Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Twixer@ MTL rusi ..

Sto bi rekao Jamesov najbolji friend Jeff O’Niell iz GS-a. Kvaliteta alkohola u Rusiji se znacajno popravila, ljudi zive dulje i trose vise. Gledao sam interview s njim i omiljena tema za 2012 je bila ruski potrosac. Mozda nesto vezano za Rusku potrosnju.

MTL je celik i iron ore. BHP prognozira da ce kineska potrazanja za zeljeznom rudacom pasti ove godine. To je lose za MTL. Stalno ces imati taj strah o China hard landing sto ce pritiskati multiple. Rusija ulazi u WTO u kolovozu. Dakle moraju otvoriti trziste, ali i drugi ce morati smanjiti carine na ruski celik. To je dobro za MTL. Slabo razumijem taj business.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Thomas Jordan je izabran za guvernera, sad ćemo vidit šta dalje.

Cestitke Thomasu

Ko je prvi potpredsjednik svicarske vlade ?
[/quote]
Podebljo sam plin još, sad je entry 1,966.
Možda me iznenadi nekakav loš rig count, a možda je i bilo dosta jednostavno.
[/quote]

Sto bi trebalo podici cijenu prirodnog plina ?

Sto mislis o shortanju kukuruza? Department od agriculture crop progress report je bio vrlo nepovoljan. Zasijano 17% u odnosu na 7% u isto vrijeme ove godine. Corn -2.43%.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Thomas Jordan je izabran za guvernera, sad ćemo vidit šta dalje.

Cestitke Thomasu

Ko je prvi potpredsjednik svicarske vlade ?
[/quote]
Podebljo sam plin još, sad je entry 1,966.
Možda me iznenadi nekakav loš rig count, a možda je i bilo dosta jednostavno.
[/quote]

Sto bi trebalo podici cijenu prirodnog plina ?

Sto mislis o shortanju kukuruza? Department od agriculture crop progress report je bio vrlo nepovoljan. Zasijano 17% u odnosu na 7% u isto vrijeme ove godine. Corn -2.43%.
[/quote]
Jeff Gundlach i ja.

Ne pratim hranu baš, tu treba imat puno veće znanje o fundamentima nego ga ja imam i bolje izvore informacija nego ja imam. Prilika je bila na 750 USD, sad na 600 se ne bih zaletavao, ali trend je down.






Thomas Jordan je izabran za guvernera, sad ćemo vidit šta dalje.

Cestitke Thomasu

Ko je prvi potpredsjednik svicarske vlade ?
[/quote]
Podebljo sam plin još, sad je entry 1,966.
Možda me iznenadi nekakav loš rig count, a možda je i bilo dosta jednostavno.
[/quote]

Sto bi trebalo podici cijenu prirodnog plina ?

Sto mislis o shortanju kukuruza? Department od agriculture crop progress report je bio vrlo nepovoljan. Zasijano 17% u odnosu na 7% u isto vrijeme ove godine. Corn -2.43%.
[/quote]
Jeff Gundlach i ja.

Ne pratim hranu baš, tu treba imat puno veće znanje o fundamentima nego ga ja imam i bolje izvore informacija nego ja imam. Prilika je bila na 750 USD, sad na 600 se ne bih zaletavao, ali trend je down.
[/quote]

Ko ti je izvor informacija za NG ? Sava ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

energy tržište je nešto sasvim drugo od agra.
metali su najplodnije tlo za špekulacije. energy i softs su ok. grains nikako.
oko plina je sve jasno, neograničena ponuda, slaba potražnja.
cijena će padat zauvijek, osim ako neće.

Sve banke osim Citi-a redom razvalile očekivanja u USA, jok pa nisu previše spustili očekivanja s 8% rasata 30.09.2011. na 0% rasta 31.03. [rolleyes]





Thomas Jordan je izabran za guvernera, sad ćemo vidit šta dalje.

Cestitke Thomasu

Ko je prvi potpredsjednik svicarske vlade ?
[/quote]
Podebljo sam plin još, sad je entry 1,966.
Možda me iznenadi nekakav loš rig count, a možda je i bilo dosta jednostavno.
[/quote]

Sto bi trebalo podici cijenu prirodnog plina ?

Sto mislis o shortanju kukuruza? Department od agriculture crop progress report je bio vrlo nepovoljan. Zasijano 17% u odnosu na 7% u isto vrijeme ove godine. Corn -2.43%.
[/quote]

zatvaranje rig-ova, prelazak prijevoznicke industrije na plin, prve dozvole za izvoz na pacificko trziste a nece ni svaka zima ko ova biti,.
Trenutno nemaju vise kamo sa supply, mjesta za pohranu i nema vise, i dok god demand ne naraste, ne vidim dugorocno rast, jer samo pad u proizvodnji nece biti dovoljan.

Misljenje o etf-o za NG?

ugaz?dgaz?boil? kold?

Jeff Gundlach i ja.

Ne pratim hranu baš, tu treba imat puno veće znanje o fundamentima nego ga ja imam i bolje izvore informacija nego ja imam. Prilika je bila na 750 USD, sad na 600 se ne bih zaletavao, ali trend je down.

NG 1.906

Covjece pa ti tones na ovome brze nego mala Ivana na KODT-u.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Jeff Gundlach i ja.

Ne pratim hranu baš, tu treba imat puno veće znanje o fundamentima nego ga ja imam i bolje izvore informacija nego ja imam. Prilika je bila na 750 USD, sad na 600 se ne bih zaletavao, ali trend je down.

NG 1.906

Covjece pa ti tones na ovome brze nego mala Ivana na KODT-u.
[/quote]
pobjego sam na 1,930


energy tržište je nešto sasvim drugo od agra.
metali su najplodnije tlo za špekulacije. energy i softs su ok. grains nikako.
oko plina je sve jasno, neograničena ponuda, slaba potražnja.
cijena će padat zauvijek, osim ako neće.


http://www.businessinsider.com/aluminum-copper-economy-2012-4
evo i potvrde, metali na jednoj strani, hrana na drugoj… energy između.

No, zanima me mišljenje..

Čini mi se da Kineska kupovina USA obveznica ima svoju crnu stranu(osim inače navedenih crnih strana).

Kupovina kratkih i dugih(pogotovo) Vp-ova direktno smanjuje i izravnava krivulju prinosa te smanjuje mogučnost profita USA banaka koje se zadužuju na kratki i naplaćuju na dugi rok.

Čini mi se da Kina ovim putem, premda misli da pogoduje rastu USA ekonomije i uvozu Kineske robe, u biti jednakom kupovinom kratkih/dugih obveznica zaustavlja širenje razlike na liniji posudba kratko – povrat duga dugo i time stvara "nevoljku" atmosferu na USA banke i lending activities.

Kina trenutno drži oko 1.3 trilijuna USA obveznica… 26%

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

dioki best buy [thumbsup]

dan poslje sutra

New Report

Close