Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

doktor evil i domach,

doista zanimljiva tema no nije za best buy,
više je za finu nedjeljnu kavicu ili većericu u probranom društvu [smiley]
Doista smatram fuziju rješenjem za čovjekove energetske probleme, odnosno više navijam za hladnu varijantu iste.

smatram da je problem danas što je čovjek rob ‘oskudnosti’, ničega nema u izobilju, i onoga čega ima u izobilju se prikazuje kao da ga nema a time se drži cijena.
Preporučam vam ‘Future by Design od Jacques Fresco’

Nego domach, što kažete o teorijama koje se pomalo probijaju o genezi nafte, da se u biti puno brže stvara nego što se mislilo prije 100-ak god. kada su prve teorije postulirane?
To bi značilo da je neće nestati tako skoro i da postoje golema ležišta, al ok, kako bi se opravdala današnja cijena onda?

Kako bilo, smatram da vas većina ovdje ima dosta novaca e pa pridonesite kupnjom el. automobila, Nissan je krenuo sa serijom Leaf pa provjerite.
Kako mi svakoj investiciji prethodi pomna analiza, plakao sam pri kupovini automobila – nevjerojatni trošak ne zbog njegove cijene nego zbog goriva. Kao da ste kupili stan i unatoč tome morate plaćati stanarinu. To mi je najluđa investicija do sada [shocked]

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

@ VoraX – kada je čovjek imao u izobilju svega – nije imao slobodu – koja dolazi sa znanjem ali i problem širenja unutar istog lonca:)

A nafta – hmmh, tu ima milijun teorija od Peak Oila do te o tome da je nafta puno brže obnovljiva što je ok ali opet fokus na naftu je po meni stvar prošlosti. Makar je i obnovljivija, ekstrakcija je puno teža(naravno naspram drugih izvora).
Mislim da derivacijski ugovori bez obveze držanja sirovine pospješuju cijenu ili naked futuresi i ini.

Ja jako jako rijetko koristim auto. Jako rijetko. Fasciniraju me kao proizvod i tehnički uspjeh ali ne volim ga kao sredstvo prijevoza. Novi Ferrari F12 sa NA motorom od 730 hp-a je zakonnnn, a novi F70 koji bi na još jači V8 motor trebao imati i KERS sustav ahhh…. Fascinantni su mi kao vizija jednog čovjeka, da netko realizira san. Stvarno jesu. Ali kao potrošaći…uzas. SUV-ovi da ne govorim.
Za sve lokalne trase avion, za gradske(koji god grad) javni prijevoz, bicikl, taksi.
Ja se ne debljam, mišići rade, priroda koliko toliko bolje:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Fascinantni su mi kao vizija jednog čovjeka, da netko realizira san.

da, podsjeća me na onu priču o satovima, shvaćam što želite reći.
Jednom je g. Davor Pavuna kada smo ga pitali o automobilima, (bio neki sajam negdje) izjavio otprilike ‘ma kakvi automobili?? Ja sanjam o levitaciji! Taman posla da šećem i divim se tehnologiji iz 19. st.! ‘

Ispričavam se svima zbog digresije,
best buy
KODT

ostalo što sam mislio sam pokupio prošli mjesec, jedino mi ova malo bježi zbog velike prodaje, pa sam se malo povukao na bidu i čekam

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

No,

gledam nekakve članke, koliko znam CDS-ovi na Grčki dug iznose sveukupno oko 5 milijardi €?

I onda na CNBC-u naslov Bondholder Group Sees 1 Trillion Euro Greek Default Risk !

Ali povezivanje koje se vodi kroz članak. Fascinantno(loše).

Mislim da je danas i eventualno još dan dva imate super prilika za kupnju.

Samo kažem.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Uskoro i narkotici gube jako na vrijednosti.
LEGALNO ;
10 gr. marihuane
0,5 gr. kokaina i isto toliko herionina

Nisu naveli gdje se može legalno kupiti, ali sada dionice postaju in droga out !

Evo:
http://ocw.mit.edu/courses/sloan-school-of-management/

Na linku imate set besplatnih courseva sa MIT Sloan School-a.(nemojte besplatni zamijeniti sa lošim)

Neki sadrže i notes te exams pa se možete testirati.

Tko misli ovo sve proći puno će naučiti:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Molim te reci, po tvojem sudu, koji su to dionice podcjenjene?

– ovo pitanje i mene zanima.

– ja sam puno toga isprodavala.
– puno sam imala ADPL, tu sam kapitalizirala zaradu cca 20%, prodala nešto manje od 2/3 .

[/quote]

kak? kolko se sjećam prognozirali ste tamo u lipnju ili srpnju prošle godine prije pada da adpl ide do prosinca 2011. na 150kn? a tad su cijene bile 125-135kn

Evo još jedan:

http://oyc.yale.edu/economics/econ-251/lecture-1

Dosta je jednostavan ali vrlo zanimljiv.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Uskoro i narkotici gube jako na vrijednosti.
LEGALNO ;
10 gr. marihuane
0,5 gr. kokaina i isto toliko herionina

Nisu naveli gdje se može legalno kupiti, ali sada dionice postaju in droga out !

Miami je strucnjak za farmaciju i dionice. Najbolje pitati nju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Molim te reci, po tvojem sudu, koji su to dionice podcjenjene?

– ovo pitanje i mene zanima.

– ja sam puno toga isprodavala.
– puno sam imala ADPL, tu sam kapitalizirala zaradu cca 20%, prodala nešto manje od 2/3 .

[/quote]

kak? kolko se sjećam prognozirali ste tamo u lipnju ili srpnju prošle godine prije pada da adpl ide do prosinca 2011. na 150kn? a tad su cijene bile 125-135kn
[/quote]

I ja se sjecam da je kupovala iznad 130. Moguce da je shortala na 130 pa onda cover na 100 i to je to.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


kak? kolko se sjećam prognozirali ste tamo u lipnju ili srpnju prošle godine prije pada da adpl ide do prosinca 2011. na 150kn? a tad su cijene bile 125-135kn

– koliko se sjećam i vi ste tu hvalili jednu moju kupnju i moje drukanje na temu ADPL.
– vi ste očito tada znali za prodaju slovenaca koja je bila objavljena.
– na ovoj temi to nitko nije želio napisati jer ste se iskrcavali i mudro šutjeli.
– tada sam izišla i ja ali s stop loss.

– kasno sam vidjela po kojoj cijeni će to slovenci prodavati.
– tada se je protrgovala 25% dionica ADPL, i ta količina protrgovanih dionica još uvijek koči cijenu ove dionice.
– tada, a i danas ova dionica vrijedi minimalno 150kn.

– na cijeni ispod 100kn ovo je bio zicer zicera, jer radnici su ovo kupili po 120kn.
– od 100kn – 118kn prebrzo je ovo raslo.
– možda će i još rasti, ali stvorio se je otpor, poslje dividende vam ide pad za visinu dividende.
– te sam ovo prodala zbog velike izloženosti ovoj dionici i jer me hvata onaj porez od 12%.
– a državi želim što manje plačati.
– još uvijek imam 1/3 tih dionica, imam i keša koji ću u ovoj korekciji pametno iskoristiti.

– možda u ovoj godini ADPL padnu prihodi zbog smanjene prodaje auta uzrokovane krizom.
– taj ADPL je i dalje jedna od boljih naših firmi.

– I love this game.
Pozdrav !

Čini mi se da ulazimo u fazu kada je keš = kralj!!!

MOJI POSTOVI NISU POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU DIONICA!!!!

New Report

Close