Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo molim drugo mišljenje i tumaćenje poreza na dividende .

Uzet će nam 12 % iznad 12.000kn nepovratno i
vrtiti 12 % naše love , od 12.000 kn godinu dana (beskamatno).


Poštovani kolega……..porez na dividendu će Vam uzeti odmah po isplati…… godišnjom prijavom, koju predajete slijedeće godine ostvarit ćete oslobođenje od 12000 kn, koje će Vam biti vraćeni…….. LP

Jesam li ispravno shvatio ?

Dragi kolege ,

kad je rječ o Best bayu nije nevažno ni ovaj porez od 12 % na dividende preko 12.000 kn godišnje , koje namjerava oteti gramzljiva Država .

Pošto postoji dilema kod kolega , lijepo bi vas molio , ako netko zna da to razjasni :
na koji način se plaća taj porez .

Dali moramo platiti na svu lovu koju dobijemo tokom 2012. , a država će nam vratiti naredne godine nakon prijave poreza iznos koji smo platili do 12.000kn .
ili
moramo sami obraćunati i platiti porez na iznos iznad 12.000kn.
Dividendu od HTa (dio) smo dobili prije 1.3.2012.pa se po tome nemože zaključiti .
Hvala
Pozdrav
http://www.vecernji.hr/felix-1331593200

.


@gklemenc: nemoj potcjenjivati Ivanu7, ima ona iskustvo i nos za dionice. Samo ponekad izbiju na površinu neke rupe i predrasude vezane uz ekonomiju:) Forum služi da se razmjenjuju znanja, iskustva i mišljenja. Ivana7 iznese svoje mišljenje, ti izneseš svoje mišljenje, ja svoje, onda svi odvagnemo iznesena mišljenja i donesemo svaki svoj zaključak.
[smiley]

Pa nije meni problem u mišljenjima, meni je problem u neznanju. Ja svačije mišljenje uvažavam, ali kad netko napiše netočnu glupost ja to jednostavno moram ispraviti. Pa čitam danas primjerice takve nebuloze na igh-u da nisam mogao ne napisati post. Čovjek je napisao da iako će se broj dionica povećati za 2/3 da će se smanjiti omjer PE. Pa tko bi to normalan napisao? Kažem, ja nemam ništa protiv nikoga, ali ako netko želi sudjelovati u kvalitetnoj raspravi onda mora imati fundamentalno znanje o materiji o kojoj se raspravlja. Njeni postovi se svode na "ja sam zaradila najviše i najbolja sam u svemu, a vi ostali nemate pojma. Danas sam zaradila za 3 auta, ali vam neću reći kako." I šta da ja tu dodam? A kad napiše nešto o čemu se već može diskutirati onda je u 99.9% slučajeva u krivu. Da se barem malo potrudi i provjeri činjenice možda je nebi morao toliko puta ispravljati. Pa sve se te činjenice mogu provjeriti u 3 sekunde.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

WALL STREET SE MORA SRUŠITI :

http://www.index.hr/vijesti/clanak/paul-b-farrell-wall-street-se-mora-srusiti-to-je-samo-pitanje-vremena/604100.aspx

.



@gklemenc: nemoj potcjenjivati Ivanu7, ima ona iskustvo i nos za dionice. Samo ponekad izbiju na površinu neke rupe i predrasude vezane uz ekonomiju:) Forum služi da se razmjenjuju znanja, iskustva i mišljenja. Ivana7 iznese svoje mišljenje, ti izneseš svoje mišljenje, ja svoje, onda svi odvagnemo iznesena mišljenja i donesemo svaki svoj zaključak.
[smiley]

Pa nije meni problem u mišljenjima, meni je problem u neznanju. Ja svačije mišljenje uvažavam, ali kad netko napiše netočnu glupost ja to jednostavno moram ispraviti. Pa čitam danas primjerice takve nebuloze na igh-u da nisam mogao ne napisati post. Čovjek je napisao da iako će se broj dionica povećati za 2/3 da će se smanjiti omjer PE. Pa tko bi to normalan napisao? Kažem, ja nemam ništa protiv nikoga, ali ako netko želi sudjelovati u kvalitetnoj raspravi onda mora imati fundamentalno znanje o materiji o kojoj se raspravlja. Njeni postovi se svode na "ja sam zaradila najviše i najbolja sam u svemu, a vi ostali nemate pojma. Danas sam zaradila za 3 auta, ali vam neću reći kako." I šta da ja tu dodam? A kad napiše nešto o čemu se već može diskutirati onda je u 99.9% slučajeva u krivu. Da se barem malo potrudi i provjeri činjenice možda je nebi morao toliko puta ispravljati. Pa sve se te činjenice mogu provjeriti u 3 sekunde.
[/quote]

Vic o Ivani:

Kada Ivana pukne loptu u nebo, ona se nikada ne vrati.
Kada Ivana kupuje, ona ne kupuje dionicu, ona kupuje burzu.
Ivanin E je uvijek veći od P
Ivana ne plaća porez državi, država plaća porez njoj.

Biti će ih još:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


nije mi bas jasna poveznica potrosit 140 miljardi za mrezu koja inace nebi bila potrebna….
valjda se te vjetroelektrane grade zbog toga sta treba struje…
prije ce bit da obnavljaju staru infrastrukturu…
zice i stupovi su izlozeni vremenskim uvjetima pa manje traju nego transformatori koji su zasticeni…
tako mislim da bi bilo puno bolje proizvodit stupove, zicu a i propele za vjetrelektrane bi dobro prolazile…. bit ce tu posla i za transformatore ali nista spektakularno…
bilo bi mi iznimno drago da KODT dobije jak ugovor ali cinjenice su ipak malo drugacije

Katastrofa u Fukushimi je pokazala da nije pametno imati skoncentrirane izvore energije u nekoliko velikih centara. Kada je ispala Fukushima onda su Japanci mjesecima morali iskljucivati struju svojoj industriji. To ih je kostalo milijarde.

Da su umjesto jednog velikog izvora energije u Fukushimi imali puno vise manjih izvora energije na razlicitim lokacijama steta za japansku ekonomiju bi bila puno manja.

Vise izvora energije, znaci manju stetu u slucaju prirodne katstrofe, ali to znaci i vise mreze i vise transformatora. Vise razlicitih izvora energije, na sto vise lokacija znaci vecu sigurnost odnosno manju ovisnost o jednoj lokaciji ili jednom energentu.

Trend u kojem se veliki nuklearni izvori zamjenjuju sa puno vise malih alternativnih izvora energije pozitivno dijeluje na potraznju za energetskom infrastrukturom pa i za transformatorima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Opa europski indeksi eksplodirali
Vaš link
Biti če veselo!
Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy


Hvala kolega hromax ,
To mi se nimalo ne sviđa .
Uzet će nam 12 % iznad 12.000kn nepovratno i
vrtiti 12 % naše love , od 12.000 kn godinu dana (beskamatno).


Poštovani kolega……..porez na dividendu će Vam uzeti odmah po isplati…… godišnjom prijavom, koju predajete slijedeće godine ostvarit ćete oslobođenje od 12000 kn, koje će Vam biti vraćeni…….. LP

Jesam li ispravno shvatio ?
Pozdrav
[/quote]

Dobro ste shvatili. Dividenda će vam biti isplaćena umanjena za 12 %, a onda ćete sljedeće godine kroz poreznu prijavu moći zatražiti povrat uplaćenog poreza za iznos dividende do 12.000 kuna. Na iznos dividende iznad 12.000 ne ostvarujete povrat uplaćenog poreza. Sve u svemu, kreditirat ćete državu s iznosom do 1.440 kuna ukoliko vam bude isplaćena dividenda do iznosa 12.000 kuna. [smiley]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Kardum: Država stalno smišlja kako vam uzeti novac, ulažite radije u sirovine

Željko Kardum za Globus piše kako se s porastom globalne populacije može očekivati sve veći pritisak na potražnju i rast cijena sirovina.
S druge strane, Kardum izražava sumnjičavost prema financijskom sustavu koji može stvarati novac ni iz čega, odnosno jednostavnim štampanjem.

Zaključak i prijedlog Karduma je da je sigurnije ulagati u nešto opipljivo – industrijske sirovine, pa bi u to trebalo preusmjeriti štednju koja se inače ulaže u valute kojima vrijednost pada.

Za Karduma je samo jedno sigurno:
novac koji samo stoji svakim danom će vrijediti sve manje,
"a država se neće pobrinuti da on raste do naše penzije jer stalno smišlja kako da ga uzme za sebe".

.



Hvala kolega hromax ,
To mi se nimalo ne sviđa .
Uzet će nam 12 % iznad 12.000kn nepovratno i
vrtiti 12 % naše love , od 12.000 kn godinu dana (beskamatno).

Poštovani kolega……..porez na dividendu će Vam uzeti odmah po isplati…… godišnjom prijavom, koju predajete slijedeće godine ostvarit ćete oslobođenje od 12000 kn, koje će Vam biti vraćeni…….. LP

Jesam li ispravno shvatio ?
Pozdrav
[/quote]
Dobro ste shvatili. Dividenda će vam biti isplaćena umanjena za 12 %, a onda ćete sljedeće godine kroz poreznu prijavu moći zatražiti povrat uplaćenog poreza za iznos dividende do 12.000 kuna. Na iznos dividende iznad 12.000 ne ostvarujete povrat uplaćenog poreza. Sve u svemu, kreditirat ćete državu s iznosom do 1.440 kuna ukoliko vam bude isplaćena dividenda do iznosa 12.000 kuna. [smiley]
[/quote]
Horor !
Ova Vlada je poduzela sve da uništi sve investitore i ovu našu Burzu .
[sad] [angry] [sad]

.

Krka među divovima – kako održati rast

Iznimke na koje su naišli posluju u jako različitim industrijama, uključujući farmaceutsku, pivsku, građevinsku i bankarsku. Sve su poslovale bolje od industrijskog prosjeka. Štoviše, većina ih je u industrijama u kojima vlada velika konkurencija, bez zaštite koju pružaju patenti ili tajne zanata.

Tim kompanijama nije zajedničko ni veličina ni tržišna vrijednost, tržišta na kojima posluju, globaliziranost poslovanja, njihova starost ili zemljopisni položaj.

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/IzBanke/tabid/393/View/Details/ItemID/76719/Default.aspx

Ulaganja javnog i privatnog sektora u turizam u 2012. godini oko 1,5 milijardi kuna

Prema podacima ankete koju je provelo Ministarstvo turizma, ulaganja javnog i privatnog sektora u turizam će 2012. godine iznositi gotovo 1,1 milijardu kuna ili 37 posto više nego 2011. godine. S obzirom da anketa nije obuhvatila investicije malih i srednjih poduzetnika, procjena je da će se u pripremu ovogodišnje sezone, bez promotivnih aktivnosti, investirati oko 1,5 milijardi kuna.

http://www.mint.hr/default.aspx?id=8064

A osim poreza od 12 % na dividendu koju uzima gramzljiva Država Parazita uzet će vam i prirez ,

recimo u Zagrebu je prirez 18 % !

To nam Država jasno poručuje :

glupo je ulagati u Hrvatsko gospodarstvo ,

ulažite u strane banke na štednju !

.

New Report

Close