Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Lebowski

Slazem se. Politicari vide Podravku i ostale firme iz drzavnog portfelja kao sredstvo kupovanja glasova. Milanovic po tome nije drugaciji od svojih prethodnika.

Osnovno pitanje kod Podravke i dalje ostaje isto: da li je moguce istisnuti politiku iz firme.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Natgas 2,20.
Joj Twixer svezat ću ti uši u mašnu.

Ivana što god takneš pretvaraš u prah i pepeo.
Nakon kataklizme u KODT,katastrofalni pad dobiti i u CRLL.I smanjenje premija.Nadam se da će dividenda od 150 kn ,kao i potencijalna mogućnost privatizacije održati cijenu dionice CRLL barem
na istim razinama.
Ipak vrijeme sve stavi na svoje mjesto.Bukvani tj.dionice koje imaju višestruko veći BV od cijene
dionice znaju naglo iskočiti iz niskih gabarita,ali ne na temelju radio Mileve kao PTKM,već na temelju
fundamentalne podcijenjenosti.
Danas je Kutjevo koji sam preporučio za kupnju na cijeni od 13 imao značajan skok cijene dionice radi dividende.Ali i na toj cijeni je jako jeftin jer je BV preko 55.
To će se neminovno dogoditi i sa SLPF,BRIN.JAKT,QUNE i FMPS.

A što reći za KOES.
Zadnja cijena 230 ,kvartalna dobit po dionici 28 kn ,p/s o,15.
Veća dobit nego u KODT sa 21 kn.33% veća dobit,a cijena četiri puta manja.
Nije pošteno,ali dobro da bi shvatili burzu.
Jako jednostavno jer kada se dionica trži o,25 BV i mali pomaci u organizaciji poslovanja mogu bitno podići dobit i P/E može biti jako nizak.
I danas je bilo vrijeme za počistiti prodavača 100 kom po 270-A sutra će vjerovatno pobjeći.
Ipak,KOES je nelikvidna dionica i ne bih preporučio burek investitorima da ulaze jer vam tu novac može ostati zarobljen.Ali za dugoročne investitore koji se zadovoljavaju sa 20 do 30% godišnje ova dionica izgleda kao odlična prilika.


Ali za dugoročne investitore koji se zadovoljavaju sa 20 do 30% godišnje ova dionica izgleda kao odlična prilika.

Lopy a koliko ti imaš godišnje profita, 100, 200, 300 % ?

Ja bi bio vrlo zadovoljan sa konzistentnom stopom od 30% godišnje.

Buffet isto.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Lopy a koliko ti imaš godišnje profita, 100, 200, 300 % ?
Ja bi bio vrlo zadovoljan sa konzistentnom stopom od 30% godišnje.
Buffet isto.

– ja ću vam odgovoriti na ovo pitanje umjesto mog prijatelja gospon Lopine.

– gospon Lopina se ne zadovoljava s tom stopom od 30%, te je kod njega ipak malo više.
– ali to nije profit, on to naziva zgubitak.

– tako je u prošloj godini na BRIN-u koji ga najviše brine imao zgubitak od 50%, tu se je malo na mene i naljutio jer je mislio kako mu ja to rušim, ali taj nesporazum smo izgladili.
– na Magmi je taj zgubitak bio nešto veći cca 75%.
– ipak je pravi uspjeh polučio na Đakovštini s zgubitkom od 100%.
– biti će sigurno još tih zgubitaka od 100% ali se mora čekati okončanje stečajeva u nekim biserima.
– i konstantno se je gubila lova na trejdu u Ingri, ali tu nije puno izgubio jer kada bi napravio zgubitak od 30% koristio je stop loss.

– eto, sve u svemu ne tako loše ali svakako puno bolje od tog vašeg Buffeta koji pravi samo 30%.

– I love this game.
Pozdrav !



Lopy a koliko ti imaš godišnje profita, 100, 200, 300 % ?
Ja bi bio vrlo zadovoljan sa konzistentnom stopom od 30% godišnje.
Buffet isto.

– ja ću vam odgovoriti na ovo pitanje umjesto mog prijatelja gospon Lopine.

– gospon Lopina se ne zadovoljava s tom stopom od 30%, te je kod njega ipak malo više.
– ali to nije profit, on to naziva zgubitak.

– tako je u prošloj godini na BRIN-u koji ga najviše brine imao zgubitak od 50%, tu se je malo na mene i naljutio jer je mislio kako mu ja to rušim, ali taj nesporazum smo izgladili.
– na Magmi je taj zgubitak bio nešto veći cca 75%.
– ipak je pravi uspjeh polučio na Đakovštini s zgubitkom od 100%.
– biti će sigurno još tih zgubitaka od 100% ali se mora čekati okončanje stečajeva u nekim biserima.
– i konstantno se je gubila lova na trejdu u Ingri, ali tu nije puno izgubio jer kada bi napravio zgubitak od 30% koristio je stop loss.

– eto, sve u svemu ne tako loše ali svakako puno bolje od tog vašeg Buffeta koji pravi samo 30%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
CRLL …promašaj
ADPL….??????
KODT…promašaj
Pa odavno nisi ništa pogodila,jedino si zaradila kada si kao si bila sljedbenica gosp.xy.
Ja sam skinuo SLPF,KTJV,sačuvao KOES i čekam da se BRIN vrati na 20 i više.JAKT sam ušao jeftino.
FMPS sam još u laganom gubitku.Qune sam u laganom plusu.
Ne trejdam jer mi je ukinut dnevni minus s obzirom da sam u nelikvidušama.
Vuće me ELPR i JAKT.Ili opa ili tropa.Tropa bi bio 100% gubitka,a opa bi bio stvarno OPA.



Ali za dugoročne investitore koji se zadovoljavaju sa 20 do 30% godišnje ova dionica izgleda kao odlična prilika.

Lopy a koliko ti imaš godišnje profita, 100, 200, 300 % ?

Ja bi bio vrlo zadovoljan sa konzistentnom stopom od 30% godišnje.

Buffet isto.
[/quote]

[thumbsup]


Natgas 2,20.
Joj Twixer svezat ću ti uši u mašnu.

2.13 trenutno. Nisam stigao pratiti zadnjih dana, zasto je raslo.

Ima li ikakve veze sa CHK, tamo je izgleda neka frka ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


CRLL …promašaj
ADPL….??????
KODT…promašaj
Pa odavno nisi ništa pogodila,jedino si zaradila kada si kao si bila sljedbenica gosp.xy.
Ja sam skinuo SLPF,KTJV,sačuvao KOES i čekam da se BRIN vrati na 20 i više.JAKT sam ušao jeftino.
FMPS sam još u laganom gubitku.Qune sam u laganom plusu.
Ne trejdam jer mi je ukinut dnevni minus s obzirom da sam u nelikvidušama.
Vuće me ELPR i JAKT.Ili opa ili tropa.Tropa bi bio 100% gubitka,a opa bi bio stvarno OPA.

Lopina,

zasto se jednostavno ne prebacis na kladionicu. Sanse da na burzi zaradis 100% godisnje su izuzetno male ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Natgas 2,20.
Joj Twixer svezat ću ti uši u mašnu.

2.13 trenutno. Nisam stigao pratiti zadnjih dana, zasto je raslo.

Ima li ikakve veze sa CHK, tamo je izgleda neka frka ?
[/quote]
Da, frka je jer sam im obećo uzet još longa od zarade na plinu, kad ono ništa.
Raslo je jer svi misle da ide na nula dolara.

Here’s Why Natural Gas Could Go To Zero

Read more: http://articles.businessinsider.com/2012-04-12/markets/31330012_1_natural-gas-cheap-gas-nat-gas#ixzz1tBl3lZBZ




Natgas 2,20.
Joj Twixer svezat ću ti uši u mašnu.

2.13 trenutno. Nisam stigao pratiti zadnjih dana, zasto je raslo.

Ima li ikakve veze sa CHK, tamo je izgleda neka frka ?
[/quote]
Da, frka je jer sam im obećo uzet još longa od zarade na plinu, kad ono ništa.
Raslo je jer svi misle da ide na nula dolara.
[/quote]

Vidis to mi nikada ne bi palo na pamet. Morat cu cesce posjecivati temu INGR da razvijem smisao za contrarian investment.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Jeff Gundlach, inače moj dobar prijatelj, kaže da su dvije najbolje investicije u sljedećih 10 godina short Apple i long Natgas and don’t be shy on the leverage.

http://www.businessinsider.com/jeff-gundlach-short-apple-long-natural-gas-2012-4

New Report

Close