Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Znači, imate svi danas priliku kupit EURCHF po 1,2020 to vam je 21 pips rizika ili 0,17%.
Na raspolaganju vam je poluga od 1:50 do 1: 500. Ovo je VDKT na 100kn (nema na čemu, inače).

Evo jos bolje, trenutno je 1.2016. To bi bio Viadukt na 97Kn
[/quote]
A na HRT1 – Milijunaš s ulice.

Inace sto je razlog pada Eura u odnosu na CHF. Strah da ce se situacija u Spanjolskoj pogorsati ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Inace sto je razlog pada Eura u odnosu na CHF. Strah da ce se situacija u Spanjolskoj pogorsati ?

ako misliš na današnji proboj razine 1,2 razlog je špekulacija i testiranje Švicarske narodne banke da li će braniti tu razinu ili neće 😉

Liga za ostanak, danasnji rezultati:

Italy 10-year 5.43% +1.45%
Spain 10-year 5.75% +1.14%
Portugal 10-year 12.24% +1.51%

Je li se Slavko uspio zaduziti ili ce cekati preokret trenda ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Inace sto je razlog pada Eura u odnosu na CHF. Strah da ce se situacija u Spanjolskoj pogorsati ?

razlog je da je netko zaspao na bidu ili stop lossi na 1,2030 ili (ova mi je favorit) linić i swiss-re su dogovorili preuzimanje CROS, al je cijena tolika da je SNB odlučio kompenzirat dio akvizicije kroz jači tečaj.



Inace sto je razlog pada Eura u odnosu na CHF. Strah da ce se situacija u Spanjolskoj pogorsati ?

ako misliš na današnji proboj razine 1,2 razlog je špekulacija i testiranje Švicarske narodne banke da li će braniti tu razinu ili neće 😉
[/quote]

Dakle rutinsko testiranje SNB-a, zabrinuo sam se da je nesto ozbiljnije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Inace sto je razlog pada Eura u odnosu na CHF. Strah da ce se situacija u Spanjolskoj pogorsati ?

razlog je da je netko zaspao na bidu ili stop lossi na 1,2030 ili (ova mi je favorit) linić i swiss-re su dogovorili preuzimanje CROS, al je cijena tolika da je SNB odlučio kompenzirat dio akvizicije kroz jači tečaj.
[/quote]

A mozda ABB kupi KODT, ako CHF dodje na 8 kuna.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


A mozda ABB kupi KODT, ako CHF dodje na 8 kuna.

– uživate u toj zahebanciji za taj KODT.
– ali najava vlade je prodaja državnog udjela u KOEI, a imaju preko 50%.
– a taj KOEI ima u KODT preko 50%.
– obje firme su o.k., nešto će se tu ipak dogoditi, a taj događaj bi mogao podići cijenu.

– ovo vam nije VART gdje pišu kako su smanjili gubitke, istina je kako su u prošloj godini stvorili novi gubitak od 60 milijuna kuna.
– a u KOEI i KODT barem tih problema s gubitcima nemamo, najveći problem nam stvaraju zadržane dobiti koje se gomilaju.

– I love this game.
Pozdrav !



A mozda ABB kupi KODT, ako CHF dodje na 8 kuna.

– uživate u toj zahebanciji za taj KODT.
– ali najava vlade je prodaja državnog udjela u KOEI, a imaju preko 50%.
– a taj KOEI ima u KODT preko 50%.
– obje firme su o.k., nešto će se tu ipak dogoditi, a taj događaj bi mogao podići cijenu.

– ovo vam nije VART gdje pišu kako su smanjili gubitke, istina je kako su u prošloj godini stvorili novi gubitak od 60 milijuna kuna.
– a u KOEI i KODT barem tih problema s gubitcima nemamo, najveći problem nam stvaraju zadržane dobiti koje se gomilaju.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Po mom misljenju KOEI se moze prodavati samo u dijelovima. Tamo postoji nekoliko djelova za koje bi se nasli kupci, ali ima i dijelova koje nitko stapom nece dirnuti. Jako je tesko naci kupca koga zanimaju svi ti dijelovi. Dakle ako zele prodavati trebali bi podjeliti KOEI u dijelove: energetika, transport, mali elektricni strojevi… Ovako kao cijelinu tesko ce prodati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Informanka.

– danas sam dosta trgovala,
– prodala sam veći dio HT-a, na porastu cijene dobila dividendu, a sada barem za tu dionicu neću državi platiti 12%, na žalost to isto sam napravila i s ADPL, tog ADPL imam još dosta, možda ga još budem kratila.

– svaki dan u ovo doba pravim i neke liste za sutrašnji dan.
– tako će mi sutra ići na prodaju: PODR, PTKM, LVCV, BLJE, ADPL, KORF, a sutra rušim i jednu miljenicu gospon Lopine za 35%.
– a biti ću na kupnji: KOEI, DDJH, VLHO, ZVZD, VPIK, CROS, PTKM, CRLL, OPTE, LKRI, ADRS.
– to mi je okvirni plan, prodajem skupo, kupujem jeftino.

– I love this game.
Pozdrav !


– svaki dan u ovo doba pravim i neke liste za sutrašnji dan.
– tako će mi sutra ići na prodaju: PODR, PTKM, LVCV, BLJE, ADPL, KORF, a sutra rušim i jednu miljenicu gospon Lopine za 35%.
– a biti ću na kupnji: KOEI, DDJH, VLHO, ZVZD, VPIK, CROS, PTKM, CRLL, OPTE, LKRI, ADRS.
– to mi je okvirni plan, prodajem skupo, kupujem jeftino.

Nije ni to lose, ako ne mozes naci bolju zabavu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Po mom misljenju KOEI se moze prodavati samo u dijelovima. Tamo postoji nekoliko djelova za koje bi se nasli kupci, ali ima i dijelova koje nitko stapom nece dirnuti. Jako je tesko naci kupca koga zanimaju svi ti dijelovi. Dakle ako zele prodavati trebali bi podjeliti KOEI u dijelove: energetika, transport, mali elektricni strojevi… Ovako kao cijelinu tesko ce prodati.

KOEI.

– sve ima svoju cijenu.
– ako kupac ima preko 50% firme tada on odlučuje.
– a taj kupac će bez problema zatvoriti sve te djelove koje nitko ni štapom neće dirati, a radnici će kao kod HT-a na burzu, pa neka se bave dioničarstvom.

– samo se čudim njihovim radnicima, imaju dosta pametnih s fakultetom.
– dobro bi bilo kada bi išla prodaja i u djelovima.
– np. zašto KODT koja im je najbolji i najprofitabilniji dio ne naprave ESOP program i tih 50% dionica ne podjele radnicima, ili np. IPO (javna ponuda) postojećim dioničarima, višak ostalim.
– s nekom fiksnom div. politikom za narednih 5g. interes bi svakako bio velik, to bi se moglo i bez nekog većinskog vlasnika, sigurna sam kako bi i mirovici bili zainteresirani.
– to na sadašnjim cijenama sigurno nije neki veliki novac.
– a sama firma bi im bez problema mogla osigurati kupnju na kredit s povoljnim kta.
– a te kta. se bez problema mogu vraćati s nekom fiksnom dividendom.
– to bi bilo dobro za radnike i dioničare.
– neka pogledaju kako je to napravila ADPL.

– sada je stvarno prilika za napraviti tako nešto.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close