Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije ni to lose, ako ne mozes naci bolju zabavu.

– ovo mi nije zabava,
– ovo mi donosi lovu.
– a većini vas je stvarno velika zabava sutra se dići u 6 sati i ići negdje šljakati.
– većinu vas sutra će maltretirati neke šefice i raznorazni direktorčići.
– a vi će te kao papagaji ponavljti, da šefice, u redu direktore, sve ćemo mi to napraviti.
– i nitko od vas se neće sutra usuditi te iste poslati u 3pm.
– uživajte vi meni u tim vašim zabavama.
– a meni će gospon Linić udjeliti kakvu socijalnu pomoć i isto ću ga poslati u 3pm.

– I love this game.
Pozdrav !


– sve ima svoju cijenu.
– ako kupac ima preko 50% firme tada on odlučuje.
– a taj kupac će bez problema zatvoriti sve te djelove koje nitko ni štapom neće dirati, a radnici će kao kod HT-a na burzu, pa neka se bave dioničarstvom.

Samo sto zbrinjavanje jako puno kosta. HT je zbrinjavanje 370 ljudi kostalo 140 milijuna. U KOEI bi ih bilo viska puno vise. Ako potencijalni ponuditelj umanji ponudu za trosak zbrinjavanja, bojim se da ce ponuditi jako malo.

Inace oni idu u otvaranje novih dijelatnosti sto potencijalno preuzimanje cini jos kompliciranijim. Recimo investiraju u vjetroelektrane. Proizvodnju struje bi takodjer trebalo izdvojit, jer to proizvodjace energetske opreme ne zanima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Nije ni to lose, ako ne mozes naci bolju zabavu.

– ovo mi nije zabava,
– ovo mi donosi lovu.
– a većini vas je stvarno velika zabava sutra se dići u 6 sati i ići negdje šljakati.
– većinu vas sutra će maltretirati neke šefice i raznorazni direktorčići.
– a vi će te kao papagaji ponavljti, da šefice, u redu direktore, sve ćemo mi to napraviti.
– i nitko od vas se neće sutra usuditi te iste poslati u 3pm.
– uživajte vi meni u tim vašim zabavama.
– a meni će gospon Linić udjeliti kakvu socijalnu pomoć i isto ću ga poslati u 3pm.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ima to i svojih prednosti. Recimo puno je lakse naci decka kada radis. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– np. zašto KODT koja im je najbolji i najprofitabilniji dio ne naprave ESOP program i tih 50% dionica ne podjele radnicima, ili np. IPO (javna ponuda) postojećim dioničarima, višak ostalim.

Mozda i naprave. Prva prava prilika ce biti zagrebacki izbori slijedece godine. Vlada je u ovih 3 mjeseca izgradila vrlo losu reputaciju po pitanju brige za radnike. To ce se morati znacajno popraviti ako zele imati gradonacelnika u Zagrebu. Za Koncar je je vezano jako puno zagrebackih glasaca i njihovih obitelji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Informanka.

– tako će mi sutra ići na prodaju: PODR, PTKM, LVCV, BLJE, ADPL, KORF, a sutra rušim i jednu miljenicu gospon Lopine za 35%.

Lapsus lingve.
Ne rušiš,nego pušiš i vjeovatno više od 35%,a ja ću vjerovatno biti na kupnji jer se siguirno ne radi o Jamnici.

Lopina, kad bi imao para za kupiti dionicu-koju bi sad kupio?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Lopina, kad bi imao para za kupiti dionicu-koju bi sad kupio?

BRIN,SLPF,JAKT,QUNE i FMPS sa 70% kapitala i čekao barem 100% zarade u slijedečih godinu dvije.
Naravno,skupljati na Bidu_strpljivo i što jeftinije
15% kapitala u totalni rizik:ATLS,ELPR,JDKM i ostale visokorizične
15% u dnevne špekulacije ili dodatno u totalni rizik
Prst u uši i za dvije godine imam sigurnih 100%.
Početni kapital od 500 tis do 1 mil kn.



Lopina, kad bi imao para za kupiti dionicu-koju bi sad kupio?

BRIN,SLPF,JAKT,QUNE i FMPS sa 70% kapitala i čekao barem 100% zarade u slijedečih godinu dvije.
Naravno,skupljati na Bidu_strpljivo i što jeftinije
15% kapitala u totalni rizik:ATLS,ELPR,JDKM i ostale visokorizične
15% u dnevne špekulacije ili dodatno u totalni rizik
Prst u uši i za dvije godine imam sigurnih 100%.
Početni kapital od 500 tis do 1 mil kn.

[/quote]
kako možeš imati sigurnih 100% ako ulažeš u rizične i visokorizične dionice? opcija gubitka nije moguća ili….?




Lopina, kad bi imao para za kupiti dionicu-koju bi sad kupio?

BRIN,SLPF,JAKT,QUNE i FMPS sa 70% kapitala i čekao barem 100% zarade u slijedečih godinu dvije.
Naravno,skupljati na Bidu_strpljivo i što jeftinije
15% kapitala u totalni rizik:ATLS,ELPR,JDKM i ostale visokorizične
15% u dnevne špekulacije ili dodatno u totalni rizik
Prst u uši i za dvije godine imam sigurnih 100%.
Početni kapital od 500 tis do 1 mil kn.

[/quote]
kako možeš imati sigurnih 100% ako ulažeš u rizične i visokorizične dionice? opcija gubitka nije moguća ili….?
[/quote]

ZIFOVI su najsigurnije investicije jer imaju veliku disperziju uloga.
ZIFOVI nikom ne duguju,njihova imovina tj. kapital je aktiva i pasiva.
I što je najbitnije trže se na trećinu do petinu NAV i uglavnom više ne padaju.Kako se tržište
bude oporavljalo i njihova imovina će rasti,ali za dioničare višestruko više s obzirom na veliku
podcijenjenost.

A ove superrizične kao što su ELPR,JDKM,ATLS i još nekoliko su stvarno rizične.Ali dovoljno je da se samo jedna izvuće koja će donijeti veću dobit nego što je gubitak na ostalim.Ali to rizično smeće
treba kupovati jako nisko .Problem je što ne možeš pobići kada dođe do kataklizme.
Evo npr.JDKM će nastaviti raditi.BV mu je preko 300,nakon čišćčenja bilance manje ali ne vjerujem
da će biti -300 kao kod đĐakovštine.Ako se izvuće,a ja uspijem kupiti na 20 vjerovatna buduća
cijena nebi trebala biti ispod 100.Ali može i na zero,a o tome odlučuju oni gori,denominacije,
dokapitalizacije države,otpis ili pripis zateznih kamata u ovisnosti tko je budući partner itd.itd.
To je tapkanje u mraku,a ja igram na kartu da će JDKM nastaviti poslovanje sa novim vlasnicima.
I to je rizik,ali……Tko ne rizikira taj ne profitira.

Napomena:Nelikvidnost dionice odvojiti od poslovanja.To su dva različita pojma!
.


I to je rizik,ali……Tko ne rizikira taj ne profitira.

– čudan mi je taj vaš rizik jer još nigdje niste profitirali.
– zašto ne investirate kao ja u sigurnije investicije ili investicije koje su u trendu ???

– I love this game.
Pozdrav !

@ Ivana

Prodali belje?

No pain no Game


Prodali belje?

– prodala pola, s malim plusom.
– ali nisam vam ja stručna za to BLJE.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close