Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Spanish 10-year je na 6.07%, a u cetvertak imaju veliku aukciju.

Kako ce e ovo rasplesti ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– vi kupujete CD-ove, dobro vam je gospon xy napisao kako ne znate ni to pročitati na pravi način, jer kada bi te to znali onda bi kužili u kojim vašim dionicama sam ja u top10 (s više računa).
– ali molim vas poštujte moju anonimnost, ja nisam javna osoba niti želim biti jer mi je i ovako predobro u ovoj jadnoj zemlji gdje je previše ljudi na rubu siromaštva.

Srecom postoje ljudi koji ce placati poreze na dividendu pa ce to pomoci rastucem broju onih koji zive na rubu siromastva. Ove godine 12%, dogodine 20%, onda 30%….

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– gospon i dalje prodaje DDJH, ADPL i KORF u većim količinama, a možda prebacuje na skrbničke, a možda nešto mulja, ko će ga znati ???

Nije li jasno o čmu se tu radi? Pogledaj korelaciju kretanja njegovog osobnog računa i skrbničkog računa ZABAe na svim dionicama barcelone pa će ti biti jasno da se tu radi ne radi o prodaji nego o stavljanju dionica kao koleteral za margin. Moj dojam je da cijela prića oko PTKM nije nikakv druk nego da XY stvarno vjeruje u tu priću i kupuje dodatne dionice na margin no takoder trenutno imam dojam da se povremeno igra MMa na PTKM. Mislim da bi se manje trebalo zamarati akcijama drugim, a vise koncentrirati na analizu zaista bitnih stvari kao sto su poslovanje firme, te buduce prilike i rizici.

Autor ima dionice PTKM, nije nagovor na kupnju/prodaju.

...


KSST.

– pratim trendove te sam u par navrata kupila malo ovoga, čisto sitno, toliko da sam u igrici.
– ova dionica spada u ono pravo smeće od dionice.
– iznenadilo me je veliko liparenje, nisam se liparila a dobila sam ju jeftino.
– tu je prodaja dosta jaka, ne kužim zašto se kupnja ne spusti na 800-900kn jer bi prodaja prodavala i jeftinije od toga.

– I love this game.
Pozdrav !


zato jer su ljudi do grla u dionici i s jedne strane ju pecaju i dokupljuju jeftino a s dr strane ipak ju na neki nacin "brane" na nekoj razini jer im je bed kad je jako nisko.al sve su to sitne kolicine .kad krene jaca prodaja,cijena padne jace



ive, ive…
zar i ti, sine ive…

– zašto ste stavili gospođu Miami na ignore ???
– ja sam se s njom puno puta posvađala, ali to nikad nije bio razlog za ignore.
– više ona ima love nego što će te vi zaraditi da izdate 1.000 knjiga i napišete 10.000 komentara.

– ja sve vaše knjige kupim i reklamiram.
– nikada na ovoj temi o vama nisam napisala nešto loše.
– a više puta sam u vašim komentarima pročitala dosta loših komentara na moj račun, zašto ???

– evo godinama se tu na ovoj temi na mojim dukovima nije izgubila lova.
– nikoga, ama baš nikoga nisam zahebala s svojim drukanjem.
– a vi ste napisali knjigu promašenih drukova na kojima se je izgubila velika lova.

– vi kupujete CD-ove, dobro vam je gospon xy napisao kako ne znate ni to pročitati na pravi način, jer kada bi te to znali onda bi kužili u kojim vašim dionicama sam ja u top10 (s više računa).
– ali molim vas poštujte moju anonimnost, ja nisam javna osoba niti želim biti jer mi je i ovako predobro u ovoj jadnoj zemlji gdje je previše ljudi na rubu siromaštva.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

gospodju miami sam stavio na ignore iz istog razloga zasto sam i neke restorane stavio na ignore,
zbog loseg odnosa cijene i kvalitete.
citanje je samo naoko besplatno.
nije, placa se vremenom, neobnovljivim resursom.
dakle, miami, i mnogi drugi, ignore.

persiranje je losa fora.
zahvaljujuci na kupnji i reklami, posebno ‘velike tajne za malog ulagaca’,
kazem da se ne sjecam da sam lose govorio o tebi.

dio o ceđeima ne bih komentirao jer bih bio prisiljen reci nesto ruzno, pa makar i na lijep nacin

www.knjigara.com

Nijemcima zanimljivo naše tržište obnovljive energije

Njemačkim tvrtkama koje se bave proizvodnjom i korištenjem obnovljivih izvora energije hrvatsko je tržište sve zanimljivije, ne samo zbog činjenice da u Hrvatskoj kao zemlji na pragu ulaska u EU sve više raste svijest o potrebi povećanja udjela proizvedene energije upravo iz obnovljivih izvora, već i zbog podatka da postoji velik interes hrvatskih tvrtki za gradnju postrojenja obnovljivih izvora energije i njihova intenzivnijeg korištenja u budućnosti, rečeno je na stručnom skupu pod nazivom "Obnovljivi izvori i energetska učinkovitost", koji je u ponedjeljak održan u Zagrebu.

http://www.business.hr/ulaganja/danke-deutschland-nijemcima-zanimljivo-nase-trziste-obnovljive-energije


Nijemcima zanimljivo naše tržište obnovljive energije

Njemačkim tvrtkama koje se bave proizvodnjom i korištenjem obnovljivih izvora energije hrvatsko je tržište sve zanimljivije, ne samo zbog činjenice da u Hrvatskoj kao zemlji na pragu ulaska u EU sve više raste svijest o potrebi povećanja udjela proizvedene energije upravo iz obnovljivih izvora, već i zbog podatka da postoji velik interes hrvatskih tvrtki za gradnju postrojenja obnovljivih izvora energije i njihova intenzivnijeg korištenja u budućnosti, rečeno je na stručnom skupu pod nazivom "Obnovljivi izvori i energetska učinkovitost", koji je u ponedjeljak održan u Zagrebu.

http://www.business.hr/ulaganja/danke-deutschland-nijemcima-zanimljivo-nase-trziste-obnovljive-energije

Znači ovako.

EU će (između ostalog i Njemačka najviše) davati poticaje za obnovljive izvore.
Hrvatska će kao dio EU morati davati isto te poticaje.
MWH će se plaćati vjerovatno oko 240-250 eura u odnosu na 60ak eura na tržištu.

Totalno bacanje novca!

Jedino će zaraditi njemačke firme koje će prodavati, ugrađivati panele, vjetroelektrane itd..

Ta obnovljiva energija je takva farsa…

Barmen, kad si već na ugostiteljstvu i omjeru cijene i kvalitete..moram reći- da sam tu potukla
malo jače igrače, sasvim slučajno- i to zato, jer znam svoj cilj….
Tako ti je i sa dionicama..što ti misliš da si jako pametan , kad sufliraš oko kupnje dionica, gdje
i mutavi vide da dionice sa fantastičnim potencijalom nisu odradile svoj rast…a ima ih par…
Prije drugih znam koje će se kupovati..jer pratim sve poredu već 4 godine..ne trebaju mi tvoji
postovi za to….
Oko knjiga ne bi se – štela mešati… književni tekst za mene je umjetnost, a ti nemaš
taj dar da ga meni učiniš zanimljivim, pobrkao si informiranje i istinsku književnu riječ, dječače…. osim ako te plaćaju za to…, onda radiš posao za druge i kvit…kaj se tu ima izgubiti , ako te se i preskoči….ne treba mi opcija ignore..moj istančan ukus za slovo i poruku- samo preskače smeće..
bez ikakvih tipkica….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Nijemcima zanimljivo naše tržište obnovljive energije

Njemačkim tvrtkama koje se bave proizvodnjom i korištenjem obnovljivih izvora energije hrvatsko je tržište sve zanimljivije, ne samo zbog činjenice da u Hrvatskoj kao zemlji na pragu ulaska u EU sve više raste svijest o potrebi povećanja udjela proizvedene energije upravo iz obnovljivih izvora, već i zbog podatka da postoji velik interes hrvatskih tvrtki za gradnju postrojenja obnovljivih izvora energije i njihova intenzivnijeg korištenja u budućnosti, rečeno je na stručnom skupu pod nazivom "Obnovljivi izvori i energetska učinkovitost", koji je u ponedjeljak održan u Zagrebu.

http://www.business.hr/ulaganja/danke-deutschland-nijemcima-zanimljivo-nase-trziste-obnovljive-energije

Znači ovako.

EU će (između ostalog i Njemačka najviše) davati poticaje za obnovljive izvore.
Hrvatska će kao dio EU morati davati isto te poticaje.
MWH će se plaćati vjerovatno oko 240-250 eura u odnosu na 60ak eura na tržištu.

Totalno bacanje novca!

Jedino će zaraditi njemačke firme koje će prodavati, ugrađivati panele, vjetroelektrane itd..

Ta obnovljiva energija je takva farsa…
[/quote]

Ovisno iz koje perspektive gledas. U svakom slučaju – to je budućnost!

U čemu je skroman napredak malih investitora koji ne čitaju stručne knjige…
Ponašali smo se u k/p, impulzivno kao i dionice..a sad se dionice ponašaju točno prema našim predviđanjima…eto, pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




Nijemcima zanimljivo naše tržište obnovljive energije

Njemačkim tvrtkama koje se bave proizvodnjom i korištenjem obnovljivih izvora energije hrvatsko je tržište sve zanimljivije, ne samo zbog činjenice da u Hrvatskoj kao zemlji na pragu ulaska u EU sve više raste svijest o potrebi povećanja udjela proizvedene energije upravo iz obnovljivih izvora, već i zbog podatka da postoji velik interes hrvatskih tvrtki za gradnju postrojenja obnovljivih izvora energije i njihova intenzivnijeg korištenja u budućnosti, rečeno je na stručnom skupu pod nazivom "Obnovljivi izvori i energetska učinkovitost", koji je u ponedjeljak održan u Zagrebu.

http://www.business.hr/ulaganja/danke-deutschland-nijemcima-zanimljivo-nase-trziste-obnovljive-energije

Znači ovako.

EU će (između ostalog i Njemačka najviše) davati poticaje za obnovljive izvore.
Hrvatska će kao dio EU morati davati isto te poticaje.
MWH će se plaćati vjerovatno oko 240-250 eura u odnosu na 60ak eura na tržištu.

Totalno bacanje novca!

Jedino će zaraditi njemačke firme koje će prodavati, ugrađivati panele, vjetroelektrane itd..

Ta obnovljiva energija je takva farsa…
[/quote]

Ovisno iz koje perspektive gledas. U svakom slučaju – to je budućnost!
[/quote]

Slažem se da je budućnost – apsolutno.

Ali kupovanje "budućnosti" novcem poreznih obveznika smatram lošim pogotovo jer ta tehnologija još uvijek nije ni blizu "starih" izvora energije.
Korisnije bi bilo direktno financirati istraživanja i razvoj nego instalirati inferiornu tehnologiju koju će se morati mijenjati za 10ak godina, ako ne i prije kad se unaprijedi i postane konkuretna.


Barmen, kad si već na ugostiteljstvu i omjeru cijene i kvalitete..moram reći- da sam tu potukla
malo jače igrače, sasvim slučajno- i to zato, jer znam svoj cilj….
Tako ti je i sa dionicama..što ti misliš da si jako pametan , kad sufliraš oko kupnje dionica, gdje
i mutavi vide da dionice sa fantastičnim potencijalom nisu odradile svoj rast…a ima ih par…
Prije drugih znam koje će se kupovati..jer pratim sve poredu već 4 godine..ne trebaju mi tvoji
postovi za to….
Oko knjiga ne bi se – štela mešati… književni tekst za mene je umjetnost, a ti nemaš
taj dar da ga meni učiniš zanimljivim, pobrkao si informiranje i istinsku književnu riječ, dječače…. osim ako te plaćaju za to…, onda radiš posao za druge i kvit…kaj se tu ima izgubiti , ako te se i preskoči….ne treba mi opcija ignore..moj istančan ukus za slovo i poruku- samo preskače smeće..
bez ikakvih tipkica….

Ako ovaj forum ikada bude imao Hall of Fame ti ce prva uci tamo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close