Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jeff Gundlach, inače moj dobar prijatelj, kaže da su dvije najbolje investicije u sljedećih 10 godina short Apple i long Natgas and don’t be shy on the leverage.

http://www.businessinsider.com/jeff-gundlach-short-apple-long-natural-gas-2012-4

Moguce. MSFT ima ogromne resurse i sa novim operativnim sustavom ce napraviti pritisak na AAPL tako sa ce se profit margins vjerojatno smanjiti. T i VZ su vec poceli smanjivati subvencije za IPhone i taj proces ce se vjerojatno prosiriti.

Ja sam long VZ, 5% dividende + good trend on profit margins.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ivka,

Spain just got downgraded. It will not help EU durable goods orders.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Jeff Gundlach, inače moj dobar prijatelj, kaže da su dvije najbolje investicije u sljedećih 10 godina short Apple i long Natgas and don’t be shy on the leverage.

http://www.businessinsider.com/jeff-gundlach-short-apple-long-natural-gas-2012-4

Moguce. MSFT ima ogromne resurse i sa novim operativnim sustavom ce napraviti pritisak na AAPL tako sa ce se profit margins vjerojatno smanjiti. T i VZ su vec poceli smanjivati subvencije za IPhone i taj proces ce se vjerojatno prosiriti.

Ja sam long VZ, 5% dividende + good trend on profit margins.
[/quote]

Yep. Long na MSFT. (pisao sam to prije 3 mjeseca čini mi se).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Evo još jednog bukvana:

BZJK kao većinski dioničar Kutjeva dobiva preko 44 kn dividende po dionici.
Oko 50% na sadašnju cijenu.I normalno da se postavlja uobičajeno pitanjie:Ljudi moji, da li je to mkoguće.
Da,moguće je jer se BZJK tržio na desetinu BV.I zato je dividenda od Kutjeva od 1,9 kn čini
5% na kapital,a kako se Božjakovina trži deset puta jeftinije/BV =0,10/ dobit je 50%.
Da li će ovih 44 kn po dionici Moralić isplatiti kao dividendu?Da li će to raditi i ubuduće ili samo
popravlja koeficijent likvidnosti i od Božjakovine stvara likvidnu firmu.

Ako se isplati dividenda od recimoi 22,5 kn tj.25% na sadašnju cijenu od cca 90 kn.da li bi nakon isplate dividende dionica trebala pasti za 22,5 kn tj.na 67,5.

BV 880 kn P=90 kn dividenda 22,5 Novi BV pada na 880-22,5=857,5

90:880=x:857,5——-x=87,69
Dakle,nova cijena bi trebala biti 87,69 dividenda 22,5 pad cijene dionice za 2,31

Anlogno BZJK usporedimo tipičnog tikvana koji se trži iznad BV-recimo ERNT

1210:670=x:500…X=903 dakle isplata dividende 170 kn,pad cijene dionice sa 1210 za 903

dividenda 170,a pad cijene dionice 307.
Dakle,kada ERNT isplaćuje dividendu cijena dionice treba padati više od dividende jer dionica fundamentalno gubi više,a ako i dobit pada tada to navješta katastrofu.Kada to radi tipičan bukvan dionica treba rasti kratkoročno,a dugoročno i više ako je isplata dividende predviđena kao
dugoroćna strategija.
Neuki fondmenađeri bi trebali nazad u osnovnui školu rade obrnuto.sve što nije i matematički logično na burzi završi kao krah.ERNT ide tim putem.

Dakle da rezimiramo:
Zvijezde prvog kvartala:
od građevinara LVCV,i Viadukt .
Bojim se za INGRU.
Od tehničara:
Simens katastrofa,KODT ajme majko,
KOEI bravo ,izvrsno
Bojim se za ERNT.
Od konditora:
Koestlin sa dobiti od 28 kn kvartalno po dionici-to ostvaruju vanzemaljci,
ZVCV-pozitivna nula,ali u investricijama pa očekujemo bolje

SLPF -i dalje lider,teško će itko zaraditi po dionici više
BRIN u vrhu_odličan

ADRIS ni bolji ni gori,solidan ,od likviduša najperspektivniji, dionica za strpljive.
Svi turisti zeru bolji od nego lani!Bravo!
.

ADRIS ni bolji ni gori,solidan ,od likviduša najperspektivniji, dionica za strpljive.
Svi turisti zeru bolji od nego lani!Bravo!
.

Što misliš zašto je Adris nisko( i po mom računu)?

Da li postoje neki problemi sa Adrisom, kako stoji turistički a kako duhanski segment?

Koje su perspektive?

Ti ponekad Lopy računaš vrijednost firme kao da sutra ide u likvidaciju, ali to ti je krivo(banke pa držaoci obveznica imaj pravo prije tebe na namiru, ti kao dioničar si zadnji u redu)

Račun za likvidaciju je ok u slučaju BRINA ali ostalo… krivo ti sve ispadne.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


ADRIS ni bolji ni gori,solidan ,od likviduša najperspektivniji, dionica za strpljive.
Svi turisti zeru bolji od nego lani!Bravo!
.

Što misliš zašto je Adris nisko( i po mom računu)?

Da li postoje neki problemi sa Adrisom, kako stoji turistički a kako duhanski segment?

Koje su perspektive?

Ti ponekad Lopy računaš vrijednost firme kao da sutra ide u likvidaciju, ali to ti je krivo(banke pa držaoci obveznica imaj pravo prije tebe na namiru, ti kao dioničar si zadnji u redu)

Račun za likvidaciju je ok u slučaju BRINA ali ostalo… krivo ti sve ispadne.
[/quote]

Molim,nemojte se blamirati.
BRIN je ZIF ili zatrvoreni inveszicijski fond ko0ji ne može u stečaj.
Može u likvidaciju ako mu imoviona padne ispod 5 milk kn ili se na Glavnoj skupštini donese odluka o
likvidaciji i to mogu donijeti samo dioničari.
Ne mješajte nelikvidne dionice i nelikvidne firme.Nelikviduša na burzi može biti i izuzetno zdrava firma.Recimo sada je primjer i KOES,KTJV,BZJK i naravno BRIN i SLPF naročito!


ADRIS ni bolji ni gori,solidan ,od likviduša najperspektivniji, dionica za strpljive.
Svi turisti zeru bolji od nego lani!Bravo!
.

Što misliš zašto je Adris nisko( i po mom računu)?

Da li postoje neki problemi sa Adrisom, kako stoji turistički a kako duhanski segment?

Koje su perspektive?

Ti ponekad Lopy računaš vrijednost firme kao da sutra ide u likvidaciju, ali to ti je krivo(banke pa držaoci obveznica imaj pravo prije tebe na namiru, ti kao dioničar si zadnji u redu)

Račun za likvidaciju je ok u slučaju BRINA ali ostalo… krivo ti sve ispadne.
[/quote]

Pa ADRS se zaista trži kao da ide u likvidaciju.U ovom slučaju to zaista nije samo često korištena fraza.Imaju preko 6 milijardi kuna u rezervama i još 3 milijardi na računu+0,5 milijardi svake godine a MCAP 3,5 milijardi.Dok se to ne barem donekle ne ispravi nema smisla pričati ni o jednom segmentu.
Ovo je po KORF na 30 kn.

"Only dead fish swim with the stream"

@Bigfoot – slažem se. Neznam što da mislim o njima, a li postoji budućnost ne, koji su ugrozi, makar mislim da je najveći problem firme trenutačna struktura vlasti u firmi i način upravljanja.

Sa toliko gotovine(za Hrv pojmove) imaju perspektivu akvizicija, širenja, razvoja u regiji.. ali toga nema… ako se zaokrene klima upravljanja to bi bilo vrlo vrlo zanimljivo…


@Lopina
– a što sam napisao za Brin nego likvidacija? Opreznije čitati Lopy!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Bigfoot – ZVZD me sve više ugodno iznenađuje.. malim koracima stvarno stalno rastu u dobiti, prihodima, FCF…

Moram detaljnije ići unutra ali ovako letimično vrlo zadovoljavajuće.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Bigfoot
– slažem se. Neznam što da mislim o njima, a li postoji budućnost ne, koji su ugrozi, makar mislim da je najveći problem firme trenutačna struktura vlasti u firmi i način upravljanja.

Sa toliko gotovine(za Hrv pojmove) imaju perspektivu akvizicija, širenja, razvoja u regiji.. ali toga nema… ako se zaokrene klima upravljanja to bi bilo vrlo vrlo zanimljivo…


@Lopina
– a što sam napisao za Brin nego likvidacija? Opreznije čitati Lopy!


Bit će akvizicija čim ponude 12.000 za CROS.

ERNT sa dobiti većom od 11% u odnosu na izvrsni prošlogodipnji kvartal ulazi u pozitivnu elitu na tržištu.
Ali dionica je već bila toliko skupa da ukoliko se ovakvi rezultati ponove i u slijedeća tri kvartala
nebi trebala znaćajnije rasati jer 35 mil kvartalno,ćini 140 mil godiušnje,a to bi nakon isplate dividende od 170 kn,uz predpostavljeni p/e 10 ovoj dionici određivalo cijenu od 1050 do 1100 kn,tj sada između
1.200 i 1.300.

New Report

Close