Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nemam pojma kakve on veze ima s time, niti sam ciljao na njega.

Kriza daje rezultate samo onima koji od toga mogu profitirati.

Pekare, pogrebna drustva, proizvodjaci oruzija, deep discount retail, ko jos profitira od krize ?
[/quote]

Političari. Oni najvise profitiraju u krizi i od krize…




Nemam pojma kakve on veze ima s time, niti sam ciljao na njega.

Kriza daje rezultate samo onima koji od toga mogu profitirati.

Pekare, pogrebna drustva, proizvodjaci oruzija, deep discount retail, ko jos profitira od krize ?
[/quote]

Političari. Oni najvise profitiraju u krizi i od krize…
[/quote]

Svi redom vladajuci gube izbore. Jako je tesko ostati na vlasti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Nemam pojma kakve on veze ima s time, niti sam ciljao na njega.

Kriza daje rezultate samo onima koji od toga mogu profitirati.

Pekare, pogrebna drustva, proizvodjaci oruzija, deep discount retail, ko jos profitira od krize ?
[/quote]

Političari. Oni najvise profitiraju u krizi i od krize…
[/quote]

Svi redom vladajuci gube izbore. Jako je tesko ostati na vlasti.
[/quote]

Zato je dobro biti političar…dok traje traje…

Linić ide u Ameriku po 1,5 milijardi dolara, bez obzira na pad kreditnog rejtinga

http://www.jutarnji.hr/linic-ide-u-ameriku-po-1-5-milijardi-dolara–bez-obzira-na-pad-kreditnog-rejtinga/1011335/

Nerealnost tržišta:
Kina je objavila daće imati rast GDP-a od 7,5% i svi su usutknuli.
1. Tko je ikada mogao očekivati rast o 9 posto kao konstantu?
2. Umjesto da sada na predahu ljudi kupuju, oni prodaju!
3. Dakle kupovati po visokim a prodavati po niskim cijenama!

Osim psihološke, htio bih vidjeti ikakvu jaku poveznicu Kineskog gospodarstva i našeg, tj utjecaj pada na 7,5% rasta i utjecaj na naše gospodarstvo.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


vrijeme je da svi vi koji bjesomučno visite na ovoj temi razmislite o IGH… [rolleyes]

– IGH -10.36% .
– gospon Tupinić nemojte na ovoj temi drukati za investicije na kojima se gube novci.
– dionice očito nisu za vas, jeste li razmišljali o goblenima.

– I love this game.
Pozdrav !

Ja bi bio vrlo zadovoljan da znam izrađivati goblene.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

U ST investu kažu da je za prosječnog ulagača još bolja vijest što postoje investicijski fondovi koji ulažu samo u dionice s najmanjom kolebljivošću cijene, i koji se u žargonu profesije zovu fondovima s visokim beta koeficijentom.

Ova rečenica je skinuta s business-a pod naslovom "Sada je pametno ulagati u najdosadnije dionice".

Kako vidim čak i ljudi koji se bave dionicama isto tako pišu totalne gluposti. Zamislite, da što je veći beta koeficijent to je manja kolebljivost. Beta koeficijent je inace mjera za volatilnost. Iznad 1 znaci da je dionica volatilnija od tržišta, a ispod jedan da je manje volatilna. Što je veći beta koeficijent to je dionica volatilnija i samim time rizičnija. A ova novinarka piše obrnuto. Inace znam to jer sam napravio beta koeficijente za sve dionice u crobexu.

Tako ivana7 kad ni novinari neznaju sta pišu ti se nemoj uopće opterecivati

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


U ST investu kažu da je za prosječnog ulagača još bolja vijest što postoje investicijski fondovi koji ulažu samo u dionice s najmanjom kolebljivošću cijene, i koji se u žargonu profesije zovu fondovima s visokim beta koeficijentom.

Ova rečenica je skinuta s business-a pod naslovom "Sada je pametno ulagati u najdosadnije dionice".

Kako vidim čak i ljudi koji se bave dionicama isto tako pišu totalne gluposti. Zamislite, da što je veći beta koeficijent to je manja kolebljivost. Beta koeficijent je inace mjera za volatilnost. Iznad 1 znaci da je dionica volatilnija od tržišta, a ispod jedan da je manje volatilna. Što je veći beta koeficijent to je dionica volatilnija i samim time rizičnija. A ova novinarka piše obrnuto. Inace znam to jer sam napravio beta koeficijente za sve dionice u crobexu.

Tako ivana7 kad ni novinari neznaju sta pišu ti se nemoj uopće opterecivati

Da li su iste kao Bloombergove?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Da li su iste kao Bloombergove?


Neznam gdje se na bloombergu mogu vidjeti beta koeficijenti za crobex. Imate link.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Da li su iste kao Bloombergove?


Neznam gdje se na bloombergu mogu vidjeti beta koeficijenti za crobex. Imate link.
[/quote]

Ma samo na search recimo se upiše ADPL ali nema više(ostalo ima). Sjećam se da je uključivalo i betu.

Ipak ništa.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Da li su iste kao Bloombergove?


Neznam gdje se na bloombergu mogu vidjeti beta koeficijenti za crobex. Imate link.
[/quote]

Ma samo na search recimo se upiše ADPL ali nema više(ostalo ima). Sjećam se da je uključivalo i betu.

Ipak ništa.
[/quote]
Ma nemože biti krivo jer sam radio preko excela. jedini problem mi je bilo staviti crobex i dionicu jedan uz drugi jer kad sam vadio podatke sa zse-a nekim dionicama je falilo nekoliko dana pa sam to morao naštimavati da je taj dan npr. crobex toliko porastao, a dionica toliko. To se naravno mora podudarati. Kad se to namjesti napraviti beta koeficijent je simple.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

New Report

Close