Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Čini mi se da ulazimo u fazu kada je keš = kralj!!!

Grcka TV je javila slijedece. Od 86% posto Grckog duga koji je pod grckom jurisdikcijom navodno je 85% pristalo na uvjete deala. Sada im nedostaje da skupe jos 5% pristanka koji je pod stranom jurisdikcijom.

Bez obzira ja sam isto uzeo defanzivnije pozicije. Iznenadilo bi me da S&P preskoci 1400.

@Knox

Ima li smisla kupovati US dollar naredni tjedan ?

[/quote]

Pitanje je samo da li će ISDA zbog CAC-a trigerirati CDS-ove odnosno Credit Event. Sve je otvoreno. U svakom slučaju treba očekivati manipulaciju. Gledam kako BBG i CNBC drukaju kako je ovo super. Svi su oduševljeni – političari i bankari. To znači samo jedno – golemo sranje koje možda neće ODMAH isplivati ali će sigurno isplivati u narednim danima/tjednima. Haircut je oko 75% što mnogi neće izdržati ali neće riknuti odmah. Druga opcija im je bila haircut od 100%. Moguće je da su na ovo pristali kako bi se aktivirali CDS-ovi jer bi u tom slučaju ZARADILI. Ako se aktiviraju CDS-ovi onda SuperMario mora kupiti još printera. Ako se ne aktiviraju onda je vrlo upitna transparentnost EU bond marketa. Ima sada tu brdo kombinacija i jako teško je pogoditi kako će ekipa to zavrtiti. Čista lutrija. Odoh van gledati komade a popodne bumo vidjeli kako će nas prevariti….. :-)))))))

PPT, OMO, POMO i ostala bratija čekaju ko zapeta puška…..

MOJI POSTOVI NISU POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU DIONICA!!!!

Kazete da ste putovali , jeste li ikada bili u npr Švedskoj? Cimer mi je kolumbijac koji inaće živi u Švedskoj i baš smo neki dan pričali o Švedima i njihovom stavu u novcu jer sam primjetio zanimljive stvari dok sam bio tamo. Rekao mi je "znaš , shvatio sam da nešto u mom stavu prema novcu nije u redu kada sam ja koji sam bio čistač u kompaniji vozeći se s posla svojim Volvom pretekao vlasnika kompanija koji na posao i s posla ide biciklom".

Eto na mom ste terenu sad, često sam u Švedskoj i Danskoj.
Razlika u mentalitetu je nemjerljiva.

Dali znate dragi Hrvati da su cijene hrane gotovo iste kao i kod nas, pri tome su, prosječno, cijene stanova dosta manje nego ovdje.
Poznanik kupio stan, za 900€ kvadrat, u širem centru jednog manjeg grada čije ime većini vas ništa ne znači pa neću ni pisati(a neznam ga ni spelovati točno [smiley]). O kvaliteti stanogradnje vam neću niti govoriti.
Plaće su im otprilike: minimalac bez škole, najniži poslovi: 7000 kn cca.
Prosjek: 15000 kn

Sad mi recite: kako može švedski poslodavac na prodaju stana od 900€ kvadrat imati za isplate plaća koje su veće nego kod nas i još pritom zaraditi??
kako to da kod nas se stanovi prodavaju po 2-3 tisuće € a radnici plaćeni prosječno 5000 kn i firme u bankrotima?

Prijevoz:
Zemlja je promrežena dobrom željezničkom infrastrukturom, možete stići gotovo svugdje jeftino i brzo. Ispod zgrada nema parkiranih automobila već na stotine bicikli, šefovi se voze biciklama i nije ih sram jer to neznaći da nemaju novaca/resursa nego to znaći da su oni slobodni ne robuju automobilu i konzumerizmu koji ga prati.
Ovo neznaći da nemaju automobile,imaju ali ih koriste vikendima ako idu na izlete.

Zamislite hrvatskog čovjeka koji na prosjek od 5000kn mora još i auto uzdržavati, jer jednostavno nemože protiv svojih gena. I zamislite šveda koji na svoju plaću nemora imati automobil, koliko tek on ima prostora za uživanje, za kvalitetnije i jezgrovitije alociranje svojih resursa.

Kolege nemislim na vas ovdje, smatram da vam ne fali novca te da vam automobil nije neka stavka u budžetu, mislim na hr. prosjek.

Ništa draže nego kad sam gore pa sjest na biciklo i obavljat što mi treba. U mom hr. gradu bicikla je nepoznanica u prometu, kad vas vozač opazi jednostavno se prepadne, te moraju skretati u suprotnu traku da bi vas pretekli…. Pri tom vas gledaju ravno u oči, da, ne gledaju na cestu više, te će vam još i prijeteći ispružit stisnutu šaku kroz prozor.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Koliko sam ja shvatio ovo se računa kao da nije bankrot nego dobrovoljno snižavanje duga tako da se CDS-ovi neće aktivirati. Moram priznati da nisam 100%, ali mi se čini da je tako

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Ništa od CDS-ova.
Pošteno, ionako je većina u rukama špekulanata koji nemaju grčke obveznice.
Prokleti špekulanti.


Koliko sam ja shvatio ovo se računa kao da nije bankrot nego dobrovoljno snižavanje duga tako da se CDS-ovi neće aktivirati. Moram priznati da nisam 100%, ali mi se čini da je tako

Trebalo im je preko 90% a imaju manje. Siguran sam da postoji neki mikroskopski fine print koji će reći da to nije Credit Event i da se CDS-ovi neće aktivirati. Onda će ići tužbe Hedge Fondova pa će biti volatilnosti oko toga. Ono što je možda za nas malo veći problem što više nitko normalan baš neće htjeti državni dug jer je očigledno da i u onome za što se mislilo da je sigurno više baš i nije sigurno. Još iz nekakve EU.

Živo me zanima kako će se provesti naši i da li će biti investicija o kojima pričaju ako ne budu digli koliko su zamislili odnosno po uvjetima kako su zamislili…. Mislim da je to sada vrlo, vrlo upitno….

MOJI POSTOVI NISU POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU DIONICA!!!!


Za 2012. osobno tipujem na firme što čekaju privatizaciju i one što su meta potencijalnog preuzimanja:

1. Ledo
2. Janaf
3. ACI
4. CROS
5.JDPL

Ziceri su i INA (kratkoročno), KODT i KOEI.

Lopina,
slažem se na ZSE teći će med i mlijeko, naravno samo za one što znaju čitati između redaka. Rekli bi ameri read small print, zatio oprez nije na odmet

Ovako je to bilo u prognozama 17.12.2011., vjerovao sam u tu opciju, danas najviše nade za 2012. polažem na JDPL, premda ni ostali nisu za bacit. Što je danas lijep i sunčan dan pjevao bi Neno Belan, nemojte zamirit. [thumbsup]


Koliko sam ja shvatio ovo se računa kao da nije bankrot nego dobrovoljno snižavanje duga tako da se CDS-ovi neće aktivirati. Moram priznati da nisam 100%, ali mi se čini da je tako

U pravu si.

Zato je bila i potrebna većina.

Inače, CDS-ova izdanih za default Grčke nema puno.

Mislim da sam čitao da nije niti 10 milijardi(mislim da varira oko 5)

Tako da sva ova buka…

A naked CDS-ove nebih nikada ali nikada pokrivao..

Općenito bih ih zabranio, u commodities-ima…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Koliko sam ja shvatio ovo se računa kao da nije bankrot nego dobrovoljno snižavanje duga tako da se CDS-ovi neće aktivirati. Moram priznati da nisam 100%, ali mi se čini da je tako

Trebalo im je preko 90% a imaju manje. Siguran sam da postoji neki mikroskopski fine print koji će reći da to nije Credit Event i da se CDS-ovi neće aktivirati. Onda će ići tužbe Hedge Fondova pa će biti volatilnosti oko toga. Ono što je možda za nas malo veći problem što više nitko normalan baš neće htjeti državni dug jer je očigledno da i u onome za što se mislilo da je sigurno više baš i nije sigurno. Još iz nekakve EU.

Živo me zanima kako će se provesti naši i da li će biti investicija o kojima pričaju ako ne budu digli koliko su zamislili odnosno po uvjetima kako su zamislili…. Mislim da je to sada vrlo, vrlo upitno….
[/quote]

“Vrijednosti dionica ostale su gotovo na razini prethodnog dana nakon što je Grčka objavila da je zamijenjeno 95,7 posto grčkih obveznica u vlasništvu privatnog sektora.”

Skinuto s: http://www.seebiz.eu/eu-trzista-dionice-lindea-na-rekordu-nakon-sjajnih-rezultata/ar-28848/

Iskreno neznam koliko ih ima izdano (CDS-ova), ali slažem se s Jamesom da je to čisti špekulatizam. Zbog takvih špekulanata kojih boli briga za sve osim njihovog novca je hrana toliko skupa da pola ljudi na planeti gladuje, a cijene nafte su tu gdje jesu. Neznam da li oni uopće razmišljaju da tolikim cijenama nafte zaustavljaju rast cijelog svijeta. Mislim cijene nafte su narasle na 140$ pa pasle na 30$ pa narasle na 120$ u 3 godine. To je smijesno. A skoro ništa se nije promjenilo.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane




Koliko sam ja shvatio ovo se računa kao da nije bankrot nego dobrovoljno snižavanje duga tako da se CDS-ovi neće aktivirati. Moram priznati da nisam 100%, ali mi se čini da je tako

Trebalo im je preko 90% a imaju manje. Siguran sam da postoji neki mikroskopski fine print koji će reći da to nije Credit Event i da se CDS-ovi neće aktivirati. Onda će ići tužbe Hedge Fondova pa će biti volatilnosti oko toga. Ono što je možda za nas malo veći problem što više nitko normalan baš neće htjeti državni dug jer je očigledno da i u onome za što se mislilo da je sigurno više baš i nije sigurno. Još iz nekakve EU.

Živo me zanima kako će se provesti naši i da li će biti investicija o kojima pričaju ako ne budu digli koliko su zamislili odnosno po uvjetima kako su zamislili…. Mislim da je to sada vrlo, vrlo upitno….
[/quote]

"Vrijednosti dionica ostale su gotovo na razini prethodnog dana nakon što je Grčka objavila da je zamijenjeno 95,7 posto grčkih obveznica u vlasništvu privatnog sektora."

Skinuto s: http://www.seebiz.eu/eu-trzista-dionice-lindea-na-rekordu-nakon-sjajnih-rezultata/ar-28848/

Iskreno neznam koliko ih ima izdano (CDS-ova), ali slažem se s Jamesom da je to čisti špekulatizam. Zbog takvih špekulanata kojih boli briga za sve osim njihovog novca je hrana toliko skupa da pola ljudi na planeti gladuje, a cijene nafte su tu gdje jesu. Neznam da li oni uopće razmišljaju da tolikim cijenama nafte zaustavljaju rast cijelog svijeta. Mislim cijene nafte su narasle na 140$ pa pasle na 30$ pa narasle na 120$ u 3 godine. To je smijesno. A skoro ništa se nije promjenilo.
[/quote]

to su ti naked CDS-ovi.

Isti su se koristili za vrijeme prodaje MBS-ova, CDO-ova, preko SPV-ova(special purpose vechicle) bez da je uvijet kupnje bio imanje underlying asseta.

To je najgori špekulantizam

U nafti recimo ima ista stvar – u filmu There will be blood je to najbolje objašnjeno:

SPECULATORS – people who will try to get between you and oil..

Ugl derivacije su izmišljene za lakše i more steady cijene ali ne i za špekulacije(naked derivacije).

Recimo, naked derivacija CDS je ako ja uzmem CDS na CDO(collateralized debt obligation) bez CDO-a.

Ili rečeno, ako se CDO ne isplati tj večina bankrotira, meni bolje nego da ne bankrotiraju što da imam CDO ne bi bilo istina.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ako sam ja neki veći dioničar jedne dionice i nalazim se na 5, 6 ili 3 mjestu, a ujedno imam još dodatno toliko gotovine na računu, kakve šanse imate svi ostali ?

Često je slučaj da ukupan bid broji 8.000 dionica, a i ask otprilike toliko, ali ja kao 5 dioničar imam 270.000 dionica i još toliko keša, kakve vi šanse imate ?

Ako mi se taj dan spušta cijene početi ću lupati dionice po bidu pa poslije jeftinije kupovati, ili ću jednostavno kešom pumpati bid i vama po asku prodajem.
Ovo je već dosadno jer ja tako uvijek zarađujem…
I otprilike na svakloj dionici ZSE postoji jedan ja i svi vi ostali.

Što bi vi na mom mjestu napravili ?

@ Mida – našao bih veće tržište gdje sam ja najmanji(USA).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Čini mi se da ulazimo u fazu kada je keš = kralj!!!

Grcka TV je javila slijedece. Od 86% posto Grckog duga koji je pod grckom jurisdikcijom navodno je 85% pristalo na uvjete deala. Sada im nedostaje da skupe jos 5% pristanka koji je pod stranom jurisdikcijom.

Bez obzira ja sam isto uzeo defanzivnije pozicije. Iznenadilo bi me da S&P preskoci 1400.

@Knox

Ima li smisla kupovati US dollar naredni tjedan ?

[/quote]

Pitanje je samo da li će ISDA zbog CAC-a trigerirati CDS-ove odnosno Credit Event. Sve je otvoreno. U svakom slučaju treba očekivati manipulaciju. Gledam kako BBG i CNBC drukaju kako je ovo super. Svi su oduševljeni – političari i bankari. To znači samo jedno – golemo sranje koje možda neće ODMAH isplivati ali će sigurno isplivati u narednim danima/tjednima.
[/quote]

Vise nije pitanje ISDA je rekla da ovo jeste credit event i CDS-ovi se ce aktivirati.

U principu slazem se. Steta je vec napravljena. Ako je Grcka defaultirala zbog cega bi Portugal morao otplacivati citav dug. Samo je pitanje vremena kada ce i oni traziti da im se otpise 50% duga.

Posljedice Grckog defaulta ce biti dugorocne. Poskupit ce cijena zaduzivanja slabijih europskih zemalja, odnosno dugogodisnja stagnacija ekonomskog rasta.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close