Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Twixer

"Kakav je utjecaj katastrofe u Fukushimi na potraznju za distributivnim transformatorima ? Valjda se nesto kuzis u te transformatore."

Zbog nuklearne katastrofe sve je više popularna "zelena" alternativna energija.A kad se nešto izgradi to treba spojiti na el.mrežu i dovesti do potrošača.Drugim riječima radi se o većoj potražnji za transformatorima.

o tempora o mores…
ovo mi spada u rang izjava nasih politicara koji su dosli na ideju da istim tankerom uvozimo plin a izvozimo vodu…. transformator kao sta kaze sama rijec sluzi da se nesto transformira… u ovom slucaju struja…najcesce iz vise voltaze u manju… pa se tako transformatori koriste svugdi di zice vidis… zelena, obnovljiva, nuklearna ili bilo koja druga energija s tim veze nema…




@Twixer

"Kakav je utjecaj katastrofe u Fukushimi na potraznju za distributivnim transformatorima ? Valjda se nesto kuzis u te transformatore."

Zbog nuklearne katastrofe sve je više popularna "zelena" alternativna energija.A kad se nešto izgradi to treba spojiti na el.mrežu i dovesti do potrošača.Drugim riječima radi se o većoj potražnji za transformatorima.

o tempora o mores…
ovo mi spada u rang izjava nasih politicara koji su dosli na ideju da istim tankerom uvozimo plin a izvozimo vodu…. transformator kao sta kaze sama rijec sluzi da se nesto transformira… u ovom slucaju struja…najcesce iz vise voltaze u manju… pa se tako transformatori koriste svugdi di zice vidis… zelena, obnovljiva, nuklearna ili bilo koja druga energija s tim veze nema…
[/quote]

Točno,i što onda?Pročitaj još jednom moj post,ali ovaj put polako…

"Only dead fish swim with the stream"





@Twixer

"Kakav je utjecaj katastrofe u Fukushimi na potraznju za distributivnim transformatorima ? Valjda se nesto kuzis u te transformatore."

Zbog nuklearne katastrofe sve je više popularna "zelena" alternativna energija.A kad se nešto izgradi to treba spojiti na el.mrežu i dovesti do potrošača.Drugim riječima radi se o većoj potražnji za transformatorima.

o tempora o mores…
ovo mi spada u rang izjava nasih politicara koji su dosli na ideju da istim tankerom uvozimo plin a izvozimo vodu…. transformator kao sta kaze sama rijec sluzi da se nesto transformira… u ovom slucaju struja…najcesce iz vise voltaze u manju… pa se tako transformatori koriste svugdi di zice vidis… zelena, obnovljiva, nuklearna ili bilo koja druga energija s tim veze nema…
[/quote]

Točno,i što onda?Pročitaj još jednom moj post,ali ovaj put polako…
[/quote]

cita ja to polako ili ne ne mijenja nista na stvari…
ali da pojasnim
zelena tj obnovljiva energija je danas zastupljena sa manje od 1 % ukupne energije…
ono na sta mnogi racunaju o nekom spektakularnom povecanju je samo iluzija…
mozda negdje u buducnosti njena iskoristivost se poveca ali za sada debelo vode fosilna goriva…
cak i hidroelektrane (koje ne spadaju pod obnovljivu energiju) su daleko daleko iznad po iskoristivosti
a energetska infrastruktura je vec dovoljno izgradena tako bas ocekivat hrpu transformatorskih stanica i nije bas realno… ove sta su vec izgradene imaju i ohoho viska kapaciteta… pa tako dovuces zicu do njih i stvar rijesena… tako da bas tipovanje na transformatore ne bi nazva zicerom

Kolika je iskoristivost zelene energije dalo bi se raspravljati,da se mene pita neće uspješno zamijeniti atomsku energije.Međutim,to je potpuno nebitno,činjenica je da se na alternativnu energiju prijenos i distribuciju planira potrošiti ogroman novac,1000 milijardi eura i to samo u EU,imaš i link na KODT(koliko je to opravdano druga je priča).Njemačka recimo mora izgraditi mrežu vrijednu 140 milijardi eura(koja inače ne bi bila potrebna) da bi povezala sjever i jug tj da bi "prebacila" struju iz izgrađenih vjetrenjača.Čim je u pitanju distribucija i prijenos to nikako ne ide bez transformatora.To je sve puno složenije nego samo dovući žicu…
Da,pogoduje se zelenom lobiju ali isto tako će koristi imati i drugi sporedni igrači u ovom sektoru.

"Only dead fish swim with the stream"

nije mi bas jasna poveznica potrosit 140 miljardi za mrezu koja inace nebi bila potrebna….
valjda se te vjetroelektrane grade zbog toga sta treba struje…
prije ce bit da obnavljaju staru infrastrukturu…
zice i stupovi su izlozeni vremenskim uvjetima pa manje traju nego transformatori koji su zasticeni…
tako mislim da bi bilo puno bolje proizvodit stupove, zicu a i propele za vjetrelektrane bi dobro prolazile…. bit ce tu posla i za transformatore ali nista spektakularno…
bilo bi mi iznimno drago da KODT dobije jak ugovor ali cinjenice su ipak malo drugacije

A sada da čujemo stručno mišljenje o KODT-u!

Enter – Ivana7!

[lol] [lol] [lol]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


nije mi bas jasna poveznica potrosit 140 miljardi za mrezu koja inace nebi bila potrebna….
valjda se te vjetroelektrane grade zbog toga sta treba struje…
prije ce bit da obnavljaju staru infrastrukturu…
zice i stupovi su izlozeni vremenskim uvjetima pa manje traju nego transformatori koji su zasticeni…
tako mislim da bi bilo puno bolje proizvodit stupove, zicu a i propele za vjetrelektrane bi dobro prolazile…. bit ce tu posla i za transformatore ali nista spektakularno…
bilo bi mi iznimno drago da KODT dobije jak ugovor ali cinjenice su ipak malo drugacije

Evo nešto o energiji vjetra i potrebnim (novim)el mrežama u Njemačkoj.
Inače transformator traje nekih 30-40 godina i otud razlog zašto se kupuju ovi Končarevi a ne oni jeftiniji i nepouzdani sa istoka.
KODT je u svjetskim razmjerima vrlo mala firma i nisu im potrebni neki ogromni ugovori,pitanje je da li bi uopće imali kapaciteta za tako nešto.KODT treba mali dio kolača od svih tih silnih ulaganja da bi imali značajnije koristi.To je prednost small cap firmi.

Lots of wind power with nowhere to go

Germany, with more than 26 gigawatts of installed wind power capacity by mid-2010 according to the World Wind Power Association, is No. 1 in the European Union and No. 3 in the world after the United States and China.

But it habitually produces only about 5 gigawatts of actual wind power, and when recently that output shot up to a record of more than 20 GW on a particularly windy weekend, cross-border connections to grids in neighboring countries had to be shut down because they couldn’t handle the surging power.

"There are already lots of constraints on the grid — for example, Danish wind blocks the German grid. You can do it if you optimally build it, which raises the question of when are you going to optimally build an optimal grid," said Mabey. "The Germans need to build 17,000 kilometers [10,653 miles] of new grid just internally."

There are already so-called interconnectors carrying power between various E.U. states, including between the United Kingdom and France and Denmark and Germany. There are also plans afoot to build a 1.4 GW capacity line under the Pyrenees between Spain — with a highly developed wind and solar power industry — and France that will double the power capacity between the two countries.

With the United Kingdom, for one, aiming to get some 30 GW of electricity from wind farms in the North Sea within the next decade as part of its E.U. target to get 15 percent of its power — equivalent to about 40 percent of its electricity — from renewables by 2020, there are also proposals to build a giant subsea grid to bring that power ashore.

"Only dead fish swim with the stream"

e sve to lipo izgleda ovako napisano…
ma divota…
ako je sudit po njihovom tempu do 2030 sve osim vjetrenjaca ce bit visak… e da…
tako i moji u firmi trose tone papira na prognoze i planove…
tu i tamo se ponesto i ostvari… jbtga i Real i Barcelona znaju koji put izgubit 🙂
sta se tice Koncarevih transformatora i njihove omjera kvaliteta / cijena…
o tome ce sudit budget manageri a oni se u zadnje drze samo dva nacela
1. ni slucajno probit budget
2. posli mene moze i potop
tako


A sada da čujemo stručno mišljenje o KODT-u!
Enter – Ivana7!


– vi se očito palite na ovulaciju.
– tako imamo plodno razdoblje i neplodno razdoblje.
– odnosno svaka dionica ima svoj ciklus.
– trenutno smo u neplodnom razdoblju te čekamo da nam se otključaju vrijednosti.
– I love this game.
Pozdrav !

[thumbsup]

.


e sve to lipo izgleda ovako napisano…
ma divota…
ako je sudit po njihovom tempu do 2030 sve osim vjetrenjaca ce bit visak… e da…
tako i moji u firmi trose tone papira na prognoze i planove…
tu i tamo se ponesto i ostvari… jbtga i Real i Barcelona znaju koji put izgubit 🙂
sta se tice Koncarevih transformatora i njihove omjera kvaliteta / cijena…
o tome ce sudit budget manageri a oni se u zadnje drze samo dva nacela
1. ni slucajno probit budget
2. posli mene moze i potop
tako

Jasno,u životu je sigurno samo da ćemo umrijeti…drugo sve može i ne mora biti…
Što se Njemačke tiče ona je prisiljena graditi novu el mrežu jer inače im ne vrijedi ništa energija proizvedena od vjetrenjača.
KODT drži 3-5% tržišta u radijusu od 5000 km pa prostora za rast svakako ima.
No dobro,glavno da smo mi razriješili spor oko alternativne energije i potrebu za novim električnim mrežama. [smiley]

"Only dead fish swim with the stream"

Dragi kolege ,

kad je rječ o Best bayu nije nevažno ni ovaj porez od 12 % na dividende preko 12.000 kn godišnje , koje namjerava oteti gramzljiva Država .

Pošto postoji dilema kod kolega , lijepo bi vas molio , ako netko zna da to razjasni :
na koji način se plaća taj porez .

Dali moramo platiti na svu lovu koju dobijemo tokom 1.3.2012. , a država će nam vratiti naredne godine nakon prijave poreza iznos koji smo platili do 12.000kn .
ili
moramo sami obraćunati i platiti porez na iznos iznad 12.000kn.
Dividendu od HTa (dio) smo dobili prije 1.3.2012.pa se po tome nemože zaključiti .
Hvala
Pozdrav

http://www.vecernji.hr/felix-1331593200

.

Dragi kolege ,

kad je rječ o Best bayu nije nevažno ni ovaj porez od 12 % na dividende preko 12.000 kn godišnje , koje namjerava oteti gramzljiva Država .

Pošto postoji dilema kod kolega , lijepo bi vas molio , ako netko zna da to razjasni :
na koji način se plaća taj porez .

Dali moramo platiti na svu lovu koju dobijemo tokom 1.3.2012. , a država će nam vratiti naredne godine nakon prijave poreza iznos koji smo platili do 12.000kn .
ili
moramo sami obraćunati i platiti porez na iznos iznad 12.000kn.
Dividendu od HTa (dio) smo dobili prije 1.3.2012.pa se po tome nemože zaključiti .
Hvala
Pozdrav

http://www.vecernji.hr/felix-1331593200

Pogledajte ovdje

Vaš link

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

New Report

Close