Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fulali ste poantu.
poanta je u peak potražnji, nije poanta u ponudi.
jel mene itko sluša ovjde? [embarass]



Dragi kolege ,
sve je to u redu , ali najbitnije je da dionice kupujete kada su jeftine
a da ih prodajete kada su skupe .
Koliko god vam to svi ponavljali , uvijek radite iste greške .
Zato vam i jesu portfelji u minusu i stalno gubite na burzi .
Kada je tržište u padu nitko ne kupuje dionice .
A kada raste zavlada stampedo .

Ono što sam ja shvatio iz vašeg posta je da treba kupovati kad je jeftino a prodavati kad je skupo. Hvala vam.
[/quote]

Iako primjećujem blagi sarkazam , vidjeli ste jučer da sam bio u pravu .
Čim su dionice postale skuplje nastao je stampedo i milionska kupnja .

Best buy ?
Kupujte HT na rasprodaji , kada je jeftin !
Pozdrav

.

@ Twixer – podaci pkazuju da zemnog plina sa rastom potrošnje ima za 57 godina(što je jako malo).
Vađenje nafte u Kanadi iz Oil Sandsa traži puno više resursa po barelu. Čini mi se da je potrošnja vode viša za 2 do 3 x normalne prilikom te ekstrakcije. Za 20 godina zbog potražnje za vodom to bi moglo biti jednostavno preskupo.

Ja ne polažem nadu u naftu. Neka bude i 100 godina dovoljno nalaza i rezervi ali je to u dužem nizu razvoja jednostavno ništa. Novac koji se troši na istraživanje i vađenje sada mogao bi biti iskorišten bolje za preorijentaciju cijelog čovječanstva na druge izvore koji su nadam se, manje terminalni.

Kanada ima sreću da je bogata zemljom, vodom i rudama ali i ima manjak ljudstva po km2 i meni je jako jako privlačna. Volim hladniju klimu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Deca, jučer je i zadnji (jedini) safehaven izvjesio bijelu zastavu. Pričo sam o tome nakon intervencije SNB-a na CHF-u, da polako jedan po jedan dolaze na red.

CHF je pokopala SNB,
JPY je uništen ove godine, napokon,
Gold je samo bio v.d. safehaven tijekom QE-eva,
US treasuries i bonds su jučer vrisnuli.
Ostala samo HRK.

I dalje stojimo iza ponuda za sva tri brodogradilišta

Sad smo u završnici, broje se zadnje sekunde i zato pozivamo sve na trezvenost i partnerski odnos jer nas pravi posao tek čeka, rekao je Nenad Končar, sin poduzetnika Danka Končara i direktor tvrtke Jadranska ulaganja, potencijalnog kupca 3. maja, Kraljevice i Brodotrogira.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/182252/Na-Liniceve-napade-Koncar-odgovara-Upoznajmo-se.html


Deca, jučer je i zadnji (jedini) safehaven izvjesio bijelu zastavu. Pričo sam o tome nakon intervencije SNB-a na CHF-u, da polako jedan po jedan dolaze na red.

CHF je pokopala SNB,
JPY je uništen ove godine, napokon,
Gold je samo bio v.d. safehaven tijekom QE-eva,
US treasuries i bonds su jučer vrisnuli.
Ostala samo HRK.

Ja bi još kupovao dolar. Osim deficita i duga(hahaha) ne vidim mu drugi problem. Ako USA GDP premaši 2,5 i za cijelu godinu bude oko 3 posto. Mislim da dolar ima svjetlu budućnost na 2-3 godine. Euru paše pad za postizanje konkurencije, Kina sve više uvozi i manje izvozi(private demand raste), FED mislim da niti u snu neće ići u slijedeći QE već samo opravdava svoje prijašnje poteze. Ugl long na dolar.

E da, za 10 godina sa istom stopom duga napsram GDP-a, vjerujem da će USA puno lakše financirati isti nego Kina(ako do njega dođe)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://www.businessinsider.com/new-york-is-no-longer-the-top-destination-for-foreign-investment-in-the-americas-2012-3
The King is Dead! Long Live The King!
Samba!

Viva Brasil James!

Ali vidiš da članak ne govori o iznosu investicija nego o porastu naspram prošlih godina.

A vjerujem da je najveći dio investicija u Sao Paolo vezan za nekretnine, znaš kako to završava.

E da, volim Brazil ali uzmi cikličku volatilnost u obzir.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


jel ti se da napravit isto to sa proječnom EBITDA maržom zadnjih 5 godina i proječnim ROE zadnjih 5 godina? [smiley]

nemam izvucene EBITDA marze, morao bih prvo izvlaciti podatke za tablicu.

Ivana7 jesi tu ?

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy




Dragi kolege ,
sve je to u redu , ali najbitnije je da dionice kupujete kada su jeftine
a da ih prodajete kada su skupe .
Koliko god vam to svi ponavljali , uvijek radite iste greške .
Zato vam i jesu portfelji u minusu i stalno gubite na burzi .
Kada je tržište u padu nitko ne kupuje dionice .
A kada raste zavlada stampedo .

Ono što sam ja shvatio iz vašeg posta je da treba kupovati kad je jeftino a prodavati kad je skupo. Hvala vam.
[/quote]

Iako primjećujem blagi sarkazam , vidjeli ste jučer da sam bio u pravu .
Čim su dionice postale skuplje nastao je stampedo i milionska kupnja .

Best buy ?
Kupujte HT na rasprodaji , kada je jeftin !
Pozdrav
[/quote]
Pa bio je sarkazam jer je to opće poznato. Od kad postoji burza ljudi se tako ponašaju. Nije to ništa novo. Neznam nijednu knjigu koju sam pročitao, a koja se tiče dionica, da se u njoj ne spominje le Bonova knjiga Psihologija masa. Zato je bio lagani sarkazam

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

http://hr.seebiz.eu/prehrana/u-svijetu-se-baca-30-do-50-posto-proizvedene-hrane/ar-29430/
50% baciš, 50% trebaš smanjit da ostaneš zdrav i dobiješ otprilike količinu koju na istoku danas konzumiraju.

New Report

Close