Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Best buy.

– danas na burzi nisam gubila novce.
– imam keša i promatram.
– a sutra mi stiže malo veća lova na brokerski.
– da sam te novce imala prije desetak dana s njima bih bila zaradila sigurnih 20%.
– a sada zbilja nemam pojma što s tom lovom.
– evo preko 2 sata proučavam sve živo i opet nemam pojma.
– pročitala sam sve o DIOK, ali mi je to previše rizično.
– na blogu gospona xy nema večeras ništa za pročitati, a na dosta dionica mu se lagano zaključavaju vrijednosti.
– ako imate koji pametan prijedlog napišite, ja sam proučavala sve dionice na burzi ali noćas vidim sve šareno.
– čak sam i gospon Lopini u p.p. napisala da tu nešto napiše jer sam totalno bez ideje.

– I love this game.
Pozdrav !

Sacekaj do sezone izvjestaja, u meduvremenu setaj uzivaj u suncu i tako to. Kupi sebi nesto za rodjendan.
[/quote]
Prvo će izaći NAV za ZIFove.
SLPF bi trebao u ožujku "zaraditi" više od tri kn po dionici na sadašnju cijenu od 22 bi trebalo
biti cca 15% dobiti.Nije li to financijski inžinjering.Da li će tu biti i dividenda.Auctor je pravi
i pametan većinski vlasnik pa ne vjerujem u to.Logičnije bi bilo da netko poklekne i da AUCTOR
kupi neki veći paket i na taj način proibije 50% i da da ponovno obvezujuću ponudu.Najprije
ponuda pa dividenda ili će možda nastojati skupiti 75 % i više ,pa tek onda dividende.
Slična stvar bi se trebalo dogoditi i na BRIN.Otprilike možemo očekivati isto toliko jer je portfelj
BRINA jako puno uskisnuo što će biti vidljivo početkom travnja.Ipak u svom portfelju ima i pritoke
koje bi mogle presušiti/JDKM,ELPR,VIS,MILS u manjem postotnom udjelu i HEFA u značajnoim/tako
da bi bilo realnije da se napravi korekcija NAV i otipšu ove stavke pa bi NAV trebao pasti na ispod
30 kn,ali dobit će biti izuzetno velika.
Naravno uz prepostavku da se tržište održi na ovim razinama.
Nakon Glavne skupštine QUNE se budi i već je uskisnuo 50%/sa 20 na 30/i ulazi u redovno trgovanje
i izgleda da su veći igraći odlučili da ga dovedu do fair cijene,a to bi trebalo biti barem 70 kn/diskoint
40%/Zakonom spojenih posuda trebao bi reagirati i FMPS … na cijeni od 20 je diskontiran 73%.
JAKT u likvidaciji treba skupljato na 20 do 25 i tu skinuti barem 100% u godinu dvije.

SLPF,BRIN,OUNE;FMPS,JAKT_siguran med i mlijeko u potocima _naravno za strpljive





The Avengersi budu turbo hit.

e, ne budu.
dosta je bilo tih maloumnih superhero filmova.
iako su avengeris seksi i ja ću ih gledat.
[/quote]

Ja cu ih gledati jedino ako XY napise da je film dobar.
[/quote]

I ako se otključa vrijednost filma.
[/quote]

Pametan je onaj tko zna da nije najpametniji i da treba slijediti pametnijeg od sebe.
Za sada xy je najpametniji i treba ga slijediti.
Evo i IVANA 7 ga slijedi u stopu.Mudro.A nekad ga je omalovažavala i pušila.A sada zarađuje.

Tko slijedi iksipsilona će se napiti mlijeka i nahraniti meda!

1. građevinci
2. brodari
3. sve ostalo.

Svako poduzeće da bi ostvarilo dodatnu korist ulaže u dionice ili ih plasira na tržište,,,tako smo bili svjedoci poznatih firmi koji su sa novinskim i mediskim naspisima dobili poslove kao npr IGH u Crnoj Gori,,tada se još nije osjećala tolika građevinska kriza .Po istim principima i danas se sklapaju poslovi u milijardama kuna kao npr.Viadukt pa ih nazovite impitajte koliko radnika primaju i kada ,to je samo primjer ,,dok ostale likvidne dionice rastu neznatno,evo i mamo i novu vjest o Ikei,itd .Siguran sam da će dionice todex obilježit rast jer je u pripremi investicija o vodama navodnjavanju kojom se mora osigurat navodnjavanje poljoprivrednih površina koje su 90%u sustavu firme agroKor. [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Best buy.

– danas na burzi nisam gubila novce.
– imam keša i promatram.
– a sutra mi stiže malo veća lova na brokerski.
– da sam te novce imala prije desetak dana s njima bih bila zaradila sigurnih 20%.
– a sada zbilja nemam pojma što s tom lovom.
– evo preko 2 sata proučavam sve živo i opet nemam pojma.
– pročitala sam sve o DIOK, ali mi je to previše rizično.
– na blogu gospona xy nema večeras ništa za pročitati, a na dosta dionica mu se lagano zaključavaju vrijednosti.
– ako imate koji pametan prijedlog napišite, ja sam proučavala sve dionice na burzi ali noćas vidim sve šareno.
– čak sam i gospon Lopini u p.p. napisala da tu nešto napiše jer sam totalno bez ideje.

– I love this game.
Pozdrav !

Možda je najbolje da nastaviš istim ritmom u VART-R-1






The Avengersi budu turbo hit.

e, ne budu.
dosta je bilo tih maloumnih superhero filmova.
iako su avengeris seksi i ja ću ih gledat.
[/quote]

Ja cu ih gledati jedino ako XY napise da je film dobar.
[/quote]

I ako se otključa vrijednost filma.
[/quote]

Pametan je onaj tko zna da nije najpametniji i da treba slijediti pametnijeg od sebe.
Za sada xy je najpametniji i treba ga slijediti.
Evo i IVANA 7 ga slijedi u stopu.Mudro.A nekad ga je omalovažavala i pušila.A sada zarađuje.

Tko slijedi iksipsilona će se napiti mlijeka i nahraniti meda!

[/quote]

Joj Lopina.

Ne smatram ga nešto posebno pametnim, dapače mislim da i griješi podosta.
Naravno, ako si sljedbenik onda moraš uračunati i rizik njegovog izlaska iz neke pozicije.
To ti može podosta uništiti portfelj.
Dobro, u BRINU si siguran. Em zbog likvidnosti em zbog kvalitete(nema potrebe za izlaskom iz pozicije).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Možda je najbolje da nastaviš istim ritmom u VART-R-1

VART.

– ovo što radite na burzi je stvarno ludost.
– ma možete vi to napucati na burzi i na 30kn.
– tu imamo Validus d.d. koji ima 100.000 dionica i oni to jednostavno moraju prodati.
– bez problema bi prodali i za 5kn, a vi im nudite i preko 16kn.

– taj Varteks vam godišnje proizvodi 100 milijuna zgubitka.
– a dužni su 762.87%.

– I love this game.
Pozdrav !

DIOK.

– što tamo kupujete, milijardu duga ?????

– I love this game.
Pozdrav !

KSST.

– kada će to na 7.000kn ????
– možda gospon Smart zna odgovor.

– I love this game.
Pozdtav !

DDJH.

– je li znate koji poznati dioničar je tamo bio u top10 ???
– zašto to niste prodavali za 2kn, a kupnje je bilo, a sada je očito kasno i za te 2kn jer dionice više nema na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

Brodari i građevinci.

– je li se sjećate što sam vam nekada davno na ovoj temi pisala za te dionice ????

– I love this game.
Pozdrav !


DDJH.

– je li znate koji poznati dioničar je tamo bio u top10 ???
– zašto to niste prodavali za 2kn, a kupnje je bilo, a sada je očito kasno i za te 2kn jer dionice više nema na burzi.

Valjda DKVS?!

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close