Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najveći broj neprivatiziranih turističkih tvrtki je u Dalmaciji. Ostojić najavljuje privatizaciju.

– Mislim da nema razloga da država bude vlasnik turističkih kompanija. Stoga je pitanje privatizacije neprivatiziranog državnog portfelja u turizmu jedan je od ključnih programa u ovom mandatu Ministarstva i želja nam je riješiti ga u sljedeće dvije godine. Pritom će se svakoj tvrtki individualno pristupiti budući da isti model nije primjenljiv za sve tvrtke.

U prva tri ovogodišnja mjeseca obavio sam već brojne razgovore s potencijalnim ulagačima i mogu reći da interes postoji za turističke kuće, od Korčule, preko Podgore, Živogošća, Makarske i drugih, kaže.

http://www.seebiz.eu/veljko-ostojic-ove-godine-od-turizma-7-milijardi-eura/ar-31626/

U Istri za Uskrs tridesetak tisuća gostiju, čak 15 tisuća manje nego lani

Autor: Business.hr/Hina

U Istri će uskrsne blagdane provesti tridesetak tisuća gostiju koji će uglavnom boraviti u hotelima i privatnom smještaju, a očekuje se da će ostvariti oko sto tisuća noćenja.

Po riječima direktora županijske Turističke zajednice Denisa Ivoševića, tijekom uskrsnih blagdana u Istri će biti otvoreno pedesetak velikih i malih hotela. Najviše gostiju očekuje se iz Njemačke, Austrije i Italije.

Prema podacima Turističke zajednice Istarske županije prošle je godine za uskrsne blagdane, koji su se slavili dva tjedna kasnije, u Istri boravilo oko 45 tisuća turista koji su ostvarili čak 155 tisuća noćenja.

[undecid]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.


1,2009 je close.
netko te dere za ogroman spread.

Drzim ti palceve da dobro zaradis na ovome. Ja se ne kuzim u FX trading, nemam gledalicu za FX pa moguce da nisam dobro informiran.

I moram priznati da me iznenaduje kako se CHF dobro drzi s obziro da je SNB stavila floor na 1.20

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



1,2009 je close.
netko te dere za ogroman spread.

Drzim ti palceve da dobro zaradis na ovome. Ja se ne kuzim u FX trading, nemam gledalicu za FX pa moguce da nisam dobro informiran.

I moram priznati da me iznenaduje kako se CHF dobro drzi s obziro da je SNB stavila floor na 1.20
[/quote]
Minimalni floor je 1.2000, znači moće bit i viši.
Zašto te iznenađuje? Mene iznenađuje da svi špekulanti koji žele stat između SNB-a i tržišta stanu u tih 10-20 pipsa bida i to već drugi dan.

CHF je prema USD precjenjen 81,5% prema PPP, tako da je i nakon intervencije još uvijek najprecjenjenija valuta na sviejtu prema PPP (druga je norveška kruna sa 73%).




1,2009 je close.
netko te dere za ogroman spread.

Drzim ti palceve da dobro zaradis na ovome. Ja se ne kuzim u FX trading, nemam gledalicu za FX pa moguce da nisam dobro informiran.

I moram priznati da me iznenaduje kako se CHF dobro drzi s obziro da je SNB stavila floor na 1.20
[/quote]
Minimalni floor je 1.2000, znači moće bit i viši.
Zašto te iznenađuje? Mene iznenađuje da svi špekulanti koji žele stat između SNB-a i tržišta stanu u tih 10-20 pipsa bida i to već drugi dan.

CHF je prema USD precjenjen 81,5% prema PPP, tako da je i nakon intervencije još uvijek najprecjenjenija valuta na sviejtu prema PPP (druga je norveška kruna sa 73%).
[/quote]

ne znam samo kako je to pomoglo onima kojima je i 2009. godine CHF bio najprecijenjenija valuta na svijetu prema PPP kad je USD/CHF bio 1.16 a EUR/CHF bio 1.50, tako da ne znam ni kako će to tebi pomoći sad kad je USD/CHF na 0.91 a EUR/CHF na 1.20

a kad minimalni floor bude na 1.10 onda ćeš morati objašnjavati ovima kojima si preporučio kupnju na 1.21 kako je CHF sad još precijenjeniji

Knicksi nalupali Chicago 100-99 nakon produžetaka, bez Lina još uvijek.





1,2009 je close.
netko te dere za ogroman spread.

Drzim ti palceve da dobro zaradis na ovome. Ja se ne kuzim u FX trading, nemam gledalicu za FX pa moguce da nisam dobro informiran.

I moram priznati da me iznenaduje kako se CHF dobro drzi s obziro da je SNB stavila floor na 1.20
[/quote]
Minimalni floor je 1.2000, znači moće bit i viši.
Zašto te iznenađuje? Mene iznenađuje da svi špekulanti koji žele stat između SNB-a i tržišta stanu u tih 10-20 pipsa bida i to već drugi dan.

CHF je prema USD precjenjen 81,5% prema PPP, tako da je i nakon intervencije još uvijek najprecjenjenija valuta na sviejtu prema PPP (druga je norveška kruna sa 73%).
[/quote]

ne znam samo kako je to pomoglo onima kojima je i 2009. godine CHF bio najprecijenjenija valuta na svijetu prema PPP kad je USD/CHF bio 1.16 a EUR/CHF bio 1.50, tako da ne znam ni kako će to tebi pomoći sad kad je USD/CHF na 0.91 a EUR/CHF na 1.20

a kad minimalni floor bude na 1.10 onda ćeš morati objašnjavati ovima kojima si preporučio kupnju na 1.21 kako je CHF sad još precijenjeniji
[/quote]
ne znaš ti puno toga.






1,2009 je close.
netko te dere za ogroman spread.

Drzim ti palceve da dobro zaradis na ovome. Ja se ne kuzim u FX trading, nemam gledalicu za FX pa moguce da nisam dobro informiran.

I moram priznati da me iznenaduje kako se CHF dobro drzi s obziro da je SNB stavila floor na 1.20
[/quote]
Minimalni floor je 1.2000, znači moće bit i viši.
Zašto te iznenađuje? Mene iznenađuje da svi špekulanti koji žele stat između SNB-a i tržišta stanu u tih 10-20 pipsa bida i to već drugi dan.

CHF je prema USD precjenjen 81,5% prema PPP, tako da je i nakon intervencije još uvijek najprecjenjenija valuta na sviejtu prema PPP (druga je norveška kruna sa 73%).
[/quote]

ne znam samo kako je to pomoglo onima kojima je i 2009. godine CHF bio najprecijenjenija valuta na svijetu prema PPP kad je USD/CHF bio 1.16 a EUR/CHF bio 1.50, tako da ne znam ni kako će to tebi pomoći sad kad je USD/CHF na 0.91 a EUR/CHF na 1.20

a kad minimalni floor bude na 1.10 onda ćeš morati objašnjavati ovima kojima si preporučio kupnju na 1.21 kako je CHF sad još precijenjeniji
[/quote]
ne znaš ti puno toga.
[/quote]

vrlo kvalitetan post [lol]

evo vam još jedan best buy jer sam se naspavao dobro noćas.
UST – 10 year je ponovno na 2,00%
Kad se tu izvrti sad malo oko te razine, idemo short na trezorce.


evo vam još jedan best buy jer sam se naspavao dobro noćas.
UST – 10 year je ponovno na 2,00%
Kad se tu izvrti sad malo oko te razine, idemo short na trezorce.

Altrnative nisu nimalo privlacne: izbori u Grckoj, izbori u Francuskoj i referendum u Irskoj. Sto se tice dionica sutra pocinje sezona izvjestaja pa cemo vidjeti kakve su prespektive.

Od pozitivnih stvari FED-u je najteze napraviti QE u izbornoj godini jer se to tumaci kao politicka pristranost.

Moze to i na 1.80% ako se stvari u Europi opet uruse.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

EUR/CHF na 1.2018

James ako ovo nastavi rasti svaki dan ovim ritmom do kraja mjececa ces zaraditi dovoljno da odvedes Ivanu u McDonald’s

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

g. Twixer ,

dali poduzetnici u Hrvatskoj plaćaju veliki porez ?
Koliko je to uopće ,ukupno , od 100 % dobiti ?

Oporezivanjem poduzetnika u Hrvatskoj :

Na dobit, zaradu , razliku u cijeni , plaća :
PDV 25 %,
porez na dobit 20 %,
porez 12 %,
prirez 18 % (Zgb),
i ako odlući kupiti auto , recimo Mercedes plaća:
carinu 10 %,
posebni porez 14 %,
PDV 25 % ,
naknadu za ceste ,
PDV 25% na tehnički ,
PDV 25% na znak,
PDV 25 % na popunjavanje listova ,
PDV na izdavanje registarskih pločica,
pdv na izdavanje dozvole,
pdv na novu knjižicu,
pdv na poslove koji prethode registaciji ! ,
pdv na naplatu usluga !,
10% poreza na osiguranje ,
Porez na svaku litru kupljenog goriva ,
PDV na cestarine ,
Porez na vozilo svake godine ,
itd.
A ako poduzetnik kupi nekretninu takođe plaća porez kod kupnje ,
porez plaća svake godine na imovinu ,
boravišnu taxu ,
komunanu naknadu,
za vodoprivredu ,
itd .

.

New Report

Close