Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Seve ko Seve, uvijek spremna na skandal, ali nije baš u svemu u krivu.(moje mišljenje)Ako se prati pisanje kolege Znanca vidi se da uvijek daje informacije koje njemu odgovaraju,a o dionicama koje stvarno kupuje piše uvijek tek naknadno kad se nakrca pa treba dići cijenu.Ovdje nije riječ o sebičnosti, nego jednostavno o marketingu.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

nadam se kad Znanac prespava da ce situacija biti drugacija. cjenim njegove komentare i misljenja. zelim mu samo poruciti da se drzi one “bitno je tko je rekao, a ne sto je rekao” pozdrav!

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Ja imam jedno pitanje za znanca: Jeli on lik koji je jos tamo 2002-2003 analizirao i pisao o ATPL naveliko i nasiroko (sad se ne sjecam foruma), ali samo znam da se sve obistinilo sto je predvidio i to u nedugom roku.
Ako je, svaka cast.
U svakom slucaju je bolje imati misljenje vise; a na vama je da procijenite koliko je iskreno i dobronamjerno.
Nekada je dobro imati i misljenje ‘neprijatelja’, da upotpuni vasu sliku. Dakle, ne razumijem zasto neki ‘navijaju’ da Znanac vise ne pise?
btw
Oslovljavanja sa ‘Gsn’, ‘Vi’ i slicno mi nikako ne leze; ipak se velika vecina nas ne poznaje osobno.[smiley9

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Pozdravljam ekipu !
– malo su se dječica posvađala, proći će ih to.
– Seve piše na svoj način, što je OK.
– Znanac piše i navlači na svoj način.
– Pa imali smo, Zimzelenog, Hakelu, neznam što mi se je dogodilo s mojim prijateljem Cartmanom.
– a neki pišu i pod više imena, ali jednostavno to je forum.
– činjenica je kako nas ovaj forum sve interesira i na njemu razmjenjujemo nama korisne informacije koje pak veliku većinu ljudi u ovoj zemlji uopće ne interesira.
– ja se isto volim svađati na forumu, kad su svađe nekako mi i živne forum.
– evo ovaj vikend molim za preporuke, ali bilo je jako malo toga.
– pa Znanac napiše preporuke,
– e drugima je on odmah taj koji navlači na dionice koje je već kupio,
– velika većina navlači samo na svoje dionice, zato i pišu na forumu,
– navlačite dragi ljudi i dalje, jer to mi daje ideje za kupnju i prodaju.
Pozdrav !

[quote=ivana7]
– velika većina navlači samo na svoje dionice, zato i pišu na forumu, – navlačite dragi ljudi i dalje, jer to mi daje ideje za kupnju i prodaju. Pozdrav !
[/quote]
Ipak se mora i na to ‘navlacenje’ pogledati iz drugoga kuta. Naravno da ce covjek preporuciti i vjerovati u nesto sto je kupio. Pa zasto ne bi kupio ako znas/vjerujes da je to dobra dionica? Ja bih vise sumnjao u preporuke: ‘to je odlicna dionica; donijet ce toliku i toliku zaradu…ali ja ipak kupujem ovu drugu’.
Zatim, prirodno je i da covjek prvo kupi, jer ce je dobiti za jeftinije, a tek onda otkrije ‘sve karte u rukavu’.
Pravi smisao ‘navlacenja’ je za mene hvaliti neku dionicu koju upravo prodavas; a ne hvaliti dionicu koju si upravo kupio.[smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Pravi smisao ‘navlacenja’ je za mene hvaliti neku dionicu koju upravo prodavas; [smiley9]

– nažalost ima i toga dosta.
– a takvi su i najgori, pogotovo za nove investitore koji ne kuže na kom sistemu radi ovaj forum.

– ali uz bolje praćenje foruma,
– može ih se eliminirati,
– ali vic je u tome kako ih najprije treba prepoznati.

– ja sam takve negativce prepoznala, i forum mi je odličan za ulaziti u nove investicije.
– imam i ja jednu manu,
– vidim i prepoznam navlačenje tipa kako bi se to drugom prodalo, a ne napišem ništa,
– zašto ?
– jer više radim na osjećaj, nemam dovoljno informacija, a i ne volim negativno pisati o dionicama koje ne posjedujem, ipak ja nisam Cartman.
– i ovom prilikom se zahvaljujem na dobrim preporukama koje dobijam.
Pozdrav !

Dečki, navlačenje je kad mene moj Vrač navuče da kupim IMZV, to ja zovem navlačenjem, ne znam što vi ostali podrazumijevate pod tim pojmom,hi,hi,hi
Nedavno mi je Vrač rekao: Kucilo, kupuj cjevovode,odvesti će te do zarade, hi,hi,hi[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Mogu li ja koga navuči na Belje, mene su navukli i zadovoljan sam [smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Sad svima smetaju navlakači a skoro svi su zaradili na navlakačama. A oni koji su uletavali na vrhu su dobili kvalitetnu školu, nema tog case studya koji te može tako dobro naučit kao kad sam popušiš, skupa škola al znanje je od neprocjenjive vrijednosti [smiley1]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Za leon swpr: Nije to ta osoba, samo su nickovi slicni.


Mogu li ja koga navuči na Belje, mene su navukli i zadovoljan sam [smiley2]

– problem Belja je u tome što je tamo velika količina navučenih.
– a nikako nije dobro kad je puno dionica u drhtavim ručicama.
Pozdrav !

Collina:

Mogu li ja koga navuči na Belje, mene su navukli i zadovoljan sam [smiley2]

– problem Belja je u tome što je tamo velika količina navučenih.
– a nikako nije dobro kad je puno dionica u drhtavim ručicama.
Pozdrav !

Problem Belja nije velika količina navučenih, već veliki broj kasno “navučenih” ( jer su slušali dežurne kritičare umjesto da sami naprave analizu i donesu odluku )
[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close