Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Anonimno, 07.03.2012. u 07:34
domach 1984
Ja jako jako rijetko koristim auto. Jako rijetko.
Za sve lokalne trase avion, za gradske(koji god grad) javni prijevoz, bicikl, taksi.

Nebi se baš složio s vama .
Sve sam probao.
I avion , i vlak , i autobus , i javni prijevoz , bickl , taksi i noge .
Ništa se nemože mjeriti s osobnim vozilom (osobnim zrakoplovom,bicklom).
Automobilom !
Mercedesom !
Gorivo je skupo samo onima koji neznaju zaraditi par lipa više .

Best buy ?
TISK
BLJE
KOEI
IMZV
Pozdrav !

.


domach1984, 07.03.2012. u 08:18
domach 1984
Ja jako jako rijetko koristim auto. Jako rijetko.
Za sve lokalne trase avion, za gradske(koji god grad) javni prijevoz, bicikl, taksi.

Nebi se baš složio s vama .
Sve sam probao.
I avion , i vlak , i autobus , i javni prijevoz , bickl , taksi i noge .
Ništa se nemože mjeriti s osobnim vozilom (osobnim zrakoplovom,bicklom).
Automobilom !
Mercedesom !
Gorivo je skupo samo onima koji neznaju zaraditi par lipa više .

Best buy ?
TISK
BLJE
KOEI
IMZV
Pozdrav !
[/quote]

Gledajte, ja iz vašeg posta vidim da mislite ili tako živite, da ste sami na svijetu, da je vaša udobnost dugoročno ispred svega.

Dakle vaša atomizacija koja košta(ne samo Vas) sve nas zbog resursa koji idu na potpuno deficijentni proizvod kao auto sa još gorom perspektivom goriva.

Joj, znam ljude koji su ultra bogati(novčano, znanjem i duhom) i ne vole automobile tj samo su im stvari, što i jesu, nije vam to stvar samo stvaranja novca nego vrijednosti i još bitnije -kome.

Vjerujte mi, ljudi su uvijek bitniji od stvari.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nadam se danas velikom padu i iskrcavanju iz gotovo svih dionica.

– možda u ovoj godini ADPL padnu prihodi zbog smanjene prodaje auta uzrokovane krizom.
– taj ADPL je i dalje jedna od boljih naših firmi.

– I love this game.
Pozdrav !

Možda kod nas padne, ali pozvajuć naše poduzetnike, mislim da se neće vozit biciklima

njemacka-vda-ocekuje-4-postotni-rast-prodaje-automobila-u-svijetu

Vaš link

Tadić reklamirao Fiat iz Kragujevca

Vaš link


Nadam se danas velikom padu i iskrcavanju iz gotovo svih dionica.

Genij

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Nadam se danas velikom padu i iskrcavanju iz gotovo svih dionica.

– molim vas nemojte pisati ovako pametne izjave na ovoj temi.
– za to vam služi tema komentari trgovanja.
– znam kako ste u kešu, imam i ja dosta keša, postavite se na nisku kupnju i ako što uleti dobro.

– nego sve nas zanima koliko dudica ste do sada imali ?????
– i ostavite se toga tipa drukanja barem na ovoj temi, za to imate INGR, KSST, BRIN….
– jeste li razmišljali o goblenima ?????
– možda bi imali bolje uspjehe s goblenima nego s dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !



Anonimno, 08.03.2012. u 07:32
domach 1984
Ja jako jako rijetko koristim auto. Jako rijetko.
Za sve lokalne trase avion, za gradske(koji god grad) javni prijevoz, bicikl, taksi.

Nebi se baš složio s vama .
Sve sam probao.
I avion , i vlak , i autobus , i javni prijevoz , bickl , taksi i noge .
Ništa se nemože mjeriti s osobnim vozilom (osobnim zrakoplovom,bicklom).
Automobilom !
Mercedesom !
Gorivo je skupo samo onima koji neznaju zaraditi par lipa više .
Best buy ?
TISK
BLJE
KOEI
IMZV
Pozdrav !
[/quote]
Gledajte, ja iz vašeg posta vidim da mislite ili tako živite, da ste sami na svijetu, da je vaša udobnost dugoročno ispred svega.
Dakle vaša atomizacija koja košta(ne samo Vas) sve nas zbog resursa koji idu na potpuno deficijentni proizvod kao auto sa još gorom perspektivom goriva.
Joj, znam ljude koji su ultra bogati(novčano, znanjem i duhom) i ne vole automobile tj samo su im stvari, što i jesu, nije vam to stvar samo stvaranja novca nego vrijednosti i još bitnije -kome.
Vjerujte mi, ljudi su uvijek bitniji od stvari.
[/quote]

U pravu ste .
Mislio sam da sam sam na svijetu i da je moja udobnost ispred svega .
Sramim se .
Kako sam uopće mogao tako biti sebićan i voziti se s obitelji u osobnom vozilu , a ne se gurati u autobusu , tramvaju ili vlaku .

Slažem se s vama .
Resurse treba sačuvati .
Od danas se više neću koristiti osobnim prijevozom , autom , već ću ćuvati resurse .
Voziti ću se javnim prijevozom kao i vi i čuvat ćemo zajedno resurse .
Neće više ni moja djeca trošiti deficijentni proizvod kao auto a ni gorivo .

I ja znam ljude koji su bogati (znanjem i duhom) i ne vole automobile , jer ih ni nemaju .
Čak što više ni režije nemogu platiti a ni obitelj prehraniti.
Nema veze , ljudi su uvijek bitniji od stvari .
Čuvaju resurse .

.

cim dodje placa, ja dio odmah u investor na kupnju. cvrsta ruka mudro kupuje na dnu velikog ciklusa ili f*cking addiction? kao lopina od penzije, sjecate se one reklame lutrije "ovo ti je za puno punoljetne".
jedini izvodim striptiz na razotkrivajmo portfelje, i to iskreno i na decimalu? vise vam se ne da ni lagati? ni lazni prikaz portfelja u funkciji drukanja?
moja odokativna ocekivanja od portfelja na meni najduzi moguci ulagacki horizont – 20 godina do penzije, dakle kad portfelj gledam kao vlastiti mirovinski stup (a da vise ni kune ne stavim u dionice):
pesimisticna varijanta: sigurno ce dionice dostici fer vrijednost (povijesni srednjak u svijetu P/E 15) sto mi znaci udvostrucenje, recimo da rast putem zadrzane dobiti poduzeca i moje reinvestirane dividende bude svega 3,5 % godisnje, iako u ovom casu dionice koje imam su prosjecno na dividend yieldu 7%, a dobar dio ih i zadrzi znacajnu dobit u % vrijednosti dionica. to daje jos jedno udvostrucenje, svega učetverostrucenje portfelja, mislim da gore ne moze, i od toga bi se dalo ziviti u penziji kad ne bi bilo inflacije.
najbolja varijanta udvostrucenje do fer vrijednosti, odraditi jedan ciklus koji ce se valjda dogoditi u 20 godina, prodati na vrhu (recimo kao zadnji ciklus, neka se trze na P/E 30), kupiti ponovno na sadasnjim multiplama i zadrzati na fer vrijednosti, ucetverostrucenje, zajedno 2 na trecu. 10% rast baziran na zbroju moje reinvestirane dividende i rastu poduzeca iz zadrzane dobiti, opet 2 na trecu na 21 godinu, ukupno bi mi portfelj narastao 64 puta.

Pour toutes les femmes, à cette occasion, je tiens à féliciter le 8-ème Mars! [kiss] [kiss]




domach1984, 08.03.2012. u 13:00
domach 1984
Ja jako jako rijetko koristim auto. Jako rijetko.
Za sve lokalne trase avion, za gradske(koji god grad) javni prijevoz, bicikl, taksi.

Nebi se baš složio s vama .
Sve sam probao.
I avion , i vlak , i autobus , i javni prijevoz , bickl , taksi i noge .
Ništa se nemože mjeriti s osobnim vozilom (osobnim zrakoplovom,bicklom).
Automobilom !
Mercedesom !
Gorivo je skupo samo onima koji neznaju zaraditi par lipa više .
Best buy ?
TISK
BLJE
KOEI
IMZV
Pozdrav !
[/quote]
Gledajte, ja iz vašeg posta vidim da mislite ili tako živite, da ste sami na svijetu, da je vaša udobnost dugoročno ispred svega.
Dakle vaša atomizacija koja košta(ne samo Vas) sve nas zbog resursa koji idu na potpuno deficijentni proizvod kao auto sa još gorom perspektivom goriva.
Joj, znam ljude koji su ultra bogati(novčano, znanjem i duhom) i ne vole automobile tj samo su im stvari, što i jesu, nije vam to stvar samo stvaranja novca nego vrijednosti i još bitnije -kome.
Vjerujte mi, ljudi su uvijek bitniji od stvari.
[/quote]

U pravu ste .
Mislio sam da sam sam na svijetu i da je moja udobnost ispred svega .
Sramim se .
Kako sam uopće mogao tako biti sebićan i voziti se s obitelji u osobnom vozilu , a ne se gurati u autobusu , tramvaju ili vlaku .

Slažem se s vama .
Resurse treba sačuvati .
Od danas se više neću koristiti osobnim prijevozom , autom , već ću ćuvati resurse .
Voziti ću se javnim prijevozom kao i vi i čuvat ćemo zajedno resurse .
Neće više ni moja djeca trošiti deficijentni proizvod kao auto a ni gorivo .

I ja znam ljude koji su bogati (znanjem i duhom) i ne vole automobile , jer ih ni nemaju .
Čak što više ni režije nemogu platiti a ni obitelj prehraniti.
Nema veze , ljudi su uvijek bitniji od stvari .
Čuvaju resurse .
[/quote]

Dobra i mudra odluka!

PS. ako je Mercedes već toliko bitan, kupite sebi i obitelji u istoj cijeni auta njihove dionice!

Duže će Vam trajati i imati ćete dalekkooo više koristi:)

(možete još uvijek reći da imate Mercedes)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Pour toutes les femmes, à cette occasion, je tiens à féliciter le 8-ème Mars! [kiss] [kiss]

Ivana, Miami ste vidjele? 🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Anonimno, 08.03.2012. u 15:07

domach 1984,
Dobra i mudra odluka!
PS. ako je Mercedes već toliko bitan, kupite sebi i obitelji u istoj cijeni auta njihove dionice!
Duže će Vam trajati i imati ćete dalekkooo više koristi:)
(možete još uvijek reći da imate Mercedes)

Hvala na savjetu .
Nije Mercedes bitan , ali je udoban.
Imam već dva Mercedesa i 24 vrste dionica , razne fele .
Trajat će "obadvoje"dugo , dok sam živ , ako ne i duže .
Pozdrav !

.

New Report

Close