Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala kolega hromax ,
To mi se nimalo ne sviđa .
Uzet će nam 12 % iznad 12.000kn nepovratno i
vrtiti 12 % naše love , od 12.000 kn godinu dana (beskamatno).


Poštovani kolega……..porez na dividendu će Vam uzeti odmah po isplati…… godišnjom prijavom, koju predajete slijedeće godine ostvarit ćete oslobođenje od 12000 kn, koje će Vam biti vraćeni…….. LP

Jesam li ispravno shvatio ?
Pozdrav

.

Informanka.

– malo mi je dosadno na ovoj burzi.
– već odavno u jednom danu nisam zaradila za auto.
– neki i zarađuju, to me izluđuje, te se upravo zbog toga osjećam jadno i bijedno.

– trenutno sam u fazi čekanja,
– ovo čekanje je najgore od svega, baš je dosadno u ovoj čekaonici.
– a jednostavno moram čekati da mi se otključaju vrijednosti u nekim dionicama.
– mogu ja to i sama otključavati ali nemam dostatno love za pumpanje.

– kupovala bih i ja brzorastuće ali me strah da ne postanu brzopadajuće.
– a ne želim živjeti u strahu.
– nemam pojma što bih kupovala, bojim se pogubiti veliku zaradu koju sam u ovoj godini realizirala.

– izgleda ću i dalje čekati.
– velike dividende na nekim dividendnim dionicama.
– eto to mi je jedina utjeha.

– i usput šaljem ovu vladu i Linića u onu stvar zbog onog poreza od 12%.
– ali me raduju neuspjesi ove vlade na čelu s (evo nemam pojma ni kako im se šef zove, blokirala sam totalno).
– odnosno raduje me sve veći i veći broj ne dionica na burzi , nego radnika na burzi rada.
– baš su mi smješni kad štrajkuju ili gladuju.
– zašto ne otvore svoju firmu pa da vide kako ova država harači i pljačka ???
– a možda je spas u kladionici, tamo je velika lova, samo se mora pogoditi.
– evo ja ulupala veliku lovu, neću napisati u što, da i vas ne dovedem u napast, a sada mi preostaje čekati i nadati se dobitku ili možda zgubitku.

– I love this game.
Pozdrav !

@ Ivana

Biloo bi super da se uvedu posebni porezi na kladionice, ako ništa manje bi se kladilo u Hrvatskoj a i takav mentalitet bi više koštao.

A ovo da te veseli sve veći broj radnika na burzi – daj razmisli prije nego pišeš.
Jadni ljudi , imaju djecu koja se ne školuju jer nemaju novaca, možda su neki ultra potencijali, možda bi bili vrhunski stručnjaci. Puno se tu potencijala gubi. Nemoj biti takva, nije damski…

Moraš pomoći nesretnijima. To je možda jedino što imaju. Nemoj se radovati tuđoj nesreći, nikada.
Nikada neznaš što će te snaći(bolest ili nešto na što nemožeš utjecati).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://www.business.hr/burza/cijene-dionica-trenutno-su-relativno-niske
a što bi tek rekli za većinu HR dionica i Crobex koji nije odradio ništa u usporedbi s njima!? [cry]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

– teški egoisti hodaju pa svijetu
– Pale sam na svijetu je nula prema njima

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy


A ovo da te veseli sve veći broj radnika na burzi – daj razmisli prije nego pišeš.
Jadni ljudi , imaju djecu koja se ne školuju jer nemaju novaca, možda su neki ultra potencijali, možda bi bili vrhunski stručnjaci. Puno se tu potencijala gubi. Nemoj biti takva, nije damski…

– jadna država.
– a jadni ljudi će potražiti priliku u nekoj drugoj državi.
– ti isti ljudi su birali prošlu i ovu vlast.
– nisu se bunili kad je trebalo.
– sasvim su im normalne povlaštene mirovine, poticaji za gluposti, izgradnje arena…
– kruha i igara.
– normalno im je zaduženje ove države, a nisu im strani ni krediti u švicarcima.

– evo vam male računice, dug cca 50 milijardi eura, nije sada ali ta kta. će biti 10%.
– jednostavna seoska računica tu govori o 5 milijardi eura godišnjih kta.
– ili u kunama 7.5 x 5 = 37.5 milijardi kuna.
– treba nam za trošiti godišnje cca 120 milijardi.
– državna realno prikupi 100 milijardi, s dodatnim porezima 110 milijardi.
– te se i dalje dužimo i dužimo.

– od realnog prihoda 100 milijardi država treba platiti godišnje na ime kta. 37 milijardi.
– sve je ovo jedna gruba računica, ali je to jednostavno tako.

– zbog toga nama idu sve viši i viši porezi, a ti porezi zatvaraju radna mjesta u ovoj zemlji.

– ekonomija je tako jednostavna znanost, i sada bi ja fol trebala sve te žaliti.
– ako vam što nije jasno tada ovaj post više puta trebate pročitati pa će vam sve biti jasno.
– tu je ukratko opisana politika ove zemlje koja polako ali sigurno vodi u bankrot.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana,

a što ti radiš osim što si naslijedila ostavštinu koju gubiš po burzi?
Živiš od dividende na glavnicu koju si naslijedila.

To je po meni jako dobar put u osobni bankrot:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Ivana7 – dug se dijeli na:
– unutarnji i vanjski
– javni i privatni

Ovih cca 46 mlrd eur (krajem 2010.) se odnosi na ukupni (javni i privatni) vanjski dug. Javni vanjski dug, koji se servisira iz proračuna bio je 5,9 mlrd eur krajem 2010.

Preporučujem pročitati:

http://fizzit.net/hr/posao-i-financije/posao-i-financije/1280
http://fizzit.net/hr/posao-i-financije/posao-i-financije/1314-prica-o-46-milijardi-eura-drugi-dio

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.



@Ivana7
– dug se dijeli na:
– unutarnji i vanjski
– javni i privatni

Ovih cca 46 mlrd eur (krajem 2010.) se odnosi na ukupni (javni i privatni) vanjski dug. Javni vanjski dug, koji se servisira iz proračuna bio je 5,9 mlrd eur krajem 2010.

Preporučujem pročitati:

http://fizzit.net/hr/posao-i-financije/posao-i-financije/1280
http://fizzit.net/hr/posao-i-financije/posao-i-financije/1314-prica-o-46-milijardi-eura-drugi-dio


Jao nemoje se zamarati jer ne vodi nikamo. I ja sam joj htio objasniti, ali jednostavno ne vidim koristi. Može jednostavno na stranicama Vlade RH pogledati proračun svake godine i pod financijske rashode vidjeti da je iznos za kamate bio 6 mild kuna (tu spadaju i trezorski zapisi i obveznice i bankovne usluge i ostalo). Zena prica da je nedavno prodala adpl i kupila kodt. Od tad je adpl narastao 30%, a kodt pao 1%. Ali ona je u tolikom plusu da je to nepojmljivo. Dajte ivana7 uložite taj novac koji ste nasljedili u svoje obrazovanje i barem zavrsite srednju jer po vašim postovima mogu dati ruku u vatru da je niste zavrsili. Krivo mi je jer cete misliti da vrijeđam, ali to uopće nije tako nego vam to od srca savjetujem. Kad završite školu burza će vas još uvijek čekati, ali tada će te je možda razumjeti i nečete pričati takve nebuloze

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Država po EU-u traži ulagače za 20.000 kreveta

Kada se za tjedan dana budu definirale sve odredbe Zakona o poticanju ulaganja, Hrvatska ide u svijet po investitore u turizam!

Neće se više čekati da nam oni zakucaju na vrata, nego će čelni ljudi našeg turizma i gospodarstva koristiti svaku priliku u svijetu i za nuditi, predlagati i pokazati katalog investicija u 15 još neprivatiziranih turističkih poduzeća, velikim kompleksima “Cluba Adriatic” i danas zapuštenih nekadašnjih vojnih odmarališta u kojima strani investitori mogu ostvariti svoje poslovne planove u Hrvatskoj.

Krene li sve po planu, 2013. godina trebala bi biti godina početka ulaganja desetaka milijuna eura u turističke kapacitete na Jadranu.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/167292/Default.aspx

+

Ministar Čačić odlazi
 u Moskvu privući ruske investitore

Ruski ulagači zainteresirani su ulagati, osim u energetiku, i u turizam, metaluršku industriju, brodogradnju, bankovni sektor u regiji.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ministar-cacic-odlazi-moskvu-privuci-ruske-investitore-clanak-385215

@gklemenc: nemoj potcjenjivati Ivanu7, ima ona iskustvo i nos za dionice. Samo ponekad izbiju na površinu neke rupe i predrasude vezane uz ekonomiju:) Forum služi da se razmjenjuju znanja, iskustva i mišljenja. Ivana7 iznese svoje mišljenje, ti izneseš svoje mišljenje, ja svoje, onda svi odvagnemo iznesena mišljenja i donesemo svaki svoj zaključak.
[smiley]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.


– evo ja ulupala veliku lovu, neću napisati u što, da i vas ne dovedem u napast, a sada mi preostaje čekati i nadati se dobitku ili možda zgubitku.

Bingoooooooo !!!!!!!!

– izgleda će mi sve proći.
– najveća solo oklada na Klagenfurt prošla.
– prošlo mi Klagenfurt i jedna namještena košarkaška utakmica.
– a proći će mi izgleda i listić s 3 para na kojem je Bayern (vodi s 3 gola).

– ne kockam se svakodnevno.
– kad se kockam, kockam se na relativno sigurno, izbjegavam nogomet, obožavam hokej i to Medvešćak, ove godine su mi donijeli lijepu lovu.
– ne kladim se ja na neke velike tečajeve, par – dva, ali idem s velikim ulogom.
– evo večeras sam dobila jednu dobruuuu plaću.
– mogla sam puno i izgubiti, ali sreća je na mojoj strani.

– ovo nikako nije nagovor da se i vi kockate, moja preporuka je nemojte se kockati pogubiti će te novce i na kocki i na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close