Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@Twixer
– kako je po tebi najbolje valuirati energy kompaniju?

tipa bzvz. Center Point Energy.

Gledam recimo da im je ROE 20% ali je CAPEX na equity vrlo često više od toga što mi govori da se jedu iznutra.

Opet ako cijene energije raste onda se to može offsetati time dijelom.

Električne kompanije imaju dobar monopol jer svaka kuća ima 1 priključak.

Opet, manje gradnje novih kuća=manje priključaka= manje potražnje.

Ovisno je i koji su izvori energije, solar, coal, fuel, hydro, nuclear….

Teško mi je tu reći koja će biti glavna spona za koju da se držim – dividenda?

Imam je na listi dionica koje mislim prouciti bolje. Oni su prije svega distributer plina u Texasu. S obzirom na cijene plina njihov promet moze samo rasti. Houston i okolica nisu zahvaceni real-estate krizom i tamo populacija raste. Budem proucio skoro pa ti javim.
[/quote]

Tnx!

Općenito su mi utilities uzasno teški za procjene.

Jako se mučim sa njima.
Česti su i pravni problemi(lokalni dakle još gori za shvatiti) i onda je to skup čudnih varijabli.

Ali recimo znam da Ivana ima ugrađenu 30 Kw solarnu elektranu na moru što znaći da ima i finu iznadprosječnu insolaciju:)

Možda je ona pravi znalac o energiji?
KODT već razvaljuje:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Super je ova rasprodaja kroz par dana počinjem kupnju dionica.


Ali recimo znam da Ivana ima ugrađenu 30 Kw solarnu elektranu na moru što znaći da ima i finu iznadprosječnu insolaciju:)

Možda je ona pravi znalac o energiji?
KODT već razvaljuje:)

Ove godine se ocekuje velika posjecenost na Zadar Pride. Ivana ce im prodati velike kolicine struje jako skupu i zaradit ce za 3 auta.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ali recimo znam da Ivana ima ugrađenu 30 Kw solarnu elektranu na moru što znaći da ima i finu iznadprosječnu insolaciju:)

Možda je ona pravi znalac o energiji?
KODT već razvaljuje:)

Ove godine se ocekuje velika posjecenost na Zadar Pride. Ivana ce im prodati velike kolicine struje jako skupu i zaradit ce za 3 auta.

[/quote]
Minimalno 3

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Glencore, Agrium i Richardson su danas predali ponudu za Viterru, $6.2 B. Agrium bi trebao preuzeti retail business sto je dio njihove strategije da povecaju reatail operacije. Ovo po meni smanjuje vjerojatnost da ce skoroa dati neku drugu ponudu, ukljucujuci PTKM.

Meni izgleda da valike fertilizer kompanije prije svega ulazu u retail i distribuciju.


Glencore gradi novi Death Star, otkad je kad je Goldmanov na rekonstrukciji.


Ove godine se ocekuje velika posjecenost na Zadar Pride.

– kod nas su jedino svećenici katoličke crkve zainteresirani za takve manifestacije, i to ne svi.
– ali u Splitu je sasvim druga situacija gdje sam gradonačelnik organizira te priredbe.

– I love this game.
Pozdrav !



Glencore, Agrium i Richardson su danas predali ponudu za Viterru, $6.2 B. Agrium bi trebao preuzeti retail business sto je dio njihove strategije da povecaju reatail operacije. Ovo po meni smanjuje vjerojatnost da ce skoroa dati neku drugu ponudu, ukljucujuci PTKM.

Meni izgleda da valike fertilizer kompanije prije svega ulazu u retail i distribuciju.


Glencore gradi novi Death Star, otkad je kad je Goldmanov na rekonstrukciji.
[/quote]
TORONTO—Viterra Inc. said Tuesday it agreed to be acquired by Glencore International PLC for $6.1 billion Canadian dollars ($6.18 billion), ending a sale process that started two weeks ago and triggered a surge in the Canadian grain-handler’s stock.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

http://www.businessinsider.com/mckinsey-greece-global-olive-oil-feta-cheese-greek-yogurt-2012-3
to se traži.
masline, feta i jogurt su prva faza.
u drugoj fazi ide brendiranje i copyright svih riječi i pojmova koji su porijeklom helenski, pa pričajte o demokraciji, filozofiji, fizici itd… [thumbsup]


http://www.businessinsider.com/mckinsey-greece-global-olive-oil-feta-cheese-greek-yogurt-2012-3
to se traži.
masline, feta i jogurt su prva faza.
u drugoj fazi ide brendiranje i copyright svih riječi i pojmova koji su porijeklom helenski, pa pričajte o demokraciji, filozofiji, fizici itd… [thumbsup]

Evo ti nešto za brendiranje.

http://www.youtube.com/watch?v=sh1MT1ZS2Es&feature=related
Uff:)

Zamislim si da je to Ivanica [kiss] [kiss] [kiss]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Jure – ovaj sa lančićem pjevač je XY!

hahahahahahahaha…:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Twixer – John Carter – 200 milion$ loss za Disney.

Iskreno eto prilike za buy(čekati da se još malo situacija razriješi)

The Avengersi budu turbo hit.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Twixer
– John Carter – 200 milion$ loss za Disney.

Iskreno eto prilike za buy(čekati da se još malo situacija razriješi)

The Avengersi budu turbo hit.

Imali su i prosle godine veliki otpis na jednom filmu, tako da comps i nece biti tako los. Taj otpis je oko 3-4 centa tako da nije znacajan. Danas DIS -0.46%, a DOW -0.52%.

Osnovna stvar kod DIS da se njima otvra sve vise kanala kojima mogu distribuirati sadrzaj. Cijena contenta raste pogotovo sportskih programa, a oni imaju prava na masu sportskih dogadjaja kroz ESPN.

Na $35 DIS bio izvrstan buy. Medutim tesko ovo je izborna godina a to je dobro za ABC ili lokalne stanice koje oni drze tako da su vrlo defanzivan play.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close