Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nego,ivana,kad ces poceti kupovati ptkm? [wink]

Evo još jedan:

Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc.

Veliki dio prodaje dolazi od bakra(ovisi o gradnji grida i stanogradnji, rast cijene je konstantna u prosjeku od 3% godišnje od 1985), molibdena – firma koja koliko sam vidi, nema konkurenciju u ovom segmentu – molibden se koristi u avio industriji i recimo vojnoj. Vidjeli smo ALCOA rezultat aerospace segmenta, zlato ovisi o daljnjem printanju novca. All in all meni dosta zanimljivo.

Po mom računu vrijedi oko 30 posto više sada nego što vrijedi na burzi. Vjerujem da su investitori prenaglasili pad vrijednosti zlata koje čini oko 10 posto prodaje ove firme.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Evo još jedan:

Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc.

Veliki dio prodaje dolazi od bakra(ovisi o gradnji grida i stanogradnji, rast cijene je konstantna u prosjeku od 3% godišnje od 1985), molibdena – firma koja koliko sam vidi, nema konkurenciju u ovom segmentu – molibden se koristi u avio industriji i recimo vojnoj. Vidjeli smo ALCOA rezultat aerospace segmenta, zlato ovisi o daljnjem printanju novca. All in all meni dosta zanimljivo.

Po mom računu vrijedi oko 30 posto više sada nego što vrijedi na burzi. Vjerujem da su investitori prenaglasili pad vrijednosti zlata koje čini oko 10 posto prodaje ove firme.


Ja mislim da je suludo dugoročno ulagati u commodity firme.
Upside im je vezana isključivo uz cijenu commoditya, a risk je vezan uz cijenu commoditya + mogućnost pogreške jer ljudi upravljaju tvrtkama, a ljudi griješe.
Ako misliš da će bakar rasto zbog rasta globalnog gospodarstva, kupi bakar brate.

da to nije ivana na kupnji ptkm "od 14-16h" ? [kiss]


Evo još jedan:

Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc.

Veliki dio prodaje dolazi od bakra(ovisi o gradnji grida i stanogradnji, rast cijene je konstantna u prosjeku od 3% godišnje od 1985), molibdena – firma koja koliko sam vidi, nema konkurenciju u ovom segmentu – molibden se koristi u avio industriji i recimo vojnoj. Vidjeli smo ALCOA rezultat aerospace segmenta, zlato ovisi o daljnjem printanju novca. All in all meni dosta zanimljivo.

Po mom računu vrijedi oko 30 posto više sada nego što vrijedi na burzi. Vjerujem da su investitori prenaglasili pad vrijednosti zlata koje čini oko 10 posto prodaje ove firme.

Imali su problema sa strajkom u Indoneziji, ne znam da li su to rijesili.

Inace kod rudarskih kompanija treba obratiti na lokacije njihovih rudnika. U nekim zemljama je velika inflacija i veliki rast troska radne snage.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



China GDP out

8.1% vs. 8.3% expected

Do kraja godine od 7 do 7.5% očekujem…
[/quote]

Biti ce onoliko koliko KP Kine odluci. Koliki je stvarni GDP malo ko zna.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Otvorio sam sad i forward EURCHF na 6 mjeseci i to momački.
Dali su mi ga ispod pega po 1,1998… kakvi jarani.

Ti si se dobro zaigraio sa forexom i contractima. To su izuzetno rizicna ulaganja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Evo još jedan:

Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc.

Veliki dio prodaje dolazi od bakra(ovisi o gradnji grida i stanogradnji, rast cijene je konstantna u prosjeku od 3% godišnje od 1985), molibdena – firma koja koliko sam vidi, nema konkurenciju u ovom segmentu – molibden se koristi u avio industriji i recimo vojnoj. Vidjeli smo ALCOA rezultat aerospace segmenta, zlato ovisi o daljnjem printanju novca. All in all meni dosta zanimljivo.

Po mom računu vrijedi oko 30 posto više sada nego što vrijedi na burzi. Vjerujem da su investitori prenaglasili pad vrijednosti zlata koje čini oko 10 posto prodaje ove firme.


Ja mislim da je suludo dugoročno ulagati u commodity firme.
Upside im je vezana isključivo uz cijenu commoditya, a risk je vezan uz cijenu commoditya + mogućnost pogreške jer ljudi upravljaju tvrtkama, a ljudi griješe.
Ako misliš da će bakar rasto zbog rasta globalnog gospodarstva, kupi bakar brate.

[/quote]

A Jame razumijem te. Opet pogledaj od 1985 ovu firmu do danas… Velika je što znaci i utjecajna u sektoru… Ma ja ti imam neki "moral" i ne volim kupovati ljude nego znanje i na taj način podupirati firmu.

Ne želim se kladiti na commoditiy direktno nego na firmu koja je sposobna dobro transformirati energiju ljudi te dostaviti što kvalitetniji i jeftiniji proizvod.

Ok ne gledam u retrovizor ali ako se house building u USA pojača a u Kini padne za par postotaka.. + Indija.. ljudi ima sve više, resources isto(zobg otkrića) ili manje.. dosta jednostavno..

Zanimljivo. + molibden. Samo razmišljam na glas:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




China GDP out

8.1% vs. 8.3% expected

Do kraja godine od 7 do 7.5% očekujem…
[/quote]

Biti ce onoliko koliko KP Kine odluci. Koliki je stvarni GDP malo ko zna.
[/quote]

Rekao si ono što i ja mislim ali ti si na glas.. Bilo je nedavno na Spiegelu ili negdje da su u Kini optužili djelatnika ureda za statistiku na zatvor od 10 godina jer je "ispustio" neku informaciju nebitne važnosti?!

Neki dan mi je prijatelj iz Zagreba tražio Kinesko Veleposlanstvo neku informaciju za postupak oko gospodarstvene suradnje.. ugl. odgovora nema niti danas.. službeni je mail hotmail…

On će biti definitvno(prijatelj) jedan od vodećih "think tankova" za Hrvatsku suradnju sa BRIC-sevima i sam je razočaran..(pogotovo jer mu i disertacija i nazor idu samo oko toga).

Opet, kaže da je to kineski način… neznam… kultura i jezik mogu biti užasne prepreke…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


To su izuzetno rizicna ulaganja.

Takav sam po cijelom tijelu.

Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Kakva su predvidjanja za slijedeci tjedan ?

Daljni pad cijena i nastavak rasprodaje dionica.

New Report

Close