Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Molim komentar vas stručnjaka: Kada dobra firma (banka) izdaje novo izdanje dionica odnosno povećava temeljni kapital – što to znači za budućnost cijene “stare” dionice i “nove” dionice

Kolega obratite pozornost i na cijenu po kojoj ide dokapitalizacija. U tom grmu lezi zec
[smiley1]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


– koje su preporuke za kupnju ili prodaju ?

Dobro je kupiti BLSC, LEDO, KNZM, na hotelima u privatizaciji se može zaraditi, danas sam kupio THMT. Sve je to dobro za barem srednjoročno ulaganje (1 g.), ne za par dana ili tjedana.

[color=black][/color]

Korekcija.
– Amerika se na kraju zeleni.
– kakva su predviđanja sutra ?
– hoćemo li se šetati po lijepom sunčanom vremenu, ili ćemo pratiti burzu ?
– što nam donosi ponedjeljak ?
Pozdrav !


Korekcija. – Amerika se na kraju zeleni. – kakva su predviđanja sutra ? – hoćemo li se šetati po lijepom sunčanom vremenu, ili ćemo pratiti burzu ? – što nam donosi ponedjeljak ? Pozdrav !

nije prognoza za sutra ali nakon preuzimanja petrokemije na tržište dolazi cca. 80-100 mil eura friškog kapital a koji će tražiti nove dionice kao gladna usta čevape. Ključno je predvidjeti koje su to dionice, a ja tipujem na badel, varteks, montmontažu, transadriju, solaris. Ima li ko šta pametnije za preporuku u tim danima??

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


na tržište dolazi cca. 80-100 mil eura friškog kapital a koji će tražiti nove dionice kao gladna usta čevape.

– čitala danas kod Slovenaca.
– sa svjetskih burzi (misli se na zadnju korekciju u Kini) došlo dosta love na Balkan.
– sad sam u nedoumici, je li Slovenci sebe smatraju za Balkan.
– jesmo li mi na Balkanu (bila sam loša iz zemljopisa).
– gdje je uopće taj Balkan i kamo je završio taj novac.
Pozdrav !


mika: ” na tržište dolazi cca. 80-100 mil eura friškog kapital a koji će tražiti nove dionice kao gladna usta čevape. ” – čitala danas kod Slovenaca. – sa svjetskih burzi (misli se na zadnju korekciju u Kini) došlo dosta love na Balkan. – sad sam u nedoumici, je li Slovenci sebe smatraju za Balkan. – jesmo li mi na Balkanu (bila sam loša iz zemljopisa). – gdje je uopće taj Balkan i kamo je završio taj novac. Pozdrav !

Bog Ivana; evo i mene da opet malo komentiram; kako sam rasprodao dosta toga, malo sam se uspavao.
Zemljopisno Balkan uopce ne postoji; ne bih sad objasnjavao zemljopisne pojmove poluotoka, ali taj tzv Balkan ne zadovoljava te uvjete. U svakom slucaju u njega ne spada Slovenija; a jos se manje oni tu pokusavaju ubrajati. Unatoc zemljopisnoj pripadnosti; zapadnjaci u taj termin (prihvacen pocetkom proslog stoljeca) tu najcesce ne ubrajaju Grcku i Tursku (koja djelomicno pripada), vec ubrajaju zemlje bivse Juge – Slovenija + Bugarska i Rumunjska (premda ni Rumunji sebe ne ubrajaju na Balkan), te Albanija.
Kao sto si vjerojatno primjetila; kod istocnijih Balkanaca (Rumunja i Bugara, ne znam kako je bilo kod Srba) nije bilo znacajnijih padova i korekcija; sto bi se dalo objasniti sa priljevom novoga kapitala tijekom svjetskih korekcija.
Da budem iskren, ne znam koliko je nase gospodarstvo zanimljivo pravim velikim ulagacima ‘world-traderima’, a takodjer privremeno i ostalih drzava bivse Juge + Albanije zbog (jos uvijek) nestabilne situacije i nesigurnosti. Moje skromno misljenje.[smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


sad sam u nedoumici, je li Slovenci sebe smatraju za Balkan. – jesmo li mi na Balkanu (bila sam loša iz zemljopisa). – gdje je uopće taj Balkan i kamo je završio taj novac. Pozdrav !

U investicijskim fondovima koji investiraju na Balkan (KD Balkan, MP-Balkan.Si, Publikum Balkan, ……..)

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Evo grafova sa jasnim buy signalom po TA. Obzirom da je korekcija u SAD bar trenutno završila ( vidljivo i po indexima u Europi i Aziji ) pa mislim da nije loše malo proučiti ove TA. Svi grafovi imaju vrlo malu RSI ( index relativne čvrstoće ) i CCI oko -100. Prema teoriji tehničke analizer to su vrlo jasni buy signali.

Poštovani g. znanac
Cijeneći Vaš ozbiljan trud i nesebičnost, moram priznati da grafove znam isčitati koliko i slavuj note.
Pa ipak sve 3 dionice već imam i ovo me veseli.
Žao mi je samo što nisam BLJE lani prodao za 350 pa sada opet kupio za 280-290.
Takav genije na žalost nisam.

[color=black][/color]

Poštovani kolega i mene je zadesila ista sudbina s Beljem ako će Vam biti lakše.


Zemljopisno Balkan uopce ne postoji; .

Offtopic ali naravno da postoji – imate planinu Balkan u Bugarskoj a poluotok Balkan je u sirem smislu sve juzno od Kupe, Save i Dunava omedjen s 3 strane morem – tako da JE poluotok (Jadran na Zapadu, Egejsko more na jugu i Crno more na istoku)

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


leon swpr: ” Zemljopisno Balkan uopce ne postoji; . ” Offtopic ali naravno da postoji – imate planinu Balkan u Bugarskoj a poluotok Balkan je u sirem smislu sve juzno od Kupe, Save i Dunava omedjen s 3 strane morem – tako da JE poluotok (Jadran na Zapadu, Egejsko more na jugu i Crno more na istoku)

Hvala na lijepom tumacenju zemljopisa.
osim ovoga dosta jak TA ima i VIRO, sa strasnim rastom u zadnje vrijeme a GFI tek slijedi.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close