Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

No,

FORD.

Po mom računu ispada oko 2/3 skuplji nego što trenutno je.

Radi se na rezanju težine vozila(uvođenjem karbonskih dijelova u kaorseriju)i rezanju potrošnje.

Market share u USA raste, 2 najveći prodavač u USA.

Ako(kao ja) očekujete rast USA ekonomije u slijedećih par godina i EU poslije toga.. Onda je ovo zanimljiv prospekt.

Prodaja nije na razinama prije Lehmana ali polako raste.

Čini mi se vrlo zanimljiva.

Ako tko zna Intelligent Investora – ovo mi je potpuno u sklopu – "unpopular large comapny".

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ford je trejderska dionica, računaj na volatilnost.


Ford je trejderska dionica, računaj na volatilnost.

Tnx. Vidim da je beta skoro 3.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Je li ekipa krati pozicije u drugim dionicama i lagano grickaju ERNTu i onda će bit hvalisanja na ATAHu

@ivana7
…imaš li ERE??????

….

Moram priznati da se i sad nakon 7 godina bavljenja dionicama još uvijek iznenadim koliko je maloumno ovo naše tržište.Ne mora to značiti ništa loše ,naprotiv,ovaca nikad dovoljno,i sam ponekad zatrejdam,ali ipak očekivao bih nekakav napredak svih ovih godina….

Neka bezvezna vijest podigne dionicu,čim jednostavnija to bolje,a ono bitno ostaje neprimjećeno.Od šume se ne vidi drveće.
Svaka čast DDJH,PTKM,ZVCV,VART…zaista želim da jednoga dana sve budu mega uspješne firme.
Ali koliko će trebati recimo ĐURI da bude bez dugova(dug/kapital 193,70%) i sa 260M kuna na računu ili jednaku tržišnoj vrijednosti?Na P/E 7 i NPM 15?I da dijeli nekakvu dividendu?
A na ZSE imamo dionicu koja sve to ima,likvidnu,a većina pljuje po njoj i mnoge druge dobre dionice…ali eto.

"Only dead fish swim with the stream"


Moram priznati da se i sad nakon 7 godina bavljenja dionicama još uvijek iznenadim koliko je maloumno ovo naše tržište.Ne mora to značiti ništa loše ,naprotiv,ovaca nikad dovoljno,i sam ponekad zatrejdam,ali ipak očekivao bih nekakav napredak svih ovih godina….

Neka bezvezna vijest podigne dionicu,čim jednostavnija to bolje,a ono bitno ostaje neprimjećeno.Od šume se ne vidi drveće.
Svaka čast DDJH,PTKM,ZVCV,VART…zaista želim da jednoga dana sve budu mega uspješne firme.
Ali koliko će trebati recimo ĐURI da bude bez dugova(dug/kapital 193,70%) i sa 260M kuna na računu ili jednaku tržišnoj vrijednosti?Na P/E 7 i NPM 15?I da dijeli nekakvu dividendu?
A na ZSE imamo dionicu koja sve to ima,likvidnu,a većina pljuje po njoj i mnoge druge dobre dionice…ali eto.

Apsolutno se slažem.

Samo se ne brinem jer trenutna distorzija "stvaranja stvarnosti" ima veliku manu – razliku stvarnosti i pokušane stvarnosti.

Situacija se već "odvrgava".

U dobroj firmi sa dobrim rezultatima nema bojazni i firma govori kroz svoje djelatnosti, vjerodostojnost, rezultate više nego ikoja reklama/druk/navijanje.

Mislim da je strpljivost vrlina koja će se uskoro pokazati i vrlo profitabilnom na ZSE.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@ivana7
…imaš li ERE??????

– nemam, zbog poreza od 12%, a i p/e mu je dosta velik.
– u mojem zadnjem postu sam vam napisala formulu po kojoj trebate investirati.

– I love this game.
Pozdrav !

"Barcelona"

– što se tu događa zbilja mi nije jasno ???
– može li mi netko od sekte ukratko objasniti uzrok ???
– kako se na tim dionicama ponašaju skrbnički računi ???

– I love this game.
Pozdrav !


Best buy.

– value + growth + yield.

– real return = dividend yield + real dividend growth + change in price / dividend ratio.

– I love this game.
Pozdrav !

Može li konkretan primjer ?

Npr za ;
ADPL
PODR


Može li konkretan primjer ?

Npr za ;
ADPL
PODR

ADPL, to bi bio konkretan primjer.

– još ih ima, ali ne previše.
– samo morate znati i to kako dionicu treba kupiti na nekom dnu.
– ADPL je bila fenomenalna prilika na 100kn i sve ispod toga.
– podjelom ostatka dividende realno je očekivati pad cijene.
– a svakao će ići i ljetni prodajni diskont.

– I love this game.
Pozdrav !


uzeo sam 15k mmbtu plina, na 1,988.
histeriziraju na CNBC-u jer je pao ispod 2,0 USD pa da vidimo jel to ima dno.

volim manje zaliha plina od očekivanog više nego leba da jedem.
zatvoreno na 2,055. James, ti si car.

New Report

Close