Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi kolege ,

sve je to u redu , ali najbitnije je da dionice kupujete kada su jeftine
a da ih prodajete kada su skupe .
Koliko god vam to svi ponavljali , uvijek radite iste greške .
Zato vam i jesu portfelji u minusu i stalno gubite na burzi .
Kada je tržište u padu nitko ne kupuje dionice .
A kada raste zavlada stampedo .

.

Dragi kolege ,

sve je to u redu , ali najbitnije je da dionice kupujete kada su jeftine
a da ih prodajete kada su skupe .
Koliko god vam to svi ponavljali , uvijek radite iste greške .
Zato vam i jesu portfelji u minusu i stalno gubite na burzi .
Kada je tržište u padu nitko ne kupuje dionice .
A kada raste zavlada stampedo .


Ono što sam ja shvatio iz vašeg posta je da treba kupovati kad je jeftino a prodavati kad je skupo. Hvala vam.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Jutarnji list, subota, str.66-67.

– te novine kupim jer subotom imaju dopunski prilog o modi.
– novinski članci su mi i više nego dosadni te ih ne čitam, samo proletim naslove.

– zahvaljujući gosponu xy u tim novinama se mogu pronaći zanimljivi tekstovi o dionicama.
– zbog tog članka siguno ne trebate kupiti tu novinu jer vam je sve i više nego poznato.
– ali je i više nego zanimljivo za one koji će tek otkriti dionice.

– na žalost takvi tekstvi se nalaze tek na 66. str.
– ali kada nas je ova država odlučila opljačkati s 12% tada je taj zakon izišo među prvima.
– trenutno dionice nisu IN, a nemaju ljudi ni love za taj sport, odnosno love ima ali je totalno krivo investirana.
– nastavak u idućem postu.

– I love this game.
Pozdrav !





@ gklemenc – ADPL je dobar pick.
Rezali su troškov(COGS) i imaju ipak ugovorene poslove i do 40 posto višeg revenua do 2018.
To što kažem je dogovoreno sa obzirom na krizu u EU.

Ivana7 je prodala 2/3 ADPL-a. Vec se osjeti pojacan optimizam investitora na ADPL-u. [smiley]
[/quote]
Dobro ali njen portfelj je narastao 23% tako da je ona izašla iz adpl-a jer zna da će nešto drugo narasti više, pa je onda to kupila. Samo ne želi podjeliti s nama što je to. Decki pozdrav- ode ja na pivu
[/quote]

Da je stavila vise na Gencerbirigli i Medvescak moglo je biti i preko 30%. Ali dobro je i ovako.

Ajde, pazi se da ne sretnes Miami u mraku. Ipak si ti buduci broker, a zlo treba unistiti u korijenu. [smiley]
[/quote]
Evo me pod popis kandidata
http://www.ripe.hanfa.hr/hr/edukacija/ispiti/brokeri/
[rolleyes]

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Jutarnji list, subota, str.66-67.

– te novine kupim jer subotom imaju dopunski prilog o modi.
– novinski članci su mi i više nego dosadni te ih ne čitam, samo proletim naslove.

– zahvaljujući gosponu xy u tim novinama se mogu pronaći zanimljivi tekstovi o dionicama.
– zbog tog članka siguno ne trebate kupiti tu novinu jer vam je sve i više nego poznato.
– ali je i više nego zanimljivo za one koji će tek otkriti dionice.

– na žalost takvi tekstvi se nalaze tek na 66. str.
– ali kada nas je ova država odlučila opljačkati s 12% tada je taj zakon izišo među prvima.
– trenutno dionice nisu IN, a nemaju ljudi ni love za taj sport, odnosno love ima ali je totalno krivo investirana.
– nastavak u idućem postu.

– I love this game.
Pozdrav !

Moze li sada nesto o modi

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Da je stavila vise na Gencerbirigli i Medvescak moglo je biti i preko 30%. Ali dobro je i ovako.

Ajde, pazi se da ne sretnes Miami u mraku. Ipak si ti buduci broker, a zlo treba unistiti u korijenu. [smiley]


Evo me pod popis kandidata
http://www.ripe.hanfa.hr/hr/edukacija/ispiti/brokeri/
[rolleyes]
[/quote]

Sve najbolje na ispitu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Mediji i dionice.

– HR mediji totalno krivo prate investiranje u dionice.
– jedino gospon xy (ime i prezime ne smijem napisati, zašto??? nemam pojma, izgleda ih tip tuži ako mu se tu pojavi ime, a to i slobodu medija nikako ne mogu prokužiti, ali nema veze, znate tko je gospon xy).
– ostavimo se sada njegova drukanja, drukam i ja.
– ali šteta što gospon xy nije na prvim stranicama tiska, jer stvarno afirmativno piše o tržištu kapitala.

– HR mediji pišu samo o aferama, stečajevima, HT i dividendi, eventualno Magma ili Ingra.
– ali to je samo jedan mali dio tržišta kapitala.
– kako investirati i kako od toga živjeti, kako puno zaraditi to doslovno nitko ne piše.
– na ovoj temi ja pišem o donekle sigurnim investicijama ali 90% ovoga foruma je teško drukanje.

– zapitam se zašto Poslovni dnevnik ne krene s afirmativnim postovima o investiranju u dionice.
– napišu oni tu pokoju anketu, ali ne vidim nekog bitnog pomaka u njihovom izdanju.
– svakako mi nije materjalni problem kupiti njihove novine, ali nemam zanimljivog štiva u njima, pa ih ne kupujem.
– np. njima je glavni problem brodogradnja, mene to ne zanima jer tih dionica nema na burzi.
– puno imaju promašenih članaka.
– šteta jer je ovaj forum sigurno najbolji poslovni forum u RH.

– bit svega je kako investiranje u dionice približiti ovima koji investiraju u bankarsku štednju.
– kako napisati da je investiranje u dionice jedan oblik sigurne štednje koji će u konačnici donijeti puno više love nego bilo koja oročena lova u banci.

– I love this game.
Pozdrav !


– ali kada nas je ova država odlučila opljačkati s 12% tada je taj zakon izišo među prvima.
– trenutno dionice nisu IN, a nemaju ljudi ni love za taj sport, odnosno love ima ali je totalno krivo investirana.
– I love this game.
Pozdrav !

Love ima (160 miliardi) ali je totalno krivo investirana .
Investirana je u štednju sa kamatom 3 – 4 % godišnje .
Zbog čega ljudi investiraju u banke uz tako nisku kamatu ?
Zbog sigurnosti .
Na našoj financijski-inžinjering-burzi ljudi su opljačkani za oko 200 miliardi .
Lažnim informacijama su napumpane cijene i ponuđene dionice neukim investitorima .
To je bila prevara .
Kako vratiti povjerenje investitora ?

.

Kvalitetnim marketingom i uvjeravanjem.

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy


Moze li sada nesto o modi

– moda je nešto što se živi, budete zapaženi.
– ima više lokalnih portala koji prate u svojim fotogalerijama, zabavu, špicu, đir po gradu.
– tamo su redovito moje slike, najčešće u prvom planu.
– evo odem u kazalište, i sutradan moja slika u fotogaleriji.
– ove uspješne doma printam, za uspomenu.

– I love this game.
Pozdrav !

U trenutku kad je DDJM počeo uspješno poslovati i stvarati dobit , većinski vlasnik je odlučio meni oduzeti dionice DDJM uz premalu naknadu i bez moga pitanja .
Zar je to vama normalno ?


Evo šta o pljački DDJM dionica od Malih dioničara misli ivana 7 :
[quote name=ivana7

@Pero
.
– opljačkalo vas, ali sve uredno i po našim zakonima o.k.
– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Pozdrav !

.

Anonimno, 11.03.2012. u 23:48
Barmen
Zakon nalaže tekst
"ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju, bla, bla, bla".
Trebalo bi pisati
"zakon nalaže da ovdje piše da ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju, ali sebe radi morate, jednostavno morate pretpostaviti da je to upravo to, skriveni, prikriveni ili vulgarno otvoreni nagovor na kupnju, prodaju ili držanje, sebe radi tržišta kapitala smatrajte okupljalištima najgoreg šljama ljudskog roda, i ni pravdu ni zaštitu ne očekujte ni od koga"

.

New Report

Close