Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CRLL
dividenda 150 kn,7,5% na 2000 kn,za kapitaliste kao što je Ivana 7 malo manje/porez i prirez u bok/
potencijalni kupac CROSa bi trebao dati ponudu i za CRLL,pa i nakon isplate dividende cijena nebi trebala pasti

Čestitam Ivani!Pun pogodak!


Gdje je nesretnica nestala, nema je vec tjedan dana.

a jbtga… zaljubila se ona ka i seke iz ruze vjetrova… unda odnija vrag bisnis… e 🙂

[/quote]
….. pa pogledaj zadnjih ni ja sam ne znam kolik stranica na ovom forumu, uglavnom pišu tri osobe, i šta je najbolje ništa u vezi dionica sa ZSE, zar nije to spamanje ove teme? [undecid]
[/quote]

mislim da prozvana ekipa ok piše na ovim stranicama, uvijek otvorim temu kad sam u mogućnosti i pročitam postove, jedino je pitanje dali je Best buy pravo mjesto za takve rasprave. Inače, nemam ništa protiv, uvijek naiđem na nešto zanimljivo.
Osobno, volio bih i ja više o Hr dionicama, valjda je neko zatišje dok ne počmu izvješća.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


CRLL
dividenda 150 kn,7,5% na 2000 kn,za kapitaliste kao što je Ivana 7 malo manje/porez i prirez u bok/
potencijalni kupac CROSa bi trebao dati ponudu i za CRLL,pa i nakon isplate dividende cijena nebi trebala pasti
Čestitam Ivani!Pun pogodak!

da, poziv na glavnu skupštinu, 3/4 dobiti u dividendu, dividenda izadje po dionici 150 kn, super!



CRLL
dividenda 150 kn,7,5% na 2000 kn,za kapitaliste kao što je Ivana 7 malo manje/porez i prirez u bok/
potencijalni kupac CROSa bi trebao dati ponudu i za CRLL,pa i nakon isplate dividende cijena nebi trebala pasti
Čestitam Ivani!Pun pogodak!

da, poziv na glavnu skupštinu, 3/4 dobiti u dividendu, dividenda izadje po dionici 150 kn, super!

[/quote]

Da ali zato bi za ERNT, nakon kvartalnog izvješća koji bi trebao biti puno lošiji od prošlogodišnjeg,
kada je u prvom kvartalu dobit bila 31,9 mil kn , cijena trebala pasti.
A nakon isplate dividende od 170 kn potonuti će sigurno toliko ,još i više ako se nastave isti poslovni rezultati kao i zadnje dvije godine.
I zato mislim da je ERNT najskuplja dionica na zse,s obzirom na trenutne poslovne rezultate,kao i očekivanja.Skratite ga ,ma ne likvidirajte ga iz svog portfelja.Tutanj iz ERNT.




CRLL
dividenda 150 kn,7,5% na 2000 kn,za kapitaliste kao što je Ivana 7 malo manje/porez i prirez u bok/
potencijalni kupac CROSa bi trebao dati ponudu i za CRLL,pa i nakon isplate dividende cijena nebi trebala pasti
Čestitam Ivani!Pun pogodak!

da, poziv na glavnu skupštinu, 3/4 dobiti u dividendu, dividenda izadje po dionici 150 kn, super!

[/quote]

Da ali zato bi za ERNT, nakon kvartalnog izvješća koji bi trebao biti puno lošiji od prošlogodišnjeg,
kada je u prvom kvartalu dobit bila 31,9 mil kn , cijena trebala pasti.
A nakon isplate dividende od 170 kn potonuti će sigurno toliko ,još i više ako se nastave isti poslovni rezultati kao i zadnje dvije godine.
I zato mislim da je ERNT najskuplja dionica na zse,s obzirom na trenutne poslovne rezultate,kao i očekivanja.Skratite ga ,ma ne likvidirajte ga iz svog portfelja.Tutanj iz ERNT.

[/quote]

Jedna od najskupljih dionica na zse je bila Đakovština koju ste kolega preporučavali,a ima ih još i većina je što ih Vi preporučujete…pa sad pametnome dosta,a onima koji Vas prate mogu reć onu narodnu (kako s đavlom došlo tako i otišlo)

Propali su i ENRON i Lemani ,propala i Đakovština ali sa beznaćajnim novcima.
U ENRONU su falsificirali izvješća,a ipak su najveći kupci dionica bili zaposlenici.I propalo na stotine milijardi
US$.U Đakovštini isto tako.Čak je i generalni imao nekoliko tisuća dionica prije sloma.
A za ERNT mislim da ne prijeti totalni slom jer je bilančno stabilna firma.Ali pad cijena dionice
neminovan uz isto poslovanje.Naravno,ako mirovinci odluće može on i u nebo!
Ipak su mirovnci bogovi našeg tržišta!Ako ste blizu mirovinskih menađera možete biti u u pravu.
Ali za obične investitore bez inseide informacija,tutanj iz ERNT je pravi put.


Propali su i ENRON i Lemani ,propala i Đakovština ali sa beznaćajnim novcima.
U ENRONU su falsificirali izvješća,a ipak su najveći kupci dionica bili zaposlenici.I propalo na stotine milijardi
US$.U Đakovštini isto tako.Čak je i generalni imao nekoliko tisuća dionica prije sloma.
A za ERNT mislim da ne prijeti totalni slom jer je bilančno stabilna firma.Ali pad cijena dionice
neminovan uz isto poslovanje.Naravno,ako mirovinci odluće može on i u nebo!
Ipak su mirovnci bogovi našeg tržišta!Ako ste blizu mirovinskih menađera možete biti u u pravu.
Ali za obične investitore bez inseide informacija,tutanj iz ERNT je pravi put.

Hoćete reći da bude utjeha onima koji su na Vašu preporuku kupovali Đakovštinu da im bude utjeha jer su propali kao oni u ENRONu…. [lol]

"U INGRI će biti meda i mlijeka u potocima …ili ne deaj Bože!"
"tutanj iz ERNT je pravi put."

Ok, da rezimiramo. U firmi sa milijardu kuna dugova i bez ikakvih naznaka novih poslova, ce biti meda i mlijeka a iz firme koja upravo isplacuje 170kn dividende i ima jos, ako me sjecanje sluzi, oko 240kn zadrzane dobiti, treba bjezat? Nekako mi ta tvoja logika ne drzi vodu…


Propali su i ENRON i Lemani ,propala i Đakovština ali sa beznaćajnim novcima.
U ENRONU su falsificirali izvješća,a ipak su najveći kupci dionica bili zaposlenici.I propalo na stotine milijardi
US$.U Đakovštini isto tako.Čak je i generalni imao nekoliko tisuća dionica prije sloma.
A za ERNT mislim da ne prijeti totalni slom jer je bilančno stabilna firma.Ali pad cijena dionice
neminovan uz isto poslovanje.Naravno,ako mirovinci odluće može on i u nebo!
Ipak su mirovnci bogovi našeg tržišta!Ako ste blizu mirovinskih menađera možete biti u u pravu.
Ali za obične investitore bez inseide informacija,tutanj iz ERNT je pravi put.

No, BRIN.

Išao sam iz znatiželje napraviti slabiju verziju auditorske forenzike za izvještaje.. ok vrijedi za većinu brojčanih nizeva koji se mogu naći u GDP podacima, socio-ekonomskim studijama.. rezultatima izbora…

Uzeo sam tri firme; ADPL, HPB i BRIN.

Uzorak je gotovo savršen za prva dva izvještaja(firme) ali za BRIN debelo debelo odstupa.

HPB sam uzeo da vidiš da nisam pristran.

Veliko odstupanje povećava vjerojatnost falsifikacije podataka.. Odsutpanje u BRINU je veliko..

Ne zezam te Lopy.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ja čitam ovu temu samo zbog Twixerovih odgovora ivani7 to mi uvjek uljpša dan 🙂

Nego što se BRINa tiće, ma Lopina se drži tog NAVa ko pijan plota, a u bii taj BRIN ima svakakvog nelikvidnog smeća u portfelju iz HR ali i iz "regije" i tko zna po kojim cijenama knjiže te investicije, a to lopina ne kuži baš on se drži tog NAVa kao da je to najistinitiji moguci podatak.

No opet slazem se s lopinom oko ERNTa , moj stav je takoder kako je to jedna od najskupljih dionica . Ne mislim time da je ERNT loša tvrtka, nimalo no moj stav je kako ima mnogo večih potencijala trenutno od ERNTa. Po mom mišljenju dobra alternativa ERNTu bio bi KODT mislim da je to mnogo perspektivnija i manje rizičnija tvrtka, a možda čak i sam KOEI kao holding.

Autoren nema niti jednu navedenu dionicu, nije nagovor na kupnju/prodaju

...

Hrvatska i Austrija trebaju intenzivirati gospodarsku suradnju, a mogućnosti za unapređenje suradnje postoje

Dodao je da je s austrijskim ministrom gospodarstva razgovarao o suradnji u energetici, razvoju obnovljivih izvora energije, infrastrukturi, turizmu.

Austrijanci su zainteresirani za ulaganje u razvoj obnovljivih izvora energije, posebice iz biomase, u turizmu velike mogućnosti postoje u nautičkom turizmu, kongresnom turizmu, projektima vezanim za golf.

http://www.business.hr/dogadjaji/cacic-austrijancima-otkrio-plan-za-investicije

New Report

Close