Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Barcelona"

– tko visoko leti, nisko pada.
– morate znati i to kako je i pad, let.

– I love this game.
Pozdrav !



uzeo sam 15k mmbtu plina, na 1,988.
histeriziraju na CNBC-u jer je pao ispod 2,0 USD pa da vidimo jel to ima dno.

volim manje zaliha plina od očekivanog više nego leba da jedem.
zatvoreno na 2,055. James, ti si car.
[/quote]

Sada kad si sam sebe "pohvalio" uništio si si winning streak.

Otvori blog:) [lol] [lol] [kiss]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




uzeo sam 15k mmbtu plina, na 1,988.
histeriziraju na CNBC-u jer je pao ispod 2,0 USD pa da vidimo jel to ima dno.

volim manje zaliha plina od očekivanog više nego leba da jedem.
zatvoreno na 2,055. James, ti si car.
[/quote]

Sada kad si sam sebe "pohvalio" uništio si si winning streak.

Otvori blog:) [lol] [lol] [kiss]
[/quote]
a vidi grafče [lol]

– tko visoko leti, nisko pada.
– morate znati i to kako je i pad, let.

– I love this game.
Pozdrav !

ova narodna mi je oduvijek bila zanimljiva, ali pitao sam se;

što se dešava s onim koji nisko leti ? Da li i on nisko pada ?





uzeo sam 15k mmbtu plina, na 1,988.
histeriziraju na CNBC-u jer je pao ispod 2,0 USD pa da vidimo jel to ima dno.

volim manje zaliha plina od očekivanog više nego leba da jedem.
zatvoreno na 2,055. James, ti si car.
[/quote]

Sada kad si sam sebe "pohvalio" uništio si si winning streak.

Otvori blog:) [lol] [lol] [kiss]
[/quote]
a vidi grafče [lol]

[/quote]

Neznam te grafče-tove! 🙂

Ali mi se čini kada gledam da bi se trebala malo cijena zadržati oko 2020 – 2040?

James, na tankom sam ledu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

nisam trgovac, moji izlazi iz dionica su uglavnom bijeg i to uglavnom s gubitkom zbog pogorsanih fundamenata. kod ptkm sam imao dva puta srecu: 70-150 kn izlaz nakon 1,5 godine zbog fundamenata i 200-300 kn izlaz nakon 2 mjeseca zbog "na ovome lastiku mogu cak i ja zatrejdat", a vjerojatno je i tu trebalo ostati unutra cijelo vrijeme. prosli tjedan dok sam bio na putu pocistilo mi nalog na prodaji, a poslije je isla mislim i do 380 kn. jos uvijek se pitam sto ce biti s ostalim bakicevim dionicama (osim ptkm i adpl), kad ce i kako one opravdati sadasnje cijene? u ovom casu nemam dionice za bjezanje, ali imam za kracenje, 1/4 ernt se rjesavam ako dodje do 1400, ostatak ernt drzim. cekam na kupnji tuho i plag za dokup, moram na investor da vidim koliko sam danas ispod crte [smiley]. druge kupnje cekaju svjeze novce ili dividendu.

dakle, slicno kao stavljeno prije par tjedana, ali uzeta u obzir visegodisnja dobit: y – P/E kao cijena dionice kroz prosjecnu godisnja dobit po dionici kroz pet zadnjih godina, x – ROE za 2011 (osim kosn za 2010), crvene imam plave nemam, imenovano, izbacio podr, dlkv, diok, nesto od dvoje im je toliko minus preveliko da bi sve ostalo na grafu bili mravi u kantunu, druga slika zum na guzvu,.
e sad da li je pametno gledati pet godina uprosječeno a ne trend, u svakom slucaju tako ste me zadnji put trazili ako sam dobro shvatio. ako vidite da sam nesto zabrljao upozorite me.

Neka nova realnost

Za izlazak iz krize Hrvatskoj treba još 10 godina bolnih rezova i radikalnih promjena

S trenutačno visokom vjerojatnošću, do krajnjeg paradoksa, mogla bi se podudariti kulminacija fiskalne i razvojne drame u Hrvatskoj i u raštimanoj Europskoj uniji, ili točnije – hrvatski put na drugo depresijsko, a EU-put na drugo recesijsko dno

Jer, očito je svima u toj verziji ovdašnje igre mačke i miša, da za izlazak iz krize, u koju je – prekomjernom potrošnjom, rasprodajom najkvalitetnije imovine i zapuštanjem industrijske proizvodnje, te prekomjernim zaduživanjem u inozemstvu – Hrvatska tonula od kraja 1993. do 2011. godine, treba najmanje deset godina bolnih rezova i radikalnih promjena u obrazovanju, radu, štednji, poduzetništvu i cjelokupnoj životnoj filozofiji mladih, na kojima teret izlaska iz krize i ostaje.

Za izlazak iz krize Hrvatskoj treba još 10 godina bolnih rezova i radikalnih promjena


"Barcelona"

– što se tu događa zbilja mi nije jasno ???
– može li mi netko od sekte ukratko objasniti uzrok ???
– kako se na tim dionicama ponašaju skrbnički računi ???

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana prvenstvo je dugo. Dva losa kola nece odluciti prvenstvo, ja njih ne bi jos otpisao.

U principu argumenti kojima su pumpane te dionice su dosta tanki i XY nikada nije uspio dobiti znacajnu podrsku vecih i/ili dugorocnih invetitora. U tim dionicama su ili spekulanti ili ljudi koji imaju malo iskustva i jos manje samopouzdanja. I uz malu naznaku korekcije trzista postoji opasnost od velike bjezanije.

I nije sekta nego sljedba. Radio e o socioloskom, a ne teoloskom kultu. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Za izlazak iz krize Hrvatskoj treba još 10 godina bolnih rezova i radikalnih promjena

U RH kreće neviđeni svjetski rast zahvaljujući ovoj vladi.

– odlučila sam pokrenuti ovu zemlju s velikim zapošljavanjem nezaposlenih.
– te ću mali dio kapitala preusmjeriti u biznis.
– dosadilo mi šišati ovce na burzi.
– a zašto ne bi na kojem biznisu zaradila milijune ???

– svim nezaposlenim koji za mene žele raditi nudim 1.600kn mjesečno.
– a u radnoj knjižici će im biti upisan radni staž.

– meni ne trebate zahvaliti ništa, zahvalite se ovoj vladi.

– I love this game.
Pozdrav !



uzeo sam 15k mmbtu plina, na 1,988.
histeriziraju na CNBC-u jer je pao ispod 2,0 USD pa da vidimo jel to ima dno.

volim manje zaliha plina od očekivanog više nego leba da jedem.
zatvoreno na 2,055. James, ti si car.
[/quote]

Ivka,

Jamesovo samopouzdanje je eksplodiralo u zadnjih nekoliko dana. Mozda mozes kapitalizirati ovdje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Za izlazak iz krize Hrvatskoj treba još 10 godina bolnih rezova i radikalnih promjena

U RH kreće neviđeni svjetski rast zahvaljujući ovoj vladi.

– odlučila sam pokrenuti ovu zemlju s velikim zapošljavanjem nezaposlenih.
– te ću mali dio kapitala preusmjeriti u biznis.
– dosadilo mi šišati ovce na burzi.
– a zašto ne bi na kojem biznisu zaradila milijune ???

– svim nezaposlenim koji za mene žele raditi nudim 1.600kn mjesečno.
– a u radnoj knjižici će im biti upisan radni staž.

– meni ne trebate zahvaliti ništa, zahvalite se ovoj vladi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
A gdje je topli obrok i prijevoz.

New Report

Close