greške ali to ne znači da ni ja ne griješim.

– uz sve to stalno se trebate usavršavati i učiti i učiti, odnosno čitati stručnu literaturu.

– kad sve to svladate tada će vam sve ovo biti jedna zanimljiva igrica koja će od vas učiniti milijunere.

– I love this game.
Pozdrav !


Najbolje je investirati u neki svoj poslovni projekt gdje imas visok stupanj kontrole nad investicijom.

– kod mene je sada dosta zanimljiv projekt investirati u biznis s Dominikanskom Republikom.
– kako se tu radi o izvozno – uvoznom poslu nema PDV-a od 25%.
– a oslobođeni ste plaćanja poreza na dobit od 20%, a ne plaćate ni onaj dodatni porez od 12%.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close