Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.nzz.ch/nachrichten/wirtschaft/aktuell/vorschlag-fuer-hildebrands-nachfolger-liegt-vor_1.16427728.html
Njemački znate, jel…

SNB je predložio kandidata za novog guvernera SNB-a. Vlada odlučuje u srijedu o njegovom imenovanju.
27.04. je glavna skupština SNB-a. To će bit Thomas Jordan, dosadašnji viceguverner i v.d. Nadam se da je dobro proučio postupke Marija Draghija nakon preuzimanja ECB-a. Čuo sam da su Rio i Sao Paulo prekrasni u svibnju, to je njima jesen. [thumbsup]


Ima li ko kakvo misljenje dionici Boeinga (BA) ?

Ajde da vidim…

Najave su da u slijedećih 20 godina ima potrebe za 29 do 30 tisuća većih aviona(preko 100 sjedala) u cijelom svijetu tj. oko 1500 takvih aviona godišnje.

Boeing projicira i nešto više do 33 tisuće i oko 4 trilijuna dolara u slijedećih 20 godina..

Većina kupnje trebala bi dlaziti od strane Istoka.. gdje je najveći rast populacije i rasta srednje klase i poslovne klase.

E sada. svi se oslanjaju na rast Istoka umedogled i pad rasta na Istoku može debelo pomrsiti planove proizvođačima…

Cilj je Boeinga povećati proizvodnju 737 aviona na 42 mjesečno sa 35 mjesečno u 2012… dobar rast od oko 10 posto godišnje..

747 – povećanje na 2 komada mjesečno, 787 na 10 mjesečno u 2013..

Airbus je grdi protivnik… valuacija mi se čini skupa, opet rast proizvodnih kapaciteta se povećava št govori da su narudžbe u tijeku povečane…

Net profit to mcap(volim tako gledati) je lošiji nego Northropa ali mislim da je tu Airbus bolji pokazatelj…

Neznam koliko ti ovo pomaže 🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


– odlučila sam pokrenuti ovu zemlju s velikim zapošljavanjem nezaposlenih.
– svim nezaposlenim koji za mene žele raditi nudim 1.600kn mjesečno.
– a u radnoj knjižici će im biti upisan radni staž.

Propao mi je projekt velikog zapošljavanja nezaposlenih.

– u 3 natječaja sam oglasila 250 slobodnih radnih mjesta.
– nisam dobila niti jednu molbu za zaposlenje, osim jednog upita o čemu se tu radi, mislim da je to bio posao za čobana.

– eto kako je ovaj projek propao obavijestila bih ministra kako u ovoj zemlji nema zainteresiranih za posao te neka što prije ukine sve naknade za nezaposlene.
– i normalno ukinuti plače svima koji rade na tim biroima.

– I love this game.
Pozdrav !


Propao mi je projekt velikog zapošljavanja nezaposlenih.

– u 3 natječaja sam oglasila 250 slobodnih radnih mjesta.
– nisam dobila niti jednu molbu za zaposlenje, osim jednog upita o čemu se tu radi, mislim da je to bio posao za čobana.

– eto kako je ovaj projek propao obavijestila bih ministra kako u ovoj zemlji nema zainteresiranih za posao te neka što prije ukine sve naknade za nezaposlene.
– i normalno ukinuti plače svima koji rade na tim biroima.

– I love this game.
Pozdrav !

Jos jedna u nizu mjera ciji je jedini cilj kupovanje vremena i socijalnog mira.

Jedino sto moze smanjiti nezaposlenost je aggregate demand increase. Ako se poveca potraznja za robama i uslugama firme ce zaposljavati ljude, ako se na poveca onda nece.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

twix ,,,mineri BTU ,ACI…ako kina ne syebe stvar …pick ok ….imas li bolji protuprijedlog ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@Inverter

Problem sa kompanijama koje vade ugalj je u jako niskoj cijeni prirodnog plina. NG je uglju glavni konkurent. Na ovako niskim cijenama prirodnog plina u sjevernoj americi elektrane ce masivno prelaziti na NG i zatvarati proizvodnju struje iz uglja.

Drugi veliki problem je EPA (Enviromental Protection Agency) koja je zaostrila standarde za elektrane na ugalj nedavno sto ce jos vise uciniti proizvodnju struje u termoelktranama neatratikvnom.

Mislim da je Kina veliki proizvodjac uglja i da nema toliko puno utjecaja kao recimo kod bakra ili zeljezne rude.

U principu ovo ti je play da ce cijena NG-a u US rasti. To je moguce, ali ne tako vjerojatno jer je zima daleko. Ne vidim da bi moglo doci do nekog naglog preokreta trenda. Ovo nisu financials da netko objavi TARP ili LTRO i sve se preokrene u pola sata.

BTU ima operacije i u Australiji, a ACI je cisto play na US. Manje rizican play bi ti bio Kanadski Teck Resources (TCK) jer oni vade metalurski ugalj (taj kinezi uvoze), bakar i zinc. Oni su nedavno povecali dividendu znacajno.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Propao mi je projekt velikog zapošljavanja nezaposlenih.

– u 3 natječaja sam oglasila 250 slobodnih radnih mjesta.
– nisam dobila niti jednu molbu za zaposlenje, osim jednog upita o čemu se tu radi, mislim da je to bio posao za čobana.

– eto kako je ovaj projek propao obavijestila bih ministra kako u ovoj zemlji nema zainteresiranih za posao te neka što prije ukine sve naknade za nezaposlene.
– i normalno ukinuti plače svima koji rade na tim biroima.

– I love this game.
Pozdrav !

Jos jedna u nizu mjera ciji je jedini cilj kupovanje vremena i socijalnog mira.

Jedino sto moze smanjiti nezaposlenost je aggregate demand increase. Ako se poveca potraznja za robama i uslugama firme ce zaposljavati ljude, ako se na poveca onda nece.
[/quote]

Tko će potraživati ako nema posla?




Propao mi je projekt velikog zapošljavanja nezaposlenih.

– u 3 natječaja sam oglasila 250 slobodnih radnih mjesta.
– nisam dobila niti jednu molbu za zaposlenje, osim jednog upita o čemu se tu radi, mislim da je to bio posao za čobana.

– eto kako je ovaj projek propao obavijestila bih ministra kako u ovoj zemlji nema zainteresiranih za posao te neka što prije ukine sve naknade za nezaposlene.
– i normalno ukinuti plače svima koji rade na tim biroima.

– I love this game.
Pozdrav !

Jos jedna u nizu mjera ciji je jedini cilj kupovanje vremena i socijalnog mira.

Jedino sto moze smanjiti nezaposlenost je aggregate demand increase. Ako se poveca potraznja za robama i uslugama firme ce zaposljavati ljude, ako se na poveca onda nece.
[/quote]

Tko će potraživati ako nema posla?
[/quote]

Izvoz anyone? ( ako već radi deficit budgeta(Vlada) bilo bi dobro da je izvozno orijentiran – putem obuke, kapital itd…)

Zašto vlasti troše osim da potaknu ekonomiju?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


@Inverter

Problem sa kompanijama koje vade ugalj je u jako niskoj cijeni prirodnog plina. NG je uglju glavni konkurent. Na ovako niskim cijenama prirodnog plina u sjevernoj americi elektrane ce masivno prelaziti na NG i zatvarati proizvodnju struje iz uglja.

Drugi veliki problem je EPA (Enviromental Protection Agency) koja je zaostrila standarde za elektrane na ugalj nedavno sto ce jos vise uciniti proizvodnju struje u termoelktranama neatratikvnom.

Mislim da je Kina veliki proizvodjac uglja i da nema toliko puno utjecaja kao recimo kod bakra ili zeljezne rude.

U principu ovo ti je play da ce cijena NG-a u US rasti. To je moguce, ali ne tako vjerojatno jer je zima daleko. Ne vidim da bi moglo doci do nekog naglog preokreta trenda. Ovo nisu financials da netko objavi TARP ili LTRO i sve se preokrene u pola sata.

BTU ima operacije i u Australiji, a ACI je cisto play na US. Manje rizican play bi ti bio Kanadski Teck Resources (TCK) jer oni vade metalurski ugalj (taj kinezi uvoze), bakar i zinc. Oni su nedavno povecali dividendu znacajno.


ok….ove dvije su relativno likvidne ali jako nisko sa cjenom..bhp i rio su na bitnim tehnickim levelima…mislim da je previse toga uracunato u cjenu…a sto cemo sa solarcima…ruju li ga ruju po dnu?? FSLR,LDK,STP,YGE….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


ok….ove dvije su relativno likvidne ali jako nisko sa cjenom..bhp i rio su na bitnim tehnickim levelima…mislim da je previse toga uracunato u cjenu…a sto cemo sa solarcima…ruju li ga ruju po dnu?? FSLR,LDK,STP,YGE….

Po meni ACI kao trade prije izvjestaja ima smisla. Vjerojatno je trziste pretjeralo sa opasnoscu od niske cijene prirodnog plina. Moguce da ce i shorts pokrivati prije izvjestaja. Po meni sanse da izvjestaj bude puno gori od onoga sto trziste ocekuje su dosta mali. Kao short-term trade izgleda mi dobro, kao dugorocno ulaganje lose.

Ne mogu da dodjem do tipa koji radi u solarnoj industriji u Texasu. On mi je najjednostavniji nacin da dobijem dobar uvid u stanje sektora. Imam ga na Skype-u, ali je neaktivan vec neko vrijeme. Sada nemam vremena za istrizavanje toga sektora.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Twixer @znaci minere istrazujes? NG nece vjecno padat…tech i nafta sektor je odradio u usa ovu turu …novac seli u druge sektore..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Twixer @znaci minere istrazujes? NG nece vjecno padat…tech i nafta sektor je odradio u usa ovu turu …novac seli u druge sektore..

Koje očekuješ?

Ja autoindustriju i financijski sektor, retail.

Očekujem oporavak i rast USA ekonomije(po višoj stopi)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close