Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nevezano ali jedan info(da se svi malo opustite):

Kada bi sjeli u Boeing 747(ili neki njegov pandan) koji putuje brzinom oko 1000 km/h, do nama najbliže zvijezde(poslije Sunca) Proxime Centauri trebalo bi vam oko 4 800 000 godina putovanja.
To je tek naše najbliže susjedstvo… kada bi to prebacili u kilometre broj bi bio:
38 755 584 000 000 km do nas do Proxime.

Ovo je tek naše apsolutno najbliže stelarno susjedstvo:)

bas sam raznisljao da odem pogledati John Carter

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Cak i u Hrvatskoj vecina privatnih firmi trazi zaposlenike sa sto boljim znanjem.

– gospon Twixer, opet griješite.
– većina privatnih firmi ne traži zaposlenike jer s njima imaju samo probleme.
– zbog toga se svakodnevno u RH zatvori barem jedna firma s 100 zaposlenih.
– zbog tog apsurda imamo i veliko povećanje nezaposlenosti.

– ova država bi trebala poslati u mirovinu što veći broj tih nezaposlenih.
– te broj nezaposlenih svesti u neke realne okvire od 3-5%.

– ili još bolje, trebali bi pokrenuti akciju s faksa u mirovinu.
– tako svi ovi što studiraju preko tridesete automatizmom ih prebaciti u mirovinu.

– I love this game.
Pozdrav !



Nevezano ali jedan info(da se svi malo opustite):

Kada bi sjeli u Boeing 747(ili neki njegov pandan) koji putuje brzinom oko 1000 km/h, do nama najbliže zvijezde(poslije Sunca) Proxime Centauri trebalo bi vam oko 4 800 000 godina putovanja.
To je tek naše najbliže susjedstvo… kada bi to prebacili u kilometre broj bi bio:
38 755 584 000 000 km do nas do Proxime.

Ovo je tek naše apsolutno najbliže stelarno susjedstvo:)

bas sam raznisljao da odem pogledati John Carter
[/quote]

Trailer je dobar, vrlo dobar.

Ma ne ovo gore sam napisao jer se svi malo previše zanesemo u elementarnim stvarima koje su vremenski jaaaako ograničene.

Ugl Voyageru(sondi) će trebati 80 000 godina do Proxime.

Barem 2 stvari me tu muče:
1. Tko bi za 80 000 godina primao signal?
2. A i kada bi primali primali bi signal star 4 i kusur godine od emitiranja?

Ugl. kada smo svi ljuti ili imamo brige(investicijske) samo se ovakvih stvari sjetiti i u biti nemamo ih:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Nevezano ali jedan info(da se svi malo opustite):

Kada bi sjeli u Boeing 747(ili neki njegov pandan) koji putuje brzinom oko 1000 km/h, do nama najbliže zvijezde(poslije Sunca) Proxime Centauri trebalo bi vam oko 4 800 000 godina putovanja.
To je tek naše najbliže susjedstvo… kada bi to prebacili u kilometre broj bi bio:
38 755 584 000 000 km do nas do Proxime.

Ovo je tek naše apsolutno najbliže stelarno susjedstvo:)

bas sam raznisljao da odem pogledati John Carter
[/quote]

Trailer je dobar, vrlo dobar.

Ma ne ovo gore sam napisao jer se svi malo previše zanesemo u elementarnim stvarima koje su vremenski jaaaako ograničene.

Ugl Voyageru(sondi) će trebati 80 000 godina do Proxime.

Barem 2 stvari me tu muče:
1. Tko bi za 80 000 godina primao signal?
2. A i kada bi primali primali bi signal star 4 i kusur godine od emitiranja?

Ugl. kada smo svi ljuti ili imamo brige(investicijske) samo se ovakvih stvari sjetiti i u biti nemamo ih:)

[/quote]

Ko ce voditi Ivanu u kino ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Nevezano ali jedan info(da se svi malo opustite):

Kada bi sjeli u Boeing 747(ili neki njegov pandan) koji putuje brzinom oko 1000 km/h, do nama najbliže zvijezde(poslije Sunca) Proxime Centauri trebalo bi vam oko 4 800 000 godina putovanja.
To je tek naše najbliže susjedstvo… kada bi to prebacili u kilometre broj bi bio:
38 755 584 000 000 km do nas do Proxime.

Ovo je tek naše apsolutno najbliže stelarno susjedstvo:)

bas sam raznisljao da odem pogledati John Carter
[/quote]

Trailer je dobar, vrlo dobar.

Ma ne ovo gore sam napisao jer se svi malo previše zanesemo u elementarnim stvarima koje su vremenski jaaaako ograničene.

Ugl Voyageru(sondi) će trebati 80 000 godina do Proxime.

Barem 2 stvari me tu muče:
1. Tko bi za 80 000 godina primao signal?
2. A i kada bi primali primali bi signal star 4 i kusur godine od emitiranja?

Ugl. kada smo svi ljuti ili imamo brige(investicijske) samo se ovakvih stvari sjetiti i u biti nemamo ih:)

[/quote]

Ko ce voditi Ivanu u kino ?
[/quote]

Pih. Pa zna se – James!

Mislim da je to jasno.

Evo za Ivanu:http://www.pulsar-optical.co.uk/prod/skywatcher/telescopes/sm127-synscanz.html

To si kupiš od dividende i mirnija si:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Cak i u Hrvatskoj vecina privatnih firmi trazi zaposlenike sa sto boljim znanjem.

– gospon Twixer, opet griješite.
– većina privatnih firmi ne traži zaposlenike jer s njima imaju samo probleme.
– zbog toga se svakodnevno u RH zatvori barem jedna firma s 100 zaposlenih.
– zbog tog apsurda imamo i veliko povećanje nezaposlenosti.

– ova država bi trebala poslati u mirovinu što veći broj tih nezaposlenih.
– te broj nezaposlenih svesti u neke realne okvire od 3-5%.

– ili još bolje, trebali bi pokrenuti akciju s faksa u mirovinu.
– tako svi ovi što studiraju preko tridesete automatizmom ih prebaciti u mirovinu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja znam da je jako tesko u ovom trenutku dobiti posao u Hrvatskoj. Medutim, jedini nacin da popravis sanse za dobivanje posla je obrazovanje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ja znam da je jako tesko u ovom trenutku dobiti posao u Hrvatskoj. Medutim, jedini nacin da popravis sanse za dobivanje posla je obrazovanje.

Mislite naoružanje jer rekli ste obrazovanje ?
Kao u USA, naoružanje, a onda sve ide s školom i bez nje, s kapitalom i bez njega, naoružanje sve riješava bar u najbogatijim zemljamam svijeta.


P.S. kolega twixer često nosite paralale s USA društvenim uređenjima. Možda kada bi to isto radili s društvenim uređenjem Austrije ili Danske bilo bi puno prihvatljivije i realnije za naše okolnosti !?
USA možete uspoređivati isključivo s EU i nikako drugačije u niti jednom konteskstu neke izdvojene države.

Ja nikada nisam zivio i radio u Austriji ili Danskoj. Sigurno da su te zemlje slicnije Hrvatskoj i da ne bi bilo lose razmotriti njigova rjesenja. Svicarska je jedna vrlo uspjesna europska ekonomija i ood njih se sigurno moze puno nauciti.

U principu treba porezno poticati obrazovanje, rad, jacanje konkurencije, rast populacije. Treba smanjiti drzavni intervencionizam. Socijalna politika treba ciljati ugrozene i potrebite, a ne sluziti kao sredstvo za kupovanje glasova. Privatizirati tvrtke u vlasnistvu drzave, relaksirati radno zakonodavstvo,…

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Barclays: Povlačite novac iz Hrvatske, rejting će joj uskoro u smeće

Novac kojim ste kreditirali Hrvatsku prebacite u Ukrajinu ili druge zemlje srednjeistočne Europe, poput Litve. Preporučila je to jedna od najvećih britanskih banaka, Barclays, svojim klijentima jer su njezini analitičari nakon posjeta Zagrebu uvjereni da hrvatska Vlada nije učinila dovoljno da izbjegne pad kreditnog rejtinga iz investicijskog u kategoriju »junk« (smeće).

http://www.seebiz.eu/barclays-povlacite-novac-iz-hrvatske-rejting-ce-joj-uskoro-u-smece/ar-28214/

http://www.financije.net/

[smiley]



Barclays: Povlačite novac iz Hrvatske, rejting će joj uskoro u smeće

Novac kojim ste kreditirali Hrvatsku prebacite u Ukrajinu ili druge zemlje srednjeistočne Europe, poput Litve. Preporučila je to jedna od najvećih britanskih banaka, Barclays, svojim klijentima jer su njezini analitičari nakon posjeta Zagrebu uvjereni da hrvatska Vlada nije učinila dovoljno da izbjegne pad kreditnog rejtinga iz investicijskog u kategoriju »junk« (smeće).

http://www.seebiz.eu/barclays-povlacite-novac-iz-hrvatske-rejting-ce-joj-uskoro-u-smece/ar-28214/

http://www.financije.net/

[smiley]
[/quote]

Idi i pitaj ih sta misle od KSST ? [smiley]

Inace kakve veze XY ima sa ovim ? Ovo je konferencija o hedgingu i diverzifikaciji u razlicite asset klase, a on propagira ulaganje u samo jedni klasu; dionice.

Inace jedano od najinteresantniojih otkrica ove krize je da klasicna diverzifikacija ne daje dobre rezultate jer se korelacija izmedju razlicitih asset klasa povecala.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Barclays: Povlačite novac iz Hrvatske, rejting će joj uskoro u smeće

Novac kojim ste kreditirali Hrvatsku prebacite u Ukrajinu ili druge zemlje srednjeistočne Europe, poput Litve. Preporučila je to jedna od najvećih britanskih banaka, Barclays, svojim klijentima jer su njezini analitičari nakon posjeta Zagrebu uvjereni da hrvatska Vlada nije učinila dovoljno da izbjegne pad kreditnog rejtinga iz investicijskog u kategoriju »junk« (smeće).

http://www.seebiz.eu/barclays-povlacite-novac-iz-hrvatske-rejting-ce-joj-uskoro-u-smece/ar-28214/

http://www.financije.net/

[smiley]
[/quote]

Idi i pitaj ih sta misle od KSST ? [smiley]

Inace kakve veze XY ima sa ovim ? Ovo je konferencija o hedgingu i diverzifikaciji u razlicite asset klase, a on propagira ulaganje u samo jedni klasu; dionice.

Inace jedano od najinteresantniojih otkrica ove krize je da klasicna diverzifikacija ne daje dobre rezultate jer se korelacija izmedju razlicitih asset klasa povecala.
[/quote]

Nemam pojma kakve on veze ima s time, niti sam ciljao na njega.

Kriza daje rezultate samo onima koji od toga mogu profitirati.


Nemam pojma kakve on veze ima s time, niti sam ciljao na njega.

Kriza daje rezultate samo onima koji od toga mogu profitirati.

Pekare, pogrebna drustva, proizvodjaci oruzija, deep discount retail, ko jos profitira od krize ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close