Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iskreno neznam koliko ih ima izdano (CDS-ova), ali slažem se s Jamesom da je to čisti špekulatizam.

3.2 B u slucaju Grcke. Upravo obrnuto CDS-ovi sluze da se umanji rizik. Da nema CDS-ova rizik bi bio visi, pa bi kamate bile vise.

Mislim lividna trzista kao US bi mogli i bez CDS-ova jer se obveznice mogu shortati. Medutim u slucaju Hrvatske to bi smanjilo broj zainteresiranih za obveznice i kamate bi rasle.

E sada mozemo reci kada bi kamamte bila vise manje bi se zauzivali.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Crobex od pocetka godine rastao 2.8%

Ima li koja gora burza ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Crobex od pocetka godine rastao 2.8%

Ima li koja gora burza ?

Trebas gledati dionice pojedinačno – to je sasvim druga priča.



Crobex od pocetka godine rastao 2.8%

Ima li koja gora burza ?

Trebas gledati dionice pojedinačno – to je sasvim druga priča.
[/quote]

Vjerojatno se prelijeva iz jednih u druge dionice, novi novac ne dolazi na burzu. Nema optimizma.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Iskreno neznam koliko ih ima izdano (CDS-ova), ali slažem se s Jamesom da je to čisti špekulatizam.

3.2 B u slucaju Grcke. Upravo obrnuto CDS-ovi sluze da se umanji rizik. Da nema CDS-ova rizik bi bio visi, pa bi kamate bile vise.

Mislim lividna trzista kao US bi mogli i bez CDS-ova jer se obveznice mogu shortati. Medutim u slucaju Hrvatske to bi smanjilo broj zainteresiranih za obveznice i kamate bi rasle.

E sada mozemo reci kada bi kamamte bila vise manje bi se zauzivali.
[/quote]
Mi govorimo o špekulantima koji kupuju samo CDS-ove da bi zaradili. Primjerice: ako je CDS 300 baznih bodova to znaci da on mora platiti 300 000$ da bi zaradio 10.mil $. Znači kupi CDS i jedva čeka nečiji bankrot.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Crobex od pocetka godine rastao 2.8%
Ima li koja gora burza ?

Best buy !
Za 70 dana Crobi je porastao +2,8 % .
Super !
Koliko će tek biti do kraja godine ?
To je znak investitorima da se isplati kupovati dionice na Hrvatskoj Burzi .
Oni koji štede u bankama , godišnje dobiju toliko kamata .
A na nekim bankovnim računima ni toliko .
Best buy ?
Oni koji neznaju , dovoljno je da kupuju Crobi dionice .

.




Crobex od pocetka godine rastao 2.8%

Ima li koja gora burza ?

Trebas gledati dionice pojedinačno – to je sasvim druga priča.
[/quote]

Vjerojatno se prelijeva iz jednih u druge dionice, novi novac ne dolazi na burzu. Nema optimizma.
[/quote]

Kada dode "optimizam" – većina dionica će odraditi svoje.




Iskreno neznam koliko ih ima izdano (CDS-ova), ali slažem se s Jamesom da je to čisti špekulatizam.

3.2 B u slucaju Grcke. Upravo obrnuto CDS-ovi sluze da se umanji rizik. Da nema CDS-ova rizik bi bio visi, pa bi kamate bile vise.

Mislim lividna trzista kao US bi mogli i bez CDS-ova jer se obveznice mogu shortati. Medutim u slucaju Hrvatske to bi smanjilo broj zainteresiranih za obveznice i kamate bi rasle.

E sada mozemo reci kada bi kamamte bila vise manje bi se zauzivali.
[/quote]
Mi govorimo o špekulantima koji kupuju samo CDS-ove da bi zaradili. Primjerice: ako je CDS 300 baznih bodova to znaci da on mora platiti 300 000$ da bi zaradio 10.mil $. Znači kupi CDS i jedva čeka nečiji bankrot.
[/quote]

Long na CDS:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.





Crobex od pocetka godine rastao 2.8%

Ima li koja gora burza ?

Trebas gledati dionice pojedinačno – to je sasvim druga priča.
[/quote]

Vjerojatno se prelijeva iz jednih u druge dionice, novi novac ne dolazi na burzu. Nema optimizma.
[/quote]

Kada dode "optimizam" – većina dionica će odraditi svoje.
[/quote]

Onako, općenito;

Na koliko bi Crobex morao bodova porasti(na brzinu) da kreneš u rasprodaju?

Ja sam stavio sebi na 2500(ali samo i samo ako je to nabrzinu – unutar pola godine, godinu).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

U današnjem broju Glasa Istre imamo zanimljivi intervju Kristijana Floričića, a koji poziva u najsigurnije ulaganje opće na podcjenje dionice.
Dionicama daje prednost iznad zlata, nekretnine ili sl.

Predviđa i veliku inflaciju za najdalje 3-4 godine zbog rekordnih štampanje novaca u EU i SAD-u i time upozorava na besmislenost devizne ili Kunske štednje.

Navodi i mogućnost velikog pada HT dionice čim HT počne poslovati prema pravilima i regulativi EU-a, a kao primjer navodi Slovenski Telekom koji danas vrijedi samo 20% od cijene dok su poslavali izva EU regulative.

To znači da HT radi paralelal nebi vrijedio više od 50 Kuna uskoro.

Moram podsjetiti da jedino Kristijan Floričić u najboljim trenucima svih dionica 2007/2008 godine otvoreno je upozoravao na mogućnost velikog pada zbog napuhanog balona, ali naravno nitko mu nije vjerovao.

A evo(našao slučajno) i ogled PE ratia za SP 500:

http://www.multpl.com/

Nije da je SP 500 bas podcijenjen.

Zadnji period prave podcijenjenosti su bile 80′!

Sa količinom duga USA, nezaposlenošću, 10 year Treasury rate, mogao bi odnos cijena na zaradu biti i puno puno niži.

Dok se prezentira da je DDJH jeftin( a PE mu je 27)dok je po meni, već sada vrlo skup čak i sa ostvarenim rezultatima za 2012 od duple neto dobiti, eventualna uber maksimalna dividenda bi bila oko 7 kuna a cijena je već sada na preko 10 x DY(te dobiti).

Sa time da mi nismo USA, kamatne stope nisu kao njihove kao niti rizik zemlje, poslovanja(ok to se vidi u kamatnoj stopi).

E da, Đuro mora odraditi investicijski ciklus kojeg dugo nije, tako da i tu bude povišene amortizacije slijedećih razdoblja…

Ako netko nije long term u Đuri, mislim da je super vrijeme za gibac(ne drukam itd, samo kažem što vidim).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.





Crobex od pocetka godine rastao 2.8%

Ima li koja gora burza ?

Trebas gledati dionice pojedinačno – to je sasvim druga priča.
[/quote]

Vjerojatno se prelijeva iz jednih u druge dionice, novi novac ne dolazi na burzu. Nema optimizma.
[/quote]

Kada dode "optimizam" – većina dionica će odraditi svoje.
[/quote]

Ako dodje. U Japanu dolazi vec 20+ godina.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close