Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Twixer @znaci minere istrazujes? NG nece vjecno padat…tech i nafta sektor je odradio u usa ovu turu …novac seli u druge sektore..

Koje očekuješ?

Ja autoindustriju i financijski sektor, retail.

Očekujem oporavak i rast USA ekonomije(po višoj stopi)

[/quote]
auto.. je vec dobro napravila…ove druge 2 se slazem…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Očekujem oporavak i rast USA ekonomije(po višoj stopi)

šta bi značila viša stopa?
i zašto očekuješ brži rast?



Očekujem oporavak i rast USA ekonomije(po višoj stopi)

šta bi značila viša stopa?
i zašto očekuješ brži rast?
[/quote]

Đejmsica:)

Znacila bi viša od 3%(što je za ekonomiju u maturitetu odlično).

Zašto?

Takav ciklus – konstantno se okreće i pošto sivjet ima jednu bilancu plaćanja(1/1) onda uvijek jedan dio ima suficit a drugi deficit. Istok ima suficit na BOP ali Zapad ima deficit. Postoje i manje varijacije unutar pojedinih segmenata(EU) ali u pravilu suficit/deficit je dobro razmješten. Ugl pokretači promjene su printani dolari i želja za zaaradom a pošto su tržišta masovno slobodna i globalizirana onda se lako "vjetar " okrene u drugom smjeru. Pa vidiš Kinu. Raste ona jako(koliko vjeruješ njihovoj statistici) ali pada dok USA više raste(3 posto je puno ali bez zaposlenosti). Onog trena kada kineski radnici poskupe dovoljno (nije daleko) a imajmo na umu da resursi rastu jednaku u cijeni(zero sum) onda je vidljivo da će ići tamo gdje je nova radna snaga dostupna u obilju… USA je slijedeći target… Po meni…

Pogledaj krivulje prinosa… USA je na najnižim nivoima od neznam kada… Kina se tu jako izokrenula i kratki dug je pun skuplji nego dugi dug… + ciklusi u Americi.. Pogledaj burze u zadnjih 50 godina i imaš 17,18 godina rasta pada i unutar tih većih ciklusa par manjih… zadnji UP ciklus veliki je završio 2000 -te a unutar toga je zadnji mali UP bio 2007 dakle oba ciklusa su na UP…

Ljudima "dosadi" kriza kao i zarada…

Očekujem prvo pucanje nekretninskog balona u Kini (dobar pad burzi bi trebao biti) i onda reversal tj pad cijena energenata, pad AUD i rast zapošljavanja u USA.

Možda sam u krivu… Ali tako ja gledam i pozicioniram se.

Očekujem dobru 2013 nadalje za Zapad.

Ako je u USa potrebno oko 4 milijuna kuća godišnje, vidi koliko je napravljeno i kada će se potrošiti i izrotirati i tražiti novu gradnju…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


– danas bi se trebao zaustaviti brutalan pad "Barcelone".

– ovo sam napisala prije par dana i pogodila.
– opet sam profitirala na PTKM.
– gospon xy se hvali kako je danas prodavao PTKM.
– sada opet nemam pojma je li to zahebava svoju sektu koja je i srušila tu PTKM.

– gospon i dalje prodaje DDJH, ADPL i KORF u većim količinama, a možda prebacuje na skrbničke, a možda nešto mulja, ko će ga znati ???
– dobro je to što je cenzurom smanjio količinu komentara pa se to sada može i pročitati.
– na žalost ne cenzurira negativne komentare za fundamentalno o.k. dionice a 50% dionica koje su u rangu smeća se veliča na sva zvona.

– sve ovo vam je jedna pokvrena igrica, jer kada je u pitanju lova tu prestaje ljubav.

– I love this game.
Pozdrav !

– i love ivana kad piše…
– razgovaraš sama sa sobom ali pišeš pa postaš komentar…
– ivana kolko prolječa…!?

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

KSST.

– pratim trendove te sam u par navrata kupila malo ovoga, čisto sitno, toliko da sam u igrici.
– ova dionica spada u ono pravo smeće od dionice.
– iznenadilo me je veliko liparenje, nisam se liparila a dobila sam ju jeftino.
– tu je prodaja dosta jaka, ne kužim zašto se kupnja ne spusti na 800-900kn jer bi prodaja prodavala i jeftinije od toga.

– I love this game.
Pozdrav !

VIRO.

– noćas sam mislila pisati o dionicama, ali me ubijete u pojam s tim jedinicama.
– a ima dosta zanimljivih dionica.
– jedna od njih je i VIRO koju tenutno druka naš poznati novinar koji savjet ne traži ali niti ga ne daje.
– pa se pitam zbog čega druka ???
– je li to zbog ljubavi ili love ???
– a zbog ovih jedinica neću napisati moje mišljenje o toj investiciji.

– I love this game.
Pozdrav !

ive, ive…
zar i ti, sine ive…

www.knjigara.com


VIRO.

– noćas sam mislila pisati o dionicama, ali me ubijete u pojam s tim jedinicama.
– a ima dosta zanimljivih dionica.
– jedna od njih je i VIRO koju tenutno druka naš poznati novinar koji savjet ne traži ali niti ga ne daje.
– pa se pitam zbog čega druka ???
– je li to zbog ljubavi ili love ???
– a zbog ovih jedinica neću napisati moje mišljenje o toj investiciji.

– I love this game.
Pozdrav !


ne druka, nego eto liepo piše
iskren je
a jel bi i ti malo zasladila?

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Ivana, ti i XY bi bili super par…

Javi mu se na blog.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


ive, ive…
zar i ti, sine ive…

– zašto ste stavili gospođu Miami na ignore ???
– ja sam se s njom puno puta posvađala, ali to nikad nije bio razlog za ignore.
– više ona ima love nego što će te vi zaraditi da izdate 1.000 knjiga i napišete 10.000 komentara.

– ja sve vaše knjige kupim i reklamiram.
– nikada na ovoj temi o vama nisam napisala nešto loše.
– a više puta sam u vašim komentarima pročitala dosta loših komentara na moj račun, zašto ???

– evo godinama se tu na ovoj temi na mojim dukovima nije izgubila lova.
– nikoga, ama baš nikoga nisam zahebala s svojim drukanjem.
– a vi ste napisali knjigu promašenih drukova na kojima se je izgubila velika lova.

– vi kupujete CD-ove, dobro vam je gospon xy napisao kako ne znate ni to pročitati na pravi način, jer kada bi te to znali onda bi kužili u kojim vašim dionicama sam ja u top10 (s više računa).
– ali molim vas poštujte moju anonimnost, ja nisam javna osoba niti želim biti jer mi je i ovako predobro u ovoj jadnoj zemlji gdje je previše ljudi na rubu siromaštva.

– I love this game.
Pozdrav !


KSST.

– pratim trendove te sam u par navrata kupila malo ovoga, čisto sitno, toliko da sam u igrici.
– ova dionica spada u ono pravo smeće od dionice.

Znaci trend je skupljanje smeca. Boca, limenka, KSST, onda opet boca, pa dionica KSST.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close