Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko se da zaključiti sa foruma, meni je Miami simpa:)

Volim iskrenost.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Koliko se da zaključiti sa foruma, meni je Miami simpa:)

Volim iskrenost.

Definitvno. Gospodin Miami je jako sretan covijek.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Nijemcima zanimljivo naše tržište obnovljive energije

Njemačkim tvrtkama koje se bave proizvodnjom i korištenjem obnovljivih izvora energije hrvatsko je tržište sve zanimljivije, ne samo zbog činjenice da u Hrvatskoj kao zemlji na pragu ulaska u EU sve više raste svijest o potrebi povećanja udjela proizvedene energije upravo iz obnovljivih izvora, već i zbog podatka da postoji velik interes hrvatskih tvrtki za gradnju postrojenja obnovljivih izvora energije i njihova intenzivnijeg korištenja u budućnosti, rečeno je na stručnom skupu pod nazivom "Obnovljivi izvori i energetska učinkovitost", koji je u ponedjeljak održan u Zagrebu.

http://www.business.hr/ulaganja/danke-deutschland-nijemcima-zanimljivo-nase-trziste-obnovljive-energije

Naravno da im je interesantno. Italija, Spanjolska, Grcka i druga interesantna trzista koja su kupovala njihovu opremu i ulagala u obnovljive izvore energije vise nemaju novaca.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




@Lopina
.

Puno je od ovih firmi gore "trenutno" precijenjeno, ali ako uzmeš niz godina investiranja i gdje nešto može biti, onda i nisu!

Naravno, ima puno boljih prilika u kratkom roku na ZSE od ovih navedenih.

Ali isto tako malo ima gorih od ovih tvojih navedenih – Brin&Co.

Vrlo interesantan pristup.Da li vam je interesantno da ulažete u dionicu koja ostvaruje dobit ili očekujete da će je početi ostvarivati?
Evo vam fair ponude.SLPF i BRIN će ostvariti veću dobit u miksu/prosjećno/vjerovatno i pojedinačno
u prvom kvartalu od bilo koje vaše dionice iz porfelja.
Dakle ,ja tipujem na BRIM i SLPF i to već nekoliko mjeseci,a vi imate priliku izbaciti svoje favorite,
u posljednji trenutak i to vam je prednost.Naravno da može i ERNT.Nadam se da shvaćate da ćemo koristiti relativne pokazatelje.
Poziv upućen i ostalim sudionicima rasprave,a naročito ovima koji me krcaju asevima.

[/quote]

Vrijeme izvješća se bliži,a vi nemate svoje konje.

———- 31.12.2011.—–31.03.2012.–kvartalna dobit –cijena–diskont—-kvart.dobit

BRIN——-46,78————-47,37 ———-1,26%————-12,81——73%——7,90%

SLPF——50,47————–55,o4———–9,05%————20,25——64%——22,56%

Obična sredina (7,90 +22,56):2=15,23%
Ponderirana sredina je nešto preko 20%
Napomena:ovo je kvartalna dobit po dionici

Evo domach 1984. ima jednog konja ERNT ,ali nema šanse jer su mu popucale tetive.
Dobit ERNT u kvartalu za pobijediti ovaj tandem bi trebala biti 15,23% na cijenu od 1250-170 =1080
1.080 x 15,23=164,48
164,48 u kvartalu,a lani i preklani dobit 20 kn po dionici u cijeloj godini
Dakle,po ovom pokazatelju ERNT je u odnosu na gore navedene dionice,kao stara raga u odnosu
na arabera.

Tko bude u BRINU i SLPF će se najesti meda i izopijati mlijeka.

Dobio sam čistog asa,a zaslužio čistu peticu.
A što vi koji ste mi zabili asa niste izbacili svoga konja za trku,već djelujete iz zasjede.
Baš kao pravi partizani.
A kako sam već prije nekoliko mjeseci utvrdio da će se ovo dogoditi.Vrlo jednostavnio.
Prvo!
Ja sam po svojem pristupu u prvom redu bukvan.Dakle,tražim da se dionica trži sa što većim
diskontom u odnosu na BV.Ali iskustvo sa DKVS me nećemu naučilo.Jer se U DKVS višegodišnji BV
od 300 i više,vrlo brzo pretvorio u -300 i više.Falsificirana izvješća a cdržava većinski vlasik.Strava!
Drugo!
Firma ne smije biti prezadužena jer se eventualnom blokadom računa ili ne daj Bože stečajem
otvara pandorina kutija.Jer kada se nešto mora prodati onda vrijedi pravilo kao u ratu:žuto za žuto.
Pura za zlato.
VLDS koji vrijednost HEFE u svojim knjigama vodi po 400 kn ne može se prodati ni po 60.
VIS po 50 ne može ni po 6.
Validus BRIN sa NAV od 47 se prodaje na četvrtinu vrijednosti.
Upravna zgrada Validusa u Aninoj 2 će se tržit na trećinu knjigovodstvene vrijednosti.
Istovremeno Vatreks revalorizira vrijednost nekretnina pa BV skaće sa 45 na 180.
JDKM nakon revalorizavije materijalne imovine/valjda zemljište i nekretnine/ima zaista lijep BV od 330 kn.A trži se na 20.Slična priča kao i DKVS.Da li je tu BV možda -330.
ELPR ima BV od preko 300 a trži se na…10 bi moglo udriti.Da li je i tu imovina dana u zalog kao i kod VLDS.
Ipak za sve ove bisere postoji jedna osnovna karakteristika.One su zadužene ili prezadužene i nelikvidne i vjerovnici ih uvijek mogu stjerati u stečaj.A prodaja imovine u Hrvatskoj u ovom trenu
za dužnika vrijedi ona biblijska:I za haljine njegove bacaše kocke.

I zašto će u dužem razdoblju SLPF,BRIN,FMPS,JAKT i QUNE biti najveći dobitnici na cijeni dionice.
Oni nisu dužni.SLPF,BRIN nemaju duga.
BV bi trebao biti približno jednak NAV,a ako i nije vrijeme će sve staviti na svoje mjesto.Bitno je
da se ne mora prodati,jer ako bilo što moraš prodati zbog dugova bankrot je neminovan.
INGRA_slabo,dužna ko Grčka,ovisna o vjerovnicima,ako bude morala prodavati Arenu zbog dospjelih
dugova možda bude žuto za žuto?
IGH se izvlaći kroz dokapitalizaciju?
JDKM dužan ko INGRA i GRČKA skupa?
ELPR..mili Bože kud sam zašo.

Ipak,neće sve u prdec.I onaj tko pogodi koja firma od recimo JDKM,ELPR,INGRA,IGH itd će opstati će
dioničarima donijeti izuzetno velike zarade u odnosu na sadašnje cijene.
I zato kada ulazite u rizične kupnje disperzija obvezna!

BRIN+SLPF+JAKT+FMPS+QUNE=potoci meda i mlijeka za strpljive jer kako nisu dužni propasti ne mogu.

The Swiss finance minister will be speaking this afternoon at 14:15 GMT.

– Gospodine samo reci riječ i ozdravit će duša moja.


VIRO.

– noćas sam mislila pisati o dionicama, ali me ubijete u pojam s tim jedinicama.
– a ima dosta zanimljivih dionica.
– jedna od njih je i VIRO koju tenutno druka naš poznati novinar koji savjet ne traži ali niti ga ne daje.
– pa se pitam zbog čega druka ???
– je li to zbog ljubavi ili love ???
– a zbog ovih jedinica neću napisati moje mišljenje o toj investiciji.

– I love this game.
Pozdrav !

piši pa puno nas jako voli kad ozbiljno pišeš o dionicama…


The Swiss finance minister will be speaking this afternoon at 14:15 GMT.

– Gospodine samo reci riječ i ozdravit će duša moja.

Kako NG ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



The Swiss finance minister will be speaking this afternoon at 14:15 GMT.

– Gospodine samo reci riječ i ozdravit će duša moja.

Kako NG ?
[/quote]
onaj prvi sam zatvorio na objavu manjih zaliha s 5% plusa, ima tu graf zaljepljen.
maloprije sam uzeo opet po 1,948.
Thomas Jordan je izabran za guvernera, sad ćemo vidit šta dalje.
Ovakav neki govor bi mi trebao: http://www.youtube.com/watch?v=HyF-1TjQW7s
peg je 1,30 a sad neka pati koga smeta… Otkad Thomase? Od….. jučer. [lol]


Thomas Jordan je izabran za guvernera, sad ćemo vidit šta dalje.

Cestitke Thomasu

Ko je prvi potpredsjednik svicarske vlade ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Thomas Jordan je izabran za guvernera, sad ćemo vidit šta dalje.

Cestitke Thomasu

Ko je prvi potpredsjednik svicarske vlade ?
[/quote]
Podebljo sam plin još, sad je entry 1,966.
Možda me iznenadi nekakav loš rig count, a možda je i bilo dosta jednostavno.

Twixer@ MTL rusi ..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close