Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ERNT sa dobiti većom od 11% u odnosu na izvrsni prošlogodipnji kvartal ulazi u pozitivnu elitu na tržištu.
Ali dionica je već bila toliko skupa da ukoliko se ovakvi rezultati ponove i u slijedeća tri kvartala
nebi trebala znaćajnije rasati jer 35 mil kvartalno,ćini 140 mil godiušnje,a to bi nakon isplate dividende od 170 kn,uz predpostavljeni p/e 10 ovoj dionici određivalo cijenu od 1050 do 1100 kn,tj sada između
1.200 i 1.300.

Znači ništa od onih 700kn koje si najavljivao [lol]



Lopy a koliko ti imaš godišnje profita, 100, 200, 300 % ?
Ja bi bio vrlo zadovoljan sa konzistentnom stopom od 30% godišnje.
Buffet isto.

– ja ću vam odgovoriti na ovo pitanje umjesto mog prijatelja gospon Lopine.

– gospon Lopina se ne zadovoljava s tom stopom od 30%, te je kod njega ipak malo više.
– ali to nije profit, on to naziva zgubitak.

– tako je u prošloj godini na BRIN-u koji ga najviše brine imao zgubitak od 50%, tu se je malo na mene i naljutio jer je mislio kako mu ja to rušim, ali taj nesporazum smo izgladili.
– na Magmi je taj zgubitak bio nešto veći cca 75%.
– ipak je pravi uspjeh polučio na Đakovštini s zgubitkom od 100%.
– biti će sigurno još tih zgubitaka od 100% ali se mora čekati okončanje stečajeva u nekim biserima.
– i konstantno se je gubila lova na trejdu u Ingri, ali tu nije puno izgubio jer kada bi napravio zgubitak od 30% koristio je stop loss.

– eto, sve u svemu ne tako loše ali svakako puno bolje od tog vašeg Buffeta koji pravi samo 30%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
[lol] [lol]

nego,ljudi,nije li poanta pronaci dionicu kojoj je cijena otisla nisko a percipira se kao iz znacajne grane privrede i ima potencijal rasta u svakom pogledu i ide prema tome?


nego,ljudi,nije li poanta pronaci dionicu kojoj je cijena otisla nisko a percipira se kao iz znacajne grane privrede i ima potencijal rasta u svakom pogledu i ide prema tome?

Nadam se da ste danas sudjelovali u igri najbrži prst u Kestlinu.Ja sam zeru uštinija i malo podeblja.

Ajde nabrzinu,

rast GDP-a USA od 2.2 % je po meni vrlo solidno s obzirom na stopu nezaposlenosti, maturitet ekonomije, i stopu inflacije…

Bojim se kakav će se inflacijski super šok dogoditi kada se zaposlenost revitalizira…

Eto James, u tom roku ću biti za dragocjene metale…

(inaće, da ne mislite da spamam, korelacija SP 500 i Crobexa u kretanju je fascinantna).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Vidim poplava odlicnih rezultata, sta ce biti tek kada nastupe glavne zvijezde INGR, IGH i slicno.

Posebno se dobrim izvjestajima isticu dionice koje Lynx preporucuje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Vidim poplava odlicnih rezultata, sta ce biti tek kada nastupe glavne zvijezde INGR, IGH i slicno.
Posebno se dobrim izvjestajima isticu dionice koje Lynx preporucuje.

pretpostavljam ironija, ali ako nije ogranicena na spomenuta poduzeca i na Lynxov odabir ne znam zasto,
ja sam zadovoljan do vrlo zadovoljan u odnosu na ocekivanja kod poduzeca cije dionice znacajnije(3-12%) imam: kodt, viro, tuho, adpl, koei, plag, ernt, jdgt, ht, jedino ne znam jos kvartalno za jdos i godisnje za kosn.

Računao sam tri serije podataka za USA ekonomiju od 1970 godine do danas.

1. Treasuries 10 Y yield
2. Unemployment
3. PE ratio SP 500
4. Zbroj točke 2 i točke 3

Ima zanimljivosti.

Od 1970 do do 1998 zbroj stope nezaposlenosti i PE-a nikada nije prošao 25, nikada u niti jednom slučaju. Što je nio viši PE naravno stopa nezaposlenosti je bila niža.

Dolazi 1998 kada se dogodilo da je prvi pputa zbroj stope nezaposlenosti i PE-a prešao 30.
Isto tako od 1998 do 2012 prosječna stopa prinosa na 10 godišnjake bila je oko 4,3%
U razdoblju do toga, dakle od 1970-1998 prosječna je stopa bila 8,3%.
Od 1970 do 1998 prosječna stopa nezaposlenosti je bila 6,5%, dok je od 1998 do danas ona 5,9%.
Dakle tu postoji inverzija.
PE od 1970 do 1998 bio je 14,65% a od 1998 do 2012 bio je 28,17%.
Dakle nakon 1998 yield na 10 godišnjake pada i to jako, PE raste jako(što je logično) ali pada i nezaposlenost što je isto logično jer se ekonomija širi.
Od 1998 do danas tržište je vrlo visoko po PE-u dok je po zbroju PE + unemployment rate isto vrlo visoko(zbog visokog PE-a).

Što slijedi?

Ako FED diže kamatne stope(a mislim da bude u 2013 krajem ili 2014 početkom)da bi ublažio inflaicju zbog rasta GDP-a i rasta zaposlenosti… onda bi tržište lako moglo doći do "nove normale" od PE 30 uz uvijet da je inflacija pod kontrolom i da je zaposlenost kontrolirana. Onda bi moglo doći do usspješnog dobrog ciklusa firmi i naravno zapošljavanja.

Ako ne dođe do zagrijavanja ekonomije(onog zdravog) onda će dizanje kamatnih stopa uništiti gospodarstvo, samo FED vjerojatno niti neće tada dizati stope.

Njušim dobar dobar ciklus… samo da cijene goriva padnu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Herbalife (HLF) -23.36%

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Herbalife (HLF) -23.36%

Navodno zbog ovog frajera i njegovih pitanja …
http://www.businessinsider.com/david-einhorn-herbalife-2012-5

@Integral

Kupih 70 komada da podrzim kolegu Birtica u borbi protiv Eihorna.

Napada ga XY napada ga Eihorn, dajete mu podrsku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

u nedjelju navečer tekst o padu 25 posto nakon rekordnog kvartala [smiley]
ima se tu ponešto za reći…

www.knjigara.com

New Report

Close