Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja čitam ovu temu samo zbog Twixerovih odgovora ivani7 to mi uvjek uljpša dan 🙂

Samo joj pomazem da izbjegne greske koje sam ja pravio u njenim godinama.

Pricajuci o godinama. Prije 72 godine na danasnji dan rodio se jedan od najvecih glumaca svih vremena Al Pacino. Ovo je fantastican komad glume iz filma Any Given Sunday.

Vaš link

Al Pacinu, kao i svima ostalim koji su rodjeni na danasnji dan, zelim sretan rodjendan.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




kak ćemo se dopisivat na private utoje? kako? [cry]

ok, moja greška, imaš pravo, ali bez problema bi mogli preko e-maila, kao što znaš na e-mail možeš istovremeno slat poruke na više adresa. al ajde molim te pokušaj biti malo objektivan, pa pogledaj zadnjih ni ja sam ne znam kolik stranica na ovom forumu, uglavnom pišu tri osobe, i šta je najbolje ništa u vezi dionica sa ZSE, zar nije to spamanje ove teme? [undecid]
[/quote]

Svaki put kada netko predlozi neku dionicu mi komentiramo. Naravno, ako se ne radi o ulaganjima koji cu cista kocka tipa, jer se tu nema sto komentirati.

[/quote]
Evo prijedloga kolege.
PODR na 240kn, dobra ili loša kupnja? Ili kocka?
Osobno mislim da je na ZSE manje više sve kocka ali to joj daje draž [wink]

KODT-VDKT ……….Ivana7..miami……….. kako sad to glupa miami, koja nema pojma o investiranju
ulaže u glupu dionicu???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


KODT-VDKT ……….Ivana7..miami……….. kako sad to glupa miami, koja nema pojma o investiranju
ulaže u glupu dionicu???

– VDKT 1Q 2012. napravili su minus ili gubitak od 2.270.000,oo kn.
– KODT 1Q 2012. napravili su plus ili dobitak od 6.800.000,oo kn.

– I love this game.
Pozdrav !


– VDKT 1Q 2012. napravili su minus ili gubitak od 2.270.000,oo kn.
– KODT 1Q 2012. napravili su plus ili dobitak od 6.800.000,oo kn.
– I love this game.
Pozdrav !

vratila se, hvala bogu, sada ce twixer prestati pricati samo mandarinski s domachem i jamesom!



– VDKT 1Q 2012. napravili su minus ili gubitak od 2.270.000,oo kn.
– KODT 1Q 2012. napravili su plus ili dobitak od 6.800.000,oo kn.
– I love this game.
Pozdrav !

vratila se, hvala bogu, sada ce twixer prestati pricati samo mandarinski s domachem i jamesom!

[/quote]

Danas joj je rodjendan, nemoj te je ljutiti.

[生日快乐

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Evo prijedloga kolege.
PODR na 240kn, dobra ili loša kupnja? Ili kocka?
Osobno mislim da je na ZSE manje više sve kocka ali to joj daje draž [wink]

Mislim da je downside ogranicen jer ako dodje do veceg iskrcavanja mirovinski fondovi ce korisiti priliku da pojacaju svoju poziciju u odnosu na drzavu.

Osnovni problem ove tvrtke je utjecaj politike i dok se isti ne smanji ovdje je tesko ocekivati ikakav znacajan pomak u pozitivnom smjeru.

Tvrtka ima dosta solidnih brandova i drzi znacajan dio trzista u nekoliko zemalja. Ali bez kvalitetnih ljudi, pogotovo u marketingu, na tome je tesko kapitalizirati.

Mrsic niti po cemu nije kvalificiran za posao CEO-a. Jedini nacin da uspije je da se okruzi sto kvalitetnijim ljudima koji ce uciniti boljim i njega i tvrku koju vodi. Po meni ovdje je kljucno investirati u nove ljude i popraviti kvalitet kadra, dovesti ljude koji mogu napraviti razliku.

Npr. moj pick u ovoj situaciji bi bila Dijana Cicak koja je imala vrlo uspjesnu marketinsku kampanju u Vipnetu: "Ante – Darinka", radila je u marketingu Unilivera i poznaje tu industriju, ali i mentalitet ljudi na trzistima gdje Podravka primarno operira.

Uglavnom ako Mrsic i fondovi shvate da je manjak talenta osnovni problem Podravke i ako uspiju ograniciti utjecaj politike ovo bi mogla biti jako dobra prica.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ajde nešto zanimljivo:

"rule of thumb" u valuaciji hotela:

Trenutna cijena Coca Cole x broj soba x 100 000

(cijena 1 Coca Cole(limenke!!) u tom hotelu!))

(izvor: Cornell University).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Evo prijedloga kolege.
PODR na 240kn, dobra ili loša kupnja? Ili kocka?
Osobno mislim da je na ZSE manje više sve kocka ali to joj daje draž [wink]

Mislim da je downside ogranicen jer ako dodje do veceg iskrcavanja mirovinski fondovi ce korisiti priliku da pojacaju svoju poziciju u odnosu na drzavu.

Uglavnom ako Mrsic i fondovi shvate da je manjak talenta osnovni problem Podravke i ako uspiju ograniciti utjecaj politike ovo bi mogla biti jako dobra prica.
[/quote]
Problem Podravke je što je svi doživljavaju kao prehrambenu industriju, dakle nekog tko proizvodi hranu a ona se sve više pretvara u prepakirača i uvoznika hrane. pogledam njihov kečap – mađarski, njihov pasat – talijanski, njihovo gotovo jelo crni rižot – španjolski, njihov smrznuti grašak – belgijski, konzervirani grah – talijanski… vegeta se radi tu ali od uvoznog povrća.
jedino što u toj firmi vrijedi je belupo, brend vegeta i brend čokolino…
po meni im je potrebna radikalni zaokret u tom pogledu jer mislim da se daleko veći profit može stvoriti ako u stvaranju prehrambenog prozvoda sudjeluješ od trenutka npr. berbe a ne od trenutka kad ga netko drugi proizvedea ti ga samo zapakiraš a često ni to…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


po meni im je potrebna radikalni zaokret u tom pogledu jer mislim da se daleko veći profit može stvoriti ako u stvaranju prehrambenog prozvoda sudjeluješ od trenutka npr. berbe a ne od trenutka kad ga netko drugi proizvedea ti ga samo zapakiraš a često ni to…

samo za to trebaju ljudi, kapital, tehnologija i znanje.
šta podravka/hrvatska od toga ima trenutno?



po meni im je potrebna radikalni zaokret u tom pogledu jer mislim da se daleko veći profit može stvoriti ako u stvaranju prehrambenog prozvoda sudjeluješ od trenutka npr. berbe a ne od trenutka kad ga netko drugi proizvedea ti ga samo zapakiraš a često ni to…

samo za to trebaju ljudi, kapital, tehnologija i znanje.
šta podravka/hrvatska od toga ima trenutno?
[/quote]

da, u pravu ste, zato i kažem da je potreban radikalni zaokret, nešto se bitno mora promijeniti u dosadašnjoj radnoj politici Podravke…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Uglavnom ako Mrsic i fondovi shvate da je manjak talenta osnovni problem Podravke i ako uspiju ograniciti utjecaj politike ovo bi mogla biti jako dobra prica.

Stavljanjem Mrleta na čelnu poziciju država je poslala više nego jasnu poruku o ograničavanju politiškog utjecaja na poslovanje Podravke, a svojom šutnjom jednako glasnu poruku poslali su i mirovinci. Osnovni problem Podravke je višak zaposlenih, a taj problem Mrle želi riješiti povećanjem prihoda. A kako Podravka prihode može povećati samo akvizicijama, Mrle je "zaboravio" da njima "kupuje" i dodatnu radnu snagu. Neto profitna marža prehrambene divizije Podravke i q1 iznosila je vrtoglavih 1,6 posto, a farmacijska divizija imala je 6,5 posto. Novi ljudi, stari ljudi, nedostatak inspiracije ili novi Steve Jobs – sve je to potpuno irelevantno za Podravku dokle god premijer prihvaća trpanje saborskog zastupnika, dakle čovjeka za kojeg je narod glasovao da mu zastupa interese u saboru ili vladi, na čelo jedne firme.

Mrle mi je osobno kazao jednom prilikom:

Da, netko može preuzeti Podravku i otpustiti radnike i dionica će sigurno vrijediti tisuću kuna, ali što će bit s Podravinom? Gdje će ti ljudi raditi nakon toga, kako će živjeti njihove obitelji.

Srećan prvi maj svim zaposlenicima Podravke!

New Report

Close